Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 599
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 109
  Филип също акаше през ден, преди да въведа плодовите пюрета, според гастроентеролога не е проблем. Сега е 1-2 пъти.
  И при него има спорадично газове и присвиване, бях спряла пробиотика, но сега пак го давам. Все пак не е ужаса, който беше преди.
  Той не пълзи, а се влачи, краката почти не ги използва, не се и опитва вече, явно му стига, че може да се движи. Много е бърз, вече не става да го оставя на земята без надзор, че бързичко се довлачва до нещо, което не трябва. Иначе се изправя на колене и ръце и си стои така, но не успява да си координира движенията и да пълзи.
  От седмица въвеждам и жълтък, не е очарован, но яде. Другата седмица мисля да дам и овесена каша.

# 541
  • Мнения: 983
Отново много ви благодаря,но засега задържаме положението днес се чувствам отлично.Снощи правих една бабена рецепта която май даде ефект,днес продължавам с гаргара със сода и мед.Дано изобщо не се наложи да го пия този АБ,че и бебо с АБ просто картинка.
Бебка лази придвижва по точно казано изправя се на коленца а когато опората съм и аз и на крачета.Много често опъва крачета и не иска седнала.Храната от детска кухня е пълен провал за момента изобщо не иска да я яде.Заради това,че беше болничка набляга над цокото е и сега сгушило се е до мен като ембрионче и цока спейки.😍
Месец преди се разболее започна да ака като новородено нямаше празен памперс.Сега и давам и пробиотик Линекс за деца заради АБ.

# 542
  • Мнения: 758
Момичета, какви пробиотици давате  и защо. Колко време ги давате? Аз давах био гая, заради коликите, но спрях, като се успокои коремчето. Обаче сега като ви чета...моята педиатърка нищо не е казвала за пробиотици. Може ли да споделите?

# 543
  • Мнения: 2 109
  Аз давам Линекс бебе, заради коликите, но при него си ги имаше почти до 6 месец, сега пак има на моменти.

# 544
  • София
  • Мнения: 1 635
Нищо не давам, но и не сме имали проблеми.

Започнах и аз захранването. Приготвям картофено пюре с кърма. Яде го с уговорки, ама май няма много интерес. Умира си да му сложа лъжицата в устата и да каже - пуф. Иначе и той си държи една лъжица и като отвори уста да си я пъхне аз го издебвам и мушвам някоя пълна с пюре. Утре мисля да купя тиквички, за да добавя.

Днес бяхме и на консултация. Качил около половин кило и два сантиметра. Докторката иска като въведа още няколко зеленчука да добавя и кашите, тиква и сезонни пресни плодове през следващия месец.

# 545
  • Мнения: 478
Оо, това с пуф ми е любимо, особено ако пюрето е оранжево Grinning Ние вървим добре със захранването, доста зеленчуци и плодове въведох, два вида каша и един вид месо. За месеца съм си поставила за цел още няколко вида месо и евентуално жълтък. От вчера давам и парченца да ги смуче и пипа, за да свикне, че храната не е само нещо течно, което му подавам в устата. Направо сърцето ми спира, като се задави, чак се чудя дали не му е рано, но някои майки само така захранват от началото, пък и към момента ми отказва да яде, ако не е идеално пасирано, трябва да разбием тази концепция Grinning

Имаме си и първо зъбче. Случайно го забелязахме, не е имало драма, дано така и продължи, макар че не съмнява.

Бебко седи сам все по-добре, вече е изправен и не се клатушка така. Не се сеща изобщо да лази, но как скача на бънджито-проходилка!

За пробиотиците съм чувала, че не в ОК да се пият без причина.

# 546
  • Мнения: 2 109
  Не вярвам, че някой дава пробиотик без причин.

# 547
  • Мнения: 96
Аз давам пробиотик почти от раждането на момчетата , понеже се родиха секцио и почти не са кърмени , за да регулираме коремчето , а в началото и против колики понеже капките против колики запичат зверски . Педиатърката каза , че е добре да се дават до първата годинка . Давам на Аква сорс , лошото е , че се поръчват , няма ги по аптеките , но си заслужава труда много са добри .Конфорта на коремчето е достатъчна причина Simple Smile , но това е личен избор на всяка майка дали да дава или не .

# 548
  • Мнения: 4 966
И аз започнах да давам пробиотик поради същите причини като Dimitrova. (Междудругото, пиех аквасорс по време на бременността и съм доволна. Оправиха ми се ноктите, не съм боледувала от както ги пия.)
Може да се каже че, нас ни разминаха коликите, имаше първите две седмици.
Педиатърката препоръча да даваме пробиотик, защото август месец имало много вируси, диарии и прочее, а ние изпуснахме ваксината за ротавирусите.

# 549
  • Мнения: 1 244
Пробиотик давам и аз, в началото БиоГая заради коликите, в последствие го бях спряла за известно време и не давах никакъв. Преди около месец дъщеря ми започна да се запича - ака всеки ден, но с твърда консистенция и малко количество и започнах отново да давам. Този път БиоГая не помогна и минах на Линекс, но и той не помага особено. Най-добре и действа Омнибиотик Панда, редувам го с Линекс и се изхожда съвсем нормално. Клизма не бих правила всеки ден, даже и един път седмично не бих правила, ако не е наистина наложително и дъщеря ми не се е изхождала няколко дни, но това е въпрос на личен избор. Simple Smile

# 550
  • Мнения: 4 402
Пробиотик давах докато отминат коликите, т.е. до около 3 месеца. Ние ползваме ProCombo baby и много добре й влияе. Според нашата лекарка в момента няма нужда и е излишно да се дава.

# 551
  • Мнения: 27
От 4месеца сме на Бифидус на Аква сорс-заради коликите, защото беше много зле положението. Оттогава има голямо подобрение, не сме имали проблем със захранването до момента, според мен точно заради водораслите. Не мисля да ги спирам скоро. Педито не е настроена позитивно-тя иска каквото тя каже да давам, но аз я попитах само информативно...

# 552
  • Мнения: 396
Аз също давах пробиотик до около 3-4 месец био гая и добре му действаха .
Да се отчета , на море сме в Гърция , всичко много ни хареса само проблема е че бебо почна да разбира много и извадя ли го от водата и плаче , играе си на пясъка по малко и като не му дам пак рев , изобщо много ни е весело 😂 но малко остана живот и здраве утре се връщаме. Все пак си починах не съм сама майка и сестра ми са с нас и е добре , мисля си ако бяхме само ние как щях да се справя.
За захранването всичко си яде както бях споменала , днес му дадох черен дроб със зеленчуци малко яде , но не му хареса 😃
Ани малчо също е пил от този антибиотик беше болен на 2.5 м . тогава доста бързо се оправи. Стискам палци бързо да оздравеете . 💙

# 553
  • Мнения: 27
Утре заминаваме на море, на палатки с бебчето. Приготвих му супи, пюрета и пасирани плодове в бурканчета и ги заварих. Поне от към храна се надявам да няма изненади... Това ще ми е първото море с дете и ми е хем стегнато сърцето, хем съм превъзбудена... Дано всичко е наред!

# 554
  • Мнения: 2 109
  И ние ще ходим на море за уикенда, резервирала съм стая в малък хотел. Надявам се всичко да е добре, но ми е стресирано. Още се чудя какъв багаж да нося. Храна, мляко, дрешки..., че сме и с куче.
  То става въпрос за една нощувка на 70-80 км от вкъщи, да не си помислите, че заминаваме за седмица. Grinning
  Ще се радвам да споделите опит, какво сте носили. Мислите ли, че е добра идея да вземем малко басейнче? На плажа къде държахте бебето, количка, шезлонг, хавлия на пясъка?
 

Общи условия

Активация на акаунт