На море в Турция - тема 61

  • 66 978
  • 765
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 413
Реших да напиша малко повече за почивката ми в Swandor Topkapi Palace - Лара-Кунду, Анталия (края на май 2019) , тъй като първоначално дадох кратко мнение изпълнено с нещата, които не ми харесаха, но нека все пак да напиша малко повече и за нещата, които ми харесаха. Та ето по-подробен отзив със снимки и клипчета, да има какво да сложим на първа страница:

Плюсове:
Територията на хотела е голяма, добре озеленена, красива и поддържана. Комплекса е напълно реновиран точно преди началото на сезона и всичко изглежда ново.
Има един голям басейн, един релакс басейн, детски басейн и пързалки. Много ориентиран към млади семейства с деца.
Анимацията е добра, през деня има доста активности в няколко части на комплекса, има зона за йога и подобни, има активности в басейна, има спортни дейности и на плажа.
Малката сладкарница срещу релакс басейна е много приятна за следобедно кафе със сладкиш.
Много добър чисто нов вътрешен басейн и фитнес.
Храна и напитки: голямо изобилие, обичайните, само ми липсваше разнообразие и тематични вечери. Иначе определено бяха качествени.
Така изглежда ресторанта преди да отвори, храната е почти една и съща всеки ден:
https://www.facebook.com/SwandorHotelsResortsTopkapiPalace/video … /302675550619756/
Стаята: Добро почистване и зареждане на мини бара всеки ден. Не много голяма с малка тераса и малка баня.
Вечерната анимация е много добра, въпреки с малко забележки организационно. Най-голям плюс за мен, и една от основните причини да избера хотела, бяха партитата.
Ето две от тях, на които бях:
Ace of Base - https://www.facebook.com/SwandorHotelsResortsTopkapiPalace/video … 1110447762412953/
DJ Scarlet Elara Sax -https://www.facebook.com/SwandorHotelsResortsTopkapiPalace/video … /850242418702327/
Има амфитеатър с вечерна шоу програма от 21ч. до 22ч., след това в 22ч. можете са посетите новата Xone Event Area , където има парти поне 2 пъти в седмицата, има и площад със сцена, на който правиха партита през деня и вечерта, отделно има и дискотека за по-късно. А на мен много ми хареса и Ирландския бар (може би защото винаги беше празен), където свиреше група на живо почти всяка вечер. За това и бях преценила, че хотела е повече ориентиран към възрастни.
Хареса ми и пяна партито, нямам снимки от него, защото много танцувах в пяната, но всички предполагам сте виждали какво представлява. Simple Smile
Плажът е хубав, виждала съм и по-добри, но поне има много много шезлонги и голям пирс, който влиза много навътре в морето също с много шезлонги. Там е по-спокойно, както се вижда и на някои от снимките ми.
https://www.instagram.com/p/BxJ2-32HMzm/
Ресторанта на плажа също е по-спокоен, в навалицата в основния ресторант не ми се стъпваше.
За закъснелите като мен поне имаше вечерен ресторант, точно до основния, където изнасяха късна закуска и късна вечеря, съответно след 10ч и след 21ч.

Минуси:
Главно идват от руския контингент - нахални големи шумни семейства, които се блъскат и викат. Не си починах и за миг от тях. Не казвам, че на всеки би му пречело това, на мен лично ми пречеше. Била съм в големи, пълни хотели, където нямаш усещането че са пълни, нито ми е правело така впечатление шума.
Вносният персонал, който не знае къде се намира. Не е само до езика, те буквално за първи път виждат коктейл в живота си.
Също така не ми се е случвало до сега да се боря за маса за вечеря и за шезлонги на басейна. След 8-9ч. абсурд да си намериш шезлонг на басейна, руснаците вече са нахвърляли кърпи и завладяли всичко. Чак към 12:30, когато започва обяда сме намирали нещо да се освободи, защото някои руснаци се изнасяха, но буквално сме ги дебнали да станат. Това беше много досадно.
Краткото време за вечеря. Беше или от 19 до 21 или от 19:30 до 21ч, нещо такова. Но в 21ч край. В 21ч без нещо започват да прибират храната. Ние два пъти изпуснахме вечерята, поради късно прибиране в хотела след разходки в града. Никога не съм виждала точно в 21ч вечерята да приключи и ресторанта да затвори. И на вечеря си седнал да се наядеш набързо, търсиш маси в лудницата от руснаци с крещящи деца, които грабят и слагат по чантите. Изобщо нямах усещане за почивка в хубав ресторант, а за някаква столова. Също много грозна гледка от външната тераса, буквално гледа към нещо като строеж.
Но тези неща може и да не ви направят такова впечатление, имаше други българи, които останаха меко казано очаровани от хотела. А за мен липсваше атмосфера и спокойствие, да не бързаш за никъде, да си починеш.

Малко снимки, подбрани специално за вас:
https://drive.google.com/drive/folders/1AdY7zNcoggEcy-3dt7Amu-st … V-4Gl?usp=sharing

# 181
  • Мнения: 103
Реших да напиша малко повече за почивката ми в Swandor Topkapi Palace - Лара-Кунду, Анталия (края на май 2019)





Може ли да да направите сравнение с някой друг хотел от този клайс?
А някакви впечатления от "комшийския" Asteria Kremlin Palace:smile:

# 182
  • Мнения: 413
Реших да напиша малко повече за почивката ми в Swandor Topkapi Palace - Лара-Кунду, Анталия (края на май 2019)





Може ли да да направите сравнение с някой друг хотел от този клайс?
А някакви впечатления от "комшийския" Asteria Kremlin Palace:smile:

Все едно сте в среден клас хотел в Кушадасъ, но с плажа на Анталия - това мисля, че ми е най-точното описание.

Преди 2 години бях в Sensitive Premium в Белек, по-нисък клас ценово хотел с малка територия и без зеленина и градина, НО - обслужването беше много добро, кухнята беше много по-разнообразна, на тематична вечер ни посрещаха с невероятно настроение, пак имаше партита и шум, но вмомента, в който затвориш вратата на терасата не се чуваше абсолютно нищо. А хотела беше пълен. Истински си и починах, и забавлявах. Даже и детските партита ме радваха. Стаята и банята му също бяха много по-просторни. А хотела нямаше претенции за нещо велико.

# 183
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Winterflame, благодаря и за позитивното мнение за хотела! Снимките разкриват чудесна обстановка!

Точно след 10 дни и аз ще се излежавам вече на някой шезлонг в Топкапъ 😀....С тийнове сме и съм доволна от мнението, че има много "калъбалък", което предполага свобода на децата и спокойствие за нас, родителите, че например няма да се притесняват да скачат в басейните или да дебнат да го правят, с цел някой да не им направи забележка...Ще се включим в общата картинка успешно 😀. Щом има и активен нощен живот, достатъчно глъчка и прекрасен интернет са наред нещата...

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 13:37 от AIR

# 184
  • Мнения: 413
AIR - За семейна почивка е доста подходящ, но там където сте били в Сиде мисля, че е по-хубаво.
Мен догодина ме търсете в Адам и Ева, или нещо от сорта, а на есен мисля да пробвам Тунис.

# 185
  • Мнения: 539
а на есен мисля да пробвам Тунис.



В Тунис ще Ви хареса само плажа и морето.

# 186
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
Ми....хич не е зле за Ю.България в комбинация с вътрешен полет до курортите...

https://www.economic.bg/bg/news/11/katamaran-shte-svarzva-burgas-i-istanbul.html

# 187
  • Мнения: 9
Смятам при първа възможност да го пробвам това катамаранче!Ще бъде много по-удобно и бързо от кола и автобус,е и ако не ви прилошава от морските черноморски вълнички... Wink Wink Laughing

# 188
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Печикамъков незнам колко време ще си там но в самия град егейски плаж няма да има.. Града е разположен  на босфора
Аа, Халим, двойка по География Wink Чанаккале е на Дарданелите. Може и да има малко вода от Бяло море. Wink

# 189
  • Мнения: 775
Печикамъков незнам колко време ще си там но в самия град егейски плаж няма да има.. Града е разположен  на босфора
Аа, Халим, двойка по География Wink Чанаккале е на Дарданелите. Може и да има малко вода от Бяло море. Wink

Ъъъ.. не точно така,
Водата на Босфора е отгомнo различна и хич не е за къпане заради голямото му двойно течение (само тук таме на места) Мин.година бяхме в Нос Seddülbahir това малко селце във входа на Босфора от към Eгейско, и горе от хълма много ясно се различаваше Босфорната и Eгейската вода, като две други морета са..
едната мн твърда така мътна тъмно синя, студена
другaта си е Eгейската - блести Simple Smile

***
можили едно 6 там Simple Smile

# 190
  • Мнения: 5 943
Е как да не е точно така? Вики те поправя, че обърка двата протока - Босфора е при Истанбул, а Дарданелите - до Чанаккале, не обратното Simple Smile

# 191
  • Мнения: 775
Е как да не е точно така? Вики те поправя, че обърка двата протока - Босфора е при Истанбул, а Дарданелите - до Чанаккале, не обратното Simple Smile

Офф

босфор = проток - имах предвит Simple Smile


босфор на турски е boğaz
проток също е  boğaz
аз от там се бъркам
Истанбул boğazı
или Çanakkale boğazı е при нас


Bие Босфор на Истамбул
на Дарданели на Çanakkale
ние и на двете  Boğaz Simple Smile


Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 08:55 от BsrnX

# 192
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Халим, в тази връзка Хайнбоаз как се превеждаше? Нещо от рода "до бога" ли беше?

# 193
  • Мнения: 775
Халим, в тази връзка Хайнбоаз как се превеждаше? Нещо от рода "до бога" ли беше?

hain - вероломен
boğaz -

Hainboğaz


# 194
  • Мнения: 562
Не спорете --Тази година отивам с Халим да видя дали е прав.
Ако е прав за това място Нос Seddülbahir --аз Черпя
Ако Не е прав--аз Чепря
Така ще решим спора

Общи условия

Активация на акаунт