Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 640
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 263
Не знам каква марка е оризовата каша, но аз давам на Хумана и докато улуча точните пропорции моята също ставаше или много водна или много гъста. Когато стане твърде гъста добавям малко водичка и разбърквам, а ако е прекалено рядка слагам още малко каша, така не се получават тези бучици.

# 376
  • Мнения: 478
Аз в началото я правех по указания, но сега вече на око като гледам да докарам тази гъстота, която смятам за ок. Аз я правя с вода. И на мен преди ми ставаше на малки бучки като добавях водата към кашата, но започнах да правя обратното - сипвам кашата малко по малко към водата, докато постоянно бъркам. Става гладка като пюре Simple Smile  Досега съм давала чиста ориз и ориз с банан. Смятам да започна да въвеждам от днес плодови пюренца като ги добавям към чиста оризова. Надявам се да му харесат, но той обича сладичко и предполагам, че няма да им се дърпа много Grinning

# 377
  • Мнения: 2 109
 На мен кашата ми става много гладка от както слагам много горещо мляко. Проблем е, че после трябва да изстива и бебето се нервира. Слагам пюре от хладилника за да изстине по бързо.

# 378
  • Мнения: 4 416
Какво пюре слагате в кашата и по колко?
Аз още плодови не съм въвела, последни ги оставих, но се чудя дали да не ги почна по този начин, в кашата. Да ви кажа, за съжаление,  има разлика в кашите за бг пазар и тези за Англия, например.  Бях взела каша Хип от Англия -  един път не ми стана на бучки. После същата Хип от тук - почти всеки път става. Пробвах с топло, с хладко мляко - почти няма разлика. Същото е и с Аптамил. Вече почти само от Англия поръчваме, рядко купуваме от тук.
Да попитам, че сега ни предстои консултация и съответно ПКК и прегледи. Освен ПКК и ехограф, какви други изследвания се правят в 6ти месец?
И още нещ. Каква беше последователността - първо глутен и после месо или обратно?

# 379
  • Мнения: 699
Ние от вчера се захранваме с безмлечна оризова на Милупа, не става на бучки изобщо. Забърквм я с кърма.

# 380
  • Мнения: 478
Аз гледам да спазвам препоръчаните 50 градуса за течността. Предполагам, че така се запазват полезните вещества, както и при адаптираното мляко.

За плодовите пюрета постепенно мисля да вкарам слива, ябълка, круша и ще продължа със сезонни плодове. Дотук само банан съм давала, много му хареса. Взех му от тези дъвкали с дупчици, в които се слага плод и доста й се радва.

От изследванията само за ПКК и нефролог ни дадоха направления. Ние питахме и за ортопед, но било по преценка на педиатъра и не ни даде.

# 381
  • Мнения: 2 109
  Аз въведох круша, слива и в момента въвеждам ябълка. В ДМ плпдовите пюрета са на 1.95 и накупих доста.
  За ортопеда е по преценка на педиатъра, но е хубаво първия преглед да е преди 3ти месец. Ние ходихме без направление.
  Сряда ще ходим и ние, притеснявам се как ще е хемоглобина, понеже аз съм с генетична анемия.

# 382
  • Мнения: 6 622
Момичета, имате ли отзиви от този репелентhttps://mypharmacy.bg/lichna-grizha-bg/insekticidi-plzyaschi-i-l … -sprey-100ml.html ?

# 383
  • Мнения: 4 416
С него сме.  Засега не съм видяла ухапвания, но аз слагам и мрежа, когато е  в количката.

# 384
  • Мнения: 983
Да ви споделя какво стана днес и съм силно учудена.Таткото на бебка и батко и се заиграха,сборичкаха се тя ги видя и се разпищя,разплака се беше уплашена от това,че баща и се бори с батко и.Как това 6 месечно бебе реши,че това е опасно за батко и та така уплашено се разпищя и разрева.Направиха си "експеримент" да се сборичкат и батко и да е надделяй в борбата еми нямаше реакция даже се смя.

# 385
  • София
  • Мнения: 1 635
Мисля, че бебета могат да различават усмихнати от намръщени лица и предполагам същото е за различните ситуации на опасност.

Ние пак дойдохме до морето и в момента беб се е пльоснал на едно розово фламинго под чадъра и мрънка, че му се спи. А майка му си рови по форумите... Не е случил милия.Joy

# 386
  • Мнения: 983
Мисля, че бебета могат да различават усмихнати от намръщени лица и предполагам същото е за различните ситуации на опасност.

Ние пак дойдохме до морето и в момента беб се е пльоснал на едно розово фламинго под чадъра и мрънка, че му се спи. А майка му си рови по форумите... Не е случил милия.Joy
Споко моята/те пък изобщоне са случили на майка нито да готви нито да чисти абе....да се чуди как оцеляват тези моите деца упс терминаторчета🤣

# 387
  • Мнения: 3 280
Оф и моите не са случили на майка. Аз съм от мързеливите майки, но затова каката се оправя сама отлично. 9 дни на легер на Халкидики, без да ми се обади веднъж. Купон Simple Smile

# 388
  • Мнения: 133
Здравейте мами! Какво мога да дам на бебо при бистри сополки, които текат навън, съвсем бистри. Иска ми се да взема мерки по с време, че до понеделник има доста време. Confused

# 389
  • Мнения: 4 416
Ив, може да вземеш ако нямаш, от тези машинките за издърпване на сополки. Има и едни като тръбички, с които изсмукваш от нослето, но искат повече сила. ММ е по-смел и й ги продухва с физиологичен разтвор и спринцовка,  но той е лекар и не знам дали аз бих се наела. Досега доста често е била със сополки, особено когато ползвахме отопление и не сме давали никакви медикаменти. Пробвай първо да  прочистиш нослето.

Общи условия

Активация на акаунт