Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 36 755
Авторке, не си ти човека, който да осъжда свека и да я характеризира като такава и онакава. Ти не си част от тяхното семейство и никога няма да бъдеш. Приятелят ти все още не е с по-сериозен статут, а и да стане един ден годеник, а след това и съпруг, тогава ще имате ваше семейство. Нека ти кажа нещо. Ти не си била там в онези години, за които става дума. Какви са им отношенията, това си е тяхна работа. Все още си никоя за да съдиш и оценяваш. Скачаш в защита, когато някой те критикува, а няма за какво. Приятеля ти е мъж, голям човек, той е свободен да постави отношенията им на ниво каквото сметне за нужно. Ти не си Бог, че да решаваш кой какъв е. Каквато и да е тази жена, все пак съвместно с мъжа си е отгледала три деца, които явно се справят някак с живота. Кой бил под чехъл, кой колко пари взел, това са си техни решения. Хрумва ли ти, че начина по който се изказваш за нея тук, а вероятно и не само тук, не те поставя на кой знае колко по-високо ниво от нея?

# 61
  • Мнения: X
Недоумявам целия чаршаф, който си изписала да смяташ чужди финанси и да броиш левове, които не си изкарала. Предполагам, ти е ясно, че нямаш право да държиш сметка на чуждо семейство как да си разпределя парите, нито какви отношения да има... Това просто не е твоя работа. Когато ти създадеш семейство, вече можеш да правиш всичко по-най перфектния според теб начин.
По темата - сестра ти е дяволски затънала и даването на още и още пари ти е ясно, че не оправя нещата, а напротив. Доколкото съм чувала и чела, при повечето успели да надмогнат зависимостта си наркомани, е имало нещо, което ги е вълнувало повече от дрогата - всъщност, повечето, чиито истории помня са хора на изкуството, имащи някакъв талант и страст към нещо друго, освен към наркотиците. Лично не съм познавала хора с подобна съдба, но може би е добре сестра ти да опита да си намери някаква цел или мечта (различна от дрога, хазарт и прочие), към които да се стреми и да работи за сбъдването им. Трудно е, но единственият човек, който може да ѝ помогне е тя.

# 62
  • Мнения: X
На мен майката на твоя приятел ми звучи като психопатка и емоционална насилничка. :/

НО това все още не оправдава да се бъркаш в техните финанси....

# 63
  • София
  • Мнения: 4 143


Мислите, че са глупости, но повече от 10 г. работя в банковата сфера и на ден се получават към банки и финансови институции писма от родители/роднини на хазартно зависими, че не желаят повече да се кредитира лицето Х. А това писмо институциите го получават официално от БНБ.
Който не вярва нека провери. След като го пиша значи го знам и съществува това неща, а не е моя измислица!!!
До кого трябва да е адресирано въпросното писмо трябва ли да включва друго освен свободно описание на проблема?

Правихме опит за справка в ЦКР, но не може да се вади само лично. Има ли начин да заобиколим ограничението? Чудя се дали ЧСИ имат достъп и дали някой ще се навие срещу пари да ни помогне. Сестра ми отказва всякакво съдействие и май няма официален начин да проверим колко дължи и на кого.


Здравей,

Справка за задълженията няма да Ви дадат ако не е лично с Вас.
Иначе отивате с майка/баща в БНБ и питате къде може да пуснете молба за ограничаване на отпускането на кредити на сестра Ви. Те ще Ви насочат. След това майка/баща пише молба в свободен текст, че не желае повече да се отпускат кредити на сестра Ви от банки и финансови институции тъй като има проблеми с хазарта и до момента се е налагало те да и ги изплащат. Подписва се и БНБ я входира и я разпраща до всички институции.

# 64
  • Мнения: 18 789
Учудена съм как 10 години по 230 лева месечно се представят като едно нищо.

# 65
  • Мнения: X
Е, кво, бълха ги ухапала.
Имат хората, харчат.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 36 755
Нищо не разбираш, Бианка, това е жертва в името на любовта 😁

# 67
  • Мнения: 178
Няма сила, която да ме накара да уважавам жена, ако ще и на 100 години да е, нямаща нито един ден трудов стаж в живота си, дошла от село да народи сюрия дечурлига на някакъв дъртичък мухльо, само и само да я издържа до живот, тъпчейки го. Това си е кърлеж, нищо, че не е ''хазартно зависима''. А хазартно зависимата сестричка е все още млада, поне има време да се осъзнае, нещо, което при госпожата не се е случило. Щом приятелят на авторката е направил такъв голям жест към нейната сестра, значи възнамерява с авторката да бъдат семейство някой ден и най-вероятно вече я чувства като такова и е логично да иска да помогне на нея повече, отколкото на брат си, с когото не е ясно в какви отношения са.

# 68
  • Мнения: 18 789
Защо се оплюва изобщо и защо се намесва майката на приятеля? Каква е тя на авторката и сестра й? Намерила мъж да я издържа, а тя да си гледа децата и къщата, това ли й е греха? Че то е пълно с домакини по тоя свят, какво е крива жената.

# 69
  • Мнения: 6 173
Крива им е от завист.

# 70
  • Мнения: X
Няма сила, която да ме накара да уважавам жена, ако ще и на 100 години да е, нямаща нито един ден трудов стаж в живота си, дошла от село да народи сюрия дечурлига на някакъв дъртичък мухльо, само и само да я издържа до живот, тъпчейки го. Това си е кърлеж, нищо, че не е ''хазартно зависима''.
Тая жена няма никакво отношение към темата. Дали я уважаваш или не, все тая.

# 71
  • Мнения: X
Имам двама сина и хич няма да подскачам от радост, ако единия вместо да помогне на брат си при необходимост, хвърля пари на вятъра по хазартнозависимата наркоманка-сестра на гаджето.
И въпреки, че съм на принципа "Не се меси!", честно си признавам, че в такъв случай бих направила и Невъзможното да го разделя с въпросното семейство.

И аз. Още повече, ако гаджето е нахална патка, която прави сметка на парите и жълтите павета на моето семейство, а не се вижда, че е сестра на хазартнозависима, която влачи към дъното всички около себе си. Ти да видиш- жълтопаветничката няма право да бъде издържана от мъжа си, но авторката има право да иска петцифрена сума от гаджето си за дълговете на сестра си.

# 72
  • софия
  • Мнения: 284
Бързо трябва да се реже от корен.Въпроса ребром или или .

# 73
  • София
  • Мнения: 23 116
Боже, боже, аз имам един мижав кредит и въпреки това ми виси като воденичен камък на врата, а какво остава доброволно да изплащам чужд и то за цели 10 г. В потрес съм, честно!

# 74
  • София
  • Мнения: 19 343
Имам двама сина и хич няма да подскачам от радост, ако единия вместо да помогне на брат си при необходимост, хвърля пари на вятъра по хазартнозависимата наркоманка-сестра на гаджето.
И въпреки, че съм на принципа "Не се меси!", честно си признавам, че в такъв случай бих направила и Невъзможното да го разделя с въпросното семейство.
И аз. Още повече, ако гаджето е нахална патка, която прави сметка на парите и жълтите павета на моето семейство, а не се вижда, че е сестра на хазартнозависима, която влачи към дъното всички около себе си. Ти да видиш- жълтопаветничката няма право да бъде издържана от мъжа си, но авторката има право да иска петцифрена сума от гаджето си за дълговете на сестра си.
Ехаа, как се обърна палачинката. Мога ли да ви цитирам в темата за свекървите?
Нали майката нямала право да се меси по никакъв начин в избора на сина си?

Общи условия

Активация на акаунт