На море в Турция - тема 61

  • 66 980
  • 765
  •   1
Отговори
# 330
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Ние от години ходим в Анталия, Алания. В един и същ хотел - Ефталия Аква. Тази година пак сме там. Тръгваме утре. Първо през Памуккале ще минем, с една нощувка. И после сме там.
Зелената пързалка в Аква-та си е най-добрата от всички в целия комплекс Wink

# 331
  • Мнения: 51
Здравейте. Реших да напиша моите впечатления от почивката ни в Турция, Белек в периода 22.6-29.6.2019. Хотел Sensitive premium resort & spa 5*, фамилна стая 3+1 дете - две стаи с отделни врати, удобни легла, достатъчно големи гардероби, баня с душ. Хотела не е с голяма територия, на басейните водата беше топла, имаше забавления за гостите, шезлонги имаше достатъчно. До плажа може и пеш, може и с бусче на всеки 10 минути. Плажа огромен, шезлонги много с тента. Има ресторант на плажа - бургери, паста, сладолед, салати, печено месо, риба и питиета. Има камъчета, аква обувки са задължителни за по-голямо удобство. Морето е чудесно с вълни следобед, но не големи. Става дълбоко бързо. През повечето време бяхме на морето, защото ми харесва да гледам водата. Обслужващият персонал бяха турци. Гостите бяха турци, руснаци, чехи, германци и други. Освен нас имаше още 4 човека българи. Разбирахме се на руски. На обяд и вечеря имаше изобилие от салати, месо, сирена, кашкавал, зеленчуци, баклава и други десерти, плодове. Сладолед и гофрети от 15-17 ч, сладкарница, 2 ала карт ресторанта, дискотека, вечерно шоу и всичко, което влиза в един ultra all inclusive. Един ден отделихме за разходка до Белек. Разгледахме центъра и Парка на легендите. Желая хубаво лято на всички, които им предстои почивка!

P.S. На територията на целия хотел и на плажа WiFi с отлично покритие и скорост.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 18:37 от MariaBo.

# 332
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ние от години ходим в Анталия, Алания. В един и същ хотел - Ефталия Аква. Тази година пак сме там. Тръгваме утре. Първо през Памуккале ще минем, с една нощувка. И после сме там.
Зелената пързалка в Аква-та си е най-добрата от всички в целия комплекс Wink

Нееееееееее Simple Smile
Един път се возих на тая пързалка, беше толкова страшно, че като слязох, ревах и се заклех повече да не се качвам никога на нея. И си спазвам заричането. В допълнение, пързалката ме подхвърли, точно като минавах средата и, натъртих си опашката, даже кожата ми се пообели Sad

И центрофугата щеше да ме удави, ама там си е предизвикателство, просто защото аз не мога да плувам  Simple Smile))))

# 333
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Ние от години ходим в Анталия, Алания. В един и същ хотел - Ефталия Аква. Тази година пак сме там. Тръгваме утре. Първо през Памуккале ще минем, с една нощувка. И после сме там.

Здравейта, ние мин.година бяхме във Вилиджа, тази сме резервирали Марина. Гледам на снимки , че са насипвали пясък на плажа и след като сте ходили и преди ще може да направите сравнение с предни години. Та в този ред на мисли, ще чакам с нетърпение отзиви каква е разликата! Приятна почивка!!!

# 334
  • Мнения: 1 710
Зелената пързалка в Аква-та си е най-добрата от всички в целия комплекс Wink

E покажете я тази пързалка, де. Стана ми интересно, даже разгледах снимки, за да я търся Simple Smile
И както разглеждах, за пореден път осъзнах, че за цената си Ефталиите са много добри. Не се сещам за друг хотел, в който семейства с големи деца могат да почиват при такива условия, за такива пари.

# 335
  • Мнения: 308
Здравейте, да споделя мнения за Club Yali Hotel & Resort, Gümüldür, Кушадасъ.
 Т.к. на първа страница няма мнения за хотела, ще се опитам да бъда много изчерпателна. Ако някой има допълнително въпроси, нека ми пише на лични.
Уточнявам, че това ни е първа почивка в Турция, била съм в други 5 звездни хотели, но не и в Турция и ще се опитам да не правя сравнения.
Бяхте там от 15 до 22 юни, двама възрастни с дете на 4г. и 5 месеца.
Транспорт
Пътувахме с автобус, взеха ни от Хасково, в 18:30ч. на 14.06, на следващата сутрин 8:30 бяхме в хотела. Като цяло пътуването с автобус си е тегаво, моите притеснения бяха, че детето за 1ви път ще се вози на автобус и то такъв дълъг преход. За щастие на него му беше най-лесно, ММ мрънкаше повече, но като цяло пътуването беше окей.
На рецепция веднага ни сложиха гривните и ни поканиха на закуска. Стаята не беше освободена и казаха, че едва ли ще е по-рано от 14ч. Аз естествено си бях приготвила една чанта за плаж, оставихме багажа на рецепция, и директно на закуска. Настаниха ни в 14ч.
Стаите
Стаята беше в основното тяло на хотела, на етаж 3ти от 4ри. Беше голяма, просторна, със спалня и допълнително легло, като диван, не разтегателно, а специално за деца, вместено в ниша, но аз също можех спокойна да легна на него, може би 1.80 дължина. Стаята беше с гледка към сушата, падаше се точно над входа на хотела, северо-източно изложение, сутрин закратко напичаше, и след това цял ден сянка. Терасата беше малка, с маса и два стола, но достатъчна. Банята широка, с вана и душ, сешоар. Нямаше такива сапунчета за еднократна употреба, а с диспенсъри, гел за тяло коса и тяло. Има мини бар, който се заплаща, освен водата, 1,5л., зареждаха всеки ден. Всеки ден чистеха и сменяха кърпите, без да са оставени по пода. Бельото смениха веднъж за 7 нощувки, но не знам дали е по-принцип така, т.к. ММ на трети и четвърти ден остана да спи и е отпратил камериерката. Оставих бакшиш в плик и с написано името на камериерката, но не го взе веднага. Мебелировката не беше нова, но си личеше че е подържано, беше много чисто и свежо в стаята. В банята на места е имало счупени плочки, но са ги ремонтирали, личаха си къде. Имаше телевизор - малък, но не сме го пускали въобще. Интернет в стаята имаше от време на време, т.к. ММ ми постоянно трябваше да проверява неща, ходеше до лоби бара, там имаше постоянно и силен. Като цяло стаята беше много хубава, чиста и приятна. Кърпите за плажа се сменяха в определени часове, колкото даваш- толкова вземаш, бяха първоначално в стаята.
Хотела
Хотелът e разположен на брега на морето, от излизането от хотела до плажа са ти 50м. Лоби бар + 2ри етаж лоби бар с напитки , на същия етаж и сладкарница от 11 до 17ч.
Хотелът е с доста голяма зелена територия според мен. има основно тяло на хотела, където се намира и основния ресторант и сладкарница, още една сграда с фамилни стаи и може би около 10-12 къщи с апартаменти, може и повече да са.  Има 3 басейна, и трите с прилежащи басейни за деца, на единия има и 3 водни пързалки, работеха в определени часове. На всички басейни има достатъчно шезлонги, шезлонги има разположени и в тревните площи, под дърветата. Но за да си съвсем близо до детски басейн, трябва да си запазиш сутринта шезлонг - говоря за основния басейн, разположен до основния ресторант. Ние сутрин ходехме рано с малкия на басейна, че ММ си поспиваше до към 10ч. и след като обядваме отивахме на плажа, където откарвахме до 18ч. На другите два басейна не сме ходили, само минахме да ги видим. Има 2 ала карт ресторанта - работеше само рибния - ходихме, като си запазихме предварително. Втори турски – не работеше вечер, но за сметка на това на обяд- имаше турски кебап. Има амфитеатър, където всяка вечер имаше шоу някакво, ходихме няколко пъти, но детето предпочиташе детската площадка, която беше разположена в непосредствена близост. За анимацията мога да кажа, че каквото видях беше интересно. Освен екипа, който  занимаваше гостите и през деня, вечер имаше и гостуващи групи.  През деня имаше всякакви дейности – плажен волейбол, в басейните някакви спортове, гимнастика сутрин и следобед, разбрах че има мини диско клуб или нещо подобно се казваше, където може да се остави детето за няколко часа, като имаше и много малки деца- буквално на по 1 г. както и по-големи. Беше сред къщите разположен този клуб, или по-добре да кажа занималня. С малко дворче и  две стаи пълни с игри и книжки. Детската площадка беше на 3 нива, с 5-6 пързалки и тунели и др. чудесии. Детето само там искаше да стоим, много я хареса.
плаж
Плажът е много голям, и широк и дълъг, точно както са снимките по сайтовете. Има разположени тенти и малко чадъри. Плажът е и с пясък. Камъчета има на влизане във водата и навътре ММ каза че имало. Носехме аква обувки за детето - но само веднъж ги обу и си ходеше бос. Камъните бяха ситни и въобще не  притесняваха. Водата в басейните беше много топла, на плажа първите дни ми се стори леко хладна, но следващите дни беше супер. Времето беше топло. Връхни дрехи сме сложили веднъж на детето на ала карт ресторанта, защото е разположен почти на пясъка и имаше вятър вечерта.
Храна и ресторанти
За мен храната беше супер- прясна, свежа, сравнително разнообразна.
Закуска, обяд и вечеря в основни ресторант –печива,  много видове салати, сирена и кашкавали, много готвени ястия, всяка вечер имаше някакъв вид риба, имаше вегетариански ястия. Всеки ден имаше пържени тиквички и патладжани, пица, спагети, пържени картофи и 3-4 манджи, които си се повтаряха.  Липсваха морски дарове, освен в някои салати. ММ каза, че имало един вид колбас на закуска, всъщност бяха 3-4 вида, но на него му се сториха малко, той е по принцип претенциозен. Но като цяло храната му хареса. Имаше всеки ден супи - понякога по 2. Детето ги хареса. Имаше изобилие от плодове - череши, диня, круши, 2-3 вида ябълки, сини сливи, ягоди, киви, портокали;  пъпеши и банани нямаше, но имаше десерти с тях. Десерти - много и различни - торти, кремове и сладкиши, имаше всеки ден баклава - няколко вида, кюнефе през ден и др. специфични турски десерти – локум всеки ден на закукса.. Имаше почти всяка вечер - изнесен бюфет, на който приготвяха различни неща - веднъж основно, друг път десерт, всъщност за 7 вечери, само веднъж нямаше. Сладолед насипен на обяд, и вечеря, както и на снек бара от 17ч. до 18ч.
Освен осн. ресторант имаше снек бар, за късна закуска, късен обяд, следобед предлагаха гюзлеми различни видове, сладолед и палачинки . Турски ресторант, турски кебап- само на обяд работеше със скара и др. Освен бар до басейна, имаше и още един бар сред градината, който работеше и до по-късно, а след 23ч., напитките се заплащаха.  За алкохола не мога да кажа много - пих някакви коктейли, всеки ден имаше различен, мента и бира. ММ каза, че бирата била туборг - ама не струвала, тяхната ракия - окей, водка и уиски- техни си видове - ставали, за вносен алкохол не сме питали. Водата беше в еднократни чашки, с фолио отгоре по 200мл. всяка, имаше разположени фризери на места и по баровете даваха. До другите басейни също имаше барчета с напитки. Кафето беше от машина, в сладкарницата имаше турско кафе за 5лири.
На 100м от хотела има разположен аква парк – за гостите на хотела е безплатен през седмицата, събота и неделя се заплаща – но не разбрах колко струва. Аква парка е доста голям, но детето си хареса един басейн и само на него стояхме, пуснахме се с ММ по някои пързалки – окей са. Като искам да кажа, че съм ходила последно на аквапарк преди 10г. и доста ми са се променили усещанията за този вид забавления, така че не мога да кажа хубав ли е, или не, но храната на аква парка – не ставаше. Имаше някакви бургери- студени, пържени картофи и май понички. Само веднъж отидохме, щяхме пак да ходим, но..
Като цяло си изкарахме страхотна почивка. Малко в повече ми идваше на обяд шума в ресторанта, но след това си изкарвах тих плаж. Смятам, че хотела е супер за семейства с деца. Имам леки забележки, но мисля че цена- качество отговаря.
Забравих да напиша, че персоналът беше много мил и учтив, някои знаеха английски, други не- но се оправихме къде на български, къде на английски, къде на турски с моите 20 думи Grinning
А гостите бяха всякакви, много французи и ненско говорящи, много турци, малко българи и македонци, имаше и от бившите съветски републики, като ми направи впечатление, че нямаше руснаци..

Малко дълго стана май, но се опитах да бъда подробна.
Ако някой има въпроси на среща съм.

# 336
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Скрит текст:
Ние от години ходим в Анталия, Алания. В един и същ хотел - Ефталия Аква. Тази година пак сме там. Тръгваме утре. Първо през Памуккале ще минем, с една нощувка. И после сме там.
Зелената пързалка в Аква-та си е най-добрата от всички в целия комплекс Wink

Нееееееееее Simple Smile
Един път се возих на тая пързалка, беше толкова страшно, че като слязох, ревах и се заклех повече да не се качвам никога на нея. И си спазвам заричането. В допълнение, пързалката ме подхвърли, точно като минавах средата и, натъртих си опашката, даже кожата ми се пообели Sad

И центрофугата щеше да ме удави, ама там си е предизвикателство, просто защото аз не мога да плувам  Simple Smile))))
LaughingLaughingLaughing
За центруфуга ми е фаворит тази в Sueno Белек. Wink
Доста е дълга и се засилваш прилично.
Скрит текст:
Зелената пързалка в Аква-та си е най-добрата от всички в целия комплекс Wink

E покажете я тази пързалка, де. Стана ми интересно, даже разгледах снимки, за да я търся Simple Smile
И както разглеждах, за пореден път осъзнах, че за цената си Ефталиите са много добри. Не се сещам за друг хотел, в който семейства с големи деца могат да почиват при такива условия, за такива пари.

Засилваш се и на втората чупка се отлепваш от нея Grinning Grinning
В Аква фентъзи в Кушадасъ пак има такава (по-висока е).

# 337
  • Мнения: 711

[/quote]

E покажете я тази пързалка, де. Стана ми интересно, даже разгледах снимки, за да я търся Simple Smile
И както разглеждах, за пореден път осъзнах, че за цената си Ефталиите са много добри. Не се сещам за друг хотел, в който семейства с големи деца могат да почиват при такива условия, за такива пари.

[/quote]

Коя Евталия препоръчваш Марги, за семйство с голямо дете, едни приятели търсят сега.

# 338
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Marin или Ocean Wink

# 339
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Зелената пързалка е възможно най-обикновена. Наистина. Но е най-стръмната. Докато седнеш в горната и част, и вече си в басейна. Летиш на нея Simple Smile И освен това, като седнеш в горната и част, ти се подкосяват краката, защото е доооооста стръмничка.

Най-обичам шарената Simple Smile Дето се пускат по трима и (задължително) пищят Simple Smile)))

Аз трябва да си видя ваучера (утре тръгваме, още не съм си подготвила документите, даже), защото тази година май казаха от Емералд, че сме пак там, в Ефталия, но дали не беше Марина??? В нашия хотел нямаше нито едно място за нашите дати. пак сме в Ефталия, дори помня, че казаха да се храним в който хотел искаме и да ползваме каквито пързалки и ресторанти и СПАта и басейни и плажни ивици....Самото спане няма да е в нашия хотел

Ех, ама и аз: НАШИЯ !!!! няма що! Simple Smile)))))))

PS: В Марина сме, проверих: EFTALIA MARIN (5STAR)

# 340
  • Мнения: 9 483
Марин-а е страхотен хотел за парите си.

Аквата на мен не ми хареса, захабен ми се стори.
Иначе да, гостите на Марин и Оушън ползват всичко на всякъде.

# 341
  • By the sea
  • Мнения: 127
Здравейте! Интересувам се от хотел Kirman Sidera luxury&spa 5*, Аланя. Моля за инфо за него, ако има някой почивал там наскоро. Също и кои екскурзии в района си заслужават. Благодаря!

# 342
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
Още не съм резервирала ,но вече се обърках  тотално , утре отивам и където се наврем ,че търся фамилна стая , като има вариант в Камелия К клуб да няма места, та минавам на  Swandor Topcapi -Лара  или Crystal sunset luxury .

# 343
  • Велико Търново
  • Мнения: 107
Здравейте. Как се казва плажа на Amara sealight elite в Кушадасъ? Има ли скоро върнали се от почивка в този хотел? Ще съм благодарна на мнения и впечатления 🙂

# 344
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Здравейте. Как се казва плажа на Amara sealight elite в Кушадасъ? Има ли скоро върнали се от почивка в този хотел? Ще съм благодарна на мнения и впечатления 🙂

Никак не се казва. Ивицата е много малка и тясна. Има камъни, почти няма пясък. Не струва самият плаж.
Миналата година бяхме там, единствената ми забележка е точно плажа и малката външна територия на хотела.

Общи условия

Активация на акаунт