На море в Турция - тема 61

  • 67 079
  • 765
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 710
daviz, щом сте с големи деца и търсите дискотеки, прочетете отзивите на Winterflame за Swandor Topkapi Palace. Там има партита, пързалки, голяма територия, смятам, че ще ви хареса. Вмества се в бюджета ви.

# 241
  • Мнения: 411
Момичета, след няколко дни тръгваме за Кушадасъ. Хотела е Гранд Белиш, но не намирам никакви отзиви. Не знам и колко лири да взема за двама възрастни и едно дете.

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Много ми е трудно да кажа кой хотел повече ми е харесал.Защото всеки си има и хубави и малко лоши неща.Много зависи кой на какво държи.
Камелия-Много хубав плаж с плавен преход в морето.Отличен за семейства с малки деца.Обслужването и храната на по-ниско ниво.Голяма територия.
Адалия-Нов хотел.Обслужване и храна отлични.Рай за децата.Малка територия.Морето не е подходящо за деца.
ФАМЕ-По-стар хотел.Средно голяма територия.Много озеленен.Обслужване отлично.Хубав плаж.Малко деца в хотела.

# 243
  • Мнения: 1 710
Ха , ето ,че явно правилно се  ориентирам във фб групите ,те са две в които съм и се чудех колко ли от тук пишат и там ,особено след като ясно се спомена форума  . Радвам се да ви "видя " 😍

Ние още не сме платили за Камелия К клуб,  но ще се случи скоро  . Неудобно ми я във фб ,но ако има някой ,който пише тук и е от ТА , ще съм благодарна  да ми пише на лично  да питам за оферта.

Според мен във ФБ групите е много по-удачно да се пита за представител на ТА. Повечето групи, ако не и всички са създадени точно от представители на агенции, те се знаят, хората отправят питания към тях, получават отговори. В тази тема отдавна не пишат активно хора от бранша.
Иначе групите, в които аз членувам са 5, а може би има и още, за които не знам. Когато създаваха първите, преди 6-7 години, бях много активна, сега рядко отделям време да следя кой какво пита.

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
Скрит текст:
Много неприятно. Аз бих написала официално оплакване до агенцията относно такъв случай.
Вече е минало и се надявам всичко да е наред при вас.
Едва ли биха ви компенсирали по някакъв начин, но вярвам, че колкото повече хора дават обратна връзка относно обслужването и негативите, то толкова по-голям е шансът тези неща да не се повтарят занапред
.
Ванилия, наистина ситуацията беше много неприятна. Не търся компенсация, исках само малко по-добро отношение и съдействие, когато се появи проблем. Сега вече всичко с мен е наред, благодаря Ви! Simple Smile
Скрит текст:
А за представителите на място, не знам какво да кажа. Попадала съм на всякакви хора и такива, готови да помогнат, и на такива, които ме остават с впечатлението, че продаването на допълнителни екскурзии е единственото, което ги вълнува.
Това, което със сигурност знам е, че не са задължени да се отзовават в случай на нужда от медицинска помощ. Но има такива, които го правят. Има и случаи, при които дори да искат да помогнат не успяват, поради отдалечеността на хотела, да речем или ако не говорят български. Няколко пъти имаше спорове по въпроса и тук, и във ФБ. Много хора остават разочаровани, защото очакват помощ, превод или намеса от представителя, а не получават такива, когато имат нужда от доктор. Всъщност асистанс компанията е тази, която трябва да окаже съдействие.
За съжаление аз вече натрупах опит в ползването на застраховката в Турция. Три пъти съм търсила медицинска помощ. Мисля, че е по силите на всеки човек да се справи, стига да не е дете, разбира се. Вече почти всички застрахователи договарят асистанс компании, чиито оператори са българи. Преди 10-12 години беше доста по-тегаво, когато повечето компании бяха базирани в чужбина. А при прегледа, човек дори и да не говори дума чужд език, със съвременните технологии и приложения за превод, ще се разбере с доктора.
Марги, ако наистина на представителите на туроператора не им влиза в задълженията да ти съдействат при възникнал проблем по време на престоя, би било хубаво да го казват в прав текст, а не да заблуждават хората. Думите на госпожица Дребчева по време на трансфера към хотела бяха, че тя е на наше разположение и да й звъним по всяко време, независимо от проблема с който сме се сблъскали. Обясни ни за възможностите за шопинг и допълнителните екскурзии, които може да ни предложи, обърна ни внимание за застраховката и пак каза, в случай на нужда да се обръщаме към нея. Слава богу, нямам проблем с езиците, говоря немски и руски и с лекаря, който говореше перфектен руски се разбрахме без никакъв проблем. От госпожицата исках не да идва в хотела, а да ми съдейства за превод по телефона за да се разбера със сестрата, която говореше само турски и нищо друго. Права сте, че с днешните технологии човек и бъкел да не знае език ще се справи перфектно, както и стана. Това, което ми направи лошо впечатление е точно това, което сподели и Winterflame. По време на срещата, на другия ден в хотела госпожицата беше много ентусиазирана да ни предлага услуги срещу допълнително заплащане и рязко загуби интерес, когато разбра, че не се интересуваме от тях. Интересът й спадна още повече, когато разбра, че имаме проблем с хотела и искаме да ни преместят в друг, тогава спря да ни слуша и започна да си говори на турски с рускоговорящия представител на Тез тур, който беше в хотела по същото време. Доста непрофесионално поведение, поне за мен. Това, че впоследствие спря да си вдига и телефона, изобщо не искам да го коментирам. Ако задълженията на местния представител на родния туроператор включват само и единствено предлагането на допълнителни екскурзии, не виждам особен смисъл от тях! Лично на мен никак не ми е приятно да ме третират като банкомат, който да пуска винаги, когато го натиснат.Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 юни 2019, 00:26 от Iseto6

# 245
  • Мнения: 5 059
Здравейте! За втори път ще почивам в Palm Wings Ephesus, но за първи път без личен транспорт. Можете ли да ми кажете долмушите до къде в Кушадасъ карат туристи? Имат различни линии или е нещо фиксирано? Защото съм виждала нещо като гара, но знам, че има примерно и мол в Кушадасъ. Как се спира долмуш? С такситата как стои въпросът?

# 246
  • София
  • Мнения: 500
Мисля, че на долмушите се маха като на нашите маршрутки, а за такситата човек трябва да е внимателен- скъпи са и лъжат

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 1 883
Мисля, че на долмушите се маха като на нашите маршрутки, а за такситата човек трябва да е внимателен- скъпи са и лъжат

Долмушите ако не ги видиш ,те ти свиркат с клаксона и те подканят да се качиш .

# 248
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Е, тя, където е спирката на Палм уингс, няма как да не те види шофьора на маршрутката. Миналото лято, българи, 6оито бяха с автобус казаха, че са питали представителя на посрещащата агенция и той им е разяснил. Ние бяхме с колата и не съм се интересувала за подробности. В другия Палм уингс в Давутлар, казвахме на охраната и той по радиостанцията контактуваше със шофьорите. Пък може и в този да е така. На място питайте. Ако е все още Якуб представителя на Пенинсула, винаги ще се отзове да разясни.

# 249
  • Мнения: 63
Относно долмушите, пред съседния х-л "Richmond Ephesus" има беседка до арката на входа на хотела и там стои възрастен господин, който се обажда като се съберат малко хора и долмуша идва. Поне така беше мин. год. като бях в "Korumar Ephesus". Спират в центъра на града, където се събират(или поне минават) всички номера. А за Селчук спирката е отсреща и не се чака много.

# 250
  • Мнения: 5 059
Благодаря ви! Предполагам и на връщане към хотела е сходно положението? Отиваме там, където са ни стоварили и чакаме?

# 251
  • Мнения: 186
Здравейте!
Да попитам отново, някой има ли мнение за хотел Посейдон 4* в Мармарис?

# 252
  • Мнения: 63
blackisback, на връщане отивате 10 -на метра назад и вляво от там, където слизате. Има малко павилионче за хляб и чакащи хора. Добре, че е начална спирка и може спокойно да се пътува.

# 253
  • Мнения: 379
Здравейте, завърнала се от Aska Lara ще ви разкажа моите впечатления.
Пътувахме с автомобил до Истанбул там оставихме колата на платен паркинг.От там със самолет до Анталия имахме безплатен трансфер който осигурява хотела.До хотела стигнахме за 20мин.Веднага ни сложиха гривни казаха, че ще ни настанят към 11ч, но това се случи след 13ч.В хотела има бар панорама, тих басейн без забавления на него.
Стаята: беше нормално голяма имаше голяма спалня и диван който не се разтяга за дете.Всеки ден сменяха хавлиите а спалното бельо през ден.В банята имаше шампоани, душ гелове, сешоар.
Ресторанта в хотела: храната беше много разнообразна. Имаше тематични вечери както и турска вечер.Всеки ден имаше около 5-6 вида риба ,скариди имаше една вечер, баклави по 6 различни видове, торти и др.Плодове : диня, пъпеш, ябълки, сливи, праскови, кайсии, череши, круши.Персонала в ресторанта е само от турци които знаят английски.Когато те видят, че сядаш на масата идват веднага и те питат какво желаеш за пиене.Много любезни и отзивчиви.
Аквапарка: до него се стига или с автобус който е много начесто или пеш за около 7м.Има три басейна като единия е на голяма площ разчупен.На басейна имаше игри през деня които не бяха за деца.За децата има анимация на една полянка. До басейна има два ресторанта на които може да се яде през деня.Основно храната там е пици, бургери, картофки, паста, хапки.Шезлонги има много по обед се запълват повечето.Пързалките за големи са 6 на брой има и за по-малки деца.По пътя за морето има гюзлеме и сладолед от 12-16ч насипен и пакетиран.
Плажът : до плажа има бар шезлонгите са по 10 реда от двете страни с чадъри. Винаги има места на плажа.Морето е с малки камъчета може без аква обувки.Като се влезне  става дълбоко още в началото, но около 7 м по навътре след като се преплуват е плитко до кръста и със ситен пясък.
Аз съм много доволнa от обслужването и храната.Това е за Aska Lara.

# 254
  • Мнения: 168
Здравейте,

интересуваме този хотел -ROYAL ALHAMBRA PALACE  в Сиде, по-специално колко пясъчен е плажа. На снимките от интернет и tripadvisor се вижда пясък, но тъй като съм с малко дете, ме интересува има ли камъчета при влизане в морето? Дори и малки ...
Ако някой е почивал ще се радвам и на други отзиви за хотела. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт