На море в Турция - тема 61

  • 67 079
  • 765
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 681
Мами, от седмица чета старите теми, но съвсем се оплетох Sad търсим си хотел със забавления за 2 годишно детете - повечето за които намерих мнения са за по-големи, а на нас бебешки басейн и детска площадка бързо ще ни омръзнат:(
Държим и на добра храна. Търсим си полет от Варна, бюджета ни за 2+1 е ок. 3000, може и малко повече...
Много благодаря на отзовалите се!

Здравейте, след мноого дълго чудене се спрях на три хотела, Роял Алхамбра Палас, Гурал Премиер Белек или Аска Лара...
Ще бъдем с две-годишно дете. Може ли някой да се включи със съвет?
 Ще ходим от в началото на октомври  най-важно е да има забавления за детето и добра храна Simple Smile
 Благодаря от сърце Simple Smile Simple Smile
Малко съм напориста, но искам да се включа в промоционална оферта, та затова нахалствам...

Гюрал е хотелът с най-високо ниво от трите и мисля, че и детския клуб и анимация ще ви допаднат, Алхамрба и Аска въобще даже не са близко до това ниво, освен това Алхамбра е с на практика никаква територия, а Аска е зад пътя и ще трябва да използвате транспорта до аквапарка и плажа, което с детето може въобще да не е толкова приятно по няколко пъти на ден.


# 436
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Момичета малко познат хотел   , Cesars temple de luxe  в Белек - някой с впечатления , реални ?

# 437
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 50
Сори ама не е така ! Най - големите са от  Гелиболу  до Липсеки ,  денонощен и само там качва ТИРове.Среден размер са Ечеабат - Чанаккале те са за бусове и коли.Най на тясното място на Дарданелите е от Килитбахир той е най малко време и пари , към 30 лири и е само за коли и пешаци - и феритата са най - малки като размери.
Toчно на Килитбахир ни взеха 49 лири но беше събота.На 07.06.2019г.И аз се чудих че в едната посока 61л а в другата 49л,а то заради уикенда.

# 438
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Средата на октомври със сигурност е късно за Бодрум, особено пък за малко дете.
То и Анталия е малко под въпрос...

Миналата година бяхме в Алания от 05 10 , по миналата  от 12ти  10 .Капна няколко пъти за седмицата по за няколко мин. но иначе темп. на въздуха достигаше до 35 , вода и в море и басейни - 21 - 22 - 24 .Абе  може и да поплуваш или за пускане по парзалките , даже и за плицикане Sad .  Ако тръгвате за плаж и море има опасност  доста  да се разочаровате , октомври   най - сигурен за добро време е района на Анталия.По всички останали курорти има вероятност да уцелите и ветровито и доста неподходящо за плаж и море време Sad  , тези 250  км. в района около Анталия е заобиколен отвсякъде с планини и има собствен по топъл микроклимат.Там е единственото място в Турция където съм виждал бананови градини Simple Smile

# 439
  • Мнения: 919
Adventurer, благодаря за информацията!
 От тур агенцията ни препоръчаха Роял Тадж Махал, като по-подходящ за дете заради луна парка, я темите не можах да открия отзиви.... Дали ще е по-добър наистина?

# 440
  • Мнения: 296
Благодаря на всички за информацията! Мнения за Adakule Kusadasi и Blue Vista Hill Kusadasi ?

# 441
  • Мнения: 75
Някой мнение за хотелите Мercia hotels & Resorts , Grand Gold Hotel, Blue World Hotel - намират се в Кумбургаз ?

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
На мен Тадж Махал не ми харесва.Малка територия,малък басейн.Няма зеленина.Луна парка се ползва заедно с Дракона и не е нещо кой знае какво.За тия пари погледни Адалия Елит-Лара.

# 443
  • Мнения: 1 710
FBID506926992788781, по отношение на хотелите, за които питате, аз съм на различно мнение от Adventurer. Според мен Роял Алхамбра е по-добрият избор заради плажа, полегатото морско дъно, лунапарка, по-големите стаи. Почивала съм в двете вериги и в Роял обслужването и храната бяха по-добри, с уточнението, че нямам информация как е тази година в Алхамбра. Ако и те са развалили нивото, както в много други хотели, не знам кой хотел би бил за предпочитане. Тадж Махал е с прекалено малка територия и без зеленина, така че не го препоръчвам, а лунапарк има и в Алхамбра.


Здравейте! Моля за съвет, колебая се между следните хотели- Akka Alinda, Alva Donna Premium, Alva Donna World Palace, Marti Myra, Amara Prestige и Goddess of Bodrum. Ценово са абсолютно еднакви. С детенце на 1 годинка ще сме. Кой е най-добър от всички! И октомври средата дали е подходящо за Анталия и Бодрум? Благодаря предварително!!
По-добре е да изберете някой от хотелите в Анталия. Имайте предвид, че всички са в Кемер и има вероятност времето да е по-лошо там, в сравнение с другите райони на Анталия. Всички хотели си имат някакви минуси. Marti Myra е твърде далече и е тип холедий вилидж. Ако вали, ще трябва да ходите през дъжда до ресторанта, бара, клуба и т.н. На Alva Donna World Palace ресторанта също е извън основните сгради, но там мисля, че имаше закрит преход. Територията му е голяма и красива. Amara Prestige май е най-добър откъм забавления за деца, но малко по-големи от 1 годинка. Освен това повечето са в басейните, а има вероятност водата е твърде студена. Него по-добре го оставете, когато поотрасне детето, за да се кефи на пързалките. Akka Alinda е мъничък хотел (в сравнение с другите), но е ок. Ресторанта е в основната сграда.
Този хотел Alva Donna Premium не го знам кой е. До колкото знам няма такъв хотел към веригата, така че вижте дали не е объркано името.

# 444
  • Мнения: 681
Adventurer, благодаря за информацията!
 От тур агенцията ни препоръчаха Роял Тадж Махал, като по-подходящ за дете заради луна парка, я темите не можах да открия отзиви.... Дали ще е по-добър наистина?

Тадж Махал, както и Дракон са пак същият тип хотели с никаква територия, по-ниско ново като цяло и питайте агенцията на какво точно ще го качите 2-годиното в "лунапарка", който по принцип е за по-големи деца и работи само вечер от 19 до 21.30.

https://www.youtube.com/watch?v=xyMT9g5ZuuA
https://www.youtube.com/watch?v=7fO7RT9R__g

Гюрал в Белек е един от най-добрите хотели за семейна почивка дори с бебета и малки деца и по отношение на храна, занимания, партита и т.н., не случайно там обикновено е пълно с деца, което е и основното оплакване на хора от други възрасти, които случайно са се озовали там. 

Много точно попадение е, няма да сбъркате с този хотел, не се занимавайте да търсите други повече.

https://www.youtube.com/watch?v=WDsagVpKH-M
https://tophotels.ru/hotel/al34/media?tab=photos&size=small&photo_type=11

# 445
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
3-4-5 октомври   - Бодрум/Мармарис  29 градуса -  трайно слънчево -  УВ индекс среден.

3-4  октомври  -   Анталия/Белек -  30 градуса - трайно слънчево - УВ индекс висок  - опасност от изгаряния.

# 446
  • Мнения: 919
FBID506926992788781, по отношение на хотелите, за които питате, аз съм на различно мнение от Adventurer. Според мен Роял Алхамбра е по-добрият избор заради плажа, полегатото морско дъно, лунапарка, по-големите стаи. Почивала съм в двете вериги и в Роял обслужването и храната бяха по-добри, с уточнението, че нямам информация как е тази година в Алхамбра. Ако и те са развалили нивото, както в много други хотели, не знам кой хотел би бил за предпочитане. Тадж Махал е с прекалено малка територия и без зеленина, така че не го препоръчвам, а лунапарк има и в Алхамбра.
Марги, Алхамбра ми препоръчвате вместо Гурал, правилно ли разбрах Simple Smile ще ходим октомври началото, ако има значение. Благодаря!

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Ако това е дилемата не бих се замислила дори и за миг.Веднага избирам Гурал.По близо до летището,много зеленина и Белек си е Белек.

# 448
  • Мнения: 1 710
Марги, Алхамбра ми препоръчвате вместо Гурал, правилно ли разбрах Simple Smile ще ходим октомври началото, ако има значение. Благодаря!

Да, съвсем правилно Simple Smile Ако избирах за себе си и хотелите са на една цена, бих избрала някой Роял. Не съм сигурна, че точно Алхамбра ще е първият ми избор, по-скоро Роял Уингс, който е само стотина лева по-скъп.
Гюрал са много добри и също са страхотен избор. Но не мога да пренебрегна пропуските в обслужването, на които станах свидетел. Друго, което е добре да имате предвид е, че хотелът е насочен към туристи от бившите съветски републики и почиващите са главно от там. Поради това най-вървежният език е руския, а другите почти винаги остават неразбрани.

# 449
  • Мнения: 681
За мен лично Роял Алхамбра, както и Тадж Махал и Дракон са на практика хотели от среден клас по отношение храната и още повече на обслужването, а като (недостиг на)територия и (липса на)зеленина е направо смешно да се коментират предвид турските стандарти. Единствено впечатляващите до някъде сгради и по-високите им цени ги поставят във високия клас и то само, ако не ви дразнят неизбежните и то доста сериозни залитанията в сферата на откровения кич. Има много други хотели в този ценови клас, които бих препоръчал пред въобще да си стигнем до този тип мавзолеи (с цялата възможна ирония в случая).

Същите неща важат и за Роял Уингс, разбира се, с изключение, че територията му е една идея по-голяма и има малко повече палми.

И за да не си приказваме само ето малко снимки в еднакъв мащаб, за да станат по-ясни на всички нещата и да ги има и за друг път. Алхамбра, Тадж Махал и Дракон са до пътя (в бяло) и плажът им е извън тяхната територия.

Скрит текст:
Роял Тадж Махал и Дракон

Роял Алхамбра

Роял Уингс

Гюрал Премиер Белек



Общи условия

Активация на акаунт