На море в Турция - тема 61

  • 67 119
  • 765
  •   1
Отговори
# 675
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Judy, благодаря! Веднага ще се коригирам, за да не изглежда наистина подвеждащо..Не съм съобразила при цитирането! Flowers Hibiscus

# 676
  • Мнения: 24 467
А, нищо, нищо, то като се прочете целият ти пост се разбира идеално.
Просто аз нещо от два дни съм болна и адски ме боли глава и помислих, че нещо я не мога аз да вдяна, я нещо са променили важно и не съм го дочела.  Laughing
Днес съм вече шен, вирусът го сборих.
Просто исках да кажа, че си права за преводите.
...
В тази връзка още помня как преди време една майка беше излъгала системата, като си купила билети до София за нея и детето й, за който полет декларации от бащата не искат, но ги дублирала и с билети за чужбина. Та влязла с вътрешните билети на проверките и беше заминала след това с чужбинския самолет. Понеже не успяла да се снабди с декларация от бащата за съгласие за извеждане на детето от страната, изхитрила беше така системата. Много го дъвкаха този случай тогава.

# 677
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Judy,  чудесно, че си се оправила. Много е гадно на лято да си болна!
Относно декларациите - буквално съм следяла изкъсо всичко, което излиза по темата. Самата аз, няколко години подред, бях "потърпевша". Имах големи главоболия, докато накарам бащата да ми подпише декларацията. Правеше я срочна и последните дни преди тръгването ни (имало е случай, предния ден)..Ей, така напук, да не ми е спокойно (не, че сега ми е супер спокойно, докато не минем - може да я оттегли по всяко време и това аз да го разбера на граничния пункт) ...Да ми доказвал, че всичко пак зависело от него, нищо че сме разведени от 10 г....Мисълта ми е, че прекрасно я разбирам тази жена; не казвам, че е правилно, но я разбирам...Но и другото не е правилно (т.е да я няма тази декларация), защото са възможни и други случаи (остави кражбата на деца), в които единият родител да изведе детето и да лиши другия съвестен родител от контакт с него...За всеки един случай си е строго индивидуално..

# 678
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
При Гала  на кафе даваха за плажа Йолодезир  -  окръг Мугла - 

Йолодезир - място което  е копие на малдивите....сламени луксозни къщички и синьо море.

Само не разбрах по-скъпо ли е от Анталия или цените в островчето Йолодезир  са същите като в съседните до тях Мармарис  и Родос???

# 679
  • Мнения: 38
Роже:

Ето аз вчера вече направих резервация за 2020 Grinning
Не можах да устоя на изкушението Simple Smile хотелът, който бе един от трите ми фаворити за следващото лято се появи с цена около 1000€ по-ниска отколкото очаквах предвид нивото му... как да не резервираш :

Какво стана с тази резервация споделихте я и нито написахте за кой хотел, нито през кой сайт, защо?

# 680
  • София
  • Мнения: 1 841
Печикамъков, тъй като рискуваме да потретиш питането си, правиш го през 20 минути все едно трябва да има дежурен в темата, който на секундата да ти отговаря ще се опитам аз да ти отговоря Grinning
Мармарис съвсем не е до Йолюдениз. До Йолюдениз е Фетхие Simple Smile
А колкото до цените, ами ти сам можеш да си отговориш. Не може плаж копие на Малдивите да е евтин.
Те и двата хотела в залива Гюверчинлик  в околностите на Бодрум / Титаник делукс Бодрум и особено Луджо/, който е най-хубавия плаж и бял ситен пясък като на Малдивите са с цени и лукс по високи от Анталийските.
Същото е и с Йолюдениз.
Лукса навсякъде по света струва пари!
Говоря за хотелите и сламените къщички, а не за плажовете Simple Smile

# 681
  • Мнения: 1 286

Питам и си отговарям. Искам да заведа племенницата на 11 г заедно с мойто семейство в Турция. Какви са нужните продукти, нотариално заверено пълномощно от двамата родители, паспорта, предполагам няма нужда от превод на пълномощното. Така ли е?

Hотариално заверено пълномощно на Бг. +Турски или ако няма, става и на Английски език


Горната информация абсолютно НЕ е вярна...За да изведете дете от страната без родителите му, е нужен паспорта на детето и нотариално заверена декларация - съгласие от ДВАМАТА родители, САМО на български език, че детето може да напуска страната без тях, придружено от вас или приносителя на декларацията - копие и оригинал (какъв да е текста на декларацията и срока и на валидност го казват самите родители при изготвянето на декларацията). При напускането на Българската граница детето си подава паспорта (ако е по-голямо), а вие подавате декларацията - копие и оригинал (копието остава при митничаря, оригиналът ви се връща). Това се случва САМО на българската граница и САМО при напускане на страната (при връщането в България, т.е. при влизането в България не се представя декларацията) На турската граница и на влизане и на излизане никой НЕ иска тази декларация. Пак се повтарям - тя е декларация-съгласие за напускане на пределите на Р България на детето...И като съвет от мен - за всеки случай носете и копие от акта за раждане, въпреки че никой не го иска..
Извинявам се, че малко по-остро реагирах, но навсякъде чета какви ли не небивалици за тази пуста декларация..Аз говоря от личен опит - детето ми напуска неколкократно страната без мен и баща си или отделно само с мен (без баща си) по няколко пъти на година. При всяко мое напускане на страната с детето я нося тази пуста декларация, с която баща му дава съгласие да го изведа от страната Wink
Всеки един от нас двамата, родителите, е направил такава на другия; отделно сме направили и за бабите Wink
Нека тази информация се закове на първа страница, за да няма повече въпроси:)

# 682
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Мерси - Роже!    - Нямаше да потретя.

Просто в темата последната страница стана семейни проблеми!

Тоест в Йолодениз е двойно и тройно по-скъпо  от Мармарис?  

То затова явно не откривам никаква оферта за Йолодениз.




# 683
  • Поморие
  • Мнения: 266
Привет! Имам въпрос - понеже виждам че няколко фирми предлагат един и същ хотел, та имате ли представа дали си разпределят определен брой места или работят съвместно до запълване на капацитета? Избрах си хотел и от две фирми ми казаха, че места няма. Дали си струва да се пробвам с трета? Така си го харесах и се разочаровах малко...проблемът е, че ще съм сама и бюджета ми е от значение. Сингълите са си скъпички.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 12:21 от gerimeri

# 684
  • Мнения: 9 484
Привет! Имам въпрос - понеже виждам че няколко фирми предлагат един и същ хотел, та дали си разпределят определен брой места или работят съвместно до запълване на капацитета? Избрах си хотел и от две фирми ми казаха, че места няма. Дали си струва да се пробвам с трета? Така си го харесах и се разочаровах малко...проблемът е, че ще съм сама и бюджета ми е от значение. Сингълите са си скъпички.

Зависи къде си питала.
Агенциите предлагат пакети на туроператорите. Т.е. ако си питала туроператор и агенция, с която работят и от двете места ще ти отговорят едно и също.
Ако попиташ друг туроператор/агенция при тях може и да има.
А има и вариант като цяло хотелът да е запълнен, особено ако става въпрос за някой популярен хотел. Доста такива обявиха стоп сейл още в началото на сезона.

В крайна сметка, с питане до Цариград се стига, така че нищо не губиш да попиташ и на друго място дали имат места.
А междувременно можеш да прегледаш и други хотели, които те устройват.

# 685
  • Поморие
  • Мнения: 266
Привет! Имам въпрос - понеже виждам че няколко фирми предлагат един и същ хотел, та дали си разпределят определен брой места или работят съвместно до запълване на капацитета? Избрах си хотел и от две фирми ми казаха, че места няма. Дали си струва да се пробвам с трета? Така си го харесах и се разочаровах малко...проблемът е, че ще съм сама и бюджета ми е от значение. Сингълите са си скъпички.

Зависи къде си питала.
Агенциите предлагат пакети на туроператорите. Т.е. ако си питала туроператор и агенция, с която работят и от двете места ще ти отговорят едно и също.
Ако попиташ друг туроператор/агенция при тях може и да има.
А има и вариант като цяло хотелът да е запълнен, особено ако става въпрос за някой популярен хотел. Доста такива обявиха стоп сейл още в началото на сезона.

В крайна сметка, с питане до Цариград се стига, така че нищо не губиш да попиташ и на друго място дали имат места.
А междувременно можеш да прегледаш и други хотели, които те устройват.

Благодаря! Питах Емералд и Воаяж - места няма. На друго място го срещнах с 200 лв по-скъпа оферта. Rolling Eyes Ще питам сега на още едно място и накрая ще търся нещо друго. SUNRISE PARK RESORT & SPA 5* това е хотела. отзивите бяха добри и цената добра  като за сам човек.

# 686
  • Мнения: 9 484
Да, Воаяж мисля, че предлагат пакетите на Емералд.
Както и Версо травъл.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 841
Роже:

Ето аз вчера вече направих резервация за 2020 Grinning
Не можах да устоя на изкушението Simple Smile хотелът, който бе един от трите ми фаворити за следващото лято се появи с цена около 1000€ по-ниска отколкото очаквах предвид нивото му... как да не резервираш :

Какво стана с тази резервация споделихте я и нито написахте за кой хотел, нито през кой сайт, защо?

Noe-mi-na, това, което сте цитирали от моето изказване е само част от отговора ми, и някой наистина ще си помисли, че е трябвало да отговоря от кой сайт съм резервирал и кой е хотела.
А въпросът на който аз отговорих бе: Кога е най-добре да резервираме за следващото лято?
Отговорих, че е най-добре до Нова година, но ако се намери добра цена може и в момента, както аз съм направил.
И за да не си помисли някой, че си говоря ей така приведох пример с резервацията, която бях направил предишния ден.
От Травъл републик Simple Smile
Хотелът засега няма да го споменавам. Не искам някой да го резервира подведен от мен и после да се разочарова силно заедно с детенцето си както имаше случай тази година. За мен е много луксозен, от много висок клас, много хубав и на прекрасно място, но за други може да си е средна ръка хотел, не им е харесало нещо в него, гледайки го под лупа и ще се окаже, че са си дали напразно парите...
Не исках да споменавам и Травъл републик предвид някои неудачи на потребители от форума с резервациите си през тази платформа, но тъй като получих много запитвания и на лични съобщения  отговарям  сега.

# 688
  • Мнения: 4 808
Добре де, като си правите резервациите една година по-рано, правите ли и застраховка отмяна на пътуване? На мен все ми е притеснено, два пъти ми се случи малко преди да замина за чужбина, да се разболеят и до последно беше под въпрос дали ще пътувам. Тази година от май сме резервирали за октомври за Турция и пак бяхме на тръни, защото имахме болен близък, но той за съжаление почина. Уж не съм суеверна, пък все ми е притеснено до последно да не се случи нещо, което да попречи на пътуването и почивката.

# 689
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
От къде гледате офертите за 2020г?
Самите хотели ли пускат?
За съжаление за 2020г се очертава , ако успеем най-накрая да идем за първа почивка в Турция , да е за края на юли, след 15-20-и. Confused А тогава е най-скъпо и горещо.Посъветвайте ме! Моля! Другия вариант е по друго време , но сама с децата. Sad Без съпруга ми.

Общи условия

Активация на акаунт