На море в Турция - тема 61

  • 67 103
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
Да сравняваш all inclusive в Гърция и в Турция е все едно да сравняваш трабант с мерцедес Simple Smile

# 721
  • Мнения: 24 467
Много ви благодаря за идеите, страшно полезни ми идват.

# 722
  • София
  • Мнения: 11 764
Да сравняваш all inclusive в Гърция и в Турция е все едно да сравняваш трабант с мерцедес Simple Smile

Абсолютно, ходили сме няколко години на AI в Гърция, тази за пръв път в Турция, бяхме в шок!

# 723
  • Поморие
  • Мнения: 266




Скрит текст:
Засърбяха ме ръцете да пиша за Фетие и Ölüdeniz . Изкарахме две седмици в района и беше най-хубавата ни морска почивка. Бяхме си с колата и успяхме да видим и преживеем много. Не намирам снимки от Ölüdeniz, но в нета е пълно. И точно там на мен не ми хареса.
Взехме лодка до Острова на Клеопатра или Плажа на Клеопатра. Пясъкът е наистина толкова фин,че изглежда нереален. Забранено е да се изнася от острова,има охрана. Дотам само с лодка се стига. Е няма такава вода и такъв пясък. Качвам снимки от там и една от Мъртвия град до Фетие



Мъртвия град е Кармиласос - стар гръцки град. Когато са го напускали, жителите са оставяли икони пред вратите и турците не са посмяли да се настанят в техните къщи.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 08:12 от AnMary

# 724
  • Мнения: 775
Много ви благодаря за идеите, страшно полезни ми идват.

Общо взето като видите тези места в Лара ще ви е много скучно..
по добре посетете тези места не преди, а след почивката..
Simple Smile

# 725
  • Мнения: 3 638
Палм Уинг Ефесус Кушадасъ
или
Акуасис Ризорт Дидим
Това е въпросът, помагайте Simple Smile
И Амара обмислях, но после попаднах на снимки от дъното пред хотела в Трип Адвайзър и се отказах. Държа плажа да е пясъчен и хубав, малко камъчета не ме бъркат, но да не са остри камънаци и тревисти хлъзгави камъни и растения.

# 726
  • Мнения: 1 035

Мъртвия град е Кармиласос - стар гръцки град. Когато са го напускали, жителите са оставяли икони пред вратите и турците не са посмяли да се настанят в техните къщи.

Аз го знам като Каякьой – градът „призрак” в Турция.

# 727
  • Поморие
  • Мнения: 266

Мъртвия град е Кармиласос - стар гръцки град. Когато са го напускали, жителите са оставяли икони пред вратите и турците не са посмяли да се настанят в техните къщи.

Аз го знам като Каякьой – градът „призрак” в Турция.
Да, Каякьой е турското му име - Каменното село, а гръцкото е Кармиласос.


# 728
  • Мнения: 6 298
Да сравняваш all inclusive в Гърция и в Турция е все едно да сравняваш трабант с мерцедес Simple Smile

Абсолютно, ходили сме няколко години на AI в Гърция, тази за пръв път в Турция, бяхме в шок!
Бихте ли пояснили повече. В шок сте защото е по-зле от Гърция ли?

# 729
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
И ние за първа година ще сме в Турция, аз съм се нагласила психически, че няма да съм очарована от хотела, но така или иначе компромиси се налагат. Ще сме в Сиде, хотела е 4 звезди. Вероятно децата ще ходят с баща си на екскурзии Simple Smile

# 730
  • Мнения: 1 323
И ние за първа година ще сме в Турция, аз съм се нагласила психически, че няма да съм очарована от хотела, но така или иначе компромиси се налагат. Ще сме в Сиде, хотела е 4 звезди. Вероятно децата ще ходят с баща си на екскурзии Simple Smile

Преди няколко години, когато отидох за първи път на море в Турция, бяхме в един 3* хотел, който на този етап дори и не бих загледала, и останахме очаровани. Когато човек няма база за сравнение, всичко е супер.
Сега остават 2 месеца до нашата втора почивка там, в съвсем различен клас хотел, и нямам търпение вече, броя дните.
Не тръгвай с никакви нагласи и ще си изкараш супер. Турците знаят как да накарат гостите си да се чувсвтат прекрасно и като у дома си. 😊

# 731
  • София
  • Мнения: 11 764
Да сравняваш all inclusive в Гърция и в Турция е все едно да сравняваш трабант с мерцедес Simple Smile

Абсолютно, ходили сме няколко години на AI в Гърция, тази за пръв път в Турция, бяхме в шок!
Бихте ли пояснили повече. В шок сте защото е по-зле от Гърция ли?

Извинявам се ако не съм се изразила правилно, нооо шока беше че видяхме какво всъщност стои зад думите All inclusive. Храна, обслужване, анимация, просто е несравнимо.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 10:58 от Мацето

# 732
  • Мнения: 5 059
Когато човек няма база за сравнение, наистина и 4 звезди са супер. Особено, ако се сравнява с родното черноморие, но това е една друга тема. Още съм възмутена от 3те бона за 4-звезден в Ахелой, за който писа някой.

Тези дни на много хора около мен разказвам, че миналата година ок почивка, в която не съм се лишавала от нищо, но не съм и получила кой знае какво като храна и обслужване в Гърция, ми излезе около 1800 лв. за двама. Това тук, наблизо, Халкидики. Сега за 1500 лв. за двама отивам в приличен за Кушадасъ хотел, Palm Wings Ephesus, в който съм била, и засега ми е дефиниция за страхотна почивка, отношение, вкусна храна и страхотно прекарано време. Разбира се, става въпрос за различни стандарти, а и аз, като ида в Кушадасъ, няма да си седя само в хотела, но към момента след 11 години поред на море в Гърция, не бих се върнала там. Това е моето субективно мнение.

# 733
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
И ние за първа година ще сме в Турция, аз съм се нагласила психически, че няма да съм очарована от хотела, но така или иначе компромиси се налагат. Ще сме в Сиде, хотела е 4 звезди. Вероятно децата ще ходят с баща си на екскурзии Simple Smile
Сиска, добре дошла! Ако те интересува нещо - насреща съм! В кой хотел ще сте?

# 734
  • София
  • Мнения: 11 764
Ние все пак ще посетим и Гърция тази година, HB, защото ако имаше нещо което ми липсваше в Турция то беше спокойното и чисто море, както и по малките хотели, без струпвания на хора, пищящи деца.

Общи условия

Активация на акаунт