Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 541
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 229
Пюретата гледам да ги правя домашни, но купени също давам, най-вече тези, на които не им е сезон. Купувала съм само тиква на Хип дасега, така че не мога да кажа дали са "най", но на дъщеря ми определено и харесва.
За педиатър проверете в Майчин дом.

# 61
  • Мнения: 86
Ако на някой му е интересно да прочете за захранването някои съвети и препоръки на една потребителка тук от форума
https://m.bg-mamma.com/?topic=790956.30
Ето линк. На мен ми бяха от полза с баткото, сега пак ще захранвам, възползвайки се от тази информация Wink

# 62
  • Мнения: 2 109
  Аз взех на Гербер тиква и морков от 80 гр. Днес му правих пащърнак, е полудя това дете, много му хареса. С две коренчета имаше за днес и напълних две бурканчета.
  Мисля после да направя батат. Моркова за сега не се хареса, така, че ще изчакам и ще пробвам да го смеся с нещо, което харесва.

# 63
  • Мнения: 983
  Аз взех на Гербер тиква и морков от 80 гр. Днес му правих пащърнак, е полудя това дете, много му хареса. С две коренчета имаше за днес и напълних две бурканчета.
  Мисля после да направя батат. Моркова за сега не се хареса, така, че ще изчакам и ще пробвам да го смеся с нещо, което харесва.
Нашата кукла не и хареса батата не и хареса и тиквата,но и тя хареса пащърнака днес и правих морков картоф и зелен боб и разредих с кърма облиза и паничката преносно де.От три деца поне едното ми се падна яшничко пу пу.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 64
  • Мнения: 478
Все по-трудно ми е да намеря време да пиша. Вашите бебета седят ли си самички? Моето и за минута не ще Dizzy Face постоянно иска да му обръщам внимание и ако опитам нещо друго да свърша набързо, дори и да отида до тоалетна, започва да мучи, а ако не се отзова на момента и да плаче. Страшна работа.. Не искам да го свиквам така, но не искам и да го оставям сам да плаче. Идеи?

Иначе и ние от три дни се захранваме. Почнах със сладък картоф. Първия ден с презрение изплю всичко, втория 2-3 лъжички изяде, а днес двойно Smiley

# 65
  • Мнения: 128
При нас е абсолютно същата ситуация, ако излезна от стаята започва рев и истерия.Нямам никаква представа, как ще свикне на самостоятелност.Надявам се, че е период и ще мога и аз нещо да свърша:joy:
Има ли мами, които вече ползват летния кош?Моя човек вече изобщо не иска да лежи в количката, освен, ако много му се спи.Знам, че има нива на летния кош, но все пак е от 6 месеца, но не знам как ще издържим.Вади си ръчичките, мрънка и иска да гледа.Когато съм го извеждала с кошницата за кола е друго дете.Съображенията са ми, че е още малък за слънцезащитен лосион и колкото и голям да сенника все пак слънцето огрява крачетата.Нашия е един супер бял и много ме е страх да не изгори.

# 66
  • Мнения: 759
Аз смятам, че е по-добре да е намазан и мажа.
Факт, купила съм бебешки и при излагате на слънце го шпакловам с la roche за бебета Simple Smile 

# 67
  • Мнения: 478
Ние сме с летния кош от края на трети месец. Бяхме при ортопед тогава и той каза, че няма проблем да е в полулегнало положение стига гръбчето да е подпряно. Вече тренираме за кратко и седнало положение по съвет на педиатъра. Много му харесва и постоянно се надига. В летния кош сега го държа на около 45 градуса наклон.

Не мажа с нищо за слънце, просто гледам винаги да е на сянка. Купихме си чадърче за количката и в комбинация със сенника е ок.

# 68
  • Мнения: 116
Чета , чета и пак не мога да се доверя нито на купено пюре , нито имам идея от къде да взема зеленчук без нитрати.
До една седмица ще взема все пак някакво решение и започвам , само първо да се справим с разтройства та и отново гъбички в  червата.
По повод летния кош.
Големият ми син се роди април месец и си бях купила количка само с летен кош - пълно легнало положение , после постепенно вдигах малко.
Сега бебчо е със зимния кош още защото ми се отличава целия сенник и го слагам по корем върху една възглавничка и от там вижда всичко и се хили на всички.

# 69
  • Мнения: 2 109
  Нашият си стои сам, дори сутрин, като се събуди, не мрънка, ако не е гладен. Като се къпя го оставям с една играчка и той си я мачка. Общо взето мрънка само ако е гладен или му се спи.

# 70
  • Мнения: 3 269
Моята сме я кръстили Добринка, тя си е кротушче. Вчера бяха и последните 3 ваксини. Почти не плака. Герой. После и дадох за първи път пюре от картоф. Купих готови. Една приятелка ще ми даде картофи от нейната вила, които не са пръскани с нищо. Хапна 2,3 лъжички, без да плюе и да се мръщи. Засега обича да си играе сама в активната гимнастика, в кошарата си. Казва често Мамама, но неосъзнато. Научи се да се обръща и постоянно го прави, все едно е много доволна от новото си умение. Водих я на ортопед, прегледът беше точно 3 минути. Хайвазов, който явно е прехвален. Бяхме с направление и доплащане 20 лв. Той каза сядане след 6м. Аз реших да пробвам на 5 и половина. Ами пада напред, настрани и се разплака все едно я боли. А каката съм я сложила на5 и половина в проходилката. Луда работа, тогава изобщо не четях и не питах. Тя стъпваше обаче, докато малкото изобщо не ми се вижда готово. Не мога да се оплача. Единственият проблем е, че заспива към 23, 24 часа и се буди към 4 за храна.

# 71
  • Мнения: 4 400
Неви, чист картоф на коя фирма? Защото миксове съм виждала с картоф, но не и чист.

# 72
  • Мнения: 3 269
Неви, чист картоф на коя фирма? Защото миксове съм виждала с картоф, но не и чист.

На Слънчо, от Фантастико го взех.  Купих и на хип различни видове и на Гербер. Всички бяха с по 50 стотинки надолу.

# 73
  • Мнения: 1 326
Да дам и аз набързо малко отчет. Даниел е вече на 4.5мес и от няколко дни започна да се обръща от гръб по корем съвсем осъзнато, понеже по-рано имаше 1 обръщане, но май стана малко без да иска. Та сега се върти ноон стоп, даже насън се опитва понякога. Както Неви е писала, много е доволен от новото си умение. За жалост обаче зверски повръща така и после се сърди и плаче. Преди аз решавах кога да го обърна, съответно изчаквах да не е непосредствено след ядене, а сега...кой ме пита. Ние сме на ново мляко - хидролизирано, по преценка на нова гастро, която посетихме, той е с АБКМ и рефлукса е предизвикан от това. Имаме правен кръвен тест за алергия, който е отрицателен, но док каза, че не ги признава тези тестове и за нея това си е чиста алергия. Още анализирам как му понася. Повръща мноого повече, защото млякото е много рядко, също така не го харесва и се налага да добавям глюкоза, но сякаш има подобрение в общото му състояние. Бяха излезли и едни пъпки, които след започването на новото мляко изчезнаха. Малко ще изчакам със захранването, че и ваксините отложих пак заради смяната на млякото. Ще го продължим засега да видим как ще се повлияе, че вече в чудо се видяхме с тези истерии, ревове, безсъние.
Вашите бебоци потят ли се? Той е целият мокър, най-вече като спи. Ама буквално бодито му като се събуди е като изпрано току що. Около главичката му става кръг мокър. Това много ме тревожи. Все разпитвам за тоя рахит, а педитата опипват фонтанелата и казват, че всичко е ок. Но забелязвам, че понякога, когато е много изпотен се долавя лека миризма на кисело. Това съвсем ме хвърля в паника.
За стоенето сам - и дума не може да става. Изисква нон стоп присъствието ми, отделно и почти постоянно разнасяне на ръце. Сам не стои изобщо, започва да хленчи и да се изнервя. А тая активна гимнастика..толкова му е омразна, че и аз да се намърдам в нея, пак няма да стои. Joy

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 19:57 от M0n17y

# 74
  • Мнения: 2 109
M0n17y, тъкмо си мислех, че не си писала скоро.
  Дано все пак да се решат вече проблемите, че много се измъчихте. Много лекари не признават кръвните тестове и ги смятат за ненадеждни.
  Филип само в столчето за кола се поти, но аз гледам да не стои на много топло. Онзи ден бяхме на гости и се наложи да го приспивам на ръце, главата му беше мокра от ръката ми. Отдавна вече го храня в шезлонга или в коша на количката.

Общи условия

Активация на акаунт