ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 342
  • 761
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 8 872
Белинда веднага да се яви на отчет!!!
   Аз пък сватба стягам,не остана.
  С наборът стигнахме до договорка-аз спирам да викам за всяко нещо,той спира да мърмори и мрънка.Работи при нас,половината ден ,когато има камиони със стока разтоварва с другите работници,вечер излиза.Всяка вечер,което за мен е ужас,но си мълча.В крайна сметка на 15  на мен не ми се стоеше с нашите у дома.
   На 13.07 има РД,който няма да празнува с "деца",само ще ги заведе да ги почерпи в едно от най-скъпарските заведения.Представям си ако празнуваше.
    За книги не смея дума да отворя,че ще разруша крехкия мир помежду ни.Но в моите си мисли си бях обещала да го остава до РД на мира,после да му връча списъка.Предполагам,че книгите ще бъдат изгледани,някои от тях преразказани от братчеда,а другите прочетени само това,което ще се учи.
   До сватбата нямам желание и нерви да се занимавам,но като мине,ще си фокусирам вниманието върху наборът.
 Аз хващам тен,и то завиден,на басейна у дома.ММ си пази ценната кожа да не изгори,а наборът почернява по черните пътища с АТВ-то и за риба на язовира.

# 316
  • София
  • Мнения: 8 283
Мандаринка, Joy
Ти пак си успяла да го привлечеш със сайдера, аз няма да успея. Наборът ще си вземе чашката и ще ме остави самотно с моята. Joy
Можеше баткото да се предложи с разяснения на девойката, като при нас. Joy

Free Soul, един глас за Гьоте. Така са направени нещата, че проговарят още на А1, малката я пуснах на летен лагер за 2 седмици и също много й хареса.
За набора и аз се бях замислила за Гьоте, но не знам как ще са ангажиментите му в училище Sad, едва наместих АЕ миналата учебна... Намерила съм му частен учител, ама никой от двамата не знае Joy
Вчера говоря с него и го питам какво правят и той ми съобщава че девойката цъкала повече от него а аз: " 'що така да не си болен нещо? "

# 317
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
И от мен един глас за Гьоте. Ще видя как ще е разпределението на часовете по немски и ако ми се сторят недостатъчно, може да й добавя от мен един курс за надграждане на материала. Така или иначе има време, записването е чак наесен.

# 318
  • София
  • Мнения: 1 111
Аз съм в търсене на учител по френски. Ако имате случайно около вас или ваши познати, ще съм благодарна.

# 319
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Аз съм в търсене на учител по френски. Ако имате случайно около вас или ваши познати, ще съм благодарна.

Попитай във Френския културен център. Чувала съм, че курсовете им са много добри.

# 320
  • София
  • Мнения: 927
Що се отнася до езикови курсове и уроци. Аз съм пред дилема Британски съвет или Британика.☺️
Естествено, девойката избира Британски съвет...но майка й се чуди още. Вие как мислите? БС оправдава ли с качество високата си цена?

# 321
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
За Британика от доста време отзивите са доста лоши. Но все пак си зависи и от конкретната школа и учители. Аво бел и Адванс много дръпнаха пред Британика. Та виж ги и тях. Не че са им ниски цените, но са по-ниски поне от БС.

# 322
  • София
  • Мнения: 12 082
Що се отнася до езикови курсове и уроци. Аз съм пред дилема Британски съвет или Британика.☺️
Естествено, девойката избира Британски съвет...но майка й се чуди още. Вие как мислите? БС оправдава ли с качество високата си цена?

И аз съм в абсолютно същата дилема. Клоня повече към БС, но много ми препоръчват Британика на бул. Прага.

# 323
  • София
  • Мнения: 927
Санака, давай да ги записваме заедно ха ха. Моята съм й резервирала час в БС за определяне на ниво. Има онлайн тест и после среща за устно препитване. Та другата седмица ще мине и това. Много ми е интересно как ще я определят. Според мен го е позабравила. Миналото лято беше на езиков лагер в Англия и там я бяха определили към В2. Но сега, след една испанска година, само на нет и филми, няма да стане тая.

# 324
  • София
  • Мнения: 12 082
Моята е с взет FCE, но и тя една година гледа само филми. Провеждат ли тестове и лятото БС? Ще взема да я пратя като се върне от Барселона.

# 325
  • Мнения: 822
За езиковите курсове и школи -
Британика беше една от първите (от филиала на Прага бях очарована, но говоря за време преди 8години). Номер две го преместих от Британика в Аво. Не бях вече толкова доволна от Британика, а и Аво логистично беше удобно. Доволна бях от Аво. Сега е при учител.
За немския и Гьоте и Престиж за съжаление са групи за възрастни,  казвам за съжаление защото това са работещи хора със семейни ангажименти,   които често нямат време за курса или за подготовката. Отново зависи , при кой преподавател ще попаднеш, но определено номер едно харесваше повече интензивния летен курс на Престиж и напредваше повече.

# 326
  • Мнения: 440
Като майка на седмокласник хвърлям по едно око и на вашата тема. Много ми е полезна, благодаря ви Flowers Cherry Blossom
Позволявам си да се включа по въпроса за курсовете по английски в школите. Доволни сме от краткия ни опит в БС, от по-дългогодишния ни с АВО - също. Прехвърлихме се в АВО, защото когато малкият смени смяната в училище, се оказа, че БС по това време нямат курс за неговото ниво. Явно поради по-високата цена и по-малкия брой деца не бяха успели да сформират група. Та проверете си този момент със смените през учебната година как го предвиждат. За летните курсове предполагам, че такъв въпрос изобщо не стои. В АВО не е имало проблем със смените, за всеки срок има по няколко варианта за всяко ниво.

# 327
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 331
Перуанка, и аз бих ти предложила Британски съвет или АВО. Дъщерята преди доста време ходи за 1 година в Британика и не бяхме доволни. Тази година беше в АВО, много й хареса, мина FCE.

# 328
  • Мнения: 1 231
Страхотно е, че имате избор на школи, но за малкият град, особено за езици различни от английският изобщо няма варианти. Записах синковеца за лятото онлайн немски в Ecademix. Два пъти седмично х1 час виртуална класна стая, изпращат му учебници, домашни. Мина вече няколко урока, аз лично съм много доволна. Държим и връзка с преподавателката, определя ми нивото му, каза ми къде са му пропуските и обеща, че ще изгладят нещата. Аз съм доволна, но той мнооого мрънка. Колкото и да му обяснявам, че е за негово добро, не иска да се примири. Тръшкане, било лято достатъчно им дали от училище. Пубертетска работа.
Иначе ние минахме първото море. Все се заричам, че на нашето море няма да ходя вече, ама... Големи неприятности с настаняването имахме, но преместихме се след първата нощувка и си изкарахме страхотна почивка. Наборът имаха събиране на заведение последният учебен ден в Ловеч. Трябваше сутринта да го вземем от там и да продължим за морето. Цяла нощ не съм спала - пише ми от кръчмата, към 1часа ми праща снимки от дискотеката и оттам нищо. В 5ч вече му пиша аз.Отговорът - о вече сме в апартамента на едно момиче, цялата компания, но споко до 7ч, когато ще сте в Ловеч, ще ти пратя локация къде съм, за да ме вземете. Направо ми идваше да го одуша, ама...
За книгите не ми се говори - стигала му тази по немски, която трябвало да преведе, записала съм го на уроци по математика, по немски, да съм го оставела вече на мира Sad

# 329
  • Мнения: 8 872
Хахаха,Pisa,хич не ти е било до смях де.Моичкият два пъти закъснява с половин час след определения.Първия път защото две от мацките в компанията се скарали,а той изпраща едната.Ама не ставало сега да я зареже,щото мама ще се кара,та седнал на съседната пейка,да ги чака да се доскарат както трябва.Баща му го  пита що не се намеси да успокои момите,а той вика-да бе да,кой е луд да застава между тия двете?!
   Вторият път,изпраща момата,стигат до тях,тя се сеща,че ключовете са у друга мадама.Пътят до там е тъмен,и девойката се страхува.Нашият кавалер,с ясното съзнание,че ще има мъмрене заради наказанието,отива с нея до приятелката,вземат ключа,после я изпраща до тях.Майка му седи нервна на терасата и се взира в тъмното и има чувството,че тва такси идва от София,не от 2 км.
  Всичко ми е ясно,постъпил е кавалерски, и в двата случая  не е оставил девойките да се прибират сами,но пиши ми бе,сине майчин.Не да ми минат сто мисли през главата за половин час.

Общи условия

Активация на акаунт