На море в Турция - тема 61

  • 66 754
  • 765
  •   2
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате в Турция?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 07 сеп 2019, 21:23
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 705
  • Мнения: 24 467
Да, бе да 

Точно това лято, както и предните години съм преровила не знам колко хотели в Гърция.
Ами цените се въртят около 150е на ден за ол инкл и то все с компромиси...
Въобще да не споменавам, че разликата между предлаганото е от тук до небето...
Една от причините да бием път до Турция е именно ниската цена.

Когато си правим избора на почивка всяка година правим такова сравнение. Финансово, при аналогични услуги /ултра ол инклузив на хотели от определен стандарт/, досега никога ценовото сраавнение не е бивало в полза на Гърция.
Ние също пътуваме до Анталия заради отличното до сега съотношение цена/качество и вид на услугата, което в Гърция не сме установили на този етап.
Цените могат да равнят, но между несравними пакети - ултра ол инклузив в Турция в 5-звезден хотел с отлична инфраструктура с  градини, нощни програми, няколко басейни, аквапарк, първа линия и свободен плаж срещу гола нощувка, евентуално със закуска в Гърция, в хотел в доста по-малък мащаб, за един и същ период. Но това не е сравнение между аналогични обекти.
...
От горния линк не е ясно какво се сочи. Цензуриран е.

# 706
  • Берлин
  • Мнения: 4 413
Засърбяха ме ръцете да пиша за Фетие и Ölüdeniz . Изкарахме две седмици в района и беше най-хубавата ни морска почивка. Бяхме си с колата и успяхме да видим и преживеем много. Не намирам снимки от Ölüdeniz, но в нета е пълно. И точно там на мен не ми хареса.
Взехме лодка до Острова на Клеопатра или Плажа на Клеопатра. Пясъкът е наистина толкова фин,че изглежда нереален. Забранено е да се изнася от острова,има охрана. Дотам само с лодка се стига. Е няма такава вода и такъв пясък. Качвам снимки от там и една от Мъртвия град до Фетие


# 707
  • Мнения: 296
Края на август 2016 бяхме в Приморско ( не си изкарахме въобще хубаво) изхарчихме с хотела около 900 лв за 6 дни за 2ма. Края на месец юни 2017г.бяхме в Неа Перамос в хотел и за 3 дни със спане и ядене изхарчихме 800лв. Извинявам се ама това ако не е скъпо не знам кое е. ( за Гърция говоря). И това без пътните разходи. За това тази година решихме да отидем в Турция.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 412
Да, бе да 😂

Точно това лято, както и предните години съм преровила не знам колко хотели в Гърция.
Ами цените се въртят около 150е на ден за ол инкл и то все с компромиси...
Въобще да не споменавам, че разликата между предлаганото е от тук до небето...
Една от причините да бием път до Турция е именно ниската цена.

Турция, Гърция...оняден Версо травел пуснали оферта за 4 звезди хотел в Ахелой. Хотел WAVE RESORT 4*. Цената за мене и скъпата за 7 дни беше 2989 лв. 427 лв на ден стаята. Бесен бях, все едно ще купувам стая. За сравнение хотел Ефезия 5зв. в Кушадасъ е под 1400 началото на септември.
Забравих...това са промоционалните цени.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 15:39 от valerko

# 709
  • Мнения: 24 467
Засърбяха ме ръцете да пиша за Фетие и Ölüdeniz . Изкарахме две седмици в района и беше най-хубавата ни морска почивка. Бяхме си с колата и успяхме да видим и преживеем много. Не намирам снимки от Ölüdeniz, но в нета е пълно. И точно там на мен не ми хареса.
Взехме лодка до Острова на Клеопатра или Плажа на Клеопатра. Пясъкът е наистина толкова фин,че изглежда нереален. Забранено е да се изнася от острова,има охрана. Дотам само с лодка се стига. Е няма такава вода и такъв пясък. Качвам снимки от там и една от Мъртвия град до Фетие
Скрит текст:



Браво, чудесно и интересно изглежда.
Може ли малко повече информация за това, къде се намират тези места и как се стига до там, настаняването как е.
Намерих ги на картата, но ми е интересно да споделиш лични впечатления.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 15:42 от Judy

# 710
  • Мнения: 296
Да, бе да 😂

Точно това лято, както и предните години съм преровила не знам колко хотели в Гърция.
Ами цените се въртят около 150е на ден за ол инкл и то все с компромиси...
Въобще да не споменавам, че разликата между предлаганото е от тук до небето...
Една от причините да бием път до Турция е именно ниската цена.

Турция, Гърция...оняден Версо травел пуснали оферта за 4 звезди хотел някъде на юг, не помня кой курорт беше в БГ. Хотел WAVE RESORT 4*. Цената за мене и скъпата за 7 дни беше 2989 лв. 427 лв на ден стаята. Бесен бях, все едно ще купувам стая. За сравнение хотел Ефезия 5зв. в Кушадасъ е под 1400 началото на септември.

Ние ще сме от 21.09 в Ефезия . За 2ма ни е 1000лв.

# 711
  • Мнения: 775
Засърбяха ме ръцете да пиша за Фетие и Ölüdeniz . Изкарахме две седмици в района и беше най-хубавата ни морска почивка. Бяхме си с колата и успяхме да видим и преживеем много.
Скрит текст:
Не намирам снимки от Ölüdeniz, но в нета е пълно. И точно там на мен не ми хареса.
Взехме лодка до Острова на Клеопатра или Плажа на Клеопатра. Пясъкът е наистина толкова фин,че изглежда нереален. Забранено е да се изнася от острова,има охрана. Дотам само с лодка се стига. Е няма такава вода и такъв пясък. Качвам снимки от там и една от Мъртвия град до Фетие



последна минута отложих тази година Fetyiteto
викам малката да порасне още една година..
ама май май другата лято тръгвам по твои следи..

който ще, да тръгне след мен Simple Smile

# 712
  • Мнения: 24 467
Засърбяха ме ръцете да пиша за Фетие и Ölüdeniz . Изкарахме две седмици в района и беше най-хубавата ни морска почивка. Бяхме си с колата и успяхме да видим и преживеем много.
Скрит текст:
Не намирам снимки от Ölüdeniz, но в нета е пълно. И точно там на мен не ми хареса.
Взехме лодка до Острова на Клеопатра или Плажа на Клеопатра. Пясъкът е наистина толкова фин,че изглежда нереален. Забранено е да се изнася от острова,има охрана. Дотам само с лодка се стига. Е няма такава вода и такъв пясък. Качвам снимки от там и една от Мъртвия град до Фетие



последна минута отложих тази година Fetyiteto
викам малката да порасне още една година..
ама май май другата лято тръгвам по твои следи..

който ще, да тръгне след мен Simple Smile


Току-виж сме ние.  Laughing
Много ми хареса на мен и обсъждаме по път за Анталия да минем от там и ако можем - и да преспим 1-2 нощувки.

# 713
  • Мнения: 1 231
https://grabo.bg/pochivka-na-ov-korfu

Цензурира форума линка -
-  7 дни Олл инклузив Корфу с транспорт от 31 август до 6 септември - 429 лева.


Къде е има същата оферта в турски курорт без Кушадасъ за същия период за 7 дни олл инклузив???



Няма такава оферта в грабо за Корфу!

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 16:23 от Pisa

# 714
  • Мнения: 775

Judy

Бъди готова до година в средата на август Simple Smile

**************************************
слу4айна снимка от тази сутрин пратена на мен от една позната Simple Smile




# 715
  • Мнения: 24 467
Какво да ти кажа - ние с мъжа ми вече решихме още тази година на път за Анталия да минем през Фетхие за 2-3 нощувки, ще видим и Олудениз, ще се погмуркаме /на нас това ни е сърбелът/ и след това - на нашия хотел в Лара, който сме резервирали. То не пречи и догодина пак, ако ни хареса.
Тъкмо ще споделя и аз, живот и здраве...

# 716
  • Берлин
  • Мнения: 4 413
Писах,  писах и всичко се затри...
Във Фетие бяхме в хотел полупансион. Не помня кой,че съм затрила старите резервации в букинг. Скоро го пратих на някой от групата, дано се сети.
Най-впечатляващо за мен (на англ.за лесно търсене в трпадвайзър):
Butterfly valley
Saklikent
Ancient tlos
Kayaköy
Lycian Sites
Pinara
Patara
Iztuzu Beach страхотно
Имам уникални преживявания по тия места. Общо взето съчетавахме обиколките с плаж и беше страхотно.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 492
Какво да ти кажа - ние с мъжа ми вече решихме още тази година на път за Анталия да минем през Фетхие за 2-3 нощувки, ще видим и Олудениз, ще се погмуркаме /на нас това ни е сърбелът/ и след това - на нашия хотел в Лара, който сме резервирали. То не пречи и догодина пак, ако ни хареса.
Тъкмо ще споделя и аз, живот и здраве...
Значи пътя ви за Анталия ще мине през Калкан и Каш. Калкан е много красиво градче . След него е този плаж- Капуташ бийч. 

https://www.google.com/search?q=kaputas+beach+turkey&tbm=isc … ovbuoM:&vet=1


Задължително го вижте. Спира се на пътя , има много коли. За мен това е турския вариант вариант на известния плаж с кораба на остров Закинтос. Изключително красиво е. Миналата година минахме с кола по цялото крайбрежие от Фетие до Сиде. Има страхотни гледки, няма да съжалявате.

# 718
  • Мнения: 186


Печикамъков,
за Кушадасъ може и сигурно ще намеря!
За Корфу, или където и да е в Гърция........абсурд!
7 нощувки, с транспорт, All inclusive.....АБСУРД!
Освен, ако не е публикувана оферта, но като се обадиш, се оказва, че си закъснял, няма вече свободни места........., но видиш ли, те ще ти предложат друг хотел, естествено на съвсем друга цена?!?!?
Фирмени трикове!

# 719
  • Мнения: 683
Съизмерими хотели са по-евтини в Турция, ако вообще има такива AI хотели в Гърция. А AI определено си е по-евтин тип почивка от ВВ.

Общи условия

Активация на акаунт