За края не мисли, в 10 клас си вече ти

  • 41 952
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 14 133
Енигма, при нас тепърва ще избират допълнителните профилиращи предмети.  
Очакваме какви ще им предложат..
Наборът трябва да ги ги измсли до края на годината.
Само двата чужди езика са ясни още при кандидатстването и записването.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 20:57 от Чиби

# 406
  • Мнения: 4 967
Ние с Косьо се върнахме от фестивалче по народни танци в Гърция. Той не игра, аз само, беше ми за първи път. Голямо вълнение, че и солистка бях. Но мина много добре. Изненадах се приятно, че Косьо изяви желание да дойде, с най-добрия му приятел. И двамата танцуват от 12 години. Аз от три само. Към една танцова школа, но различни групи. Те са към представителния състав, аз към любителите. Мислех, че към по-младите ще се ориентират, но си бяха с нас през цялото време. Изкарахме си страхотно и нямаме търпение за следващата сбирка, обикновено в началото на ноември ходим на Банско. Сега чакаме 16 ти, не с голямо нетърпение.

# 407
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Betty, звучи идеално. Споделяте интереси и се забавлявате заедно.

Аз тъна в тих бяс, но съм много заета да се развихря в направление - малката гад.

Трябва ли и какво трябва се взема от ЛЛ. От седмица го карам да отиде и все забравя. Утре ще пътуваме и е обещал да си навие часовника за 7.30 и да отиде да вземе там ако има нещо да се взема, предши да тръгнем.

Другата седмица аз зачинавам в Пирин, баща му командировка извън страната, а малката гад се готви за ходи на състезание в София на 20. Чак не мога да го сглобя. Има ли други да практикуват тоз спорт, че вече от един месец чувам различни дати за състезанието

# 408
  • Мнения: 14 133
Aмбър, от ЛЛ карта за профилактичен преглед. Те си знаят какви са бланките.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 23:30 от Чиби

# 409
  • Мнения: 922
При нас профилиращите предмети са ясни още от осми клас. Само не ми е ясно, ще има ли възможност да се мести от един профил в друг. То не че наборът иска. Но сега е математика, информатика, а аз винаги съм твърдяла че по-подходящо за него е природни науки /биология и химия/. Само че, човекът си избира профил според съучениците, а не според интереси и накрая незнам каква диплома ще изкара.

П.П. Аз вече сериозно съм притеснена какви дрехи ще купуваме. Ники е над 190 см и всичко което мери или му е широко или късо....

# 410
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Бети наистина звучи много хубаво, така както сте си изкарали Simple Smile Аз ходя тук на народни танци - любителски от около 3 години и все ги карам моите да дойдат с мен някой път и да опитат, но те са твърдо -Не за  идеята.


didoni впечатлена съм от височината на Ники! Уау 190см. много хубаво.  Нека е висок и дрехи ще се намерят, ама нямам идея от къде , просто харесвам високи мъже Simple Smile

# 411
  • Мнения: 142
 Здравейте!Бихте ли ми казали , в края на 10 клас,ако бъде положен изпит- НВО по желание по чужд език или дигитални компетентности, за какво биха биха послужили сертификатите ,за да знаем ,дали има смисъл полагането им. Предварително ви благодаря за отговора!

# 412
  • Мнения: 14 133
Бети, хубаво е, че сте си изкарали прекрасно.
Дидони, и аз - уау, за ръста на младежа. Да ви е здрав, а дрехи все ще намерите.
Ирка, браво за ходенето на народни танци.
Мина родителската ни  среща . Събрахме едни пари и ще поръчваме заедно всичко целия клас - учебници , помагала и т.н.
Две нови за тях учителки ще им водят НЕ и едната е германка, ура, което е супер.

# 413
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Чиби, това е чудесно! И при нас ще има немкиня, която ще е нов преподавател в училището.

# 414
  • Мнения: 14 133
Галимар, радвам се и за вас .
И нашата германска учителка ще е нова за училището ни.

# 415
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Бети, страхотно е, че имате обща страст. Повод да бъдете заедно освен на семейни почивки, а извън къщи си е друго.
Ирка, поздравления за народните танци. Аз много, ама много харесвам. Преди няколко години също ходех в бившето училище на наборката, тя също идваше да гледа и да подскача отстрани, че бяхме все възрастни. Но за жалост не са ми препоръчителни като редовно занимание поради здравословен проблем. Само от време на време може. На сватбата, на която бяхме в събота, аз водех всичките хора. Защото бях с една дълга рокля и така можех леко да я повдигам с дясната ръка, за да не се спъвам Smile Даже малко ми се видяха хората, но по - добре, че да не ме боли кръста после. Щото аз съм лакомия и няма да се спра и де що мога да го играя, ще ставам, а после щяха да ме чакат страдания.

Чиби, Галимар, супер е, че ще имате германки. При наборката не знам тази година дали ще влиза нейтив учител.

Дидони, впечатлена съм от ръста на младежа. Браво, нека има и високи младежи. Аз харесвам високи мъже, че и аз съм малко над 170 см. Не е лесно с намирането на дрехи, но все ще го облечете. Пък и с такъв ръст, както и да е облечен, няма начин да не впечатлява положително Simple Smile Да е жив и здрав!

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Здравейте!Бихте ли ми казали , в края на 10 клас,ако бъде положен изпит- НВО по желание по чужд език или дигитални компетентности, за какво биха биха послужили сертификатите ,за да знаем ,дали има смисъл полагането им. Предварително ви благодаря за отговора!
За мен смисълът е една добра проверка на знанията. Резултатът от тях не повлиява това, което предстои след 10 клас.

# 417
  • Мнения: 1 141
Аз също смятам, че сертификатът при явяване на НВО по чужд език в 10 клас няма да върши никаква работа. Ако не се лъжа, нивото е В1, т.е. твърде ниско дори за бъдещ работодател.
Деца от езикови гимназии или такива с разширено изучаване на езика масово се явяват на изпити за високи нива в горните класове и за тях записването на това НВО в свидетелството не би имало никакво значение. Може би би имало само за деца, които нямат намерение да се явяват на повече изпити след това.
Що се отнася до това, че е една добра проверка на знанията, съгласна съм, но такива са и олимпиадите, класните от подобен формат и други състезания. Така че не виждам особен смисъл от явяване.
Отделен е въпросът кой и как ще поведе частта с говоренето, заложена в изпита.

# 418
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте имам нужда от информация за матурите след 10 клас😊 Какво се случва, ако не се справи с задължителните матури? Има ли право да продължи в 11 клас или отпада? Благодаря.

# 419
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Какво значи да не се справи? Резултатите ще са  в точки. Дори и с 0т. може  да продължи.

Общи условия

Активация на акаунт