Време не остана вече, ЮНИ е, ще гушкаме малкото човече. - Тема 9

  • 22 305
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 861
Момичета, тези размери на бебенца на какво хранене са? Нас ни изписаха на 9ти юни 2400, на 20ти беше 2880 грама. На кърма сме.
и ние сме на кърма

# 691
  • Мнения: 439
Вчера бях на контролен преглед при моя гинеколог, шест седмици след раждането. Да ви се оплача, имам си миомен възел, който ще следим.
Цикълът ми дойде онзи ден на 29, а лохии имах около 25 дни.
Аз много искам да си сложа спирала, относно контрацепцията, но мъжът ми е против, само дето не разбирам защо. Така ще сме по-спокойни и двамата.

Честито на всички майчета, които съм пропуснала. 🤗

# 692
  • Мнения: 2 558
И ние на 20ия ден сме около 3500-3600, изписаха ни 2620,а ръст 52 см беше миналата седмица. И ние сме на кърма, но моята лакомничка все е гладна. И коликите се усилиха, осонено през нощта.

# 693
  • Мнения: 227
Здравейте. Има ли мами на бебчета,чиито  колики ги мъчат през деня? Ние сме на месец и два дни и последните дни плаче постоянно през деня,свива се..симптомите за колики. През нощта спим спокойно (с малки изключения). Аз лично се притеснявам от факта, че може нещо друго да и има, а да не е от количките Sad

# 694
  • Мнения: 1 694
Моето е качило за 20 дена 750 грама (сега е 3630) и 4,5 см (сега е 53,5 ) кърмен е на поискване. Коликите го започнаха леко, поръчала съм биогая и био амика и започвам скоро, взех си и слинг под наем да съм хендс фрий през деня ако трябва да се носим, че и баткото си иска грижи

# 695
  • Мнения: 370
Да ви попитам кога трябва да се иде на преглед. Моят лекар го няма този месец, а 40 дена минават утре от както родих. Имам още лохии. Да изчакам ли да спрат според вас преди да отида на контролен преглед.

# 696
  • Мнения: 142
Мамите родили със секцио кога ви спряха болките и придърпването след операцията?

# 697
  • Мнения: 232
Мамите родили със секцио кога ви спряха болките и придърпването след операцията?


Аз съм 11 ден след секцио и вече нямам никакви болки, единствено малко от ляво и то като съм спала повече време и стана по рязко. Моята беба днес се запече... не е акала цял ден. Ние сме на смесено хранене, малко я кърмя и после дохранвам, защото все още нямам кърма.

# 698
  • Сандански
  • Мнения: 230
Момичета как процедирате про разранени зърна. Сега видях че едното ми е разранено. А след един час трябва да кърмя. Ако се изцедя с помпа дали ще стане?

# 699
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Момичета как процедирате про разранени зърна. Сега видях че едното ми е разранено. А след един час трябва да кърмя. Ако се изцедя с помпа дали ще стане?

След всяко хранене мажа с Лансинох и си взех силиконов протектор, с него кърменето е доста по-лесно когато зърното е разранено. Иначе може и с помпата да пробваш да изцедиш и ако няма кръв можеш да дадеш на бебето.

# 700
  • Мнения: 314
Аз съм 26 ден след секциото ,болки нямам никакви нито настрани нито при допир,ноо по корем не мога да легна тогава ме боли и чувствамм дискомфорт вътре  но не  на самата операция та не знам дали е нормално

# 701
  • Мнения: 370
Аз съм 14 ден след секцио и съм добре. Усещам лек дискомфорт вляво.
Момичета,тези които бебчовците са на адаптирано мляко от кое сте доволни? В родилно му даваха Фризолак,беше му добре. Взехме и вкъщи такова. От три дни обаче е много неспокоен. Първо се запече и се свиваше много. Вчера взех капки за колики Био амика(рано ли е за колики?), и взех Фризовом. Дадох Фризовома три пъти,оправихме акото снощи даже към разтройство го откарахме. Днес пак си дадох Фризолак,че ме беше страх да не се разхлаби много. Но днес цял ден се свива и почти не е спал. Другият проблем е че с отварянето на очите почва да плаче,ама реев. Даже се захласва. Иска да яде,правя му но изяжда по 50мл. и отказва. Ако настоявам го изкарва на фонтан,съответно се буди на час и половона,два....и пак рев. А при къпане,събличане,смяна на памперс все едно го колям,така се дере. Леле,каката беше златна това ме умори за 14дни. Малко се поивлякох но приемам съвети всякакви за всяко едно от неразположенията ни.😳

# 702
  • Мнения: 6 690
На мен АГ ми се обади, че трябвало на 20тия ден да отида за преглед. Също съм секцио /две седмици вече/ и нищо не усещам, само леко ми е изтръпнал корема под пъпа.
Как разбирате кое е колики? Моя бебчо понякога се свива и нервничи, докато не се изпръцка и изака. Но не съм сигурна, че е колики, по-скоро има газове.

# 703
  • Мнения: 3 272
Ние сме на хип комбиотик (с такова ни изписаха), акаме по два пъти на ден, като аз я мъча и с две хранения кърма, която не харесва - на 13 дни сме.

# 704
  • Мнения: 899
В болницата беше на Хип и аз взех да имам за всеки случай пак от него. Обаче ми се наложи да спра да я кърмя и от него започна да се запича и много се свиваше и приреваваше. Баткото ми е бил на кърма, но след като започна да се запича след захранването изпробвах доста АМ и единствено Лактана БИО му действаше добре и се оправи запека. Малката сега й възстановявам кърменето и се надявам да се оправи. При кърмачките има значение и какво ядете понякога някоя разхлабваща храна за вас е запичаща за тях и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт