На море в Турция - тема 61

  • 67 191
  • 765
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 319
А къде се храните? Скъпо ли е в заведенията?

# 316
  • Мнения: 24 467
А къде се храните? Скъпо ли е в заведенията?

Ина, повечето места за настаняване са на инклузив, включват цялостно изхранване при престоя. При нас миналата година към цената беше и нимибара /зареждаше се всеки ден/, и лоби-бара, и безкрайните барчета из хотела, в които се предлагат храна и напитки извън часовете за хранене в ресторанта, вечерните програми /всяка вечер бяха различни и много приятни/, басейните, плажа, чадъри, шезлонги - вскичко ни беше в цената. При повечето хотели в региона е така. Нямаш време да помислиш за ядене и пиене просто.  Laughing Докато закусиш, минеш през кафета и сокове, докато плажуваш, и обядът дошъл. Не успяваш да огладнееш.
Виж, разгледай няколко хотела през някой туроператор или през букинг /по-скъпо е това/. Виж какво се предлага, как изглежда.
Можеш да заложиш за примерен 10-деневен престой 1-10.09, да речем в Букинг и да видиш какво се предлага.
На посоки вадя:
https://www.orient99.com/pochivki_turcia/pochivki_turcia_antalia … k/mini_calc/index

http://emeraldbg.com/pochivka-v-kurort.php?c=2&k=1276&a= … D%F2%E0%EB%E8%FF-

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 14:00 от Judy

# 317
  • Мнения: 775
А къде се храните? Скъпо ли е в заведенията?

Пишели алл инкузуф в инфото на хотела демек след като ти сложат гривната не ти искат никакви пари
 ама бахшиши не отказват  де Simple Smile ..

# 318
  • Мнения: 9 485
А ние като сме в ЕС хич не шмекеруваме, нали?! 😁

# 319
  • Мнения: 62
Здравейте ,
Чета ви вече няколко месеца , но все не се регистрирам. Тази година за първи път ще пътуваме 4 - ма, и понеже най- малкия член не семейството все още изисква повече време и внимание , съответно изоставахме с резервацията.
Пътували сме в Турция не веднъж, последните години в Рамада Дидим, Сеферихисаф Клуб Атлантик и последно в Ерсан Бодрум, който тази година е вече част от Туи под името Меджик Лайф.
Интересува ме първата десетдневка на септември дали ще е добра за района на Измир, тъй като август мисля ще е много горещо за малки човечета ?
Както и има ли резервирали през Tatil.com?
 Ако да - всичко наред ли беше ?
Слънчево време на всички 🔆🔆🔆

# 320
  • Мнения: 775
Здравейте ,
Чета ви вече няколко месеца , но все не се регистрирам. Тази година за първи път ще пътуваме 4 - ма, и понеже най- малкия член не семейството все още изисква повече време и внимание , съответно изоставахме с резервацията.
Пътували сме в Турция не веднъж, последните години в Рамада Дидим, Сеферихисаф Клуб Атлантик и последно в Ерсан Бодрум, който тази година е вече част от Туи под името Меджик Лайф.
Интересува ме първата десетдневка на септември дали ще е добра за района на Измир, тъй като август мисля ще е много горещо за малки човечета ?
Както и има ли резервирали през Tatil.com?
 Ако да - всичко наред ли беше ?
Слънчево време на всички 🔆🔆🔆

Онлине Резервации от Труски сайтове неможе да се прави
цените в сайтовете важат само за Tурци, трябва да се запитва предваритерлно по маил или телефон  дали може или не и така ce доплаща с междунаредон превод или с посредник..

# 321
  • Мнения: 62
Благодаря за информацията, ще проверя задължително в хотела, досега все през посредник и турски сайтове сме правили резервациите и не е имало проблем / и да се е налагало доплащане/, преди да резервирам през конкретния сайт.
Питам за него , тъй като останалите по- известни не предлагат хотела, който вероятно ще резервираме / Aria Claros beach & spa/.

# 322
  • Мнения: 775
Благодаря за информацията, ще проверя задължително в хотела, досега все през посредник и турски сайтове сме правили резервациите и не е имало проблем / и да се е налагало доплащане/, преди да резервирам през конкретния сайт.
Питам за него , тъй като останалите по- известни не предлагат хотела, който вероятно ще резервираме / Aria Claros beach & spa/.

То без да платиш цялата сума Турските не ти дават документа за хотела, системата за резервации тука в Туркието e мн различно хората си плащат на вноски 6-9-12 такси/месеца и тн.
Иначе един хотел да се предлага само от една агенция е съвсем нормално в Турция
Няма от какво да се претеснявате

# 323
  • Варна
  • Мнения: 3 945

Интересува ме първата десетдневка на септември дали ще е добра за района на Измир

Имаме седмица от 3 септември в същия район - страхотно време , страхотен плаж , надвечер поразхладнява Simple Smile

# 324
  • Мнения: 681
От Direct Booking ме заливат от една седмица с различни last minite/early booking оферти от 1 юли, така че който все още не си е намерил каквото си търси може да разгледа и там и разбира се да сравни цените със сайтовете на хотелите, другите посредници и агенциите. 

# 325
  • Мнения: 62

Интересува ме първата десетдневка на септември дали ще е добра за района на Измир

Имаме седмица от 3 септември в същия район - страхотно време , страхотен плаж , надвечер поразхладнява Simple Smile

Чудесно 🔆,
До сега винаги сме избирали юли или август, и веднъж първите дни на юни /когато голямото ни дете беше бебе/, но през септември ще ни е за първи път!

# 326
  • Мнения: 12
Здравейте!Да споделя и моето впечатление за Турция и по точно за Бодрум,плажа Гюмбет а хотела е Parkin Ayaz.Пътувах с кола и минах през Чанакале.Ферибота е 61 лири.Пътя е отличен и макар да не е магистрала, единственото дразнещо е постоянното ограничение на скоростта което никой не спазва:).Другото което е леко дразнещо е множеството светофари сигурно около 100 и мога да кажа постоянно натискащите клаксона шофьори както и това че в най- дясната лента когато минаваш през градовете винаги има някой който да е спрял а движението е натоварено.Бургас-Бодрум 900 км =15часа.Hgs СТИКЕР закупих от поща по пътя близо до Бодрум 7.50 за стикера и ми заредиха 50 комисионна не ми поискаха и бяха много любезни.На Шел спирах да питам но нямаха свършили им а на друга изобщо не предлагаха.Имаше будка на магистралата но бе затворила.Бодрум като град е красив,2 -та търговски центъра не ми харесаха.Повече неща ми харесаха от уличните магазини които бяха на улицата до плажа в Гюмбет.Там е все едно си в Слънчев Бряг -продават се гащи:),тениски,маратонки,чанти и т.н.Лично на мене ми бе неприятно нахалството на търговците който те дърпа от улицата.Цените са добри тениска 4-5 €.На заведенията цените са Бира 6 лева,пържола или шишче-20 лв.Закуска британска има по на 6 лв.Хотела е много хубав стаята в която бяхме бе сигурно 30-35 квадрата с джакузи в спалнята.Много е красиво в самия хотелски комплекс,храната беше много вкусна и в изобилие от 08.00-23.00 часа има за ядене а пиене 10.00-24.00.Хотелският персонал е без забележка любезни и отзивчиви.Аниматорите с изключение може би на детските които доста се занимаваха с децата бяха посредствени.Дойде време и за плажа и морето.По гаден плаж и гнусно море не бях виждал.Пясъка е мога да кажа че прилича на строителен с много камъчета.Плажната ивица пред хотела се почиства, но ако се разходите там където е свободна е пълна с боклуци има и много кучета(не ми пречеха).Морето е кафяво, с камъчета по дъното и неприятно за вървене.Видях поне 3 канала които изливаха нечистотии в морето беше много неприятна гледка:).Имам 10 мин на плажа през останалото време на басейните в комплекса.Почти невлизаха туристи във водата по шезлонгите имаше хора.Та това е моят поглед на море в Турция.Най неприятното определено е плажа всичко друго е ОК

# 327
  • Мнения: 1 078
Завърши мойта едномесечна почивка. Нямаше пясък, нямаше вода, нямаше мохито. И нова почивка ме чака. Админите са наточили брадвата и ме следят. Благодарение на някакви авантюристи си починах добре, яд ме е, е че само аз опрах пешкира несправедливо, ама живи здрави.

Та да си дойда на думата. За мой познат търся 2+1 нещо в Айвалък към август за 5 дни. За пръв път му е и опипва почвата, макар, че за първа почивка хич не е добре там. Но не ще да ходи по-надолу. По-точно хотел читав, ама и 1-2 пързалки да има за хлапето /около 10-11 годишно е/ ще е добре. Ако въобще има хотел с пързалки в Айвалък.


Мога да споделя пресни впечатления от един от хотелите, които са Ви посочили - Боюк Берг. Хотела е 3 звезди. За цената си, условията, които предлага са много добри. Кърпи, чаршафи и почистване на стаите -  всеки ден. Храната е вкусна, има разнообразие без екстри като скариди, суши и т.н. Има пързалка, която работи от 15,30 до 18,00 ч. Водата в басейните е чиста. Персоналът е любезен и се стараят да поддържат чистота.  Интернет има само в лобито. Пясъкът на плажа е ситен. На плажа няма бар към хотела, а само такъв срещу заплащане. Като цяло хотела е приличен и става за почивка, включително и за първа такава, ако хората не са свикнали на 5 звезден ол инклузив. Градчето е приятно с много магазини и заведения. Ако нещо друго Ви интересува, питайте.

# 328
  • Мнения: 1 035
Здравейте Nature High Brightness
Събирам предложения за хотел - ол инклузив, не по - далеко от Мармарис, за удължаване на ваканцията с два дни в края на юли. Изисквания - добра храна и прилична цена!
Пътуваме семейство с две деца на 13.
Благодаря предварително!

# 329
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ние от години ходим в Анталия, Алания. В един и същ хотел - Ефталия Аква. Тази година пак сме там. Тръгваме утре. Първо през Памуккале ще минем, с една нощувка. И после сме там.

Общи условия

Активация на акаунт