На море в Турция - тема 61

  • 66 770
  • 765
  •   1
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате в Турция?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 07 сеп 2019, 21:23
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 660
  • Мнения: 52
Какво си заслужава да видиш, когато си в Кушадасъ.. В смисъл забележителности наоколо и има ли някой, който е ходил до остров самос😉

# 661
  • София
  • Мнения: 1 412
Какво си заслужава да видиш, когато си в Кушадасъ.. В смисъл забележителности наоколо и има ли някой, който е ходил до остров самос😉

Памуккале, Ефес, Къщата на Дева Мария, разходка с лодка /не съм ходил/, на Самос май няма нищо интересно /също не съм ходил/, Адаленд+делфини......и да се намааш с кюнефе.

# 662
  • Мнения: 39
Какво си заслужава да видиш, когато си в Кушадасъ.
Памуккале, Ефес, Къщата на Дева Мария, разходка с лодка /не съм ходил/, на Самос май няма нищо интересно /също не съм ходил/, Адаленд+делфини......и да се намааш с кюнефе.
бих добавила и руините в Приен
https://www.google.bg/maps/place/Priene+Ruins/@37.6959299,27.1336922,27519m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14bea26ed532c543:0x320934edf02aeabb!8m2!3d37.659244!4d27.2998023?hl=bg

пещерата на Зевс
https://www.google.bg/maps/place/Zeus+Ma%C4%9Faras%C4%B1/@37.695 … 6922,27519m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x44a727e0b97c445c!8m2!3d37.7112574!4d27.2157955?hl=bg

# 663
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
ГериМери -   
Къде е това Кекова?  

# 664
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте,

бих искала препоръките ви за хубав хотел в района на Лара, Белек или Сиде. Да е подходящ за 2- годишната ни бонбонка, но и да предлага достатъчно забавления за поотраснали деца, че и младежът на почти 12 години ще е с нас, с пясъчен плаж, на брега на морето, с повече зелени площи на територията си, в който хигиената да е на ниво и All inclusive-ът да е добър. Цена- до 1500 лв. на човек, но ако хотелът отговаря на изискванията ни сме склонни да платим и повече.
Благодаря!:smiley:

# 665
  • Мнения: 775
ГериМери -   
Къде е това Кекова?  


https://www.google.com/maps/place/Kekova+Adas%C4%B1/@38.351583,2 … .7511002,6z/data=!4m5!3m4!1s0x14c1ef536ed2dc57:0xfe05f408b695822e!8m2!3d36.183333!4d29.883333

# 666
  • Мнения: 681
Здравейте,

бих искала препоръките ви за хубав хотел в района на Лара, Белек или Сиде. Да е подходящ за 2- годишната ни бонбонка, но и да предлага достатъчно забавления за поотраснали деца, че и младежът на почти 12 години ще е с нас, с пясъчен плаж, на брега на морето, с повече зелени площи на територията си, в който хигиената да е на ниво и All inclusive-ът да е добър. Цена- до 1500 лв. на човек, но ако хотелът отговаря на изискванията ни сме склонни да платим и повече.
Благодаря!:smiley:

Gural Premier Belek - по-хубав детски клуб, по-голям аквапарк
https://www.youtube.com/watch?v=WDsagVpKH-M

Ali Bey Resort Sorgun Side - уникална градина, създадена от известен ландшафтен архитект, по-хубав плаж, по-хубави/големи стаи.
https://www.youtube.com/watch?v=GNVclzSEt6Y

И двата са много добри хотели от висок клас, разгледай ги в Youtube.com, Tripadvisor.com и Tophotels.ru и си прецени, които и да избереш няма да съжаляваш.

# 667
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435

Питам и си отговарям. Искам да заведа племенницата на 11 г заедно с мойто семейство в Турция. Какви са нужните продукти, нотариално заверено пълномощно от двамата родители, паспорта, предполагам няма нужда от превод на пълномощното. Така ли е?

Hотариално заверено пълномощно на Бг. +Турски или ако няма, става и на Английски език


Горната информация абсолютно НЕ е вярна...За да изведете дете от страната без родителите му, е нужен паспорта на детето и нотариално заверена декларация - съгласие от ДВАМАТА родители, САМО на български език, че детето може да напуска страната без тях, придружено от вас или приносителя на декларацията - копие и оригинал (какъв да е текста на декларацията и срока и на валидност го казват самите родители при изготвянето на декларацията). При напускането на Българската граница детето си подава паспорта (ако е по-голямо), а вие подавате декларацията - копие и оригинал (копието остава при митничаря, оригиналът ви се връща). Това се случва САМО на българската граница и САМО при напускане на страната (при връщането в България, т.е. при влизането в България не се представя декларацията) На турската граница и на влизане и на излизане никой НЕ иска тази декларация. Пак се повтарям - тя е декларация-съгласие за напускане на пределите на Р България на детето...И като съвет от мен - за всеки случай носете и копие от акта за раждане, въпреки че никой не го иска..
Извинявам се, че малко по-остро реагирах, но навсякъде чета какви ли не небивалици за тази пуста декларация..Аз говоря от личен опит - детето ми напуска неколкократно страната без мен и баща си или отделно само с мен (без баща си) по няколко пъти на година. При всяко мое напускане на страната с детето я нося тази пуста декларация, с която баща му дава съгласие да го изведа от страната Wink
Всеки един от нас двамата, родителите, е направил такава на другия; отделно сме направили и за бабите Wink

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 11:21 от AIR

# 668
  • Поморие
  • Мнения: 266
Да, под Демре се намира.

# 669
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Последната ни почивка в Ефталиите Simple Smile
Като реклама е, но не се подвеждайте Simple Smile
Както казах, хотелът и озеленяването са хубави.

https://www.youtube.com/watch?v=sl2DIAu9LrM&feature=youtu.be … JoF1A7xU77ag92ooQ

# 670
  • Варна
  • Мнения: 3 925
https://positivetravel.ru/hotelotzyv.aspx?key=11181_1
за тази Ефталия никакви негативи Simple Smile

# 671
  • Мнения: 8 749
Здравейте, знаете ли случайно нещо повече за така наречената декларация, която е необходимо да се попълни преди излитане /международен полет / от летището в случай че оставим колата Си на паркинга ?

# 672
  • Мнения: 555
Здравейте! Нашата почивка в Турция започва до дни. Маршрута е Далян - някалко нощувки в Калкан (с посещение на Каш и Демре ) и връщане в Бодрум. За организацията се грижим сами. Затова събирам препоръки за агенция с круизни корабчета от Демре с цел посещение на Кекова. Интересувам се още от заведения за хранене в Далян. Предварително благодаря на всички, които ще вземат отношение по въпросите. Хубаво лято!

Радвам се да прочета в темата за самостоятелно пътуване в Турция на море, без стандартните седмични ол инклузиви, пиене, ядене, анимации.
Благодаря за споделянето. Ще следя темата за отзиви, когато се приберете.
Ние бяхме през юни 19 дни, обиколихме Егейска Турция - през Чанаккале, Чешме, Измир, Фетие, Олудениз...Няма такава красота и такова прелестно море...С радост събирам информация за нови места със самостоятелно пътуване.

В този ред на мисли, ще се радвам ако има някой , който е бил или почивал в Шиле, да сподели информация?
Желая на всички прекрасни ваканции в слънчева и гостоприемна Турция

# 673
  • Мнения: 775
Скрит текст:
Здравейте! Нашата почивка в Турция започва до дни. Маршрута е Далян - някалко нощувки в Калкан (с посещение на Каш и Демре ) и връщане в Бодрум. За организацията се грижим сами. Затова събирам препоръки за агенция с круизни корабчета от Демре с цел посещение на Кекова. Интересувам се още от заведения за хранене в Далян. Предварително благодаря на всички, които ще вземат отношение по въпросите. Хубаво лято!

Радвам се да прочета в темата за самостоятелно пътуване в Турция на море, без стандартните седмични ол инклузиви, пиене, ядене, анимации.
Благодаря за споделянето. Ще следя темата за отзиви, когато се приберете.
Ние бяхме през юни 19 дни, обиколихме Егейска Турция - през Чанаккале, Чешме, Измир, Фетие, Олудениз...Няма такава красота и такова прелестно море...С радост събирам информация за нови места със самостоятелно пътуване.
В този ред на мисли, ще се радвам ако има някой , който е бил или почивал в Шиле, да сподели информация?
Желая на всички прекрасни ваканции в слънчева и гостоприемна Турция
[/quote]

Şile, Ağva  са места дет бягат за weekenda Истанбуллиите
морето exx.. повечето време  мн вълни и опасност за давяне.. иначе като природа си е ок място десетки комплекси за почивка
някои със свобственни пясъчни плажове
ако се намери мястото има мн места e с приятно тихо море..

# 674
  • Мнения: 24 467
Питам и си отговарям. Искам да заведа племенницата на 11 г заедно с мойто семейство в Турция. Какви са нужните продукти, нотариално заверено пълномощно от двамата родители, паспорта, предполагам няма нужда от превод на пълномощното. Така ли е?

Hотариално заверено пълномощно на Бг. +Турски или ако няма, става и на Английски език

Нищо друго

И паспортите.

Горната информация абсолютно НЕ е вярна...За да изведете дете от страната без родителите му, е нужен паспорта на детето и нотариално заверена декларация - съгласие от ДВАМАТА родители, САМО на български език, че детето може да напуска страната без тях, придружено от вас или приносителя на декларацията - копие и оригинал (какъв да е текста на декларацията и срока и на валидност го казват самите родители при изготвянето на декларацията)....

Понеже най-отдолу се мъдри моето писане, за паспортите и почваш с това, че не е вярно, си рекох в първия момент - Божке, сега и паспортите ли отпадат.  Laughing Пък то било за превода на декларацията.
Аз чужди деца не съм водила с мен в чужбина, но мои са били и с други организатори и сме правили декларации само на български за съгласие децата да напуснат страната с лицето Х, с нотариална заверка. Никой не ни е искал преводи.

Общи условия

Активация на акаунт