Косопад Тема 16

  • 51 281
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 196
Здравейте,може ли да ми кажете според вас ниски ли са стойностите
Прогестерон- 7.450
Лутеална фаза  - 1.70 - 27.00

# 91
  • Мнения: 48
Лия,по препоръка на дерматолог ,от няколко месеца ,пия Анакапс-прогресив.Доволна съм,косопадът ми намаля на 10-15 косъма при къпане,но новите растежи са малко.Та и аз да се включа с въпрос-Какво ползвате за допълнително израстване на коса?

# 92
  • Мнения: X
Гела на Давинес и Сериоксил на Лореал. И от двата имам поникнала страшно много коса.

# 93
  • Мнения: 48
Ioli,от  Сериоксил на Лореал имаше ли като страничен ефект засилено окапване на коса?Като чета и той съдържа миноксидил,а много момичета се оплакват от това.

# 94
  • Мнения: 386
Ioli,от  Сериоксил на Лореал имаше ли като страничен ефект засилено окапване на коса?Като чета и той съдържа миноксидил,а много момичета се оплакват от това.
При мен нямаше. Къде пише, че съдържа миноксидил?
Със Stemoxydine ® 5% е.

# 95
  • Мнения: X
Не съм забелязала такъв ефект честно казано. Но аз по принцип всякакви мазила и ампули нанасям обилно вечер и на сутринта мия косата, защото и без тях ми се омазнява много бързо и едвам се стърпявам да не я мия всеки ден. Само Давинес нанасях след измиване. От него съм много по-довона отколкото от Сериоксила, а и е по-евтин и по-икономичен. Постоянно го хваля в темата  Grinning

# 96
  • Мнения: 10 256
От тоя гел на Давинес съм изхабила минминум 6 опаковки за 2 години. Абсолютно никакъв ефект при мен.

Единствено в момента нещо му повлия на тоя косопад и се чудя какво може да е - или са маслата, или магнезия, или двете заедно, или просто случайност. До този момент нищо на този свят не ми помогна. Нямам търпение есента да видя дали ще се запази тоя ефект. Забравих да спомена прогестероновия крем, но него го ползвам от две седмици, така че не е той. Но пък в дългосрочен план може да повлияе благоприятно и той.

# 97
  • Мнения: 337
Момичета споделете, тези които ползват Еукапил, дали ви се оцветява скалпа от слънцето в жълто.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 22:55 от LennyGF

# 98
  • Мнения: 11
Да, на мен ми се оцвети от слънцето след Еукапил. То го пишеше някъде , оказа се после прочетох, на опаковката мисля - след ползване да се избягва пряка слънчева светлина. Прибрах си ампулите за есента....

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 1 128
Ходих на преглед при дерматолог.
Предписа ми:
http://www.dslabs-bg.com/products/22/Spectral.DNC-N.html - 2 дневно за третиране на засегнати участъци

и витамини: Nanophane - по две капсули на ден - 3 месеца.

Някой от вас използвал ли е посочените продукти и има ли е ефект от приложението им?

# 100
  • Мнения: 794
Здравейте, при мен ситуацията е доста сложна, но последната случка с косата ми ме притесни. Винаги съм имала много гъста коса, дори когато е капала при сямана на сезоните, пак не е имало изстъняване.
От 2-3 години имам проблеми с акнето, ходих при дерматолози, правих изследмания, пих антибиотик, но няма особен резултат. Сега ще ходя при гинеколог.
Много ме притеснява косата, защото от едно извистно време я усещам по-малко. Не съм усетила толоква да капе, колко ми се вижда изстъняла. Имам области от скалпа, където усещам сърбеж, но пак не е нещо, което да е ненормално.
Моля ви, дайте някакви мнения, случвало ли ви се е? Дали е обратим този процес, заато смятам, че веднъж като си развалиш косата, няма как да се оправи.
Мисля и на ендокренолог да отида. Ако знаете добър срециалист в София или Пловдив, препоръчайте.
Ще съм благодарна, ако дадете някакви насоки.

# 101
  • Мнения: 48
Здравейте,момичета!!!Купих си лосиона   Сериоксил на Лореал.Пише ,че се нанася на суха коса ,но колко често -не рабрах.Помагайте,някоя от вас ползвала ли го е??

# 102
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Здравейте момичета, моя ендо ми каза,че високия адростендион било от самата лаборатория 4 малко по висок било грешка на лаболаторията. Не знам вече какво да кажа продължавам същата терапия и декември пак същите изследвания. Хормоните ми били наред.

# 103
  • Мнения: 1 776
И при мен щитовидната се оказа ок след многото изследвания и преглед при ендокринолог.Сега повтарям изследването за пролактин и B12.Чудя се дали да не почна витамините на Alive за коса ако B12 вече ми е ок.Те големи и твърди капсули ли са,че не мога да пия твърди таблетки. Кожният лекар ми откри лишей, при който лечението започва от главата и мажа с лечебен шампоан. Но ако някой е пил тези витамини моля да каже.

# 104
  • Близко съм
  • Мнения: 815
дами,здравейте, тези които са от Пловдив да ми препоръчате дерматолог? И прекрасно лято ви желая. Здраве и усмивки

Общи условия

Активация на акаунт