Всичко за всички марки гел лакове - 25

  • 41 473
  • 757
  •   1
Отговори
# 645
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
mey_si, супер е лампата. Понеже вече има лампи със същата външност, но с 45 лампички вътре ги споменавам. Купувай я и не мисли повече! Доста момичета имат същата и са доволни.

Здравейте. Трябва да си купя обезмаслител, база и топ лак.. Реших да е на марката Коди, поради положителните мнения за марката.. Може ли да ми обясните, защото съм нова какво е ултрабонд, нейл фрешър, и rubber base.. Не знам дали са еднакви, но не мога да схвана.. 😂😂😂 Ако може някой да ми напише какво точно да си закупя и откъде? Благодаря предварително! ❤️❤️❤️

Щом не разбираш еднакви ли са фрешерът, базата и ултрабонда е добре да се запознаеш с дефиницията за тези продукти, функцията им и начина и реда на употреба. Как така трябва да си ги купиш, а не знаеш точно за какво са? Съветвам те да изчетеш, няколко пъти, първия пост в тази тема и цялата информация в блога на prinzesata. Линк към блога има в профила и. Тя е автор на първия пост. Цъкни на профила и и от там, хоп, в блога. Статията за алергиите е супер важна. Ако трябва я препили ръчно 3-4 пъти!

Само в тази тема съм пообяснила за какво служат фрешърите и ултрабонда, няколко пъти, е най-различни постове. Иди на 30 страница и е последния ми пост има доста обяснения за ултрабонда.

Тук, в темата за ноктопластика, съм обяснила точно за фрешер, ултрабонд и гумена база на Коди:

https://m.bg-mamma.com/?topic=981896.msg39191548#msg39191548

В последния пост е, засега.

# 646
  • Мнения: 270
Здравейте, идвам със смесени чувства! Снощи белих белеща се база и се поизмъчих за пореден път. Протокола ми до сега е бил, полиране почти до блясък, матов Голдън Роуз, база, реинфорс, цвят, реинфорс, топ. Всичко до тук добре, но днес лака падна без абсолютно никакво усилие! Направо мечта! Разликата при лакирането снощи беше, че под матовия на ГР сложих безцветен ГР. Само че ми се ще да задържи поне 20тина дни. За да запазя лесното белене, но да удължа трайността мисля да не слагам карето по цял нокът. Вие някакво друго предложение имате ли? Лака се избели от кутикула, не от свободния край.
Скрит текст:


# 647
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Малечка, колко дена ти държи сега и ако има белене откъде започва? От какво не си доволна в момента? След като белиш трудно не е добра идея да оставяш повече от милиметър без каре. Да, с два слоя лак карето е по-успешно и гел-лскът се маха по-лесно. Няма нужда да полираш всеки път, а само първия и ако израстналото има вдлъбнатини, но е гладко няма нужда от полиране. Можеш и по свободния край да сложиш каре ако няма преждевременно белене.

# 648
  • Мнения: 270
Когато правя каре само с матов топ по цял нокът нямам никакъв проблем, държи докато го сваля, 3+ седмици без да се бели от никъде, но се сваля много трудно и повлича нокът според мен, след сваляне са ми много наръпани ноктите. С двата слоя каре много хубаво се свали лака, точно както искам, но едва на следващия ден, сега трябва да го накарам да се задържи на ноктите.

# 649
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Ясно. Тогава сложи първия слой на 1мм от кожа и без свободния край, а матовия топ го сложи на цял нокът. Ако свободният край е дълъг може да оставиш 1-2мм в ъгли и отгоре без каре или само с матов топ. При два слоя лак трябва да чакаш да изсъхне добре първият слой, но и втория. Може първият лак да съхне бавно и затова да ти се бели бързо лака. Пробвай с друг лак или с матовия топ 2 пъти. Щом с каре на цял нокът седи по 3 седмици съм сигурна, че ще намериш правилната комбинация.

# 650
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Помощ дами!
В Гърция съм и ми се счупи навътре в плочата нокът... Имам само пила, избутвач, заздравител и масло за нокти... Как да го залепя? Дори и да не е с наличното... моля за идеи! Никога не ми се е налагало да лепя нокът...

# 651
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Ферий, страхотни нокти! Кой е глитърът от 2-ра снимка или са конфети? И неоновото зелено/жълто от 10-та?
Онзи корал на Gd coco 805 a е разкошен! Благодаря, че го показахте!:heart_eyes: Не зная дали ще си поръчам Gd coco само 805( нали преди време беше станало на въпрос, че има лека разлика в цвета на двата лака - 805 и 805а). Но "805 а" ме удовлетворява. И Златиначка показа готини Gd coco. Аз вече не съм на работа, в понеделник ще си лакирам и ръцете (най-сетне!:stuck_out_tongue_winking_eye:) и ще съм по-активна тук вече.Hug

# 652
  • Мнения: 2 277
Почти безобидн@ , няма ли там атеЛиета за нокти?
Никой няма да ти откаже да поправи нокът.
Иначе - секундно лепило. Има го по магазините за железария, ако другаде не откриваш.
Има технология на залепване на парченце от торбичка за чай, лепило, след това поизипилване за изравняване и отгоре - лак.
Ако е добро лепилото може да издържи и седмица.

# 653
  • Мнения: 527


За1-ви път ползвам фолио и със сигурност за последен на всички нокти, че си е бая играчка Grinning

# 654
  • Мнения: 4 872
И аз съм за лепило тип Капчица, локтайд и т.н.

И също съм със счупен нокът по същия начин веднага след почивката, но моите бяха станали безобразно дълги и без да се усещам ги тормозех необмислено или без да се усещам по-точно.  Отрязах го. Сега се чудя дали да не изрежа и останалите и да ги оставя да почиват една седмица. Макар че не изглежда да имат нужда- здрави и лъскави са Blush

Много добре е станал маникюра с фолиото. И аз съм слагала, но на педикюр. Занимавка е наистина, както и с печатите за нокти.

# 655
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз съм на къмпинг и освен платки и каравани, има само малко магазинче тип "от всичко по малко" 😄 Купих секундно лепило UHT, полирах, цопнах една капка, после два слоя Евелин 8&1 и съм 🤩

# 656
  • Мнения: 74
Да се отчета за резултатите с Флормар.
Първо опитах с много, много тънък слой - по-тънък от този, който слагам на ноктите и пак имаше по четката. Беше много мъничко, но имаше.
После разбих хубаво лака и пробвах пак с много тънък слой - нямаше нищо по четката.
След това направих един не чак толкова тънък слой (не и дебел, по-точно една идея по-дебел от много тънкия) и пак нямаше нищо по четката.
Правих опитите с двата най-тъмни - червен и лилав.
Изводът ми е, че след хубаво разбиване на лака всичко е ок.
Благодаря, момичета! Много съм доволна от резултатите  newsm44  Hug

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 11:29 от Рени Н.

# 657
  • Враца
  • Мнения: 800
Ферий, страхотни нокти! Кой е глитърът от 2-ра снимка или са конфети? И неоновото зелено/жълто от 10-та?
Онзи корал на Gd coco 805 a е разкошен! Благодаря, че го показахте!:heart_eyes: Не зная дали ще си поръчам Gd coco само 805( нали преди време беше станало на въпрос, че има лека разлика в цвета на двата лака - 805 и 805а). Но "805 а" ме удовлетворява. И Златиначка показа готини Gd coco. Аз вече не съм на работа, в понеделник ще си лакирам и ръцете (най-сетне!:stuck_out_tongue_winking_eye:) и ще съм по-активна тук вече.Hug

Първото е глитър, не са конфети, много е як. На Комилфо е G019. А жълтия неон е на Коди 110BR. Simple Smile

# 658
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Мерси, Ферий!:hugs: Ей, за същото Коди май те бях питала преди време....нищо. Аз вчера си поръчах 1 син и 1 зелен лак. Да видим...Grinning

# 659
  • Варна
  • Мнения: 631
Моля,  помагайте. Отдавна търся Аврора глитер, бял с оттенък, който да може да се ползва върху различни цветове лак и прави един лек златист брокатен блясък. Незнам как се казва, все попадам  на такива  с огледален или просто цветен брокат.

Общи условия

Активация на акаунт