Електронни четци - тема 23

  • 40 539
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19 007
Аз го нося, под чадър няма проблем. Не мисля че е прегрявал.

# 721
  • София
  • Мнения: 6 171
Аз също от години си чета на плажа (на шезлонг и под чадър). Но за там си нося един Kindle 4, защото е с копчета, а винаги има тичащи, които хвърлят пясък пръскат с вода, а и по моите ръце има плажно мляко.

# 722
  • Мнения: 141
По темата за четци на плажа - от доста години вече през лятото чета електронна книга. Смених няколко 6"-ви OnyxBOOX-а и нито един не е имал проблем с нагряването. А аз отивам около 11-12, стоя докато има слънце и никога не ползвам чадър. Единственото, което внимавам е някоя вълна да не намокри четеца, защото не са водоустойчиви. Единствено черното им покритие започва да пада на втората година, но отдолу има черна пластмаса, така че не е проблем. Pocketbook InkPad-а още не е ходил на плаж. Той е по-тънък и съм чел, че дори минимално раздуване на батерията може да предизвиква спукване на екрана му, което не се признава за гаранционен дефект. Но може би това лято ще си взема и един водоустойчив InkPad 3 Pro и ще го тествам.

# 723
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Pocketbook touch lux 4 изкара 4 морета за две години, без проблем. Даже единият ден няколко часа беше постоял на слънце директно, през калъфа да го пече и нищо му нямаше.
И аз съм хвърлила око на InkPad 3 pro.

# 724
  • Мнения: 141
Аз живея на няма и 300 метра от морето. И съм фрийлансър, т.е. нямам работно време, работно място, началници или подчинени. Така че почти всеки слънчев ден (между 30 и 60-70 дни на лято) съм на плажа с четеца си OnyxBOOX C67 ML, който работи от обяд докато се скрие слънцето, с два часа почивка докато плувам. На пряка светлина,  с отворен калъф и без чадър. Ако искам да лежа на сянка, ще си стоя в къщи, няма защо да ходя на плажа Grinning

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 05:24 от ScroolLock

# 725
  • София
  • Мнения: 39 759
И аз не съм имала проблеми на плажа. А с четецът се пържим обикновено.
Скрит текст:

# 726
  • Мнения: 1 050
Simple Smile Фирмата, която е направила калибре се казва Kovid Goyal   Simple Smile))

Ох, зациклих!
Свалих книга, конвертитах я в MOBI и не мога да я кача на Киндъла. Не съм го правила скоро и не мога да се сетя къде бъркам.  Моля, помогнете!

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 11:05 от AnMary

# 727
  • София
  • Мнения: 700
Носила съм всичките четци, които съм имала на плажа - първо Нук с подсветка, после Киндъл Пейпъруайт 3, последния Пейпъруайт 4 и на никой нищо не му е станало.

# 728
  • София
  • Мнения: 7 805
Ох, зациклих!
Свалих книга, конвертитах я в MOBI и не мога да я кача на Киндъла. Не съм го правила скоро и не мога да се сетя къде бъркам.  Моля, помогнете!
Свързваш четеца с кабел към компютъра и копираш файла в папка documents.

# 729
  • Мнения: 37
По 6-7 часа съм на плажа без чадър. Киндъла ми е в калъф , така че пряко слънцето пече калъфа. От слънцето нищо не му става, много по- трудно е да се опази от песъчинките, кото могат да надраскат дисплея или да попаднат в USB входа.

# 730
  • Мнения: 1 050
NumLock, благодаря. Проблема беше в моя комп.

# 731
  • София
  • Мнения: 861
За мен дамската чанта е по-опасна от плажа... Като знам колко вещи и техника ми се е случвало да се надерат вътре, неясно как. Тая грешка мисля да не я правя пак и покрай калъфчето поръчах и стъклен протектор. Дано да има някаква полза, че тоя за телефона излезе голям боклук.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Е, в чантата нали калъфът е затворен, не виждам как ще се надере екранът. Протекторът може да предпази при изпускане, аз също се чудех дали да не взема, но засега не съм. Макар че на няколко пъти бях на косъм да изпляскам четеца на земята и се чудя кога ли ще ми изневери късметът.

# 733
  • София
  • Мнения: 861
Е, в чантата нали калъфът е затворен, не виждам как ще се надере екранът. Протекторът може да предпази при изпускане, аз също се чудех дали да не взема, но засега не съм. Макар че на няколко пъти бях на косъм да изпляскам четеца на земята и се чудя кога ли ще ми изневери късметът.
Затворен е, ама аз моят калъф още си го чакам да пристигне, тъй като четецът ми е чисто нов, така че на тоя етап съм без нищо. Бях чела някъде, че дисплеите с e-ink технология са по-деликатни от повечето друга техника и затова реших да се подсигуря със стъклен протектор. А това стъкълце лесно ли се слага, като на телефоните?

# 734
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Предполагам, че да, даже би трябвало да е по-лесно, защото рамката е малко изпъкнала за разлика от телефоните и е по-малък рискът да го плеснеш накриво.

Общи условия

Активация на акаунт