ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 237
  • 761
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 060
Успешна учебна година и от мен! Да е спокойна и скучна за родителите, или ако ще има емоции, да са в положителния спектър (а, дано, ама...)
Моят тръгнал с колело да открива годината - хем му казахме с баща му, че после вероятно ще отидат някъде да се помотаят, да се почерпят, къде ще го бута това колело. Прибрахме се към 7, няма го. И понеже знам, че  не обича да му звънят по телефон, гледам да съм в крак с модата - пиша му в месинджър. Та писах му аз  "Открихте ли учебната година", отговори ми "още я търсим" Close

На господин какво да е? Най-много ще се зарадва на бутилка, ама някак не е възпитателно да пращам по детето.
Хаха, ние онзи ден се чудехме дали на мъж-класен се носи цвете, наборът категорично отказа. Аз реших, че понеже господинът е по философия, ще погледне философски на нещата и няма да се притесни нито от букети с шарени панделки, нито от липсата на подобна изява на уважение...
Една майка от съседния клас била организирала вместо цветя, засаждане на дървета в двора. Чак ме хвана яд, че не ми е писала, да включа в инициативата и нашия клас. Директорката реагирала много адекватно - освободила площ за засаждането, поздравила децата. А двърчетата са овощни и вероятно изискват някакви по-специални грижи...

# 571
  • София
  • Мнения: 38 489
Успешна година!
При нас има голям проблем. Дъщеря ми продължава с желанието си да напусне 127 и да се върне в 81.
Сърцето ми се къса. Хем искам най-доброто за нея, хем искам да се чувства добре.

# 572
  • Мнения: 8 767
Ти наясно ли си с причината за това искане?Може пък детето наистина да не е окей.Понякога май се оказва,че това ,което ние смятаме за най-доброто за детето не е точно така.стискам ти палци да вземеш възможно най-адекватно и мъдро решение и детето да е окей.


Нашите са втора смяна,до края на месеца.Менкат ги всеки месец,защото са две училища в една сграда.Та тази сутрин ни налегна и нас всемирната мъка.И учителката по биология била страховита-жената просто иска да се учи.Беше любимка на випуска на дъщеря ми,така както беше една от най-строгите и изискващи.Видите ли,пускала входно без преговор?!

# 573
  • София
  • Мнения: 1 109
Успешна година!
При нас има голям проблем. Дъщеря ми продължава с желанието си да напусне 127 и да се върне в 81.
Сърцето ми се къса. Хем искам най-доброто за нея, хем искам да се чувства добре.
Какво не и харесва в 127-мо? Учители или класа?

# 574
  • Мнения: 1 561
За класните- мъже се  сетих за куриоз миналата година.
Моята не знаеше кой ще  е класен, предварително не бяха го казали и ние бяхме подготвили по пликче с хубави бонбони. Но нейната дружка взела розова роза.
И изненада- точно нашия клас с класен- мъж:))) Девойката доста се беше притеснила как да му го даде. Голям смях.

Иначе тази година събираха пари за почистваща техника за след ремонта. Цветя не сме купували. За поводи те се организират и измислят варианти.

# 575
  • София
  • Мнения: 38 489
Успешна година!
При нас има голям проблем. Дъщеря ми продължава с желанието си да напусне 127 и да се върне в 81.
Сърцето ми се къса. Хем искам най-доброто за нея, хем искам да се чувства добре.
Какво не и харесва в 127-мо? Учители или класа?
Казва, че не й харесва класа. Има 3-4 приятелки де.
Освен това, май се уплаши от ученето, тъй като тази година почти всичко им е на английски.

# 576
  • София
  • Мнения: 1 109
Не звучи като голям проблем. Тази година на всякъде ще е по-трудно ,Но ще мине.
И все пак насила хубост не става. Дано откриете верния път.

# 577
  • София
  • Мнения: 38 489
И аз това си казвам, че оплакванията й не са сериозни, че ще издържи, ще успее, тя обаче продължава да настоява.

# 578
  • Мнения: 7 106
Нашите днес са стартирали с входно ниво по музика Grinning, че даже и първа оценка има в ЕД. Бележници май няма да имат изобщо, само с ЕД. По химия също са стартирали директно с преговор, по другите предмети само са си говорили и опознавали с новите учители. Класната ще им преподава по география и за сега впечатленията от нея са положителни.

Пожелавам спокойна и успешна учебна година.

Free Agent, дано да намерите правилното решение за вас. Много е труден изборът, не ти завиждам. Ако мислиш, че желанието и за местене е от чист временен мързел и глезотия е едно, но ако смяташ, че наистина и е трудно и не успява да догони темпото на класа, обмисли сериозно въпроса. Ти си познаваш детето най-добре и можеш да усетиш какво предизвиква това нейно желание. Понякога насила нещата отиват в нежелана посока.

# 579
  • София
  • Мнения: 584
Free Agent, а има ли гаранция, че в новото у-ще, ще й допаднат съучениците, учителите, базата ..... Ако има гаранция, че ще е по-добър вариант, премести я!

# 580
  • София
  • Мнения: 38 489
То не е новото, а е старото. Всички я познават и тя познава всички.

# 581
  • Мнения: 21 455
Едва ли всичките й бивши съученици от прогимназиален етап са приети в гимназиалните паралелки.

# 582
  • София
  • Мнения: 38 489
Е, не баш. Те са две паралелки и без това.
Познава повечето учители.
Хич не ми се иска да се връща тук.
Засега се уговорихме да изкара седмицата, да види как са новите учители и пак да си помисли.

# 583
  • Мнения: 817
Фри агент, и ние сме на това дередже. Днес е разбрала, че догодина ще учи разказвателни на език. Е, няма такава глупост. Тя си иска български. Стига сме произвеждали кадри за някъде.

# 584
  • София
  • Мнения: 38 489
Фри агент, и ние сме на това дередже. Днес е разбрала, че догодина ще учи разказвателни на език. Е, няма такава глупост. Тя си иска български. Стига сме произвеждали кадри за някъде.
Всички разказвателни са на английски, вкл история и философия. Шаш.
А всички учители до сега са киселяци, вкл. новият по физическо.

Общи условия

Активация на акаунт