Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 588
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 758
Дара, и ние сме така. Дребното имаше колики кажи-речи до вчера и плачеше много, та се носехме на ръце и свикна така. Оставям я в шезлонг и в бънджи, понякога се застоява и си играе сама по 20-тина минутки, друг път по-малко. Търси внимание обаче през 80 процента от времето.

# 481
  • Мнения: 1 326
Дара, моят дребчо също е така. Нищичко не прави сам. Задължително трябва някой да е до него и да го занимава. Иначе веднага е сърдит и почва драмата. А ако пък случайно реша да изляза от стаята за секунда, настава страшна врява. Никъде не иска да стои - кошари, люлка, гимнастика. Той пък заради рефлукса е доста носен и много свикна така. Сега постоянно иска да е на ръце и да му се мислят нови и нови забави. Много е изтощително и определено не остава време за нищо друго. Днес по чудо успях да измия чиниите, а него го подлъгах да стои в люлката, но да живее пералнята Joy много му е интересна и се беше вторачил в нея, а аз го сложих точно отпред. Та откара там близо 10мин (рекорд!). Все се надявам, че в един момент ще свикне по-самостоятелно.
Аз също имам такива примери дори с по-голямо дете, което изобщо не може само да се занимава и постоянно му е нужен възрастен. Много е кофти. Надявам се да не се получи и при нас така.

# 482
  • Мнения: 2 109
  Мисля, че това се получава с деца, на които постоянн някой им виси на главата и в по-късна възраст. То може да си стоиш до него, когато мрънка, но сам да си играе с играчката.
  Нашият много зяпа фурната, не знам какво толкова интересно вижда.
  А вашите бебета пият ли вода след пюрето или кашата? Филип продължава да отказва водата.

# 483
  • Мнения: 4 966
Моят също реве като изляза от стаята, обикновено стои на гимнастиката. Слагам я така, че да ме вижда и си върша нещо, готвене, миене...той доста се движи вече и си намира занимания, дърпа щората, покривката, гризе ми домашните чехли, но трябва да ме вижда иначе рев. Има една музикална кутия на tinylove, която се поставя на кошарата. Нея много си я обича. Има и едно като невеляшка, което като го бутне и издава разни звуци. На него му разказва играта. Обаче не знам от къде е...
Моят отказва вода. Вчера му давах да пие от чашка и се справя добре, но я плюе и си играе с чашката... всичко при нас е на игра. Днес го водихме на ехограф, много смешен беше лекарят, ама на ехографа си поплака от инат.
Излязоха и резултатите от кръв и урина, два показателя са малко извън норма, но не искам да чета из гугъл. Във вторник сме на консултация, дано всичко е наред.

# 484
  • Мнения: 758
Моята дребка пие вода след пюрето, даже по време на яденето спира и пие по малко, но от шише, от чашка още не съм ѝ давала. Тя и през деня пие водичка.

# 485
  • Мнения: 1 326
И Даниел пие вода. Е, не след пюре, защото още не съм давала. Но иначе, когато му дам пие. Аз обаче малко го ограничавам, защото мноого повръща след нея. Масово я повръща до 5мин, лошото е, че и млякото повръща покрай нея. Иначе даже с кеф пие и все иска сам да си държи шишето. От чашка и аз не съм пробвала досега, но като види чаша и все я придърпва към устата си. Много е смешен.

# 486
  • Мнения: 4 966
Аз му давам шише, просто обича да си играе с него и вече му е любима играчка, но не пие вода от него...за това реших да пробвам с чашка. Пак не пи вода, но му беше весело Joy

# 487
  • Мнения: 3 272
Днес ще купя Аптамил да пробвам. Кърмата явно не и стига. Яде през час и половина и през деня и вечерта. Започвам по-упорито захранване. Още не съм купила столче за хранене. Нямам място от люлки и шезлонги. Моля за препоръки за компактно столче. Какво мислите за подобен вариант https://misto-bg.com/produkt/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B … friendly-booster/

# 488
  • Мнения: 133
Неви86   аз купих подобно столче, засега му е удобно на бебо, но когато порасне не знам..., много му е малък плота. Но ние така или иначе нямаме място за голям стол.

# 489
  • Мнения: 478
Ние много обичаме водата. Като види шишето и започва да маха с ръчички от нетърпение и се сърди, ако се забавя да му го дам. Предлагам му между храненията.

Ползваме икеиското столче за хранене. Не в така компактно, но е удобно и сме доволни.

# 490
  • Мнения: 4 402
И аз на нещо подобно съм се спряла. Ето това гледах
Bumbo Multi Seat 3in1 - mint https://www.amazon.de/dp/B01DKHIUQA/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_tEtrDbYERPT7W
Mamas & papas имат подобен модел
https://www.mamasandpapas.com/en-gb/baby-bud-booster-seat-with-d … -rose/p/4124am601

# 491
  • Мнения: 1 234
Дъщеря ми пие вода от раждането си, но до миналия месец пиеше няколко глъдки, вече изпива между 50-80 мл. дневно.
След няколко дни навършва 7 месеца и смятам, когато въведа глутена и млечните да пробвам да я запиша на детска кухня.

# 492
  • Мнения: 305
Здравейте прекрасни мамчета! Рядко успявам да вляза да ви прочета, но днес намерих сили и време. При нас нещата са следните със захранването почти всичко въведох. Обаче, моята педи взе че ме посъветва да давам вече по цял жълтък и познайте и двата пъти в които дадох започна зверски да повръща на фонтан. Първия път яде само 5 лъжици от яденето, но така повръща, че аз не знаех от какво става така и понеже бях дала след тези лъжици и мляко помислих че е преяла и така ми казаха и на спешен кабинет като я заведох. Втория път пак изяде 5 лъжици от пюрето и пак започна мн да повръща и тогава установих, че е от яйцето. Та за сега спирам с даването му. От 3 дни обаче не иска да яде нищо, само мрънка предимно мляко яде, май май зъби ще имаме. Няма нищо на венеца, пипам, но няма. Пробвах преди ден да дам попара с чай, сухар, масло и обезсилена сирене. Ами не пожела, не й допадна и ще чакам да мине още време да я пробвам отново. От средата на 5ти месец седи много стабилно и като ходихме на ортопед в 6ти месец каза, че много добре се справя.
Относно занимаването сама има моменти в които мн си играе с играчките сама. Сега я слагам в кошара пълна с играчки и поверява по 10-15мин. Защото аз все минавам около нея и тя почва да мрънка. От скоро вече казва тата, мама, деде. Най-много мама, май, интересно е, че като ме види започва да ме мамосва здраво. Вчера за първи път я сложих на гърне и успя да ака и пишка в него. Много съм доволна. Иска ми се да я науча рано рано да маха памперса. Голямото дете бързо махна памперса и се надявам и сега да постигна този резултат.
Интересното При нас е, че тя не лази и не обича по корем и най вероятно няма да се научи скоро. Та така...Иначе от умората и ставането нощно време и нон стоп аз с двете деца ми идва в повече нервите и най-често таткото го отнася. Но и това ще мине момичета, ще дойдат по-добро времена. Пожелавам ви хубава събота и спокойни бебета както и спокойни нощи.

# 493
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от нас с бебончо.

Ние бяхме на море и после на вила с приятели. Много беше приятно и щеше да е още по-добре, ако аз и беб не се бяхме разболяли. Наложи се да попътувам двойно, за да доведа бебето на лекар и да се върна. За щастие, изглежда ще се разминем само с капки за нос, очи, уши и инхалации. Почти не го чувам да кашля вече. Аз си бухам, но не е страшно. Лекарката, която го прегледа ми каза, че той щял да се оправи преди мен.Stuck Out Tongue Winking Eye

Естествено, след толкова гушкане от всякакви хора, сега беб не иска да седи сам особено много. JoyJoy
Намислила съм да му отделя едно кътче на пода в хола, за да не го мисля дали ще скочи от дивана. Ще ходя скоро на пазар за някакво килимче и играчки. Така че, ако сте открили нещо хубаво - свиркайте.

Кой каза, че е закъснял със захранването?! Аз още не съм започнала. Stew Бях намислила тази седмица да стартираме, но ще чакам да видя зайчето напълно оздравяло. Освен това ми се струва, че имаме някаква зъбо-криза, защото чочко не иска да суче, ако не е в полусънно състояние. Дърпа се. Хапе. Налага се първо да го поприспя, за да го накарам да суче. Изобщо - веселба.

# 494
  • Мнения: 758
Jillian, при Вас малкият отказва да суче, а при мен дребната започна да суче като луда. На всичко отгоре го прави и вечер. Дръпне малко и се обърне, после пак. Като ѝ дам биберон, реве и търси гърда. Мисля, че се успокоява така, защото непоникналите зъби я мъчат.
На мен друго в поста Ви ми стана любопитно: лекарката е искала да каже, че не е имало нужда от лекарства за малкия ли?



Общи условия

Активация на акаунт