ВИЕНА тема 11

  • 31 390
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Viena
  • Мнения: 3 581
Motel One, е също супер вариант.

# 736
  • Мнения: 98
Здравейте!
Интересуваме Зоологическата градина  цялата открита ли е или има и закрити части, имам предвид студеното време, какво да посетим, за да сме на топло?
Тези лабиринти къде се намират, в Зоото ли са и са някъде другаде и включени ли са в цената?

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 16:36 от bruder

# 737
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
А като цени за нощувки - доколкото погледнах наабързо в букинг, почти не виждам под 100 лв. на вечер - това ли е нормално за Виена, като най-ниска цена, без общи помещения и бани?
То в България няма под 100 лв нормален хотел, а за Виена ми се вижда направо невъзможно. Хостели, разни дупки и подобни крайности не се броят. Мисля най- евтино в приличен хотел към 150 лв поне. Meininger проверете- там май към 80 евро беше. Местоположението е супер.  Новотелите и Аустриа тренд на месето също са евтини и много прилични за престой. В Новотела има микровълнова и кана за топла вода в стаята. Зареждат чай, кафе, сметана всеки ден.
Чак пък дупки.
Бяхме в супер апартамент и за 4 нощувки ни излезе общо 144 лева на човек, като ни върнаха по-късно след като се прибрахме по 13 лв на човек. Апартаментът беше на 20 мин. от Кметството... Апартаментът беше просторен, много топъл, беше с парно, имаше кухня и голяма баня и тоалетна, нетфликс и уайърлес.

Здравейте!
Интересуваме Зоологическата градина  цялата открита ли е или има и закрити части, имам предвид студеното време, какво да посетим, за да сме на топло?
Тези лабиринти къде се намират, в Зоото ли са и са някъде другаде и включени ли са в цената?
Открита е. Има и закрити части при различни животни, но със сигурност няма да сте на топло. Лабиринтът е до зоо-то, не в него.
За да сте на топло- музеите, домът на морета и т.н.

# 738
  • Мнения: 98
Открита е. Има и закрити части при различни животни, но със сигурност няма да сте на топло. Лабиринтът е до зоо-то, не в него.
За да сте на топло- музеите, домът на морета и т.н.
[/quote]
А лабиринта какво представлява, с билета от Зоото ли се влиза или се купува друг

# 739
  • Мнения: 4 734
Тортата Сахер еднаква ли е във всички заведения по центъра и еднаква ли е цената й?
Исках да я опитаме в прословутия хотел Сахер, обаче погледнах в менюто цената на торта+кафе+вода е 16 евро. Има и за 25 евро не знам каква е разликата, но си е доста само за торта... Stuck Out Tongue Closed Eyes
Къде да отидем да я опитаме?

# 740
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Дайте линкове към тези апартаменти, моля! Може и на лични.

# 741
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Цитат
Открита е. Има и закрити части при различни животни, но със сигурност няма да сте на топло. Лабиринтът е до зоо-то, не в него.
За да сте на топло- музеите, домът на морета и т.н.
А лабиринта какво представлява, с билета от Зоото ли се влиза или се купува друг

Аз не успях да вляза. Иначе си взехме от 40 евро билет един за двореца и за зоото и в билета влизаше безплатно панорамната тераса на Глориете, лабиринта, частната градина от ляво на входа на двореца е и оранжерията, която беше затворена октомври месец вече.

Тортата Сахер еднаква ли е във всички заведения по центъра и еднаква ли е цената й?
Исках да я опитаме в прословутия хотел Сахер, обаче погледнах в менюто цената на торта+кафе+вода е 16 евро. Има и за 25 евро не знам каква е разликата, но си е доста само за торта... Stuck Out Tongue Closed Eyes
Къде да отидем да я опитаме?
Във Виена има две заведения, където да се яде оригинален Захер. Едното е в сладкарница Демел, другото е в на Захер сладкарницата до Хотела. Ние ядохме в Демел, тя се намира до Хофбург, а Захер е зад Виенската опера.
Относно тортите-
Цитат
Най-възрастният син на Захер, Едуард Захер (1843 – 1892), получава образование при авторитетния виенски сладкар Кристоф Демел. Едуард прави няколко промени в рецептата за торта на известния си баща. Тортата Захер първоначално се продава в сладкарницата на Демел, а от 1876 година – и в основания от Едуард Хотел „Захер“. От този момент тортата е един от най-популярните десерти в австрийската кухня.

Първият съдебен процес между Демел и Захер за правото върху оригиналната рецепта избухва през 1934 година. Едуард Захер, по време на своето обучение при Демел, малко изменя рецептата за тортата.

Доколкото се сещам тази в Захер е с два пласта мармалад. И отгоре плочката от шоколад с името е в различна форма.

Не се сещам колко беше парчето торта в Демел, но мисля че беше 3,4 евро. Поднася се със сметана от страни.





galimar, нашият апартамент беше за 8 човека, ние бяхме 6. НО като търсих се сещам , че имаше доста на по-централно място за горе-долу такива пари. Понякога буукинг пуска намаление за определени апартаменти за 24 -часов период. За малко изтървахме един много хубав в 8 район, който с намалението излизаше по 110 лв на човек общо за 4 нощувки.
Като влезете в буукинг дайте си само апартаменти или само хостели и ценови диапазон, за да ви селектира.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:46 от Tiffany А

# 742
  • Мнения: 1 511
Тортата Сахер еднаква ли е във всички заведения по центъра и еднаква ли е цената й?
Исках да я опитаме в прословутия хотел Сахер, обаче погледнах в менюто цената на торта+кафе+вода е 16 евро. Има и за 25 евро не знам каква е разликата, но си е доста само за торта... Stuck Out Tongue Closed Eyes
Къде да отидем да я опитаме?
Ядохме Сахер на Донаутурм и в Аида - около 5 евро беше парчето. В хотел Сахер опашката беше огромна и нямахме време да чакаме, а в Демел нещо друго ни изкуши (не че и там не беше лудница преди Коледа).

# 743
  • Мнения: 341
Торта Захер ми е еднаква на вкус навсякъде. Яденето й в сладкарницата на хотела е заради идеята да видиш обстановката. Струва 7.10 ( лятото последно ходих в Захера в Залцбург), но може да пиеш друго там. Кафето си е към 3-4 евро, а капучино 5.40 мисля беше. Аз даже ядох крем супа за около 5 евро. Гардеробът във виенския Захер се плащаше по 1 евро( и май зимата е задължителен, за да не се мандахерцат якета, палта и шуби вътре). Там плащаш за обстановка и обслужване. Сервитьорите са с униформи, жените изглеждаха точно като икономки в имения от миналия век. Водата ти я сервират безплатно в една чашка около 150 мл.[/img][/img]
Но в уличните закусвални( тип Анкер, Дер Ман, Щрок- не помня в кои имаше, защото аз не съм чак такъв фен на сливовия мармалад) можеш да си вземеш торта за около 2 евро. Захер предлагат във всяка( или почти) виенска сладкарница. В Занони беше към 5 евро. Абе щерката е яла навсякъде и вкусът е еднакъв.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 21:01 от janiap

# 744
  • София
  • Мнения: 8 111
Сигурно с моя мъж сме единствените, но въобще не ни хареса Сахер, бяхме в сладкарницата в хотела. Суха, още ми натяква, че съм го завела да яде този сухар, цитирам  Joy
Заповядайте в новата тема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт