Всичко за всички марки гел лакове - 25

  • 41 431
  • 757
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Пазаруването от Али не е подходящо за групови поръчки. Най-малкото при големи суми се налага да се занимава човек с БГ Митници,а те напоследък са по-зле и от НОЙ и НАП взети на куп  #2gunfire. 45 дни ми влачиха една поръчка от Айхерб  #2gunfire.
 Иначе е съвсем елементарно.

# 106
  • Мнения: 4 872
krasi78, благодаря за отговора. Явно самото движение не ми беше както трябва. Получи се.
Сега, ако и с боите се оправя ще е супер Joy

И аз не съм и не мога да поръчвам от чужди сайтове. Повечето неща се намират в бг сайтове или в базар,където много хора препродават от али. Така си ги набавям аз. Цените са приемливи. Иначе ултрабонд си взех от един сайт, който се представя като официален представител на Коди за бг.

# 107
  • Мнения: 1 129
Нужен ми е гел лак, подходящ за френски маникюр - искам нещо полупрозрачно телесно или розовеещо.  Досега ползвах на "Есенс", но остаря. Търся и хубав цвят нюд непрозрачен - може беж, розово и пр. Вие какво ползвате? От какво сте доволни?

Моите нокти много бързо растат и в резултат трябва да махам лака. Има ли някакъв начин да лакирам израстналото и да слея с другата част?

# 108
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Ползвам база на Блускай. Идея нямам каучукова ли е. Откакто отдолу слагам ултрабонд на Коди, маникюрът ми е бетон 2 седмици. Преди се задържаше максимум 5 дни.

# 109
  • Мнения: 7 569
Откакто полирам и минавам ноктите със спирт преди нанасяне на лак, обикновен лак на Флормар ми стои на ноктите по седмица без никакво обелване. По самата дължина става на мънички чертички, но обелване никакво дори от краищата няма.

Чакам да ми дойде лампата от Китай, за да пробвам най-сетне Коди.

# 110
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Милена, ултрабонд е по-добре да си вземеш с групова поръчка от Коди. Във фейсбук има група. Дала съм линк към хвален ултрабонд е Али и няколко души го поръчаха, но никой редовен потребител не го е тествал и сравнил тук има ли другаде. Понеже на цена да подобни препоръчвам Коди, още повече след като го тествах благодарение на добрата фея ferriy. Имай предвид, че може да не ти пасне и да се наложи да купуваш и кисел праймер като феррий и други съфоръмки.

Обичах, случвало ми се е лак, който се държеше нормално да почне да става на балони. Точно тънко лакиране помогна. С времето може да се е сгъстил, да се е поизпекал, развалил. Другото е да сложиш Gelös и да разбираш добре, но понякога това прави лака безумно прозрачен. При мене се получи с Blackpool CND, Black cherry Berry и Arctic freeze на Гелиш. Arctic freeze след добавяне на разредител и разбиване се оправи идеално, но стана непотребен за френски маникюр, защото трябват доста слоеве за да не прозира.

Дейзислава, нюдовете за френски обикновено прозират. Пробвала съм с непрозрачен нюд и седи ужасно грозно, точно като протеза. Нюдовете, които имам са купувани отдавна, на високи марки са и, честно да ти кажа, ако сега купувах нямаше да купя тях. Аз харесвам прозрачно, студено розово и просто, след бялото, слагам един слой розов, прозрачен гел за изграждане. Преди слагах розов топ на Есенс, но вече не се продава. С белеща се база се правя и нямам проблем с махане и затова слагам неразтворим гел на NDED или Yayogе. Израстналото го попълвам с боичка с четка, от съхнещите на въздух. Сега е модерно да има контрастна луна към кутикули. Влез в Али и погледни Elite99 nude series за нюдове у се ориентирай по снимки. Simple sheer, Moroccan nights и Ivory Coast са прозрачните нюдове за френски на Гелиш. Последните снимки на тази страница за да се ориентираш:

http://www.chickettes.com/gelish-swatches/

Ако те интересува точен нюанс мога да ти ги опиша (не всичките на снимките, а дано гореспоменатите)

Лолита, Есмералда, получавам духовен оргазъм като прочета, че някой се е справил успешно с нежелано белене. Благодаря ви, че споделихте.

Аз днес си избелих лака и си орязах ноктите до дъно, че бяха станали като на орел. Ей, голям кеф да пиша на телефона без нокти! Видях голям зор по свободните краища, защото бях мазала по 2 пъти с ултрабонд, 3-4мм от свободния + ъглите малко под усмивката на някои нокти и бях пекла. На мазаното х2 нямаше махане, та къртих и се махаше на малки парченца. Докато ръчках намазаните с ултрабонда на Коди нокти се псувах, ама се махна. Махнах без да пиля и без да кисна във вода като експеримент, макар че не го препоръчвам. Няма окъръено никъде
Нарочно, преди 7-10 дена отрязах 2 нокътя с нокторезачка, по идея на Почти безобидна за да видя дали ще се обелят. Нъц. Малко е неприятен непокрития свободен край, но белене не тръгна. Нарочно бях оставила протекла лента реинфорс на проблемните показалец и среден. Докато се къпех усетих падане на лак, но беше само лента незалепнал за нокът реинфорс и малко парченце цветен лак от показалеца. Интересно, че и от там белене не тръгна (в страни имах каре и нямаше ултрабонд). За пръв път имам обелени от място, различно от свободен край. Трябва да черпя, хаха
 Ноктите са си здрави и твърди, каквито никога не съм имала, но понеже бяха дълги се завиват като тирбушон и ги орязах.

Есмералда, стискам палци лампата да дойде бързо. Само да не се окаже, че Флормар ти държи месец, хаха. И аз забелязах същото с полирането.

# 111
  • Мнения: 1 129
Уау, Невена, благодаря! Страшна си.

# 112
  • Мнения: 4
Nevena много ти благодаря за отговора.Ще потърся групата във фейсбук,има една жена която продава продуктите на коди в олх .Може ли някой да ми каже за ултрабонда дали е същият който и вие използвате.        https://www.olx.bg/ad/gel-lak-kodi-kodi-CID655-ID7b90T.html

# 113
  • Мнения: 166
Аз поръчах Коди от един бг сайт - my nails, защото не ми се чакаше. Те нали са официален вносител. Ще взема и техен ултрабонд, но следващия месец. Значи ултрабонда се слага по свободния край между кутикул и нокът, нали? Трябва да се направи една визуална схема да не питаме едно и също всеки път, но никак не умея Grinning

# 114
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Аз слагам ултрабонд на цял нокът  все едно лак нанасям. Чакам 20-30 сек Да изсъхне, правя каре и от там останалите неща. Вече не се занимавам със свободния край в нито една от стъпките. 

# 115
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Милена, ползуеам който и да е ултрабонд и нямам белене ако нанеса достатъчно и изсъхне добре. Мисля, че и този от ОЛХ ще стане. Можеш да вземеш и на Сенсейшънейл от Лили ако има, защото четката е по-удобна за прецизно слагане в ъгли.

Магдалена, всеки слага по различен начин. Аз вече слагам по целия свободен край и малко надолу е ъглите. Все едно рисувам френски с бял лак. На цял нокът не ми е нужно. Като съм с дълги нокти с четка мажа 2-3мм от свободния край, запечатвам ръба, втривам отстрани в ъглите, по надолу, където е розовото на нокътя. Правя 5 пръста, правя каре на останалата част (преди ултрабонда за да изсъхне) и пека 2 Мин е лампа за да изсъхне добре. Ако искам да нося месец или отивам някъде слагам още един слой ултрабонд след първия. Мажа 5 пръста и пак ги мажа с ултрабонд от 1еи към 5ти. Свободния край е частта, която вече е отлепена от кожата и изглежда бяла или кремава, а не розова или телесна. Съветвам да се започне с малко и на малка площ и да се увеличава площта ако беленето продължава, защото може и да не се свали.

Браво Лолита!

# 116
  • Мнения: 229
Здравейте момичета! Имам нужда от малко помощ! Лампите на УВ лампата ми (CND) са за спешна смяна. По спомен от последния път, в който съм сменяла цената им беше 120лв, та затова мисля да си взема направо лед лампа. Въпросът ми е следния: дали някоя от вас пече шилак СНД, обаче не лукс, а стария си ши в такава лед лампа, тъй като повечето ми цветове са СНД

# 117
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Всяка УВ ЛЕД лампа с повече от 30 лампички от Амазон или алиркспрес изпича перфектно всички продукти на сериите Shellac и Brisa. LED лампата на СНД излъчва основно на дължина 365nm. На такава излъчват и всички Байчо Китайчо + 405, 410 или 660nm в зависимост от модела. Тествала съм на моите нокти лакове на Шилак и твърдия, прозрачен гел. Пека по 2 Мин на слой и се опича идеално, по-добре, отколкото като ме правят е салон в ЛЕД лампата на СНД, където често не ми се изпичаха в страни ноктите.

https://m.aliexpress.com/item/33024575256.html?trace=wwwdetail2m … XU4g1562426161489

https://m.aliexpress.com/item/32953974661.html?trace=wwwdetail2m … XU4g1562426302252

От втория линк избираш предпоследната, розовата, на която пише EU 220V. Другите не са хубави. Внимавай да е с евро щепсел и 220 волта. Успех и да се похвалиш!

Съветвам те да си вземеш две от новите, с по 39 или 45 лампи вътре. Заемат доста място на бюрото, но са супер удобни. Поръчваш една и като пристигне веднага поръчваш още една. Заедно излизат към 69-70 лева и пекат супер добре.

Междувременно, ако гадината пищи и отказва да тръгне, защото лампите са за смяна, вадиш всички лампи и ги поставяш отново. Тръгва без проблем. За 2-3 седмици няма да има кахъри с изпичането.

# 118
  • Мнения: 229
Невена, много много благодаря за изчерпателния отговор!
Аз от близо 4 години не работя вече, трябва ми за домашно ползване и затова не ми се даваха толкова пари за лампи.
Черпя вдъхновение от всички вас, радвам ви се на страхотните декорации и си правя чист едноцветен маникюр

# 119
  • Paris, France
  • Мнения: 14 031
Щом е за домашно ползуване една е предостатъчна. Само пиши на продавача да я тества, да види, че всички лампи работят и копчетата също. Да пише цена под 10$ за да не иде на митница. Копчета може и да не ти потрябват, но все пак. От първия линк избираш първата, 220 волта. А, да не забравя: базата Шилак не се пече повече от 30 сек в такава лампа. И аз се лакирам с един цвят. Чакаме те да те зарибим и тебе с белеща се база.

Общи условия

Активация на акаунт