Цените на храните летят.

  • 7 257
  • 163
  •   1
Отговори
# 90
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
За стотен път - във всички вериги всяка седмица има дузини промоции - които се редуват!  
 И рядко се застъпват за същия продукт.  
И като се добави че големите вериги магазините им в трите големи града са през 2 км.  - не е нужно да си богаташ да обиколиш за един час  и 2 лева разход за път - 3 магазина на големите.

Абсурдно фалшиво мрънкане.

# 91
  • Мнения: 1 195
Не всеки има време да обикаля всевъзможните промоции и нон стоп да следи кое къде е намалено. Засега се обсъжда, мрънкане не виждам, по- скоро възмущение, което е нормално. Днес в Кауфланд пазарувах всичко на "промоция". Е оставих Х сума пари, чудейки се какво толкова съм купила.

# 92
  • Мнения: 87
За стотен път - във всички вериги всяка седмица има дузини промоции
Абсурдно фалшиво мрънкане.
Стига бе човек. Ами то нали и промоцията вече е съответно 25-30% нагоре, с вдигането на цената на стоката?
Ние не виждаме ли промоцията сега, и преди 2 месеца? Пример от днес в "К" е свински врат Леки, който на промо е 8лв сега, а преди месец беше на 6лв промото. Това са ти 25% разлика
И не е въпроса да нападаш тук и да се караш, а да говорим с факти. Наистина съм възмутена и шокирана. Това не е мънкане, а излагане на фактите.
И не е въпросът, дали нещо било основно или можело и без него. Въпросът е, че има мнооооого много храни с ударно увеличение за месец-два. И то се вижда с просто око. Не се заяждай така, че ще ти изредя и промоциите и ще станеш за смях.

# 93
  • Мнения: X
И аз не забелязвам някаква кой знае каква разлика в цените, сигурно не съм внимавала Grinning Газта обаче, ми направи впечатление, че е под 90ст, което е потресаващо, що не си сложих газова...
Снежина, цените се определят от търсенето и предлагането. Не е като едно време бай Тошо да ги вдига когато му скимне. Цената на всеки продукт ще се вдига докато има стабилни продажби, елементарно е. И аз да съм и аз ще вдигам цените за да печеля повече, който може ще купува. А ако няма достатъчно клиенти за моята стока ще свалям цената докато мога.
 Подозирам и аз, че на някой не са му харесали някои резултати от една скорошна "кампания" и се опитва да вдигне Народа пак на бунт против цените хах

# 94
  • Мнения: 87
И аз не забелязвам някаква кой знае каква разлика в цените, сигурно не съм внимавала Grinning Газта обаче, ми направи впечатление, че е под 90ст, което е потресаващо, що не си сложих газова...
Снежина, цените се определят от търсенето и предлагането. Не е като едно време бай Тошо да ги вдига когато му скимне. Цената на всеки продукт ще се вдига докато има стабилни продажби, елементарно е. И аз да съм и аз ще вдигам цените за да печеля повече, който може ще купува.

Аз съм написала, че няма никаква скрита цел тази тема. Какво ви става на вас? Какви кампании, какви бунтове?
За СПЕКУЛА не сте ли чула? Така го наричаме ние.
Нищо пазарно няма в България, за да говорим за търсене и предлагане. Или не сте разбрала сигурно? Разбират се нещо "големите" и го правят масово и ти си без избор. Това става тук. Какво търсене, какво предлагане, моля ви...
Когато човек говори с факти и примери, не мисля че е редно такова заяждане. Нали уж има свобода някаква, поне в този форум? Нито съм обидила някого, нито пропагандитам за нещо. Просто давам фактите.

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 23:04 от snejina1980

# 95
  • Мнения: X
Снежина, не отричам правото ти на мнение, говори си, не ми пречиш.
Като работеща в търговска сфера от 20+ години си запазвам правото да имам собствено мнение, също.
Спекула е интересен термин. И не виждам нищо лошо в него.
Който не може да си позволи да купува скъпи продукти и услуги да си купува евтини.

# 96
  • Мнения: 87
Снежина, не отричам правото ти на мнение, говори си, не ми пречиш.
Като работеща в търговска сфера от 20+ години си запазвам правото да имам собствено мнение, също.
Спекула е интересен термин. И не виждам нищо лошо в него.
Който не може да си позволи да купува скъпи продукти и услуги да си купува евтини.

Ами не знам с каква квалификация сте в тая "търговска сфера", но явно не е особено висока(мисля си).
Не виждате нищо лошо в спекулата на големмите вериги, казвате? И в картелите предполагам?
И да, имате право на мнение, но вие ме нападате директно. Това е заяждане.
Клеветите ме, че се опитвам да вдигам хората на бунт, щото не ми харесвали резултатите. То щото пък има някаква разлика между всичките, но това е друга тема
Добре айде, аз няма да казвам очевадните факти, няма да коментираме очевадното, защото трябва да се правим, че не виждаме и всичко си е нормално с цените.

# 97
  • Мнения: X
За тези, които не следим новините редовно - каква кампания?

# 98
  • Мнения: 87
За тези, които не следим новините редовно - каква кампания?
Ами щом замеси Бай Тошо, сещате се какво намеква за мен. Искала съм да вдигам народа на бунт(срещу властта се разбира).
Тя не вижда нищо лошо в спекулата на големите вериги, защото предполагам това е изгодно за нея. Тя не е от нашата страна.
Не виждам защо иначе, ще говори така - за пазарна икономика и търсене/предлагане. Тези неща не важат тук и това го знае всяко хлапе.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 00:02 от snejina1980

# 99
  • Мнения: 2 231
Значи, преди години, като гледах брошурите на хипермаркетите, забелязвах, че много им се припокриват промоциите - тая седмица ако в Лидл има италиански продукти примерно, другата седмица ще е в Кауфланд, и обратното. И си викам бре, какво става, тия са някакъв картел, така да се наговарят да пускат еднакви промоции. После се оказа, че са на един собственик и зареждат от едни и същи доставчици... Та те така.

# 100
  • Мнения: 87
Значи, преди години, като гледах брошурите на хипермаркетите, забелязвах, че много им се припокриват промоциите - тая седмица ако в Лидл има италиански продукти примерно, другата седмица ще е в Кауфланд, и обратното. И си викам бре, какво става, тия са някакъв картел, така да се наговарят да пускат еднакви промоции. После се оказа, че са на един собственик и зареждат от едни и същи доставчици... Та те така.

Тотален картел са веригите у нас, но контрол няма ли?
Дори надценката им е еднаква почти. Това е смехотворно. Дори промоцията им е еднаква.
Дори поскъпванията са едновременни - точно по сигнал Laughing
То очебиино просто.

# 101
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
А, как да са конкурентни иначе? Не пазарувайте от веригите като не ви харесва. В малките магазинчета няма италиански и азиатски теми, няма бира на 50%, няма и домашни потреби.
Снежина, ти производител ли си на нещо? Чакаме примерите за които пишеш! Написа 5 продукта, а каза че списъкът е дълъг... Не се изхвърляй като грах на редовна цена за 1.39 Simple Smile

# 102
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Еее ама не сте прави. Това засяга всички ни. Това, че някои имат по-висок стандарт не означава, че другите трябва да се примиряват и да карат само на хляб и кисело мляко. Бъдете малко съпричастни. Много хора карат на минималната заплата и едно такова ударно вдигане на цените ги плаши и отчайва.
Вдигането не е само в големите вериги. В месарския магазин, в който пазаря онзи ден исках врат парче и от цена 9,55лв./кг. вече е 12.50кг. В кауфланд месото на промоция не пада под 8 лв., не пазарях месо от там, но предвид скока на цените в месарските магазини, за да запазя баланса ще се наложи да ядем боклуците на Кауфланд.

# 103
  • Мнения: 87
А, как да са конкурентни иначе? Не пазарувайте от веригите като не ви харесва.

Ами вие четете през 6 мкоментара, един. До тук съм дала поне 20 примера, поне. Стига с тоя грах Laughing
Аз и 500 примера да дам - вие ще кажете, че то си може и без тези стоки и айде.
Те са толкова много, че то е трудно дори да ги изброиш,ей така. Както виждаш има пример и в последния коментар на @Глухарче - и това са ти 25% поскъпване.
Пак ви моля, не се заяждайте с мен, защото казвам самата истина. Ако не ви засяга темата, просто я подминете, но говорете истината
А за веригите - ами те са с огромен оборот, много интересно как продават хляб с 30% над един квартален гараж в провинцията, който също е на печалба все пак. По коя пазарна логика е това?
Те направо ни одират живи, но това е съвсем друга тема.

# 104
  • Мнения: 7 348
Снежина, темата ти е странна, начина ти на писана още по- странен. Питах те какво целиш, отговори, че си коментираме. Няма реални факти, само бълбукане. Опитваш се да подвеждаш. Ако някой не е съгласен с теб го нападаш.

Общи условия

Активация на акаунт