Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 62

  • 51 123
  • 756
  •   1
Отговори
# 210
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 777
Клинкер за външни стълби и зависи как е оформена сградата, това е настилка тип хасиенда, слага се и около басейни.

Аз бих заложила на цяло стъпало, добре е да не е хлъзгаво, но и грапавото си има недостатъци откъм поддръжка.

И все пак е добре да се уточни какви точно стълби са, в мезонет между стаи или в къща между етажи?


за къща м/у етажите -вътрешни. Няма да е много осветено, тъй че няма и дс си личи ако има поели петна от нещо примерно.

# 211
  • Мнения: 147
Приключих с почти всичко по апартамента вече и ми остават някой неща най-вече за декорация и имам отново нужда от съвети.
Искам да си сложа blackout завеси и декоративни възглавници.
За възглавниците съм се спрял на цвят горчица примерно тези:
https://stylezone.bg/spalno-belio/vazglavnici-1-spalno-belyo-onl … hica-ot-stylezone

Въпроса е какъв да е цвета на завесата.
За килим все още се колебая дали да слагам пред дивана. Може би ще видя как ще е зимата и дали ще имам нужда, но и за там приемам идеи.

Осветителните тела и те са ми голяма мистерия. Не искам спотове не искам и от изчанчените скъпи ледове. Но те не са приоритет сега.
Остана само радиатори за парното да си сложа следващия месец два освен горните неща и се спирам.

# 212
  • Мнения: 39 317
Бели, сиви, горчица.....за завесите. Но щом ще са блекаут, ще ти трябват и по- тънки. Давам ти и идея за лампите. От Икеа. След малко ще добавя линк в този си пост.
....Май вече не са а асортимента им. Погледни нещо подобно
https://www.ikea.bg/products/lighting/ceiling-lights/pendant-lam … ta-lampa/10383239

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 19:23 от mariat

# 213
# 214
  • Мнения: 7 106




Макар че и ръждиво-кафяво, тиквено би паснало :



# 215
  • София
  • Мнения: 2 934
Здравейте. Стигнахме до някъде с детската стая сега търся килим и завеси.

# 216
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Момичета,помагайте Simple Smile
За коридор 10кв.м с много добро осветление и окачен таван,за сега визията е :
Скрит текст:
като сивото в средата е паркета с такива в цвят интериорни врати.Мебелите са предимно дървесното с много малко от сивото на две шкафчета.
На какъв цвят декорация да заложа ,за да го разчупя.Нещо не мога да измисля друго освен бяло или бежово

# 217
  • Мнения: 39 317
И аз щях да кажа бяло. А тухлички имаш ли?

# 218
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Да,тези керемидените тухлички са стените. И аз освен за бяло и бежово,мляко с кафе и подобни не се сетих.

# 219
  • Мнения: 452
А каква точно декорация в коридора? Тъй като мисля, че и оранж и горчица би стояло приятно, но в някакви много дребни акценти тип вазички, възглавнички.

Включвам се още в темата с питане.
Попадна ми статия, че при редене на паркет (в случая ламиниран ще бъде), посоката на линиите трябва да е към прозореца. Ние имаме Т-образен коридор, като смятам паркетът да е един и същ за хола и коридора. В коридора прозорец няма, но предполагам визуално за издължаване на пространството паркетът трябва да се движи с дългите линии от вратата навътре. Обаче какво се случва при чупката на Т-то, водеща към хола? Как да обърнем шарката перпендикулярно, така че линиите да водят към прозорците на хола?

# 220
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да,тези керемидените тухлички са стените. И аз освен за бяло и бежово,мляко с кафе и подобни не се сетих.

Тухлите на всички стени ли са?

# 221
  • Мнения: 790
Някой дали е срещал подобни столове някъде? Много ми харесват, но нещо не ги откривам по магазините. Снимката е от бг апартамент , така че мисля са купувани от тук.

# 222
  • Мнения: 40 892
Виж в магазин Ралица, имат подобни в шоурума в мола на Цариградско шосе.

https://www.ralica.bg/113-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5

Много е важно да не купуваш стол по картинка, колкото и да ти харесва, а да го пробваш първо. Ние търсихме много, имаше много красиви, но накрая се спряхме на компромис между красота, удобство и функционалност. Съвсем не лоши впрочем, нищо че говоря за компромис.

# 223
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Да тухлите са на всички стени.
Говоря точно за дребни неща-някава вазичка,статоетка,ще има и пейка за сядане на децата,на която меката част може да е цветна.

# 224
  • Мнения: 14 966
Аз бих заложила на тюркоаз, ама ярък. Една пейка в провансалски стил, ваза-в същия цвят. Рамки.Закачалка.
Нещо контрастно.

Общи условия

Активация на акаунт