На море в Турция - тема 61

  • 67 005
  • 765
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 413
Скрит текст:
Бързо е заметено и съм изпуснала драмата!

Ако коментарът е бил в стил тъпата Анталия и подобни епитети на ниво първа група в детската градина, разбирам защо е бил доклад
Затова не питай дали нас ни е срам, че коментираме това, което ни вълнува и е по темата. А се замисли дали не трябва ти да се засрамиш от изказа си.


Пет драми изпусна!

Засрами се ти че пишеш без да знаеш какво е писано!

Единственото което написах е  - цитат от вчера:

-  "защо 99.99999 % от постовете  в темата са за ултра скъпата анталия?!  - Прекръстете темата - на море в Анталия! "

Това изтриха.

И днес включително се потвърждава това което написах -





Хубаво, искаш да коментираш само Мармарис, пуснал си тема. Ами напълни я с нещо - къде се намира курорта, какво представлява, какви екскурзии има в района, кои хотели са с добри отзиви, полезни съвети, шопинг центрове, как се стига до там, има ли летище близо, от къде да се запазят трансфери, какво е времето там през годината, каква е температурата на водата и т.н.
Например аз лично от темата за Тайланд получих супер ценни съвети, които нямаше да ги зная, ако не беше тази тема! Като ще пускаш тема поне предложи някакво полезно съдържание, иначе никой няма да ти напише и 1 мнение!

# 271
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Преди дни писах, че никога не съм почивала в Турция и ми е тъмна Индия.

Четох ревюта и на много места се споменава за комбинация от борова гора и море, но къде наистина е така?
В Анталия-Кемер. Там има много хотели с тази комбинация, минус е плажа, тъй като   брега е покрит с чакъл и пясък,а вътре в морето са камъни. Но затова пък,водата е кристално чиста.
[/spoiler]

Точно такъв плаж търсим, защото обичаме да се гмуркаме и да гледаме с маски по дъното, а това става при скалист бряг. Къде е това точно?

Кемер се намира на 40 км западно от Анталия.Има 53 км крайбрежна ивица и е разположен в полите на планината Таурус. Името на града идва от турската дума за "колан" заради формата на протичащата през Кемер река. Слави се с красивата си природа – море, планина и борова гора.
Има доста хотели тип холидей вилидж,които са сред борова гора. Зависи какъв ви е периода и бюджета, но там има хотели за всеки джоб.


Благодаря.
Ние сме в Лара, но понеже сме си с колата, и се сещам за посоката, ще си потърсим нашия каменист плаж в Кемер да се погмуркаме хубаво.
За тази година сме решили да се качим и с лифта в планината.
Имаше миналата седмица едно чудно предаване на С. Идакиев /мой любим журналист от детската ми възраст/ за района на Анталия, но като казвам "района", той доста го е разширил - чак до Памуккале е стигнал.

# 272
  • Мнения: 9 483
Скрит текст:
Бързо е заметено и съм изпуснала драмата!

Ако коментарът е бил в стил тъпата Анталия и подобни епитети на ниво първа група в детската градина, разбирам защо е бил доклад
Затова не питай дали нас ни е срам, че коментираме това, което ни вълнува и е по темата. А се замисли дали не трябва ти да се засрамиш от изказа си.


Пет драми изпусна!

Засрами се ти че пишеш без да знаеш какво е писано!

Единственото което написах е  - цитат от вчера:

-  "защо 99.99999 % от постовете  в темата са за ултра скъпата анталия?!  - Прекръстете темата - на море в Анталия! "

Това изтриха.

И днес включително се потвърждава това което написах -


Като гледам, не съм далеч от това, което предполагах.

Не разбирам каква е драмата, наистина. Какъв е проблема, че се коментира Анталия? Коментират се и други курорти, многократно уточнихме, със сигурност постовете не са 99% относно Анталия, тук си в грешка.
Това, че понякога се пита за никому неизвестни хотели и никой не отговаря, няма да се промени без значение как се казва темата. Съвсем логично е като по-голям район с повече хотели, да има повече почиващи в Анталия, съответно и мнения. Все едно да искам Ахтопол да е по-коментиран от Златни пясъци или Несебър.
Нормално е по-популярните места и хотели да бъдат по-коментирани.
Не се заяждам, но не схващам защо се опитваш да даваш тон на темата или да я преименуваш.
И едва ли не хората да се чувстват виновни, че са споделили
отзив от почивката си. Много инфантилно.
Всеки е свободен да коментира каквото поиска, стига да е по темата и не е в разрез с правилата на форума. Ако нещо не те интересува, просто подминаваш, не е сложно.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 12:38 от Ванилия*

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Мисля че се спрях на Espechiq holiday club в Кушадасъ, изглежда  ми добре , а цената още повече , някой с пресни впечатления,
Здравей, по стечение на обстоятелствата сме били 2 пъти в този хотел, последния път миналото лято Laughing
Накратко:
Много хубава външна част на хотела - басейни и аквапарк. Басейните са мнооого топли. Още в началото на юни температурата на водата в тях е 31". Плажът е съвсем приличен за тази част на района.
Основния ресторант е със страхотна гледка, напитките ги носи сервитьор, което не е практика за такъв клас хотел.
Храната е съвсем прилична и разнообразна без екстри като скариди, сушита и за каквото там обикновено се бие народа Satisfied Има си баклави няколко вида (не само торти и кремчета), обаче си има и хора с кутии за храна, които си я прибират вътре и предполагам я носят за армаган на роднините. Yum Риба няколко вида има всеки път, скарата и готвеното са ясни. За алкохола не мога да кажа дали го бива, ние не консумираме, но всички пиеха доволно количество - значи става.
Обслужването беше много добро (тази година бяхме в Granada Luxury Belek, е там беше по-лошо "ИЗНЕНАДААА" Smiling Imp)
А ла карт ресторантите са безплатни. Празнувахме рожден ден на детето там. Бяхме казали на ресторанта за това и те бяха подготвили маса с украса, балони, цветя, голяма рамка за снимка. Общо взето изглеждаше все едно бяхме наели парти агенция, което много ме изненада. Не сме заплащали нищо и не сме го поръчвали.
Стаите са в основната сграда и в къщички. В основната сграда стаите са скромни, но прилични (или поне на нас такава ни се падна. В къщичките не ми харесаха, някак на хотелите в Албена приличат, стари и невзрачни мебели и мивка в стаята.
Лунапарк има - не става за нищо
Вечерна анимация - половината представления ги правят аниматорите - комедийна вечер, мис дрън-дрън, пълна тъпня. Обаче пък ганьовците много се забавляват. Има и 2-3 вечери гостуващи групи, приятни са.
Контингент - доста турци, българи, руснаци и другото е май от всичко по малко. Основно са семейства с деца, хотелът е много подходящ за деца.
Не знам на каква цена сте го намерили, но аз мога да го определя предвид цената, която аз платих. Та обобщено, ако е нещо до към 1400 лв. (2+1 без транспорт), аз мисля, че е доста добър вариант за Кушадасъ. Ако гони 2000лв, при същите условия, не си струва въобще, има много хотели към Анталия, които са по-добри за тази цена.
Е, не стана кратко, но дано пък да е полезно. Ако нещо още ви интересува, питай.

# 274
  • Мнения: 369
Judy, по пътя за Кемер,има много хубави малки плажчета,а също така,от другата страна в планината има хубави паркове,а и лифта си заслужава!
Весело изкарване и да споделиш,какво сте видяли

# 275
  • Мнения: 24 467
Judy, по пътя за Кемер,има много хубави малки плажчета,а също така,от другата страна в планината има хубави паркове,а и лифта си заслужава!
Весело изкарване и да споделиш,какво сте видяли

Още веднъж благодаря много!
Ние пообходихме предишното лято основно самия град Анталия - стара част, музей на играчките, аквариум. Сега ще мръднем още по-западно.
Ще споделя, разбира се!

# 276
  • София
  • Мнения: 1 415
Завърши мойта едномесечна почивка. Нямаше пясък, нямаше вода, нямаше мохито. И нова почивка ме чака. Админите са наточили брадвата и ме следят. Благодарение на някакви авантюристи си починах добре, яд ме е, е че само аз опрах пешкира несправедливо, ама живи здрави.

Та да си дойда на думата. За мой познат търся 2+1 нещо в Айвалък към август за 5 дни. За пръв път му е и опипва почвата, макар, че за първа почивка хич не е добре там. Но не ще да ходи по-надолу. По-точно хотел читав, ама и 1-2 пързалки да има за хлапето /около 10-11 годишно е/ ще е добре. Ако въобще има хотел с пързалки в Айвалък.

# 277
  • Мнения: 775
Завърши мойта едномесечна почивка. Нямаше пясък, нямаше вода, нямаше мохито. И нова почивка ме чака. Админите са наточили брадвата и ме следят. Благодарение на някакви авантюристи си починах добре, яд ме е, е че само аз опрах пешкира несправедливо, ама живи здрави.

Та да си дойда на думата. За мой познат търся 2+1 нещо в Айвалък към август за 5 дни. За пръв път му е и опипва почвата, макар, че за първа почивка хич не е добре там. Но не ще да ходи по-надолу. По-точно хотел читав, ама и 1-2 пързалки да има за хлапето /около 10-11 годишно е/ ще е добре. Ако въобще има хотел с пързалки в Айвалък.



ETO

https://www.etstur.com/Buyuk-Berk-Otel
https://www.etstur.com/Washington-Hotel-Ayvalik


https://www.etstur.com/Aytas-Otel
https://www.etstur.com/Zeytinci-Olivera-Resort

# 278
  • Мнения: 1 286
Завърши мойта едномесечна почивка. Нямаше пясък, нямаше вода, нямаше мохито. И нова почивка ме чака. Админите са наточили брадвата и ме следят. Благодарение на някакви авантюристи си починах добре, яд ме е, е че само аз опрах пешкира несправедливо, ама живи здрави.

Та да си дойда на думата. За мой познат търся 2+1 нещо в Айвалък към август за 5 дни. За пръв път му е и опипва почвата, макар, че за първа почивка хич не е добре там. Но не ще да ходи по-надолу. По-точно хотел читав, ама и 1-2 пързалки да има за хлапето /около 10-11 годишно е/ ще е добре. Ако въобще има хотел с пързалки в Айвалък.



ETO

https://www.etstur.com/Buyuk-Berk-Otel
https://www.etstur.com/Washington-Hotel-Ayvalik


https://www.etstur.com/Aytas-Otel
https://www.etstur.com/Zeytinci-Olivera-Resort

Много ми харесват тези предложения!

# 279
  • Варна
  • Мнения: 3 937
За мой познат търся 2+1 нещо в Айвалък към август за 5 дни. За пръв път му е и опипва почвата, макар, че за първа почивка хич не е добре там. Но не ще да ходи по-надолу. По-точно хотел читав, ама и 1-2 пързалки да има за хлапето /около 10-11 годишно е/ ще е добре. Ако въобще има хотел с пързалки в Айвалък.

Айвалък , по точно плажа Саръмсаклъ не е толкова зле , вижте и Hotel Kalif , но пързалки въобще не се сещам да има , освен нещо съвсем ново .

# 280
  • София
  • Мнения: 1 415
Буюк не изглежда никак зле. Има някаква пързалка за хлапето, другия няма.

# 281
  • Мнения: 775
Буюк не изглежда никак зле. Има някаква пързалка за хлапето, другия няма.

Инклузивните хотели които нямат нищо общо с инклузива в Анталя не са мн мн на келепир в Айвалък..
ина4е като море като град си е без грешки местенцето, като за на4ало в Туркието  може да се пробва (ако не броим силния вятър което няма гаранция кога ще духа)..


Редактирам :
Да се похваля и аз че за 02/10 хванах Малкия Суено, след гоооодини пак ще съм на УЛТРА ХЕРШЕЙ ДАХИЛ Rolling Eyes
ако има заинтересуващи да тръгнат след мен Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 23:48 от BsrnX

# 282
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Тъй като се оказа, че хотела в който ще сме е на 15 минути пеша от The Land Of Legends, може ли някой да даде повече инфо за вечерното шоу, откъде е най-изгодно да се вземат билети на място или от сайт, какво влиза в тази цена Simple Smile

# 283
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вечерното шоу е безплатно.Започва в 22:00 часа

# 284
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Вечерното шоу е безплатно.Започва в 22:00 часа

А как се влиза там директно през парадния вход и казваш, че си за вечерното шоу ?

Общи условия

Активация на акаунт