Електронни четци - тема 23

  • 40 887
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • SA
  • Мнения: 3 196
Тъкмо си поръчах нов Киндъл Paperwhite от немския Амазон. Нямам търпение да го получа, а и майка ми ще е радостна, защото стария ще използва тя. Oткак прочете 6-7 електронни книги, не й се четат хартиени. Избрах си син цвят / уви розови - като на Стивън Кинг липсват Laughing/

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 13:03 от Kameloth

# 496
  • София
  • Мнения: 6 215
Има ли шанс поръчан от германския или английския Амазон Киндъл да има проблеми с енкодинга и да не чете кирилица?
Не си мисли, че четците продавани в България са някакви специални правени специално за нашия огрооомен пазар.

# 497
  • Мнения: 10
Здравейте момичета.Имам проблем с програмата калибре-не разпознава устройството и не мога да кача книги на него.Със стария ми четец не съм имала такъв проблем.Някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем?Моля за вашето съдействие.Благодаря.

# 498
  • Мнения: 737
а самия компютър разпознава ли го?

# 499
  • Мнения: 10
Да, компютъра го разпознава.Пробвах и с няколко различни кабела,но програмата продължава да не го разпознава.

# 500
  • София
  • Мнения: 28 894
Пробвала ли си да пращаш книгите на имейла на киндъла?

# 501
  • Мнения: 10
Не съм пробвала по имейл.Качих си няколко книги,когато свързах устройството с компютъра,копирах избраните книги и ги запазих в една от папките.Калибрето го ползвам за конвертиране,защото повечето книги които имам са в epub формат.И искам да прехвърля ккнигите запазени в калибрето на новото устройството.

# 502
  • Мнения: 968
Някой има ли новият киндъл пейпъруайт, за да сподели колко трае батерията му? Амазон е намалил цените на устройствата заради блек фрайдей и аз много се изкушавам да заменя стария си киндъл с нов. Но много хора в ревютата се оплакват от батерията, която издържа много по-малко от на предишните модели.

# 503
  • Мнения: 601
Здравейте момичета.Имам проблем с програмата калибре-не разпознава устройството и не мога да кача книги на него.Със стария ми четец не съм имала такъв проблем.Някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем?Моля за вашето съдействие.Благодаря.
Може би за новия четец ви трябва ъпдейт на програмата калибре?

# 504
  • София
  • Мнения: 700
Точно същия проблем имах като смених миналата година Пейпъруайт 3 с Пейпъруайт 4. С  ъпдейт на Калибре се оправи проблема.

# 505
  • Мнения: 153
Здравейте.
Чудя се между тези два четеца : https://www.ozone.bg/product/elektronen-chetets-pocketbook-inkpa … ro-metallic-grey/
или https://www.ozone.bg/product/elektronen-cheten-kobo-forma-cheren/
Впечатления от този модел на Кобо?

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 15:01 от Nataliq77

# 506
  • Мнения: 10
Здравейте момичета.Имам проблем с програмата калибре-не разпознава устройството и не мога да кача книги на него.Със стария ми четец не съм имала такъв проблем.Някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем?Моля за вашето съдействие.Благодаря.
Може би за новия четец ви трябва ъпдейт на програмата калибре?
След ъпдейта го разпозна.Много ви благодаря Simple Smile

# 507
  • Мнения: 43
Здравейте.
Чудя се между тези два четеца : https://www.ozone.bg/product/elektronen-chetets-pocketbook-inkpa … ro-metallic-grey/
или https://www.ozone.bg/product/elektronen-cheten-kobo-forma-cheren/
Впечатления от този модел на Кобо?
Категорично IncPad 3! Само че нали знаеш - Pro е водоустойчив, но няма слот за microSD карта. Т.е. ще трябва да го включваш към компютъра, за да прехвърляш книги. Освен това е почти 100 лева по-скъп. Тъй че, ако нямаш намерение да го мокриш...

И един съвет - не го поръчвай от интернет. Иди в Технополис и си го купи на място. Защото така можеш да го огледаш за дефекти, преди да го платиш и да си избереш читав модел. Из руските форуми има оплаквания, че  се срещат, макар и рядко, бройки с неравномерна подсветка в долната част, или имат постоянно светещи (бели) точки, или корпусът им не се затваря плътно и при стискане скърца леко... Които после трудно се признават за гаранционен дефект. Но пък избереш ли си хубава бройка - удоволствието да го ползваш е несравнимо! Аз съм с InkPad 3 почти от година.

След това му слагаш CoolReader, клавиатура с фонетична подредба (ако искаш), каквито предпочиташ речници, шрифтове и тапети и се получава максимално удобна книга, съобразена с личните ти изисквания и предпочитания.

Edit:
Сега проверих - има CoolReader и за Kobo. И двете книги работят под Linux, така че не очаквай инсталирането на програми да става с 2-3 клика като под Android...

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 00:13 от Karin4e

# 508
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Някой има ли новият киндъл пейпъруайт, за да сподели колко трае батерията му? Амазон е намалил цените на устройствата заради блек фрайдей и аз много се изкушавам да заменя стария си киндъл с нов. Но много хора в ревютата се оплакват от батерията, която издържа много по-малко от на предишните модели.

и аз съм с тази мисъл Simple Smile

# 509
  • София
  • Мнения: 700
Някой има ли новият киндъл пейпъруайт, за да сподели колко трае батерията му? Амазон е намалил цените на устройствата заради блек фрайдей и аз много се изкушавам да заменя стария си киндъл с нов. Но много хора в ревютата се оплакват от батерията, която издържа много по-малко от на предишните модели.

и аз съм с тази мисъл Simple Smile

При мен трае 2-4 седмици, в зависимост от четенето. В началото издържаше по-малко и дори се бях притеснила, че има проблем, но след 3-4 заряда се нормализира и в момента мога да кажа, че издържа колкото Пейпъруайт 3.

Общи условия

Активация на акаунт