ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 119
  • 761
  •   1
Отговори
# 630
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
При нас още нищо не се знае. Подозирам, че няма да имаме ни един на немски, нищо че сме ИИЧЕ. Дружката й в 35-о се оплака, че и при тях май нещо такова се очертава. Но може и да греши (най-вероятно). Дано и моята да греши, но се съмнявам.

# 631
  • София
  • Мнения: 287
За физика май скоро няма да се разбере, че все е в понеделник, ...
Мандаринка, може още тази вечер да се разбере - преподавателката по физика е класна на нашите със Санака.

Bora, честит празник на момчето ти и на теб естествено. Желая му всички прекрасни неща, които преди мен са пожелали момичетата.Balloon

# 632
  • Мнения: 7 106
Нашето училище е ГПЧЕ и всички разказвателни са на чужд език Thinking
И винаги е било така, още по мое време.

В малките градове е ужасно трудно с преподавателите. През годините са имали различни варианти за предмети на английски, според това условие.
Ето например от тази година трябваше и испански език да има, има записали се деца, но не са успели да намерят преподавател по испански явно и тези деца увисват.

# 633
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
В 32-ро са с биология, химия, история и география на английски. Учениците са малко стреснати, някои родители също (не виждали смисъл  Shocked), аз съм вери хепи. Mr. Green

Честит празник на момчето на Бора.

Относно фитнеса, който коментирахте преди няколко страници - и моят иска да ходи, аз не съм много съгласна. А съм абсолютен фен на тежестите! Първо, защото е още в процес на растеж на височина, и второ рискът да си направи някоя спортна травма е доста голям. Само като ми показа как разтяга и ми се отщя да питам как изпълнява упражненията.  Sick Отделно са се хвърлили веднага на големите тежести, без грам да се опитат преди това да научат техниката. Отказвам да спонсорирам този вид спорт за сега! Stop Ще купувам карта за плуване.  

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 08:26 от НеПоКоРнА

# 634
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Миналата година девойката се беше залетяла по женски фитнес. Вярно, той е по-лек и уредите са съобразени с дамската физика и възможности, но все пак. Пък и при условие, че тренира 5 пъти седмично за чий й е фитнесът, да я пита човек. За щастие й мина меракът. И според мен им е леко рано за фитнес.

# 635
  • София
  • Мнения: 657
32 училище е "избило рибата" като са намерили толкова преподаватели по предметите.
Ще видим 9ФЕГ как ще се представи. За сега - химия пише, че ще е на френски. География - юнакът каза: "мисля, че може да я броим на френски" - т.е. ще имало някои неща на френски ?!
Историята - пак не било много ясно ?!

# 636
  • София
  • Мнения: 1 107
Във френската химия, история и география /още не е потвърдено /са на френски. Не че има учебници.

# 637
  • София
  • Мнения: 5 121
В 73. СУ в девети клас се изучават шест предмета на НЕ:
История, География, Химия, Физика, Философия, Музика.

# 638
  • София
  • Мнения: 11 952
В Испанската ще учат химия, биология, история и география на испански /включително входните нива ще са на испански/. Само физиката е на български.

# 639
  • Варна
  • Мнения: 2 442
В Първа ЕГ (Варна), на англ - история, биология и география. Имат и учебници (по-скоро помагала като гледам колко са дебели) преведени на езика. Преговора по биология даже е на английски, май и входящия им тест ще е на английски. Останах впечатлена, че знаеше думи като камшичета (flagellа), макар че 2/3 от термините и на бг, и на англ са от латински и звучат еднакво Simple Smile.

Ганис, просто е прекрасно, че училището може да осигури толкова много преподаватели по езика! Дай боже всекиму.

# 640
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
32 училище е "избило рибата" като са намерили толкова преподаватели по предметите.

Доколкото разбрах имат и преподавател по физика на английски, но им е спестено. Ако правилно съм чула, де...

# 641
  • София
  • Мнения: 85
Във  2АЕГ ще учат химия, биология, история и физиката на английски език. Само географията  е на български език.

# 642
  • Мнения: 8 681
Наборът е записал 2ри език АЕ,в единият от часовете ще влиза англичанин.Алелуя!!!На входното по немски,което сами са проверявали,по указания на учителката и пред нея в час,има оценка 5.Още една алелуя!!!
     За фитнеса-аз спонсорирам,защото виждам,че е важно за момчетата на тази възраст да правят релеф.А и никак не харесвам пандишпанчета,още повече,че ние с Мм сме пуФкави и не искам децата да се отпускат така.
    Наборът тренира волейбол,там направи страхотни крака,защото качват на подскоци едни висоооки стъпала.Аз се задъхвам само като ги гледам.Отиде на фитнес,каза какво тренира,не иска тежести,които зда го "набиват" надолу,направиха му програма.Тренира гръб,с едни ластици,ама това го правят и на тренировка,крака,ръце.Осевн това,му е нужна сила за забиване,здравина за посрещане.Бих искала да тренира плуване,там се развива всичко  и то страхотно ,но нямаме условия.
   Когато няма време за фитнес у дома вдига гирички,разпъва ластик,катери стълби и виси на лоста на астмата,набира се. И всеки четвъртък ми прави списък за пазаруване-филе пиле,риба,ориз,зеленчуци,масло,киноа,ядки .... и половината ми заплата отива там.Да е жив и здрав!

# 643
  • Мнения: 252
В 73. СУ в девети клас се изучават шест предмета на НЕ:
История, География, Химия, Физика, Философия, Музика.

Бихте ли ми пратили на лични информация за учебниците на немски език, по които ще учат по тези предмети?

# 644
  • София
  • Мнения: 5 121
В 73. СУ в девети клас се изучават шест предмета на НЕ:
История, География, Химия, Физика, Философия, Музика.

Бихте ли ми пратили на лични информация за учебниците на немски език, по които ще учат по тези предмети?
Нямам представа. Всеки колега ще си каже изискванията.

Общи условия

Активация на акаунт