Акция за Бранимира и бебе Христо

  • 13 374
  • 221
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Е аз тази седмица си купих нова ютия и старата е налице. Беше развалена, но зет ми я оправи и сега работи, но не е хубава. Накаква китайска. Незнам направо ме е срам да я предложа, но... ако кажете. Имам разни бебешки дрешки вече бях споменала за тях , но трябва да ги прегледате. Ами не разбрах още какво трябва. Имам няколко биберона на Авент номер 1. Ползвали сме ги някои около 2 седмици. И мога да дам едно от малките шишенца.  Ще се опитам да дам и някой лев ако трябва да се купи нещо.

# 16
  • Мнения: 1 770
Ейй, супер сте!  Grinning Аз най-накрая успях да се домогна до интернета и да прочета темата.

Първо ви пиша новините, после почвам да отговарям на всяко запитване.

Брани ми се обади, каза че напредвали с ремонта. Сложили балатума, замазали стените, сложили латекс, изчистили всички стари работи и дрехи. Има нужда все още от работа в банята. В стаята са на някаква крушка, та ако някой има плафонче или нещо подобно... Чешмата в банята е разбрицана, ако някой има излишна батерия, а дъската на тоалетната им е счупена.

Относно бебчо. Доста добре са си поговорили с нея относно всички важни въпроси и Брани е добре информирана, което ме радва. При изписването ще й дадат епикризата с насоки за по-нататъшно лечение. Два дена след изписването трябва да отиде в Пирогов при д-р Захариев, който ще даде мнение за по-нататъшно лечение.
Оказа се, че бебчо има и леко изкривяване на едното краче, та ще трябва и консултация с ортопед, смятам да се свържа с д-р Алексиев от Горна баня. Брани ще запише бебчо при нейната лична лекарка, която била педиатър и вече е запозната със случая, била много отзивчива и ще е на разположение за всякакви необходими направления.

Бебчо е на Фризолак 1. Започваме да събираме отсега. Брани се е опитала да се изцежда през всичкото това време, но кърмата силно й е намаляла и тя се съмнява, че ще може да го кърми. Има на разположение 2 шишета.
Има и количка.

Все още не знаем дали изписването ще е в петък или понеделник. Ще видим как върви ремонта.

В момента не мога да се сетя друго  newsm78 , почвам да отговарям на запитванията.

# 17
  • Мнения: 1 770
При мен има чудесно матраче за детско легло, дъска за повиване, памперси за новороденото и дрешки.

Ефи, с какви размери е матрака?
И всичко останало е  newsm10

# 18
  • Мнения: 1 770
Имам ракла,която мога да дам.С четири широки чекмеджета е.На нея съм повивала двете си деца.
Ако Бранимира се нуждае от нея,свиркайте.

Страхотно! Свиркаме с пълни сили!  Whistling  Grinning Кажи ми как да се свържа с теб и с какви размери е раклата, за да знам с какъв превоз да я вземем.   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 770
  Сега се сетих, че имам дъска за повиване, може да я комбинираме с раклата на Трислон.

Прибирам ти я веднага. И Ефи предлага дъска за повиване, но ние така или иначе си имаме 3 бебета, та прибирам и всички дъски за повиване.  Flutter

# 20
  • Мнения: 1 770
Тези дни мога да разгледам какво имаме, но мисля, че мога да намерия бебешко спално бельо-такива неща трябват ли ви?
Ще поразгледам и в къщи за нещо друго, което да може да им свърши работа.

Бебешко бельо ни трябва определено! И каквото друго намериш -   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 770
Ивет,преди време ти казах ,че Mamma има 2 детски легълца-имах ги предвид точно за твоите бебета и я помолих да ги задържи при нея-надявам се още да ги пази ,че минаха месеци-свържи се с нея-за Марина(Mamma) иде реч-ако искаш ще ти дам телефона на лична

Мисля, че тези легла отдавна отшумяха в някаква посока. В момента не си спомням какво точно стана, но мисля, че жената която ги даваше, си ги взе обратно или нещо подобно. Ей, да не взема сега да излъжа, щото паметта ми е къса. Абе имаше там нещо си......

има малко останали дрехи за новородено при мен-малко за розови ама едва ли ще имат претенции за цвета

Взимаме всекакви дрехи, всичко що е синьо съм го пратила за Христо и останалите моми останаха без дрехи.....  Crazy

в понеделник ще пазаруваме памперси за Св.параскева че са закъсали и ще взема и за теб от тези пари-надявам се никой да няма против-всички са ни дечица нали?

Определено!

тва за сега от мен-опааа...имам една секция-тоест шкаф(част от секция)-запазен,но проблема е с пренасянето-от по-старите е и не може да се разглобяв-тоест трябва бус-ако тва успеете да уредите-давам го9тесен е ,но е висок)

Това е супер, само ми кажи какви са му точно размерите, че да знам къв бус да търся  Flutter

И много  Hug от мен!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Ефи, с какви размери е матрака?
Иве, матрачето е с рамер 120/60  Hug

# 23
  • Мнения: 1 770
Надявам се, че ще са необходими и дрешки. Имам доста останали от Виктория, които са обличани 1-2-3 пъти и стоят изпрати и сгънати в гардероба.

Супер!   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 258
Имам ракла,която мога да дам.С четири широки чекмеджета е.На нея съм повивала двете си деца.
Ако Бранимира се нуждае от нея,свиркайте.

Страхотно! Свиркаме с пълни сили!  Whistling  Grinning Кажи ми как да се свържа с теб и с какви размери е раклата, за да знам с какъв превоз да я вземем.   bouquet

Ширина-80 см
Височина-90 см
Дълбочина-60 см

Чекмеджетата се вадят и става по-лека.
Ще събера и каквито са ми останали дрешки.
Пускам телефон на лични.

# 25
  • Мнения: 1 770
аз мога да и дам един бебепорт - зимен кош на количка ,който може да ползва като временно легло.Много е хубав ,само трябва да му се сложи дюшече от дунапрен изрязано по него.Иначе е подплатен и могат да ходят и на консултация с него .
Ако го искате ,пишете ми на лични.

Бранимира има бебепорт към количката, благодаря ти много за предложението!  Hug

# 26
  • Мнения: 1 770
Taкаааааааа.Ивет, радвам се, че на Брани бебето е по-добре.
При Ефи закарах матраче (почти ново) за детско легло и няколко завивки и тем подобни които по принцип си бяха наречени за Бранимира  Hug
Друго, амо смятате, че на Бранимира с това бебе и е по-належащао да има пералня, можем да закараме някак тази от нас която купихме за Хелиана, а самата Хелиана да почака (за нея ще си занесем хладилника).

Не знам какво да ти кажа за пералнята, все пак тя си беше купена за Хелиана, някак не ми се струва подходящо да я предназначим за друг, ама вие казвайте.  newsm78

Друго, има една печка тип "Раховец" с работеща фурна и два котлона - пак на хазайката.Мога да говоря с нея и за печката.Нямам представа дали ще я подари или пък ще поиска някаква символична цена  newsm78 Но ако кажете - ще питам веднага  Hug

Ами питай, току виж решила да я подари  Flutter

Аз лично мога да помогна с домакинска посуда - ако и е непбходима!Иве???

Да, необходима е!

Със сигурност ще посъбера и дрешки за бебето от нас - може да са малко, но ще се постарая  Peace
Ми това е от мен - чакам да казвате какво правим  Hug
Как се казва бебето  newsm78

 Hug

# 27
  • Мнения: 1 770
Е аз тази седмица си купих нова ютия и старата е налице. Беше развалена, но зет ми я оправи и сега работи, но не е хубава. Накаква китайска. Незнам направо ме е срам да я предложа, но... ако кажете.

Ако глади нормално, не е нужно да е първа хубост. Аз щях да им давам моята стара ютия в краен случай, но тя залепва по дрехите, въпреки добрия си вид

Имам разни бебешки дрешки вече бях споменала за тях , но трябва да ги прегледате.

 newsm10

Ами не разбрах още какво трябва. Имам няколко биберона на Авент номер 1. Ползвали сме ги някои около 2 седмици. И мога да дам едно от малките шишенца.  Ще се опитам да дам и някой лев ако трябва да се купи нещо.

Страхотно!   Hug

# 28
  • Мнения: 1 770
Ефи, с какви размери е матрака?
Иве, матрачето е с рамер 120/60  Hug

Тенкю! Сега ще питам за едно креватче, което ми предлагаха преди дали все още е налично и какви са му размерите.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 770
ОБЩО ЗАПИТВАНЕ

Обръщам се към всички, които са предложили да помогнат, със запитване как ви е удобно да се видим, за да взема нещата. Има няколко варианта:

  • Да направим среща на удобно място - центъра, София Ленд (вкл.при Ефросина, тъй като така или иначе ще ходя до тях, или някое друго място.
  • Да дойда до вас да ги взема.
  • Да дойдете до ДВН в Люлин, ако искате да се срещнете с Бранимира

Общи условия

Активация на акаунт