На море в Турция - тема 61

  • 67 122
  • 765
  •   1
Отговори
# 645
  • Поморие
  • Мнения: 266
CLUB MERMAID VILLAGE - 4* Момичета, не срещнах тук отзиви за този сравнително малък хотел в Алания. Отзивите са добри в tripadvisor, но ще се радвам, ако някой има лични наблюдения.

# 646
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Направих резервация за Diamond Premium Hotel & Spa, Сиде от 06.09.2019 г. Надявам се да ни хареса толкова, колкото ни хареса по снимки. Имам едно питане - как се оправяте с телефонните разговори в Турция? Не мисля да звъня в България, по-скоро ако се налага помежду си да си звъним за нещо. Някой купувал ли си е тамошна предплатена карта? Търсих мнения, но всичко което намирам е много старо като информация.

# 647
  • Мнения: 775
Направих резервация за Diamond Premium Hotel & Spa, Сиде от 06.09.2019 г. Надявам се да ни хареса толкова, колкото ни хареса по снимки. Имам едно питане - как се оправяте с телефонните разговори в Турция? Не мисля да звъня в България, по-скоро ако се налага помежду си да си звъним за нещо. Някой купувал ли си е тамошна предплатена карта? Търсих мнения, но всичко което намирам е много старо като информация.

има преплатени карти с пакетни тарифи ;
разговори за европа - 2 3 5 часа разговори за европа - 30 дена,
или ..
местни тарифи - 30 дена  
500 1000 мн  из Турция + смс + 5 6 7 10 gb интернет
почват от 35-40 тл и зависи коя избирате и се качва цената
+ сим карта около 60-70 тл

значи искате да се обаждате в Бг
35 тл
+ искате интернет и разговори с тр номера (то е пакет ) 35 тл
и сим карта 60
= 130 тл
точни цени незнам но са там някаде +/- няколко лири зависи от оператора..
най скъп е turkcell

# 648
  • Мнения: 76
Някой купувал ли си е тамошна предплатена карта? Търсих мнения, но всичко което намирам е много старо като информация.
https://www.turkcell.com.tr/en/aboutus/traveling-turkey/local-si … for-your-vacation
http://www.vodafone.com.tr/en/Holiday-Line.php
https://alldaywifi.com/

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 21:17 от Joniboy

# 649
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Да. Миналия месец. Водафон, 65 лири картата. Важи 3 месеца без регистрация. Зареждаш за колкото лири прецениш. Доволна съм

# 650
  • Мнения: 1 231
Аз ползвам пакета на А1 - A1 Travel Unlimited. За 2.99лв на ден -200мин разговори и 200МВ интернет.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 3 943
ползвах много добра оферта от А1.Ако не звъниш през деня е 0 лв.

# 652
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Да. Миналия месец. Водафон, 65 лири картата. Важи 3 месеца без регистрация. Зареждаш за колкото лири прецениш. Доволна съм

Благодаря на всички за отговорите.
На летището в Анталия дали има офиси на мобилните оператори?

# 653
  • Мнения: 1 035
Скрит текст:
Здравейте! Нашата почивка в Турция започва до дни. Маршрута е Далян - някалко нощувки в Калкан (с посещение на Каш и Демре ) и връщане в Бодрум. За организацията се грижим сами. Затова събирам препоръки за агенция с круизни корабчета от Демре с цел посещение на Кекова. Интересувам се още от заведения за хранене в Далян. Предварително благодаря на всички, които ще вземат отношение по въпросите. Хубаво лято!
Поздравления за добрия избор. В Калкан има достатъчно агенции, повечето са на крайбрежната улица, там се предлагат обиколки из Кекожа, но не мога да разбера защо ги търсите да тръгват от Демре? Предполагам че и от там ще има, просто е по-далеко, обикновено се вземат на място на пристанището на Ючаъз (Üçağız). Досега не се е налагало да ползваме предварителни резервации, почти през целия ден има корабчета за обиколки, ако нямате време можете да наемете и цяло корабче на приемлива цена, по спомен около 200 лири за 2-3 часа, които са предостатъчни за обиколка + плуване из заливчетата където спират.
В Калкан също има корабчета, но там обикновено са за цял ден, тръгват към 9-10 часа и се връщат в 17 часа. Но е по-друг тип, спират на 4-5 места за плуване и има обяд.
Далян е пак подобен тип градче като Калкан, но е дори още по-английски, главно заради летището там. Места за ядене има много, почти всички са на ниво, но внимавайте с цените. Обикновено в тези курортни градчета се сравняват с английския стандарт заради многото англичани, т.е. и цените са идея по-високи, разбира се качеството също е високо, за яденето говоря. Ако мръднете настрани ще видите много по-евтини ресторантчета които предлагат същите храни. Просто англичаните пътуват със самолет и обикновено нямат коли за транспорт, т.е. седят си на едно място и съответно цените се вдигат според тях.
Ако имаш конкретни въпроси, питай, ще се радвам да помогна.
Благодаря за дадената възможност Nature High Brightness
Интересувам се за корабчета от Демре, защото планираме да посетим Мира и да съчетаем с Кекова.
Освен това не предполагах, че и от Калкана може да направим посещението до Кекова. Това е доста добра възможност, защото от Демере само една агенция открих, коята прави половин ден пътуване до Кекова. Из нета
намерих няколко писания за това как да достигнем до Мира. Ако имате поглед и възможност с радост бих прочела какво ще предложите Вие. Безкрайно благодаря!

# 654
  • Мнения: 413
Аз за Турция си пускам пакет на VIVACOM: +EU Roaming Daily Pass , той включва:
200 минути на ден за входящи и изходящи разговори в роуминг в ЕС и Турция
200 SMS на ден изходящи SMS в роуминг в ЕС и Турция
500 MB интернет на ден в роуминг в ЕС и Турция
Дневна такса   5.90 лв.
+ 1 месечна такса от 5.90 лв.

Само ако ползваш някои от услугите тогава ти се активира дневната такса. Ако не звъниш и не ползваш интернет съответно не ти се активира. За мен е по-изгодно от това да си купувам карта на местен оператор.

# 655
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Направих резервация за Diamond Premium Hotel & Spa, Сиде от 06.09.2019 г. Надявам се да ни хареса толкова, колкото ни хареса по снимки. Имам едно питане - как се оправяте с телефонните разговори в Турция? Не мисля да звъня в България, по-скоро ако се налага помежду си да си звъним за нещо. Някой купувал ли си е тамошна предплатена карта? Търсих мнения, но всичко което намирам е много старо като информация.

В 90% ще сте на територията на хотела, където има WIFI спокойно може да ползвате Viber,Skype или какъвто чат клиент ползвате Wink

# 656
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
В 90% ще сте на територията на хотела, където има WIFI спокойно може да ползвате Viber,Skype или какъвто чат клиент ползвате Wink

И това е така, но искам да се подсигуря за всякакви възможности. Пък и не е задължително всички да сме нон-стоп заедно.
От споделеното в темата за роуминг пакетите на мобилните оператори в България, взех че проверих какво предлага А1 в тази посока и намерих много добър вариант. Ще отпадне купуването на предплатена карта в Турция.

# 657
  • Мнения: 24 467
Направих резервация за Diamond Premium Hotel & Spa, Сиде от 06.09.2019 г. Надявам се да ни хареса толкова, колкото ни хареса по снимки. Имам едно питане - как се оправяте с телефонните разговори в Турция? Не мисля да звъня в България, по-скоро ако се налага помежду си да си звъним за нещо. Някой купувал ли си е тамошна предплатена карта? Търсих мнения, но всичко което намирам е много старо като информация.

В 90% ще сте на територията на хотела, където има WIFI спокойно може да ползвате Viber,Skype или какъвто чат клиент ползвате Wink

Това правим от години и никога не сме имали проблеми, не се виждали смисъл от допълнително включване на други услуги и не мисля, че ако нещата се запазят по този начин, ще имаме занапред подобна необходимост.

# 658
  • Варна
  • Мнения: 765
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте! Нашата почивка в Турция започва до дни. Маршрута е Далян - някалко нощувки в Калкан (с посещение на Каш и Демре ) и връщане в Бодрум. За организацията се грижим сами. Затова събирам препоръки за агенция с круизни корабчета от Демре с цел посещение на Кекова. Интересувам се още от заведения за хранене в Далян. Предварително благодаря на всички, които ще вземат отношение по въпросите. Хубаво лято!
Поздравления за добрия избор. В Калкан има достатъчно агенции, повечето са на крайбрежната улица, там се предлагат обиколки из Кекожа, но не мога да разбера защо ги търсите да тръгват от Демре? Предполагам че и от там ще има, просто е по-далеко, обикновено се вземат на място на пристанището на Ючаъз (Üçağız). Досега не се е налагало да ползваме предварителни резервации, почти през целия ден има корабчета за обиколки, ако нямате време можете да наемете и цяло корабче на приемлива цена, по спомен около 200 лири за 2-3 часа, които са предостатъчни за обиколка + плуване из заливчетата където спират.
В Калкан също има корабчета, но там обикновено са за цял ден, тръгват към 9-10 часа и се връщат в 17 часа. Но е по-друг тип, спират на 4-5 места за плуване и има обяд.
Далян е пак подобен тип градче като Калкан, но е дори още по-английски, главно заради летището там. Места за ядене има много, почти всички са на ниво, но внимавайте с цените. Обикновено в тези курортни градчета се сравняват с английския стандарт заради многото англичани, т.е. и цените са идея по-високи, разбира се качеството също е високо, за яденето говоря. Ако мръднете настрани ще видите много по-евтини ресторантчета които предлагат същите храни. Просто англичаните пътуват със самолет и обикновено нямат коли за транспорт, т.е. седят си на едно място и съответно цените се вдигат според тях.
Ако имаш конкретни въпроси, питай, ще се радвам да помогна.
Благодаря за дадената възможност Nature High Brightness
Интересувам се за корабчета от Демре, защото планираме да посетим Мира и да съчетаем с Кекова.
Освен това не предполагах, че и от Калкана може да направим посещението до Кекова. Това е доста добра възможност, защото от Демере само една агенция открих, коята прави половин ден пътуване до Кекова. Из нета
намерих няколко писания за това как да достигнем до Мира. Ако имате поглед и възможност с радост бих прочела какво ще предложите Вие. Безкрайно благодаря!
Можете да посетите и Демре, и Кекова, за 1 ден, че и да остане време. В Демре реално по спомен гледахме древния град Мира и църквата на Св. Никола, за което са достатъчни 3 часа. В Кекова/Ючиъз може да отнеме повече време според това дали ще се качите до крепостта или само ще обиколите с лодка. Обиколка с лодка отнема около 2 часа, ако ходите до крепоста сложете още толкова, разбира се второто не е с лодка.
Говоря ако сте с автомобил, поне така предполагам по казаното до момента че сами се организирате. От Калкан с лодка е много далеко до Кекова, а и трудно ще намерите някой да ходи чак до там с лодка. Имайте предвид че пътя по вода отнема време, скоростта не е много висока с лодка.
Ако пък искате да пътувате цял ден с лодка по тези места, можете да пробвате от Каш до Кастелоризо, или от Каш до Кекова. Първото се надявам да го пробваме тази година, по това което съм виждала определено си струва. Но второто не бих си го причинила, защото ще отнеме почти целия ден в клатушкане по пътя и обратно. С кола определено е по-удобно по тези места, въпреки завоите.
А ако много обичате да се возите на корабче, можете догодина да пробвате круизите от Фетие до Каш, или дори до Кемер, струва си, но последното отнема седмица. То и круиз не е точната дума, защото са сравнително малки корабчета с по 10-тина каюти, но е върховно като преживяване.

# 659
  • Поморие
  • Мнения: 266
На Кекова с корабче е интересно да се видят останките на разрушения и частично потънал след земетресение през 3-5 в. древен град Аполония. Виждат се останките от къщите и църквите. Ние бяхме на корабче с прозорчета на дъното 

Общи условия

Активация на акаунт