Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 590
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 966
Случва се, въпреки че моето бебе се води спокойно. Той си е такъв де, но има моменти, в които се изнервям, не на него, а на ситуацията. Най- вече таткото го отнася хехе Мисля, че е нормално.
Момичета, с какво чистите количките и столчетата за хранене. Взех си бяло столче и има петна от морков, които не се махат?Има и по количката. Моят сладуран не си харесва лигавника, дърпа го, хваща си лъжичката, маже на всякъде.

# 451
  • Мнения: 758
Неви86, колко късно захранване и защо на нула- не иска пюрета и каши?

# 452
  • София
  • Мнения: 85
Момичета, някоя захранва ли по метода Захранване водено от бебето?

# 453
  • Мнения: 478
Не се бях замислила, но наистина децата учат чрез нашия пример. Няма перфектни хора и те самите ще трябва да се научат да се справят с емоциите си, вместо да се срамуват от тях и да ги крият. Благодаря ти, Tess, за положителната гледна точка Hug

И аз по принцип съм спокоен човек, но понякога като се изморя, губя търпение. Като цяло аз си го гледам бебко. Мъжа ми помага за по час-два на ден, което също си е нещо, но останалите 22 часа от денонощието съм сама и то се натрупва. На вас помагат ли ви? А мъжа ви каква част от грижите е поел?

И на столчето, и на количката се свалят платнените части, директно в пералнята с бебешки прах пера. Морковите са много коварни и като цяло оранжевите пюрета, съсипаха ми няколко дрешки. Беб вече се храни гол под лигавника, ако яде оранжево Grinning

Неви, при късно захранване може да има дефицит на желязо и от там нисък хемоглобин. Защо не върви при вас?

# 454
  • Мнения: 1 326
Ох, на мен ми се случва най-редовно. Ужасно съм изнервена, случва се и тон да повиша на малкия. Той обаче видимо не разбира, защото започва да се смее. И все пак се чувствам лош човек и все се питам защо не съм като другите майки спокойна, добра, търпелива и все усмихната. Ами така ще е, няма как. Хора сме. Все залагам на тезата, че той няма да помни този период и каква кривотия съм. Ама и как да не съм, вече 6м и няма почивка - рев, безсъние, повръщане зверско и какво ли още не.
Относно помощта от мъжете - моят все си мисли, че едва ли не на него му е най-тежко. Не проявява разбиране към мен, че даже и съчувствие за това, което търпя. Когато е на работа, вечер прекарва САМ с малкия не повече от 30мин. Иначе и с моето присъствие още малко. Е, банята винагие общо начинание. Дори по-скоро аз му помагам, той върши по съществената част от къпането. През всичкото останало време си го гледам аз.  А той определеено не е от лесните. Та това ме напряга още повече. ММ се изнервя много бързо и разни истерии каквито ни се случват често, не му понасят. Обикновено се и караме все за това. Досега все съм слушала как децата сплотявали двойката. Е, ние повече не сме се карали откакто сме заедно, а то не е малко.
За захранването и ние сме наникъде. Плаша се като чета вие докъде сте я докарали. Много окъсняхме ние, кога ще наваксваме не знам.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 01:22 от M0n17y

# 455
  • Мнения: 2 109
  Мони и ние много се караме. Според мен не сплотява, а напротив, поставя връзката на изпитание.
  От 8 години сме заедно, винаги сме живели заедно и след раждането стана друг човек. С бебето прекарва доста време, но започна да се скатава от домакинската работа, а никога не го е правил. Отне ми известно време да му формулирам какво не е наред, но май схвана, че така не става и започнаха да се нормализират нещата. Но ме знае, че съм лоша и няма да търпя това положение. Не ми трябва още едно дете да отглеждам.

# 456
  • Мнения: 96
Какво ще рече до никъде със захранването ? Какво сте въвели ?

# 457
  • Мнения: 1 326
Аз само оризова каша, започнахме преди 3 дни.
Тес, наистина. Направо си е изпитание. И ние много се караме, изнервени покрай бебето и проблемите, а и битовизми. От 10г сме заедно и също живеем заедно отдавна. Сега обаче аз нямам никакво време за домакинска работа, а мм много лошо е свикнал всичко вкъщи аз да си върша. Явно оттам идва драмата. Налага се да върши някои съвсем елементарни неща и явно го кара да се чувства сякаш неговата е най-трудна. Не осъзнава, че ходейки на работа той наистина си почива. Grinning

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 01:20 от M0n17y

# 458
  • Мнения: 96
Ние се захранване по друга схема . А колкото до помоща след няколко скандала и оставайки го сам с бебетата за около час много оценява какво правя аз и ми помага много , дори сега преспива едното бебе , а аз съм с другото .

# 459
  • Мнения: 3 272
Нищо не съм въвела. Просто съм давала по две лъжици от всичко - картоф, пащърнак, плодово пюре, пуешко пюре, бананова каша, млечна каша. Първия ден изяжда 2 лъжици с ентусиазъм и после затваря устата или го лапа и изплюва по един особено интересен начин. На мен ММ ми помага много. Къпе я, люлее я на ръце, в домакинството също. Но тя понякога не го иска. Иска само аз да я разнасям и гушкам. Така беше и с кака и с помощта.

# 460
  • Мнения: 4 678
Въвела съм 3 зеленчука, 1 плод и 1 каша. Желязото ни е същото и от вчера сме на капки. От късното захранване е. Като чета другите бебета какво ядат, попари, жълтъци, месо....Flushed ние сме още далече от тези неща.
За помощта, ах, помощта, съществува ли такова животно Rolling Eyes чувала съм го, но не съм го виждала. Досега ММ я е приспивал точно 2 пъти, сменял е всичко на всичко 5-7 пъти памперс и е помагал за къпането най-много 10 пъти. Всичко аз сама. Уморена съм, недоспала, често изнервена. Flushed И аз няколко пъти съм повишавала тон и после съжалявам, но не съм робот. И аз имам нужда от почивка.
Децата не скрепяват връзката, точно обратното. Напрежението, безсънните нощи и ревовете, се отразяват зле и на двамата. Особено пък едно ревливо и неспокойно бебе е голямо изпитание и тест дали двойката ще оцелее.
Скоро в компанията обсъждахме,че наши приятели искат да осиновят бебе. Майката иска новородено, мъжете я убеждаваха, че било по-добре 2-3 годишно, "за да не ти цинкя на главата" Neutral Face . Такива са повечето мъже, не искат да им се нарушава спокойствието.

# 461
  • Мнения: 96
Имаш ли заместено хранене ?

# 462
  • Мнения: 478
Моя мъж е много разбран и има доброто желание да помага, не знам обаче защо все някак се получва да се измъкне. Сутрин става за работа, оправя се и излиза, няма време за бебе. Вечер като се прибере за един час го гледа, докато заспи детето и после пак аз застъпвам за нощните кърмения. Не рядко обаче изниква нещо и вечерите - я някое фирмено парти, я да се види с приятел, я друго. След няколко изказвания, че то след бебето живота не се бил променил много тропнах с ръка и му обясних аз как стоят нещата, та започна малко повече да се включва.
Може би сега като са толкова малки бебчетата са им по-непонятни и като порастнат повече ще се грижат за тях.

Неви, аз в началото също мислех, че плюе храната, защото не я харесва. Те обаче от сукането имат рефлекс да избутват с езиче и отнема време да се научат да ядат с лъжица. Може да опиташ да си по-постоянна с един вкус. Два-три дена да изяде по няколко лъжички и се води, че си го въвела. Друго, което се сещам, че може да опиташ е да смениш пюретата. Аз гледам да му приготвям сама от време на време, но като цяло не ми ги яде. На хип също не ги харесва, но на гербер стой та гледай как реве за още Grinning

# 463
  • Мнения: 96
Точно заради този инстинкт и за да не се натоварва стомахчето , моята педиатърка ми препоръча да започна с плодово сокче , давано с лъжичка , около 30 милилитра на ден . Когато бебето свикне продължихме с плодово пюре , щом свикне и с него започнах със зеленчуци . В началото основните морков , картоф , пащърнак ( бебетата много го обичат) , тиква след това започнах да смесвам по два най много три зеленчука . Бебетата свкнаха много бързо харесват пюретата и ги хапват с удоволствие . Аз ги приготвям сама на пара , не отнема много време а и пюрето е направено тук и сега за твоето бебе . Така опознаваш вкуса на детето , а и го преучаваш да яде всичко което искаш . Близнаците се научиха да ядат коприва , спанак , тученица и много ги обичат , но всяка майка действа както намери за най - добре , а и аз все казвам че мама просто знае . Успех с захранването .

# 464
  • Мнения: 4 402
А как ги приготвяте тученицита и копривата?

Общи условия

Активация на акаунт