Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 676
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 007
Неви, бързо да оздравява малката! Много е мъчно като плачат така :/

# 361
  • Мнения: 2 109
  Нашият подивя с тази каша. От 4 дни добавям и плодово пюре. Само като види купичката и започва истеричен рев. В момента, в който изкарам лъжицата от устата, пак рев. Иска да хваща купата, бърка вътре... Явно много му харесва и за това реагира така. Реве през цялото време, изяжда цяла купичка каша, после задължително и мляко. Чак тогава млъква.
 Как да се справя с този рев?

# 362
  • Мнения: 425
  Нашият подивя с тази каша. От 4 дни добавям и плодово пюре. Само като види купичката и започва истеричен рев. В момента, в който изкарам лъжицата от устата, пак рев. Иска да хваща купата, бърка вътре... Явно много му харесва и за това реагира така. Реве през цялото време, изяжда цяла купичка каша, после задължително и мляко. Чак тогава млъква.
 Как да се справя с този рев?

Аз започнах да захранвам с картоф , От както започнах да давам повече вчера и днес е същата работа. Забавя ли се с лъжичката започва рев. След като го изяде пак рев истеричен, после мляко и тогава малко се успокои. Той е така и със кърменето, като легна с него и докато си вдигна блузата оревава всичко.
По какво количество давате на ден или на хранене? Има ли някой който не се стреми да замества кърмене и как процедира?

# 363
  • София
  • Мнения: 1 635
Тес, пробвай да сложиш кашата в бурканче или някакъв съд, който не познава. Сигурно ще работи един-два пъти. Joy

Неви, много гадно така. Дано бързо да минават тези болки.

И аз да се оплача, че днес бебчо успя да се търколи от дивана на пода. Не рева много и май няма последствия (да чукам на дърво). Но ужасно ми се сви сърцето. Сега мисля варианти да разместя мебелите в хола, за да му освободя място на пода за търкаляне по корем и опити за лазене. Чудя се и каква настилка да сложа, за да не я събира. С каките имахме от сглобяемите букви, но задържат много боклук и се чистят супер досадно.

# 364
  • Мнения: 2 109
 Поне не е само нашия. Grinning
 Филип е на АМ, захранвам от месец и половина, но няма още заместено хранене. Омръзва му и си иска млякото. Понякога само 20-30 мл, но си го търси. Давам колкото му се яде. Изяжда около 100 гр пюре.

# 365
  • Мнения: 425
Понеже се опитвам да го захранвам със зеленчуци ,които са в сезон и се чудя след картофа какво да му дам - може би тиквичка. Някой дава ли зелен фасул? Или да го отложа за след няколко месеца?

# 366
  • Мнения: 396
За телевизора зяпа много само да го види и край , пускам му понякога песнички и много ги обича , но на последно време и тях много не ги харесва .
Спи по 2-3 пъти на ден единия му сън е около 2 ч. , а другите по 30-1 ч . вечер заспива към 10 .
Давала съм му зелен фасул сложих и един картоф сготвих ги като манджа варена и ги пасирах хареса му . 😊

# 367
  • Мнения: 758
Моята дребка днес ѝ е трети ден на морков(реших да започна с него). Няма много еднокомпонетни пюрета и след като въведа тях, ще търся двукомпонетни  с вече въведените. Вие така ли процедирате?

# 368
  • Мнения: 4 418
Аз първо въведох 7-8 зеленчука самостоятелно, като тиквичката, картофа и сладкия картоф й ги правих аз. И след това започнах двукомпонентни. Онзи ден дадох и трикомпонентно на holle.
Виж на ДМ био пюретата, на Hipp пъщърнака давах и на Nestle Gerber малките бурканчета съм давала всичко от зеленчука (те са 3 вида). Така после по-лесно се намират и двукомпонентни. Може да се месят въведен и невъведен зеленчук, но е добре невъведения да е в по-голямо количество. А при купешките не винаги е така.

# 369
  • Мнения: 1 300
Аз не съм въвеждала само еднокомпонентни пюрета, с изключение на картофа. След като го въведох, започнах да прибавям към него нов зеленчук - 2 лъжички, 3, 5 и т.н.
В началото ползвах картофа за основа, после тиквата, сладкия картоф, тиквичка и т.н.
За себе си избрах този вариант, това бяха и съветите на лекарите, с които разговарях по темата. Разбира се, всеки преценява кой начин му е по-удобен, правилен и т.н.

# 370
  • Мнения: 983
Здравейте,аз пък и давах всеки ден различно еднокомпонентно пюре докато не и дадох почти всичко.След това започнах да ги комбинирам и сега резултата е,че яде всичко без проблем.Включих и глутена и безсолно нискомаслено сирене скоро ще и дам и жълтък чакаме кокошката да снесе😂С плодовите пюрета не се радваме на особен успех затова не и мъча особено с тях.Мен друго ме тревожи закарах е на ортопед за руттиният преглед и се устаниви,че има недостиг на витамин Д.Всичко друго е ок,но имало мека част на черепа която не би трябвало да е има абе наплашиме,че може да развие рахит.Изследванията от ПКК са идеални с хемоглобин 119 което според лаборантката и ЛЛ е повече от перфектно.Обаче сега с този рахит се вгеждам във всичко колко се поти докато суче,дали е по нервна от преди дали се стряска повече.Шашкам се от всичко дори ми каза,че петънцето изтъркана косичка на главата която се получава от лежането било симптом на рахит.Аз даже смятам,че и изчезва вече,но в този ред на мисли и другите ми две деца го имах а рахит не са развили.Просто от няколко дни съм страшно уплашена и се чудя за второ мнение.

# 371
  • Мнения: 1 300
Не ви ли казаха просто да увеличите дозата вит. Д?

# 372
  • Мнения: 983
Не ви ли казаха просто да увеличите дозата вит. Д?
Да казаха от две капки Вигантол на три и повече на слънце сутрин и следобяд.

# 373
  • Мнения: 1 300
На моя близка бебето е с рахит в момента и препоръките са абсолютно същите, единствено не дава Вигантол, а вит. Д на Джеймисън. Аз също в началото давах Вигантол, след това го смених с Джеймисън, но от юни месец не и давам. Педиатърката и личната лекарка ми казаха до септември да го спра, тъй като фонтанелата и е малка, а така или иначе ще си набавя вит. Д от слънцето. Относно петното отзад, понякога наистина може да бъде признак за рахит, но това изобщо не е задължително. Моята дъщеря имаше малко петънце отзад, което се появи, когато започна да спи по гръб, в последствие започна да расте косичка и вече е незабележимо. Второто мнение никога не е излишно иначе, ако ще донесе повече спокойствие.

# 374
  • Мнения: 128
Момичета, здравейте.Захранваме се от един месец със зеленчукови пюрета.Сега на навършени 6 месеца започнах с кашите.Ще задам един много глупав въпрос, но се надявам да ми отговорите, все пак за първи път съм мама и всичко ми е ново.Правя по указание оризовата каша, млякото е с 50 градуса температура и разтварям вътре лъжиците сухото вещество.Става по водна, но вътре все пак има частички и много ме е страх да не се задави.Чудя се такава трябва да е текстурата, нали?Благодаря много:hugs:

Общи условия

Активация на акаунт