ДЕКЕМВРИйската дружина измина първата третина! Тема 4

  • 17 338
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 37
Много рядко пиша ,но ми е трудно през телефона а лаптопа събира прах под масата ,нямам време да го включа,обаче пък ми е приятно да ви чета.Ако фейсбук групата беше по активна щеше да е супер.Доктора още не може на 100% да каже какъв е пола ,на два пъти казва че прилича на момче ,но не е сигурен.

# 76
  • Мнения: 92
Здравейте и от мен.Отдавна не съм писала и аз,но исках да мине ФМ ,бях много притеснена най-вече заради възрастта ми.На 12 бях на ФМ при проф.Марков,всичко е наред за сега,момиченце.Изследванията си ги взех още на 03/06 хемоглобин 131  и другите са ОК.На 24/07 сме на втора фетална,защото докторът после излиза в отпуск.БХС не го правих,защото е статистика и при моята възраст за Даун например е 1:68 ,което ще ме побърка.

# 77
  • Мнения: 3 830
Julie, много се радвам, че всичко е наред при вас ❤️ знаех си, че ще е така 😍

Ивайла, добре дошла! От София ли си?

За ФБ, аз се присъединих, но въпросите и темите засега не ме привличат да се присъединя в някоя дискусия. Тук ми е по-приятно. Някой всъщност пише ли редовно там?

# 78
  • Мнения: 347
Julie, много се радвам, че всичко е наред при вас ❤ знаех си, че ще е така 😍

Ивайла, добре дошла! От София ли си?

За ФБ, аз се присъединих, но въпросите и темите засега не ме привличат да се присъединя в някоя дискусия. Тук ми е по-приятно. Някой всъщност пише ли редовно там?
Добре заварила , аз съм от Добрич , а ти от къде си, и има ли майки от Добрич тук☺☺☺ Ще се радвам да излизаме!

# 79
  • Мнения: 697
Иви, добре дошла сред нас! С теб сме с един термин❤

Julieto, честита ти девойка! И браво за хубавите резултати.😊

Ще ми е интересно мамите, които са във фб-групата да кажат как е там. Аз понеже с дъщеря ми като бях бременна и във форума не съм писала, само във фейса си намерих една група, та там общувахме. Готино беше, но много народ, много нещо, което мен ме шашкаше малко. 😅 Тук някак си си свикнах с вас. 😊

# 80
  • Мнения: 347
Страхотно много се радвам , ако сме активни тук всички ще си споделяме как се чувстваме и как се развиваме , много се радвам , вие имате ли предпочитания в пола?❤🥰

# 81
  • Мнения: 112
Мен така ми се иска да е момиче, едвам ще дочакам ФМ на 26ти и много се надявам да може да се види пола.
На мен продължава да ми се гади и да повръщам общо взето всичко,което хапна. Като гледам на повечето ви е минал този период вече, ама при мен си продължава Sad
Ваня Ангилова-и на мен ми предписаха Емил ама няма особен ефект..
Видях ,че коментирахте колички-аз колкото повече чета, толкова се обърквам:astonished:

# 82
  • Мнения: 882
Здравейте момичета . Радвам се , че резултатите са ви Добри и аз чакам във вторник мойте и ми е притеснено... Аз се включих в групата на първата страница , която сте публикували , обаче Няма активност там и някак си тук вас ви знам като ник имена, а там не ги познавам и ми е странно да пиша... Миналата година когато бях булка имахме група за булките и знаете ли какво направихме.  Писахме си тук докато не минаха сватбите и после си направихме фейсбу к група за да си поддържаме връзка и сега сме на тема свекърви и бебета Grinning . Та ако не се чувстваме добре в онази група можем да си направим после наша Blush

# 83
  • Мнения: 197
Аз също се присъединих към ФБ групата, но не съм писала, а и те не са много активни. Освен това, не се ориентирах дали някоя от вас е там и затова си влизам тук да ви чета Blush
Julieto, браво за добрите резултати и за девойката.
Аз също се надявам на момиченце, но още не знам. На БХС лекарката ми каза, че може би е момиче, но не беше сигурна.

Споделете какви витамини пиете. Вчера бях при моята гинеколожка и ми даде Фемибион 2. Сега чета опаковката и пише, че съдържа фолиева киселина, пък аз нея я пия отделно. Може би трябва да я спра, но докторката нищо не ми каза и сега съм в чуденка Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 19
Здравейте в новата тема момичета Simple Smile
Изчетох ви на един дъх Simple Smile Беърче, моля да ми смениш термина, вече си имам напълно официален - 25 декември. Както каза съпруга ми - някои деца ги носи щъркела, а нашето - Дядо Коледа Simple Smile
Аз вчера минах БХС, на видеозона ми казаха, всичко е идеално, но резултатите от кръвта ще излязат другата седмица. На мен ми е по-притеснено за ПКК, тъй като както по-рано бях писала съм пухкавелка (направо съм си огромничка) и очаквам всичко да ми е разбутано, въпреки че се ограничавам доста и от месеци преди да забременея съм на режими. Много се притеснявам за захар и инсулин, че миналата година ми откриха инсулинова резистентност и пиех лекарство за нея.
Относно витамините моята лекарка се презастрахова и сутрин ставам с шепа хапчета като бабите - Абофолик мета, Фемибион, Утрогестан (почвам да го спирам постепенно), а вчера ми изписа и Имунолактон. За тромбофилията (с нискорискови мутации съм) - вчера ми смени аспирин протекта с Натаспин Н, някоя от вас пила ли е ?

# 85
  • Мнения: 942
Здравейте в новата тема момичета Simple Smile
Изчетох ви на един дъх Simple Smile Беърче, моля да ми смениш термина, вече си имам напълно официален - 25 декември. Както каза съпруга ми - някои деца ги носи щъркела, а нашето - Дядо Коледа Simple Smile
Аз вчера минах БХС, на видеозона ми казаха, всичко е идеално, но резултатите от кръвта ще излязат другата седмица. На мен ми е по-притеснено за ПКК, тъй като както по-рано бях писала съм пухкавелка (направо съм си огромничка) и очаквам всичко да ми е разбутано, въпреки че се ограничавам доста и от месеци преди да забременея съм на режими. Много се притеснявам за захар и инсулин, че миналата година ми откриха инсулинова резистентност и пиех лекарство за нея.
Относно витамините моята лекарка се презастрахова и сутрин ставам с шепа хапчета като бабите - Абофолик мета, Фемибион, Утрогестан (почвам да го спирам постепенно), а вчера ми изписа и Имунолактон. За тромбофилията (с нискорискови мутации съм) - вчера ми смени аспирин протекта с Натаспин Н, някоя от вас пила ли е ?

Аз пия NatАspin 2х1 на ден. На този опит ми изписаха направо това, миналият път бях на Аспирин протект.

# 86
  • Мнения: 874
Julieto,, и аз съм на 39 год, 2ра бременност. С първото дете преди 8 години отказах БХС, точно по същата причина. Сега обаче доктора настоя и не можах да не направя. И при мен егогравски всичко е наред, но още си чакам резултати от кръвта. Дадох ги още на 4ти юни, и ми каза док че ще станат след 2 седмици. В петък не издържах и звъннах още ги нямаше. Сега от понеделник пак ще чакам. Ужасно е това чакане. Иначе съм положително настроена. Одеве се замислих, при инвитро оплождането нали се избира здрава яйцеклетка и сперматозоид, и се оплождат външно. И се трансферира направо оплодена яйцеклетката. Та си мисля че като всичко това се прави външно и от специалисти, не предполага ли, че заченатото бебе е с правилни хромозоми?

# 87
  • Мнения: 61
Здравейте Simple Smile , бих искала и аз да се присъединя към вас. Hug
Казвам се Памела, на 20 съм в 11г.с + 4 дни термина ми е 02 януари , но ви чета още от миналата тема понеже разбрахме рано, че съм бременна и все още нямаше тема за януарски мамчета Relaxed

# 88
  • Мнения: 4 660
Та си мисля че като всичко това се прави външно и от специалисти, не предполага ли, че заченатото бебе е с правилни хромозоми?
Не мисля ,че инвитро дава гаранции за здраво бебе на 100%. На външност ги избират има някакви тестове за мисля ,че хромозомни аноналии на ембриони.
Чесно казано според мен всичко е божа работа ако е рекло да се роди, ще се роди.

# 89
  • Мнения: 489
Здравейте мамчета!
Аз съм с много ниско кръвно и нормален хемоглобин,но от жегите ми става много зле-почва да ми се гади и имаш чувството,че ще припадна всеки момент. С ММ избягахме в планината вчера и тук се живее.
Относто витамините и хапчетата-моя лекар изписва хапчета в краен случай-за това го харесвам.
След един миссед аборт преди 8-9 месеца сега пия фолиева и но-шпа при нужда,но бия Хориомон 5000-за задържане до 16-та седмица-малко съм се надула и мисля,че е от тях,но в името на малкия младеж ще изтърпя.
Мисълта ми беше,че в пролетно-лятно време когато има всичко като плодове и зеленчуци може да си добавим много витамини чрез храната.
Имам проблеми със щитовидната от 15-16 години и може,би като чуя хапчета ми става лошо,защото съм изпила един склад.
Хубав ден от мен и се пазете!

Общи условия

Активация на акаунт