МОН - промените продължават (3)

  • 46 738
  • 746
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 957
По закон началото на учебната година е 15.09, тази дата не подлежи на обществено обсъждане към въпросния проект.

# 241
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Не ми харесва, че пролетната ваканция е изместена от 11.04. Получава се дълъг период без почивка- януари, февруари, март и десет дни април, само ден междусрочна . А след 20.04 следва май с много почивни дни. Много е неравномерно разпределението на учебни и неучебни дни.
грипна ще дадат

# 242
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 032
По закон началото на учебната година е 15.09, тази дата не подлежи на обществено обсъждане към въпросния проект.

Знам, коментирам само във връзка с ваканциите през учебната година.

# 243
  • Майничка
  • Мнения: 12 695
Харесва ми, че са слели пролетната ваканция с Великден, така и католици, и православни ще си имат празника и почивката в неучебно време. Получава се малко дълъг период, да, но ако откарат някоя грипна през януари, с дупчицата междусрочна и с 3 март, който може да се комбинира с понеделника, нещата не са толкова драматични.

# 244
  • Мнения: 7 476
                       Мен ме притесняват дните за НВО.През ден изпити малко натоварващо и стресиращо е за децата.При това денят ,между двата изпита е учебен.Децата няма да могат дъх да си вземат от напрежение.Да има поне 2-3 дни между изпитите.

# 245
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 866
                       Мен ме притесняват дните за НВО.През ден изпити малко натоварващо и стресиращо е за децата.При това денят ,между двата изпита е учебен.Децата няма да могат дъх да си вземат от напрежение.Да има поне 2-3 дни между изпитите.

Предполагам, че лл не би отказал мед.бележка. Да, тъпо е, но на моменти МОН не ни оставя много възможности.

# 246
  • Майничка
  • Мнения: 12 695
Открай време денят м/у двете НВО в 7 клас е един. Обикновено в него слагат спортен празник, ден на таланта и подобни, а ако са изчерпани и  3те дни за разпределяне от директора, толкова и учат.

# 247
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Доколкото разбрах, 4 клас няма да имат вече матури по ЧП и ЧО, но ще учат  до 16 юни, вместо до 1 юни, т.е. 2 седмици повече. Някой да знае защо ?

# 248
  • Мнения: X
Защото така е регламентирано в Наредба 4 от 30 ноември 2015 г. за учебния план и Наредба 11 от 1 септември 2016 г за оценяване на резултатите от обучението на учениците. Не е нещо ново, просто сега влиза в сила.

# 249
  • Мнения: 226
През 2017, когато имах седмокласник изпитите бяха в петък и понеделник. Не знам кое е по-добро. От една страна имат два дни да се пренастроят. От друга дали е ден или два разликата - няма голямо значение.
Грипните ваканции за мен са "слабото звено". Мисля, че могат да предвидят една твърда петдневна ваканция между 16 и 30 януари. Откакто имам ученици /вече 10 години/ винаги има грипни ваканции. Само са в различни дни в различните области.
Прецакани са и с есенната - нямат такава просто. Не знам за какво са я написали в графика. То 1.11 си е и без това почивен ден за учениците.

# 250
  • Мнения: 7 476
Открай време денят м/у двете НВО в 7 клас е един. Обикновено в него слагат спортен празник, ден на таланта и подобни, а ако са изчерпани и  3те дни за разпределяне от директора, толкова и учат.
                      Да !Така е! Изпитите до сега са били през ден,но този път го изпитахме на собствен гръб. Yum Притеснявахме се за БЕЛ , а пробивът дойде от математиката ,за която бяхме спокойни.Просто се усети,че детето е пренапрегнато и уморено.Може би само при нас е така,но...това все пак са деца и би трябвало да има поне няколко дена да се разтоварят от напрежението.

# 251
  • Мнения: 8 229
Едни деца са пренапрегнати при изпити през ден, други се стягат и мотивират и ако има по-голяма "почивка" просто ще прегорят... Нещо като "Айде, каквото съм научил - научил съм, да минава!"
Според мен през ден е оптимално. В този ден в училище не учат а си говорят, надъхват един друг... поразхождат се заедно... Ако бяха 3 дни например, поне два от тях родителите щяха да ги натискат да се готвят за второто НВО, все едно не са го правили месеци преди това, а и учителите щяха да си водят нормален учебен процес...

# 252
  • Мнения: 780
Ние тук хубаво си обсъждаме.Дават се разумни мнения но досега каквото решат от министерството го правят.Само пускат партенката че подлежи на обсъждане. Досега нещо да се е е променило под въздействието на изтерзаните родители от 1до 12клас

# 253
  • Мнения: 6 957
Не веднъж се е случвало да правят промени от написани становища. Пиша от личен опит.

# 254
  • Мнения: 8 229
И аз от личен опит пиша за сменени дати на състезания по природни науки, след мейл до експерта "Природни науки" в РУО София в срока за обсъждане. Сигурно не само аз съм обърнала внимание, но реакцията беше с адекватни дати Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт