А какви измиващи средства? И мазила?

  • 2 170
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 379
Четох в темата за къпането доста неща за бебешката кожа и реших да попитам в друга тема, та да не разводнявам.

Стана ми много интересна теорията на немските педиатри и дори мисля, че е съвсем логична. Това ме кара да се замисля за къпането на Гогата, макар че много му харесва, може би е добре да го къпя само с вода и да разреждам къпането.

Но ми изникна и друг въпрос, във връзка с миещите средства по време на къпане. Пак в тази тема се споменава, че е добре да не се използва сапун.

Какви миещи средства използвате? И препоръчвате?

Аз къпех Гого със сапун на Чико, сега е на Бюбхен, а като се роди къпех с душ-гела на Клоран. Иначе използвам само Клоран - цялата гама козметика за бебета. Дори и млякото за почистване, с което чистя дупето след като се наака.

Да питам и за мазането на дупето.

Аз мажа дупето (гънките му) след всяка смяна на памперса - или с крема на Клоран, или с Бочко. Няколко пъти оставях да не мажа и се получаваха леки зачервявания по гънките.

Всеки път ли мажете дупето? И с какво?

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз използвам бръснарски сапун.
Мажа го с преварен зехтин

# 2
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: Valery
Аз използвам бръснарски сапун.
Мажа го с преварен зехтин


и аз така и нямаме оплаквания никакви засега

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
за сапун май позлвах пенатен. Майка ми беше купила цялата детска серия. За мазането - Джонсън

# 4
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Valery
Аз използвам бръснарски сапун.
Мажа го с преварен зехтин

И аз правех така.
Вече не мажа със зехтин, но продължавам да ползвам само бръснарски сапун.

# 5
  • Мнения: 8 769
Доскоро ползвах бебешкия сапун ТЕО бебе, сега купих някакъв друг-не помня името. Мажа след баня с мляко за тяло на Чико.

# 6
  • Мнения: 4 965
Сапунчето ни е "Бюбхен". За шампоан още сме малки. Всички възможни мазилца са ни на "Клоран" - изключение прави превареният зехтин, с който се мажем след "голямото къпане" - т.е. тяло и косичка и "Бочко" със смрадлика, който слагам, когато мием дупетата през деня. Най-доброто е кремчето на "Клоран" против корички по главата - мирише приятно, нежно е, не е мазно и бебки го харесват, а и до сега не са имали дори и една коричка.

# 7
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: tedi_b
Вече не мажа със зехтин, но продължавам да ползвам само бръснарски сапун.

Аз преди месец реших, че вече е голям и започнах да го къпя и мажа с Нивеа. Сега сме с атопичен дерматин  Sad  - не знам дали има връзка със смяната, но реших да си се върна пак към първоначалните мазилки.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 277
Къпя го всеки ден от както се е родил със сапун на Нивеа, този с овесените ядки-кожата му става разкошно бяла след това.Като се наака през деня на мивката и пак с този сапун, не го мажа с нищо след това, само го избърсвам с тензухена пелена.А вечер след къпане мажа цялото телце с млякото на Нивеа.Дупето рядко му мажа, само ако се е зачервило-пак с крема на Нивеа за подсичане.
В началото се хвърлих на скъпа козметика, но май няма смисъл когато бебето не е чувствително...
а за крема за бръснене и зехтина-мое мнение че е отвратително

# 9
  • Мнения: 4 915
Къпя я с гел-душа на Клоран. Отскоро през една баня, вместо с него, ползвам масло за баня на Линола Фет - кожата й става невероятно гладка, нежна и мека.

Мажа със студено пресован зехтин след баня.

# 10
  • Мнения: 46 516
И аз не знаех, че не трябва да се използват миещи средства Embarassed  досега карахме Сапун Нивеа, шампоан Нивеа, крем Пенатен или Нивеа, мажа с преварен зехтин Grinning
Преди я къпех със сапунчетата на Джонсън и пак съм много доволна, но като свършиха реших да разнообразя и взех Нивеа, но имам чуството, че повече изсушават кожата от Джонсън-а Grinning

# 11
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Valery
Сега сме с атопичен дерматин  Sad  - не знам дали има връзка със смяната, но реших да си се върна пак към първоначалните мазилки.

Хубаво си решила, има време за други мазила  Wink

# 12
  • Мнения: 444
Аз мия малката със сапун Пенатен, но само дупето и крачетата, главата с шампоан на Бюбхен! Преди месец-два кожата и стана много суха и спрях да я мажа с бебешки масла и други подобни, сапун също използвам по рядко! Започнах да слагам във водата за къпане по няколко капки олио за вана на Бюбхен и в момента кожата и е супер, а от както стана на 7 месеца я къпя през вечер! Аз мажа само вечер дупето и гънките с крем Здраве, защото няма нужда кожата и е добре! Пробвала съм различни кремчета, но Здраве ни оправя най- бързо ако има проблем!
Поздрави! Wink

# 13
  • Мнения: 928
Ние ползваме сапунчето на Бюбхен,за след баня-преварен зехтин,а дупето мажем с Бочко.Задължително, на всяка смяна на памперса мажа дупата,защото все се обриваме.

# 14
  • Мнения: 4 965
Цитат на: Katrin_77

... а за крема за бръснене и зехтина-мое мнение че е отвратително


Не искам да споря, нито да убеждавам или разубеждавам някого. От личен опит обаче да кажа - аз също от 2-3 години се мажа с преварен зехтин след баня и се чувствам страхотно. С чувствителна кожа съм и преди това задължително се изривах от каквито и да било козметични масла, млека и т.н. Зехтинът е превъзходен, ако детето (и не само) е с чувствителна кожа или има някаква алергия.
За крема за бръснене съм съгласна - случвало ми се е да се намажа, когато съм си обезкосмявала краката спешно (т.е. с бръснача - иначе ползвам епилатор) - ужасно щипе.

# 15
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
]
Цитат на: Katrin_77

... а за крема за бръснене и зехтина-мое мнение че е отвратително


става въпрос за сапун за бръснене  Bulb

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: Valery
]
Цитат на: Katrin_77

... а за крема за бръснене и зехтина-мое мнение че е отвратително


става въпрос за сапун за бръснене  Bulb


Да за сапун(обърках се)-същата гадория ми се струва, но това е мое мнение, не искам да обиждам никой

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Мия я със сапуна на Чико - не щипе очите и се отмива много лесно, с един лекичък аромат, който обожавам. Чико имат и едно олио за мазане (зехтин с билки) с него съм я мазала не повече от 3-4 пъти от както се роди. Днес става на два месеца и е с много светла кожа. Правех същото и със сина ми, той също е много светъл.
Не съм голям фен на мазането с мазила - все си мисля, че ако е нужно природата щеше нещо да измисли. Това е лично мнение е, пиша го за статистиката - не ми се спори.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: Katrin_77

а за крема за бръснене и зехтина-мое мнение че е отвратително

ама кой говори за КРЕМ за бръснене бе жена  - САПУН за бръснене пише  Confused

# 19
  • Мнения: 2 529
Като новороден го къпех с чиста водичка, а за мазане- преварен зехтин. По-късно имахме малко проблеми с пъпчици и го миех с вода с мъничко хума и го мажех по лицето с едно правено мехлемче, а гънките със зехтин. Известно време заради суха кожа го къпех с вода с разтворено в нея масло на Линола Фет, но то не може да се слага всеки ден нито пък дълго време, така че редувахме с дни само с вода. Не мажех с нищо или слагах на гънките олиото на Chicco.
Сега го къпя с редуване на чиста водичка или вода с бебешка пяна за ваничка на Chicco. Мажа на гънките след баня с тоалетно мляко на Klorane.
При смяна на памперса не го мия, а само бърша с мокри кърпички Nivea, Klorane или Pampers Grinning

# 20
  • Мнения: 112
От къде мого да купя бръснарски сапун.Извинявайте за тъпия въпрос,ама питах на няколко места и нямаше.

# 21
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: kotarche
От къде мого да купя бръснарски сапун.Извинявайте за тъпия въпрос,ама питах на няколко места и нямаше.

Ами търси по пазарите.
Последния път мъжо го купи от някъде. Иначе съм виждала на Кооперативния в Люлин

# 22
  • Мнения: 421
А защо преварявате зехтина, и не цапа ли дрешките? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 417
Аз също мажа с преварен зехтин след къпане и сапун Джонсън. От няколко дни реших да пробвам с някакво олио на Чико но кожичката му почна да става суха на места и пак се връщам към зехтина. Не мирише и попива бързо така че не цапа дрешките.
От 2 ия месец на бремеността се мажех със зехтин, купих си и  някакви други мазила , но тъй като те бързо свършиха , а цената им беше сериозна реших да довърша пак със зехтин - нямам нито една следа от бременноста!

# 24
  • София
  • Мнения: 9 475
Абсолютно НЕ мажа дупето на всяка смяна на памперса. Смятам, че не е правилно. Мое мнение.
Иначе и аз ползвам козметиката на Клоран и на Нивея. Е, то е ясно от кое съм по-доволна Wink .
Е, всъщност само олиото на Нивея ме дразни-разфасофката. Неможаха ли нещо по-умно да измислят, да не се лее така. Imp
За банята- разтварям във ваната,в  която къпем Лора малко количество от гел-пяната на Клоран.
Иначе дупето мия само със сапунчето на Нивея.

# 25
  • Мнения: 466
Аз ползвах кремче против подсичане на Нивея, сега също го използвам понякога.
А след къпане мажа тялото му с млякото на Нивея.Много съм доволна и от двата продукта. Stuck Out Tongue

# 26
  • Мнения: 5 255
В началото до към втория месец къпехме Лора със сапуна на Chicco.
След всяка смяна на памперса  newsm30 мажехме дупето с олиото на Chicco, пак до към втория месец.
Сега я къпем с пяната за вана   newsm37 на Chicco.
След баня - олио на Chicco .
С две думи - Chicco  newsm10 .

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
ейййй, много точно тая тема сега, току що си говорих по телефона с една приятелка, често я споменавам тук във форума.
Та сега да ви кажа над какво се замислих.

Тя има две деца, та на едното - бебето (в кратце само) му преписали някакво кремче за мазане, което се прави в аптеката, не готово, против някаква алергия, някакви петънца и т.н., много добре му подействало на детето - никакви Бюбхени, Клорани и т.н.
Та това кремче било само витамини някакви, и някакъв екстракт от не знам си какво животно....(да не задълбавам сега) ...та това кремче - 100гр - 13-15 лева струва, което си е скъпичко сега, за 100гр само. И това е най-обикновено нещо, няма нищо специално вътре. Абсолютно чисто - витамини някакви си.

И с моята приятелка си говорим....а я си представи тогава какво ли слагат в бебешките шампоани и мазила, кремове.....не е ли чиста химия това? Thinking

# 28
  • Мнения: 7 106
Аз къпя всяка вечер с честа вода,като със сапун мия само дупето и ръчичките, а веднъж седмично цялото тяло.Косичсата мия със шампоан веднъж на 4 дни.Ползвам козметиката на Бюбхен,само сапунчето на Нивея до сега,а от няколко дни на Клоран.Доволна съм.Дупето мажа с Бочко след сутрешния тоалет, вечер след банята и евентуално след някое инцидентно  сменяне на акан памперс.

# 29
  • Мнения: 5 228
За моя скромен триседмичен опит мога да кажа, че ползвам няколко продукта на Бюбхен - течен сапун за глава и тяло, овлажняващ крем за личицето, олио и крем против подсичане и толкова ми харесват, че ми идва и аз да започна да ги ползвам. . .

# 30
  • Мнения: 46 516
По принцип зехтина за бебета се използва стерилизиран на водна баня и не цапа Grinning
Ето  тук можеш да прочетеш за ползите на зехтина!
Поздрави! Grinning

# 31
  • Мнения: 421
Цитат на: nikol78
По принцип зехтина за бебета се използва стерилизиран на водна баня и не цапа Grinning
Ето  тук можеш да прочетеш за ползите на зехтина!
Поздрави! Grinning


Мен за ползата от зехтина ми е ясно от отдавна, готвя само със зехтин, като го прибавям към ястието когато го сваля от огъня, защото високата температура не е добра за чистия зехтин. Та в тоя ред на мисли защо е необходимо да се преварява на водна баня?????

# 32
  • Мнения: 3 379
Мерси на всички за отговорите.

# 33
  • Мнения: 46 516
Цитат на: Gutnik
...............Та в тоя ред на мисли защо е необходимо да се преварява на водна баня?????



Трябва да се използва само стерилизиран, а стерилизирането се осъществява на водна баня Grinning

# 34
  • Мнения: 421
ясно:) мерси за инфото Grinning

Общи условия

Активация на акаунт