Косопад Тема 16

  • 51 252
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 432
Някой ползвал ли е Луков шампоан или шампоан с чесън и от кой сте доволни? Приемали ли сте капсули от корен коприва или биотин действа по-добре? Може ли да се пие биозин мама за косопад без да имаш общо с бременност?

# 556
  • Мнения: 101
Прогесив. Шампоана изхарчих почти една опаковка и няма полза. Хапчета съм изпила 2 блистерчета. Сестра ми пък е доволна от тях

# 557
  • София
  • Мнения: 615
Какви ли не изследвания си правих, какви ли не добавки и лекарства използвах, сега се засили косопада повече от всякога. Вече почнах да губя надежда. Мисля, че главно нещата при мен са от стрес. Купих си тинктура валериана, поне да ми е по-спокойно. В краен случай, ще се ходи в Турция за присаждане на коса.
Силви, какви лекарства пи?Започна ли лечение за щитовидната жлеза и за повишенияПролактин?

# 558
  • Мнения: 48
Аз слагам в момента масло от корен на репей. Не знам дали си въобразявам, но сякаш има ефект. Стоя с него около 3ч.

# 559
  • Мнения: 2 439
Tmugler Реактив според мен са по-добрите. Но 2 блистерчета са нищо,поне 3-4 месеца трябва да ги пиеш. Прави си маски в къщи,ползвай лосиони и ампули...шампоанът няма да ти помогне много.
Разбира се,всичко това,ако нямаш медицински проблем. И най-важното,като мислиш за това постоянно,се стресираш още повече. Аз като почвах борбата с косопада си казах, ще правя каквото трябва и мога,пък да става каквото ще. Има перуки,присаждат коса хората...и след няколко месеца нещата се оправиха,сега нямам проблеми

# 560
  • Мнения: 5 985
Някой ползвал ли е Луков шампоан или шампоан с чесън и от кой сте доволни? Приемали ли сте капсули от корен коприва или биотин действа по-добре? Може ли да се пие биозин мама за косопад без да имаш общо с бременност?

Биозин мама може да се приема и от небременни, но ако имаш проблеми с щитовидната или пък не си наясно все още в какво състояние е щитовидната, лактоферина не е никак добра идея.
Пробвала съм да пия тинктура от коприва, не видях резултати.  Но копривата винаги е добра идея според мен.

# 561
  • София
  • Мнения: 615
Questar, Лактоферина не е имуностимулатор и няма никакъв проблем да се пие при проблеми с ЩЗ, ако има нужда от него разбира се.В добавката Биозин има и Ехинацея, тя не трябва да се пие при проблеми с ЩЗ, но Биозин Мама съдържа само Лактоферин.Писали сме много за него, пускала съм и статии.Той не е панацея, но помага при определени състояния.
Четете и преценявайте дали за вас има смисъл от приема му.На мен хематолог ми каза, че според него не действа и заради това не го изписва, аз обаче съм на друго мнение на базата на личния ми опит.

# 562
  • Мнения: 1 046
Като става въпрос за лактоферина, някой може ли да ми каже колко време да го приемам, преди да пусна изследване на желязо и феритин. След колко време може да се очаква резултат от приема на лактоферин.
За желязото знам, че трябват поне 2-3 месеца, за да се повиши.

# 563
  • Мнения: 432
с хашимото съм

# 564
  • Мнения: 1 656
Аз слагам в момента масло от корен на репей. Не знам дали си въобразявам, но сякаш има ефект. Стоя с него около 3ч.
От къде си го набавяш и как го прилагаш

# 565
  • Мнения: 1 776
Какви ли не изследвания си правих, какви ли не добавки и лекарства използвах, сега се засили косопада повече от всякога. Вече почнах да губя надежда. Мисля, че главно нещата при мен са от стрес. Купих си тинктура валериана, поне да ми е по-спокойно. В краен случай, ще се ходи в Турция за присаждане на коса.
Силви, какви лекарства пи?Започна ли лечение за щитовидната жлеза и за повишенияПролактин?
Пролактинът при изследване на следващия месец си беше в норма и не ми назначиха лекарства. Казаха стресов хормон и изследване при пълно спокойствие. Щитовидната, ендокринологът каза, че е ок и не съм вземала лекарства. Вземах само биозин мама за желязото и витамин Д на Джеймисън за ниските нива на витамина. Слагах ампули в косата и вземах различни добавки и т.н.и след 400 те лева за изследвания съм пак отначало.

# 566
  • Мнения: 260
Здравейте, аз скоро не съм писала, но не защото съм се справила напълно с косопада:(.  Ходих при една дерматоложка -  д-р. Тонкин. Тя ми изписа един разтвор, който тя прави. Отделно по същото време пиех витамин б12 и една хранителна добавка за разширени вени( лекарство което няма нищо общо с косопада). Та значително намаля за известен период косопада, сега малко пак се е засилил и в петък си писна изследванията, имам дефицит на доста неща.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 15:04 от Mihaela.L

# 567
  • София
  • Мнения: 615
silvi_7878, не съм изненадана от това, което ти е казал ендокринолога...
Ще си позволя да те посъветвам периодично да си пускаш изследвания за щитовидната и междувременно да прочетеш темите за Хашимото тук във форума.При теб и ниския SHBG също говори за хипофункция, друго от изследването ти не помня.Ниски нива на SHBG също говорят и за свободно циркулиращи андрогени и евентуално Инсулинова Резистентност.
Но стига съм писала “лекции”, прочети за тези неща със сигурност ще са ти от полза,  другото е губене на време...
А аз загубих 2.5год и десетки хиляди лева, за да слушам как всичко ми е наред...и освен косопада, който с времето се увеличава драматично, ми се разби и цялата ендокринна система.
Е, сега вече съм на хормон, изписаха ми го при ТСХ 1.64 с нива на Т3 и Т4 на дъното...Днес свалих над 300 косъма, буквално кичури се свличат...а можеше да не се стига до тук.

# 568
  • Мнения: 449
silvi_7878, не съм изненадана от това, което ти е казал ендокринолога...
Ще си позволя да те посъветвам
Е, сега вече съм на хормон, изписаха ми го при ТСХ 1.64 с нива на Т3 и Т4 на дъното...Днес свалих над 300 косъма, буквално кичури се свличат...а можеше да не се стига до тук.
Здравей,кой от хормоните пиеш и качваш ли килограми от него?

# 569
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Привет!
Добавките на Допелхерц, немските, има ли ги в България?
И кои добавки от следните бихте препоръчали: Анакапс, Солгар, Макси Хеър?
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт