Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 736
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 334
Момичета, пускате ли на бебоците тв? По-скоро оставяте ли го включен и бебчовците заглеждат ли се? Вкъщи ако е пуснат тв малкият много се заглежда, интересно му е, а май е твърде малък да зяпа там. Но тъй като сме скачени денонощно, не ми дава да мръдна, та понякога, когато се налага да свърша нещо набързо за няколко минути, му пускам детски песнички да гледа, че иначе нямам шанс. Не говоря да върша домакинска работа, там и тв няма да помогне, а колкото да си измия шишетата или нещо такова. Той иска нон стоп внимание и то не какво да е. Варианта да си лежи в кошарката и да си бърборим не съществува. Отплеснах се малко... По темата, малко ми е гузно, че отсега му пускам да гледа. Таткото е много против ама пък по цял ден съм сама и понякога просто се налага.
Извън темата, Даниел е на 5.5мес и още нито зъб, нито пълзи, но ми се струва, ще и двете наближават. Долният венец е много бял и подут, а ръцете се хапят така яростно. А пълзенето, май това му е целта в момента. Упорито се мъчи, но ве още не успява. Провлачва се на моменти, много е смешен, че се и изнервя, че не може.

# 346
  • София
  • Мнения: 9 141
Според мен им е рано за телевизия.
Ние гледаме малко вечер, след като е заспал и не ни е проблем. Иначе и той се заглежда.
Аз го оставям в активната гимнастика или в люлката шезлонг, А ако не иска там, по малко в столчето за хранене.

# 347
  • Мнения: 1 334
Люлки, гимнастики, столчето за кола..нищо не иска. Навсякъде рев и пищене докато не го взема.

# 348
  • Мнения: 2 109
  Филип се заглежда, в телефона и компютъра също. Просто го завъртам така, че да не може да гледа.
  Опитите за пълзене са все по-успешни. Вече успява да пълзи с краката, но забива главата. Grinning
  Вчера изяде света това дете, от една седмица почти не ядеше. Вчера много ме изненада, чак правих мляко между храненията. Явно са си периоди на неядене.
  Другата седмица става на 6 месеца. Ще му взимат кръв за изследвания, от сега се настройвам какви писъци ще са.

# 349
  • Мнения: 1 334
Тес, при нас взимаха кръв по други поводи два пъти, малкият се държа много на ниво. Даже не проплака. Е, на ваксините е друго нещо. Там се пищи на макс. И аз трябва да се ориентирам за тези изследвания, че наближават.

# 350
  • Мнения: 1 326
Аз пускам детски песнички, дъщеря ми обожава Мики маус. Още докато бях бременна и пусках музика и тя започваше да подскача, след раждането продължих да и ги пускам, но тотален фаворит е Мики маус, вече я знам наизуст и ми бучи в главата без да е пусната. Има и едно филмче в ютуб за Мики маус, него съм и го пускала няколко пъти, но то е 5 минути.
Телевизор пускам в хола, но не бих казала, че се заглежда, даже изобщо не му обръща внимание.
При вземането на кръв моята дъщеря плака много, но те и взеха толкова много, че и аз да бях сигурно щях да съм недоволна.

# 351
  • Мнения: 4 432
Аз пускам песни на тв от YouTube и пеем заедно. Забравила съм доста от тях и сега ги припомням. През деня стои още в гнездото на дивана в хола, освен за по-голяма дрямка на обед,  когато я слагам  леглото й. Засега бордовете на гнездото още вършат що-годе някаква работа, но като съм до нея, разбира се. Играчките са изсипани вътре и ги мята напред-назад. Отида ли да върша работа, ако се е заиграла, не пищи, но я заглежда в с още възглавници. Трудно мога да я предпазя от гледане на каквато и да е телевизия, но не смятам и да ставам маниак на тема да й я забранявам напълно.  Умерено от всичко,  това съм си поставила за цел. Последвала съм канала Маргаритка YouTube, които направиха проект с детски песнички, изпълнени от поп певци и си правим мини-концерт през ден-два.

# 352
  • Мнения: 478
Аз не му давам да се заглежда в екрани. Все още мога да го предпазя, ще дойде момент, в който вече няма да мога да го спирам.

Иначе и ние сме така, докато е буден изобщо не иска да стои сам. Гледам да върша всичко докато спи, разбира се не винаги е възможно и просто се примирявам, че ще протестира за няколко минути, докато свърша каквото се налага. Не е най-приятното, оставям го в леглото му и той започва да мучи или плаче и аз се убивам да бързам, но какво да се прави.

Вашите бебета колко пъти и за колко дълго спят през деня?

# 353
  • Мнения: 3 307
Аз не давам телевизия. 2 приятелки още се борят с изоставянето в говора заради телевизия и телефони, а децата им са по на 9, 10 години. Голяма борба и обикаляне по психолози и лигопеди беше. На 3,4 години имаха по 5,6 думи в речника и мучене. Изоставаха страшно много и в заниманията. Моя съседка логопед ми каза, че след 4 години е ОК телевизора. По принцип не при всички се случва да забави говорното развитие, но аз с месеци не пускам телевизора. Голямата ми дъщеря също знае, че не е ОК и рядко гледа. Не мога нито да чета, нито да пиша напоследък. Аз съм се видяла в чудо с бебето. Голям рев, никакво спане, на моменти гори, а зъби няма. В момента чакам за преглед. Чак до панадол прибегнах. Като призрак съм и тя също. Реве със затворени очи.

# 354
  • Мнения: 2 109
Филип спи след всяко ядене, но различно. Понякога по 30 мин, друг път по 2 часа. В последно време понякога пропуска спането.

# 355
  • Мнения: 758
Нашият телевизор върви постоянно за фон, но рядко се заглежда в него.
Спи по 3 пъти на ден- от половин до час и половина.
Започнах захранването с пюре от морков едва сега, като навърши 6 месеца. Преди това не посмях. Мисля да въведа няколко зеленчука, после плодови, след това месни и накрая каши.
Относно мрънкането и плача от неизникналите още зъби, ѝ давам камилия, осадент и мажа с дентокинд. Смея да твърдя, че нещата са поносими, а когато не са(в много крайни случаи)- прибягвам до нурофен. Animal Ant

# 356
  • Мнения: 5 020
Аз не гледам тв още от студентските си години. Много ме депресираше и спрях. От време на време с мъжа ми гледаме новини и Стани богат Joy Заглежда се в телевизора още от новороден, но понеже не гледаме много и не ме притеснява. По 30-40 мин. И то не всеки ден. За детски песнички не мога да се прежаля още, мразя ги и докато не разбира ще му пускам от нашата си музика. Опитвам се да го оставям сам да си играе на гимнастиката или на столчето, но все трябва да съм му пред очите, иначе започва рев.
Спи от 2 до 5 часа на ден. В момента сме навън и спинка от час, чакам го да се събуди да яде. Още не мога да му заместя едно хранене. Яде по 120-130 гр и почва да си реве да суче. Мислех че, със следобедните каши ще е по- лесно, понеже ги харесва, но не...

# 357
  • Мнения: 953
Телевизия пускам от време на време. Заглежда се. Направо гледа с интерес. Не мисля да изпадам в крайности. И не мисля, че има връзка с говора. По-скоро психологическо влияние има от динамиката на екрана. По някакви минути не мисля, че са проблем.
Вече и моята девойка иска посноянно внимание. Мучи, кара се и рев накрая. Онази нощ заспа в 7 сутринта... не разбрах какво беше това. Рев, рев... Отлагаме пореден ден ваксината, защото акото не е ок. Захранването съм спряла.
Спането - заспива около 1 след полунощ. Ако заспи по-рано се буди пак, да спази режима. През деня има няколко дремки за по 30 минути. Нощният съм е  малко - 7-8 часа. Много далеч е от препоръчителните 16 часа.

# 358
  • София
  • Мнения: 1 635
Моят човек спи веднъж около два часа и още два-три пъти по 30-40 минути през деня. Вечер заспива около 9 и сутрин се буди между седем и осем (с едно-две кърмения около 3 ч. и около 6 ч.), ако се налага аз да стана. Иначе сливаме нощния и сутрешния сън.

Телевизия не му пускам. Даже нямаме кабелна. През деня, ако сме вкъщи, аз си слушам разни подкасти или научни филми в ютуб, но не ги гледам. Вървят си като фон. Ако има пуснато нещо за децата и той се върти, за да зяпа, но гледам да го слагам под ъгъл, за да не вижда много-много. Но и на момичетата ограничавам много времето за филмчета. Гадна майка съм, знам.

Днес на бебо му взеха кръв от пръстчето за профилактичното изследване. Не плака. Само малко взе да се сърди накрая, защото бая време изтискваха капките. После, обаче няколко пъти му пада лепенката и му потичаше кръв, така че който не го е минал - имайте предвид да наблюдавате и да сменяте лепенки при необходимост. А не като мен да се паникьосвате от къде се взе тази кръв пък сега.

С искането на внимание и при нас е същото. Вече рядко се застоява сам някъде. Бърборя повечко докато готвя. Гледам да сме колкото може повече навън.

# 359
  • Мнения: 3 307
При нас се оказа отит. Затова е плакала толкова много. Дадоха ни шуслерови соли, отипакс, промивки на нослето, витамин ц и някакъв Авирон кидс имуностимулатор. Авирон е черен сироп, ама черен. Бях я облякла в чисто бяло и стана като далматинец. Няколко дни е 38 градуса и ми се вижда, че леко изпъкна фонтанелата. Давам панадол на 6 часа. Много ми е мила като плаче нощем и нищо не помага.

Общи условия

Активация на акаунт