Шуслерови соли - тема 2

  • 26 912
  • 102
  •   1
Отговори
# 1
  • Europe
  • Мнения: 548
Ако се взимат краткосрочно се взимат по 5 таблетки при самолечение. Ако се взимат дългосрочно (6-12 месеца) с цел запълване на депата може и по 3 таблетки на ден. Има схеми при, които се взимат и по 10 таблетки, но си трябва лекар. Предозиране при 3-5 таб. не е възможно, стига да се спазват основни правила като N:6 винаги с N:10 (обратното не е задължително) и N:11 и 12 винаги с N:9 (обратното не е задължително), като ако се пият заедно 11 и 12 трябва 9-ката да се удвои, иначе е 1:1. Т.е. ако пиеш по 3 т. от 1 и 11 трябва да добавиш и 3 т. от 9. А ако пиеш нпр. 11 и 12 по 3т. трябва да добавиш 6 т. от 9-ката. Не съм сигурна, че за косопад 1 и 11 са достатъчни. Нужни са хормонални изследвания за да е ясна първопричината.

Аз отново да си задам въпроса от старата тема: Къде могат да се открият координати на проверени/препоръчани шуслерови терапевти в София? Или вие да препоръчате някой?

Като никой не ти помогне действаш както барон Мюнхаузен. Регистър на сертифицираните ШТ в България: http://www.schusslersalts.com/bg/resources/pdf/lekari.pdf

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 22:37 от bubanka

# 2
  • Мнения: 5 405
Здравейте. Simple Smile
Не съм много наясно, но си поръчах комбинация от номерата 3 8 9 и 10 при гъбички. Интересното е, че срещах и номер 11 вместо 10,но в крайна сметка си поръчах с 10ката. А гледам в предния пост някакви други комбинации. Моя пък вика че са гОла вОда. Joy Че ще ги пия, ще ги пия, все пак по 200бр опаковката съм взела, ама се чудя дали ще има ефект.. Поне 6 месеца ли трябва да ги пия? Flushed

# 3
  • Мнения: 39
Може ли някой да ми препоръча при алергичен ринит изразен със силна кашлица кой номер и по колко таблетки могат да се вземат. Положението вече месец е отчайващо и всичко има временен ефект.

# 4
  • София
  • Мнения: 632
Здравейте!
Все още се информирам за шуслеровите соли, но исках да попитам и Вас. От няколко месеца имам болки в стомаха. Като се нахраня и до 20-30 минути ме заболява стомаха. Каквото и да ям.Това е всеки ден. От прочетеното дотук смятам, че шуслерова сол номер 7 би могла да ми помогне. Така ли е?
В аптеката ми казаха да ги вземам 3 пъти по 5 хапчета.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 06:03 от suan

# 5
  • Мнения: 5 405
Отиди на гастроентеролог.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 461
Може ли препоръка за прием на сол номер 2 при ставни проблеми.Като помощно лечение на възрастни хора с ревматоидния оплаквания.Тепърва се запознавам със силите и не са ми ясни нещата.Четох също така че същият номер  влия добре при скок в растежа при тийнейджъри.Как се приема  в такъв случай

# 7
  • Мнения: 26
При закрити гнойни процеси и гъбички инфекции /течение/. Кои номера соли бихте ми препоръчали?

# 8
  • Мнения: 218
Здравейте! Давам на дъщеря ми шуслерови соли за имунитет. Номер 3,6 и 7, но не съм сигурна колко време трябва да се приемат... Чета различни мнения и коментари като някои препоръчват и през целия зимен сезон. Някой знае ли как е правилно? Благодаря

# 9
  • Мнения: 88
Скрит текст:
Здравейте! Давам на дъщеря ми шуслерови соли за имунитет. Номер 3,6 и 7, но не съм сигурна колко време трябва да се приемат... Чета различни мнения и коментари като някои препоръчват и през целия зимен сезон. Някой знае ли как е правилно? Благодаря

От 3 до 6 месеца, като при продължителен прием на сол 6 задължително и сол 10

Скрит текст:
При закрити гнойни процеси и гъбички инфекции /течение/. Кои номера соли бихте ми препоръчали?

При закрити гнойни процеси - сол 11, но поради продължителния и прием и сол 9

Скрит текст:
Може ли препоръка за прием на сол номер 2 при ставни проблеми.Като помощно лечение на възрастни хора с ревматоидния оплаквания.Тепърва се запознавам със силите и не са ми ясни нещата.Четох също така че същият номер  влия добре при скок в растежа при тийнейджъри.Как се приема  в такъв случай

Според немската графиня Волфскийл фон Хайхенберг сол 2 е задължителна за всички деца, особено подходяща при подрастващи.
За ставни проблемиможе да подпомогне лечението, но трябва продължително време поне по 5-10 таблетки дневно

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 15:54 от bubanka

# 10
  • Мнения: 419
Здравейте, някой поръчвал ли е от тези соли от немския амазон?
https://www.amazon.de/dp/B00717KMM6?ref_=ast_bbp_dp

# 11
  • София
  • Мнения: 3 035
Здравейте, някой поръчвал ли е от тези соли от немския амазон?
https://www.amazon.de/dp/B00717KMM6?ref_=ast_bbp_dp

Не съм ги поръчвала от там, но ги купувам от една позната в България.

# 12
  • Мнения: 1 025
Здравейте,
за хрема на дъщерями 1г и 2м е, съм взела сол 3 и сол 8, по колко да давам от тях.
3х1 или 5х1?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 461
Здравейте.Казаха ми че много добре действат солите при болки в растежа на тийнейджъри.Бих искала да споделите опит по темата ако имате.Какви точно,как се приемат... отзиви

# 14
  • ...
  • Мнения: 513
Здравейте,
Бременна съм и четох за шуслеровите соли. Искам да попитам има ли изпитали комбинацията за 2ри триместър и помага ли?
 Шуслерова сол №1   табл.х 80 Calcium fluoratum D12      5 таблетки сутрин
Шуслерова сол №2   табл.х 80 Calciumphosphoricum D6  5 таблетки на обед   
Шуслерова сол №8   табл.х 80 NatruimchoratumD6           5 таблетки вечер

# 15
  • Мнения: 4
Здравейте, имаме дете на 1г. и 2 месеца и въпреки, че доста от зъбките му поникнаха, то продължава да спи неспокойно вечер и често да се буди. Бихте ли ни препоръчали шуслерови соли за спокоен сън ?

# 16
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте, знаете ли от къде и как мога да си поръчам ШС , но без глутен?Знам, че ги няма в БГ, но могат да се поръчат отвън.

# 17
  • Мнения: 40
3 важни минерални соли за балансиране на хормоните

Кои минерални соли е полезно да приложим, за да регулираме отделянето на хормоните, да балансираме хормоналното равновесие по време на деня – ето какво препоръчва графиня Ангелика Волфскийл:

- Шуслерова сол №4 калиев хлорид - важно средство за здравето на жлезите, неутрализира чуждите вещества в организма.

- Шуслерова сол №6 калиев сулфат - активира обмяната на веществата вътре в клетката, пречиства самата клетка и й помага да изведе и разгради токсините и увредените си органели с помощта на процеса автофагия (естественият механизъм на организма да се самопрочиства от вредни, стари или болни клетки).

- Шуслерова сол №7 магнезиев фосфат - много важна за нормалното здравословно състояние, тъй като релаксира и едновременно с това подхранва вегетативната нервна система. Както знаем, вегетативната нервна система определя правилното функциониране на жлезите.

В тази комбинация немският натуропат препоръчва солите да се приемат по 5 табл. от всяка, разпределени сутрин, обед и вечер, за 6-8 седмици. След пауза програмата може да се прилага отново, при необходимост няколко пъти в годината.
Цитат Edna.bg

Някоя  от вас  пробвала ли е тази комбинация ? Има ли ефект ?

# 18
  • Мнения: 140
Здравейте, знаете ли от къде и как мога да си поръчам ШС , но без глутен?Знам, че ги няма в БГ, но могат да се поръчат отвън.

Аз си поръчвам такива през фейсбук. Има група за поръчки. Момичето винаги има налични, от София е. Ако ви интересува мога да ви пусна линк към групата на лично. Безглутенови са и без наличие на магнезиев стреат.

# 19
  • Мнения: 185
Здарвейте,  педиатърката ни предписа соли 3,5,7 за никнещи зъбки(нервност, температура), но не разбрах точно как и кога да ги давам, ще се радвам ако някоя мама е давала да сподели опит.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Някой приемал ли е ШС при хипофункция на щитовидната жлеза и при ниско желязо?
Препоръчаха ми да си взема номер 3, 2, и 5.

И откъде мога да си ги купя/поръчам най-изгодно?

nadi_nvp. може ли линк и на мен на ЛС?
Благодаря!

# 21
  • София
  • Мнения: 9 933
Идеи за алергия от полени (вятър) хрема? Но приемам в момента и дузофарм... затова чистата хомеопатия май не е вариант

# 22
  • Мнения: 85
Здравейте, знаете ли от къде и как мога да си поръчам ШС , но без глутен?Знам, че ги няма в БГ, но могат да се поръчат отвън.
И аз си поръчвам редовно от Германия, безглутенови соли, излизат ми много изгодно, защото има големи опаковки Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 133
Здравейте, има ли подходяща комбинация от шуслерови соли при миоматозни възли?

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте 😊. Мога ли да приемам заедно комбинациита за отслабване 5,9,10 и комбинацията за целулит 1,4, 12. По-колко бройки и от кои номера? Благодаря

# 25
  • Мнения: 85
Здравейте 😊. Мога ли да приемам заедно комбинациита за отслабване 5,9,10 и комбинацията за целулит 1,4, 12. По-колко бройки и от кои номера? Благодаря
[/quote]
Здравей,
лично аз не мисля, че е добра идея да се пият 6 номера от солите едновременно.
Аз започнах с комбинацията за целулит  за период от 1 месец и освен с изглаждането на кожата свалих и 2 килограма. Сега смених с комбинацията за отслабване, но не разчитам само на нея, а и ограничавам сладкото и тестените храни.
схемата е : по 5 табл сутрин, обед и вечер съответно 5/10/9 , а за целулит 1/4/12

# 26
  • Мнения: 7 034
Номер три става ли за запушен нос (година и половина )и каква дозировка ???

# 27
  • Мнения: 113
Здравейте малката е на 2г. 6 месеца и често боледува, чета за комбинация между шуслерови соли  3.6 и7, по 3 пъти на ден по едно. Мога ли да ги давам на детето така, защото не пише от каква възраст е подходящо и има ли някакъв ефект според вас

# 28
  • Мнения: 140
Здравейте малката е на 2г. 6 месеца и често боледува, чета за комбинация между шуслерови соли  3.6 и7, по 3 пъти на ден по едно. Мога ли да ги давам на детето така, защото не пише от каква възраст е подходящо и има ли някакъв ефект според вас
Аз давам соли от 6-месечна възраст. Ако боледува много бих заложила на номер 3 по 3 таблетки сутрин, като това е профилактичната доза. Ако започва да се разболява 3 пъти по 3.

# 29
  • Мнения: 85
Номер три става ли за запушен нос (година и половина )и каква дозировка ???

За запушен ползваме 8 и 3 - редувам през 15тина минути по 1 таблетка - за възрастен или за дете - до подобрение.
След това пием 3 пъти на ден по 2 табл от 3ка, 4ка и 8ца. Ако се появят храчки - заменям 8цата с 6ца.

# 30
  • Мнения: 7 034
Малко се обърках виждам различни схеми...Някой давал ли е Имунокинд за имунитет понеже виждам различна схема +шуслерови соли 3 или 3,6,7 🙄😇Коя е вярната?
3 по 1 т. Нали ?
И в колко вода навсякъде пише малко 🙄примерно 30 мл или повече -цяла чаша и как се пият цял ден на глътки или наведнъж.(Доста въпроси но отскоро ги ползвам за малката)

# 31
  • Мнения: 140
Малко се обърках виждам различни схеми...Някой давал ли е Имунокинд за имунитет понеже виждам различна схема +шуслерови соли 3 или 3,6,7 🙄😇Коя е вярната?
3 по 1 т. Нали ?
И в колко вода навсякъде пише малко 🙄примерно 30 мл или повече -цяла чаша и как се пият цял ден на глътки или наведнъж.(Доста въпроси но отскоро ги ползвам за малката)
Имунокинд съм ползвала с каката. Ефект при нас нямаше. С дребния използвах Биозин преди ясла, определено имаше ефект, в сравнение с каката. Соли за имунитет не съм ползвала, но пък при други симптоми редовно ги употребявам. Сина си ги хруска като солетки от преди годинката. Ако можете така ги давайте. Нашата хомеопатка казва, че по 5 от вид са за профилактика, при тях предозиране няма. Имало е случай да дам по 30 от 3-ката на сина на 1.5г. Спазвам принципа на 15 мин. преди и след на не пие вода и да не яде. Успех!

# 32
  • Мнения: 2 495
Здравейте,дъщеря ми е на 2 год.и 2 мес.и отскоро тръгна на ясла и съответно тръгнаха и сополите.Проблема при нея,е че много трудно приема лекарства и няма вариант да дъвче хапчето...трябва да й го разтворя във водата за пиене.По каква схема да се водя и как да ги давам?Мисля да започна със сол Номер 3

# 33
  • Мнения: 103
Здравейте! Странно е, че отдавна никой не е писал тук Simple Smile Търся мнения за солите след 12, по конкретно за №15. Някой ползвал ли ги е?

# 34
  • Мнения: 85
Здравейте! Странно е, че отдавна никой не е писал тук Simple Smile Търся мнения за солите след 12, по конкретно за №15. Някой ползвал ли ги е?
Здравейте, аз лично не съм ползвала ШС 15, но я поръчвах наскоро за един познат с цел да я комбинира с 2 и 11, за ревматоидни оплаквания. Той е много доволен, казва че отоците и болките в ставите намаляват.
У дома ползваме 21 и 26 - които са цинк и селен - за добро зрение, имунитет и чиста кожа. Пием ги от ковид кризата насам, с почивки разбира се.
Доволни сме Simple Smile
https://lekbook.com/homeopathy/shuslerova-sol-no-15-kalium-yodatum-kalium-jodatum

# 35
  • София
  • Мнения: 3 756
Моля препоръчайте шуслерови соли,които са подходящи за вазомоторен(везикуларен)ринит.Ако може и за подпухнали очи сутрин…

# 36
  • Мнения: 5 563
Здравейте! И аз искам да подсиля имунитета на баткото ни (3г и половина), заради градината. Пресякох една хрема с ШС 3 и искам да ги продължа, но не знам по каква схема да ги давам за подсилване? По колко таблетки на ден и в продължение на колко дни?

# 37
  • Мнения: 140
Нашата хомеопатка е на мнение, че 3-5 таблетки дневно е достатъчно за профилактика. Може постоянно да се дава до пролетта, няма опасност от предозиране. Аз лично, като видя че окапват децата в градината давам по 10 на ден.

# 38
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте! Странно е, че отдавна никой не е писал тук Simple Smile Търся мнения за солите след 12, по конкретно за №15. Някой ползвал ли ги е?
Здравейте, аз лично не съм ползвала ШС 15, но я поръчвах наскоро за един познат с цел да я комбинира с 2 и 11, за ревматоидни оплаквания. Той е много доволен, казва че отоците и болките в ставите намаляват.
У дома ползваме 21 и 26 - които са цинк и селен - за добро зрение, имунитет и чиста кожа. Пием ги от ковид кризата насам, с почивки разбира се.
Доволни сме Simple Smile
https://lekbook.com/homeopathy/shuslerova-sol-no-15-kalium-yodatum-kalium-jodatum
Здравейте, аз съм с артрит и се интересувам от солите.
Може ли да попитате познатият ви от колко време ги пие и кога е усетил подобрението?
И друго пие ли освен тях- вкл. и лекарства.

# 39
  • Мнения: 67
Здравейте търся мнение за сол 5 и 8 ,как се приемат ,като проблемите са ми хиляди.
Най вече увреда на нервната система от лумбална пункция ,психика,всичко ми е разбито

# 40
  • Мнения: 416
Здравейте, аз се интересувам колко време могат да се приемат шуслеровите соли. Моят хомеопта ми е предписал 3,5 и 7 за 2 месеца, а после? Възможно ли е предозиране? Вторият ми въпрос е някой дали е лекувал кисти на яйчниците и гърдите със соли

# 41
  • София
  • Мнения: 864
А някой имал ли е подобрение, облекчение на симптоми на автоимунни заболявания? Интересувам се за артрит.

# 42
  • Мнения: 384
Здравейте, поръчах вносни соли. Имате ли информация дали има вариант да е нещо фалшиво.
Добавям, че започнах с българските и съм доволна! Давам им под езика. Ръководя се от книга за солите при децата
Ползвам 2-ка за слаби капиляри при малкия ми син и за болки на растежа при големия.
3-ка за имунитет, 3+8 при дрезгав глас.
А някой има ли наблюдения върху комбинацията за алкохолна зависимост.

# 43
  • Мнения: 85
От години си поръчвам соли от Германия, според мен за страхотни - нямат глутен и лактоза

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 211
Здравейте. При конюнктивит при дете (6г почти) каква комбинация да направя? Не е много засегнат, но изтича по малко секрет и са му зачервени очичките. Благодаря.

# 45
  • Мнения: 411
Здравейте, откъде си поръчвате солите? Интересувам се за задна хрема на бебе на 9 месеца при никнещи зъби каква комбинация се прави? Благодаря

# 46
  • Мнения: 85
Здравейте,
номер 3, 7 и 8 - по 1 табл във водичка на интервал от 15-тина минути, след подобрение - може по 2-3 пъти на ден

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 12:27 от bubanka

# 47
  • Мнения: 411
Здравейте,
номер 3, 7 и 8 - по 1 табл във водичка на интервал от 15-тина минути, след подобрение - може по 2-3 пъти на ден
Може ли да попитам от трите в една водичка ли се разтварят по 1 или в отделни дозички вода?

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 12:37 от bubanka

# 48
  • Мнения: 67
Има ли соли който биха помогнали за херпесни вируси и евредено зрение от тях.

# 49
  • Мнения: 140
Здравейте, откъде си поръчвате солите? Интересувам се за задна хрема на бебе на 9 месеца при никнещи зъби каква комбинация се прави? Благодаря
Аз бих ползвала 3.4.6 - ако може да дъвче директно му ги давайте, усвояват се от лигавицата на езика. 3 е за първа помощ на организма при настинка или вирус, 4 е за кашлица, която може да се получи, в следствие на хремата, 6 е за приключване на заболяването и укрепване на организма. Бих давала по 1 от вид на всеки два часа да схруска, до отшумяване на симптомите. Важно е 15 преди това да не е яла/яло детето и поне 10 мин след да не се консумира нито вода, нито храна.

# 50
  • Мнения: 411
Здравейте, откъде си поръчвате солите? Интересувам се за задна хрема на бебе на 9 месеца при никнещи зъби каква комбинация се прави? Благодаря
Аз бих ползвала 3.4.6 - ако може да дъвче директно му ги давайте, усвояват се от лигавицата на езика. 3 е за първа помощ на организма при настинка или вирус, 4 е за кашлица, която може да се получи, в следствие на хремата, 6 е за приключване на заболяването и укрепване на организма. Бих давала по 1 от вид на всеки два часа да схруска, до отшумяване на симптомите. Важно е 15 преди това да не е яла/яло детето и поне 10 мин след да не се консумира нито вода, нито храна.
Така ще процедирам май. Само да ми пристигнат. Направо е ужас с тая хрема малко дете просто е кошмар. Не мога така да я гледам да се мъчи, не може да диша, да се храни. Правя промивки с физиологичен разтвор и пръскам с Инфлуназал, обаче файда не знам колко има. Имам и морска вода и с нея също третирам. Но общо взето като си легне да спи е ужас.

# 51
  • Мнения: 14
Здравейте,отскоро ви чета и искам да попитам дали някой има книгата за всички шуслерови соли,защото вече не може да се намери ?
bijito_88@abv.bg
Желая ви хубав ден🍀🍀🍀

# 52
  • Мнения: 384
Здравейте,отскоро ви чета и искам да попитам дали някой има книгата за всички шуслерови соли,защото вече не може да се намери ?
bijito_88@abv.bg
Желая ви хубав ден🍀🍀🍀

Ако я намериш, би ли ми я пратила nelita.todorova@abv.bg
Аз скоро си купих, но е само за прилагане на солите при деца. Мисля, че и за нас е същото, просто дозата е по-голяма

# 53
  • София
  • Мнения: 5 192
... N:11 и 12 винаги с N:9 (обратното не е задължително), като ако се пият заедно 11 и 12 трябва 9-ката да се удвои, иначе е 1:1. Т.е. ако пиеш по 3 т. от 1 и 11 трябва да добавиш и 3 т. от 9. А ако пиеш нпр. 11 и 12 по 3т. трябва да добавиш 6 т. от 9-ката. Не съм сигурна, че за косопад 1 и 11 са достатъчни. ...
aleina, моля те за коментар - при акне са препоръчани точно 9, 11 и 12, по 3бр от трите. Значи от номер 9 трябва да се приемат 6 бр, а 11 и 12 по 3 бр?
Моля за съвет и в коя част на денонощието се пият различните соли. Има ли значение?

# 54
  • Мнения: 2 962
Интересувам се от комбинация от соли при хиперфункция на щитовидната жлеза, ако някой е постигнал ефект?

# 55
  • Мнения: 5 133
Здравейте!
Искам да сваля около 2-3 кг. и не съм сигурна коя комбинация е добре да започна - за детоксикация или за отслабване? Прочетох за действието на солите и при двете комбинации и ми изглеждат подходящи и двете, като с тази за детоксикация се надявам да постигна двоен ефект - детокс и отслабване. Какво ще ми препоръчате?

# 56
  • София
  • Мнения: 5 192
... N:11 и 12 винаги с N:9 (обратното не е задължително), като ако се пият заедно 11 и 12 трябва 9-ката да се удвои, иначе е 1:1. Т.е. ако пиеш по 3 т. от 1 и 11 трябва да добавиш и 3 т. от 9. А ако пиеш нпр. 11 и 12 по 3т. трябва да добавиш 6 т. от 9-ката. Не съм сигурна, че за косопад 1 и 11 са достатъчни. ...
aleina, моля те за коментар - при акне са препоръчани точно 9, 11 и 12, по 3бр от трите. Значи от номер 9 трябва да се приемат 6 бр, а 11 и 12 по 3 бр?
Моля за съвет и в коя част на денонощието се пият различните соли. Има ли значение?
Самостоятелен прием на соли 9, 11 и 12, без друг медикамент НЕ РАБОТИ, за съжаление.

# 57
  • Мнения: 2 616
Не разчитайте за лекуване на какво ли не само на шуслеровите соли. Nerd Все пак има и доза реклама. В много случаи имат чудесен ефект при остри проблеми, както и при някои хронични, но винаги трябва да се търси дълбоко и сериозно лечение и къде е всъщност проблемът. Това са хомеопатични лекарства в ниски потенции и могат да се дават като помощно средство при остри и хронични проблеми и за по-дълго време, но много по-бърза и добра работа може да свърши точното хомеопатично лекарство в по-висока потенция. Назначаването на шуслеровите соли не изисква толкова прецизност, но и далеч невинаги само с тях може да се оправи проблемът. 2-3 таблетки наведнъж са достатъчни, независимо дали става дума за дете или възрастен и няма значение дали се дъвчат или се пият с малко вода. Hands Ok Hand  Детоксикация и отслабване си изискват хранителен режим, пълно гладуване или с плодове или сокове.Laughing  И съответно някои билки за прочистване на черния дроб и лимфата. Много проблеми се оправят с лични усилия и здравословен начин на живот.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 756
При бързо омазняващата се коса се препоръчва сол 9.Самостоятелен прием или комбинация с друга сол,но коя?
По-нагоре прочетох,че самостоятелно не работи...

# 59
  • София
  • Мнения: 5 192
При бързо омазняващата се коса се препоръчва сол 9.Самостоятелен прием или комбинация с друга сол,но коя?
По-нагоре прочетох,че самостоятелно не работи...
Ако визираш моя пост, че трите соли 9,11,12 самостоятелно не помръдват мрадежко акне, то в мнението ми има и опитност с бързо омазняваща се коса - и за това не помага!

# 60
  • Мнения: 85
Здравейте, тази седмица започнах на тийна вкъщи следната комбинация за акне - 1, 9, 10, 12, 21, 24 и 26
едновременно се маже и с шуслеровия крем на Pfluger А - за акне
За сега има успокоение на възпаленията.
Надявам се след още 1 седмица да има с какво да се похваля

# 61
  • София
  • Мнения: 5 192
Диди, каква е дозировката, как точно ги пие?

# 62
  • Мнения: 48
Здравейте,можете ли да ми препоръчате комбинация при силна умора и сънливост.

# 63
  • Мнения: 2 616
Здравейте,можете ли да ми препоръчате комбинация при силна умора и сънливост.

А защо не си направите ПКК и не се консултирате поне с вашето джипи например... Един куп причини може да има за тези оплаквания, а вие очаквате ей така с някакви шуслерови соли, дадени незнайно според каква презумпция, да се оправите?! Ниско желязо, недостиг на вит. Б12, проблеми с щитовидната жлеза, депресия поради някакви причини, синдром на хронична умора, да не говорим за по-сериозни проблеми... Nerd Трябва да се уточни причината за оплакванията, а не да се лекува на сляпо. Hands Ok Hand

# 64
  • Мнения: 48
Здравейте,можете ли да ми препоръчате комбинация при силна умора и сънливост.

А защо не си направите ПКК и не се консултирате поне с вашето джипи например... Един куп причини може да има за тези оплаквания, а вие очаквате ей така с някакви шуслерови соли, дадени незнайно според каква презумпция, да се оправите?! Ниско желязо, недостиг на вит. Б12, проблеми с щитовидната жлеза, депресия поради някакви причини, синдром на хронична умора, да не говорим за по-сериозни проблеми... Nerd Трябва да се уточни причината за оплакванията, а не да се лекува на сляпо. Hands Ok Hand

Правила съм какви ли не изследвания и съм ходила при какви ли не лекари..единствено се съмняваха последна за автоимунно,но не уточниха какво и как да го лекувам.Затова се опитвам да си помогна сама вече..

# 65
  • Мнения: 2 616
Здравейте,можете ли да ми препоръчате комбинация при силна умора и сънливост.

А защо не си направите ПКК и не се консултирате поне с вашето джипи например... Един куп причини може да има за тези оплаквания, а вие очаквате ей така с някакви шуслерови соли, дадени незнайно според каква презумпция, да се оправите?! Ниско желязо, недостиг на вит. Б12, проблеми с щитовидната жлеза, депресия поради някакви причини, синдром на хронична умора, да не говорим за по-сериозни проблеми... Nerd Трябва да се уточни причината за оплакванията, а не да се лекува на сляпо. Hands Ok Hand

Правила съм какви ли не изследвания и съм ходила при какви ли не лекари..единствено се съмняваха последна за автоимунно,но не уточниха какво и как да го лекувам.Затова се опитвам да си помогна сама вече..
Дайте скрийншот или по някакъв друг начин визуално всичките си изследвания. Въпросът е и къде живеете и къде ходите да се консултирате, защото има лекари и лекари.

# 66
  • Мнения: 85
Диди, каква е дозировката, как точно ги пие?

Пие сутрин по 5 табл от 1, 21, 24 и 26
В шишето с вода за училище му разтварям пак по 5 табл -  9, 10 и 12

Dilein -
при умора и сънливост - на мен ми се случва когато съм недоспала и съм поела повече ангажименти - помага ми комбинацията 3, 5 и 7
3- ката помага за насищане на клетките с кислород;
5 - цата е Калий - знам че го препоръчват и на спортисти при повишено натоварване, и при хора със сърдечни проблеми;
7 - цата е Магнезий

Сутрин - 5 - 5 табл
Обед - 3 - 5 табл
Вечер 7 - 5 или 10 табл / разтворени в гореща вода/



# 67
  • Мнения: 575
здравейте , възможно ли е Шуслеровите соли да засилят проблема , на втория ден след началото на употребата им ?
става въпрос за ШС 1 и ШС11, за пролабирало влагалище

# 68
  • Мнения: 2 616
здравейте , възможно ли е Шуслеровите соли да засилят проблема , на втория ден след началото на употребата им ?
става въпрос за ШС 1 и ШС11, за пролабирало влагалище
Какви са били симптомите преди и какво се е засилило, пролапсът само на влагалището ли е цялостен?! От колко време е, на колко сте години, раждания...?

# 69
  • Мнения: 575
здравейте , възможно ли е Шуслеровите соли да засилят проблема , на втория ден след началото на употребата им ?
става въпрос за ШС 1 и ШС11, за пролабирало влагалище
Какви са били симптомите преди и какво се е засилило, пролапсът само на влагалището ли е цялостен?! От колко време е, на колко сте години, раждания...?


Здрваейте , благодаря , че се отзовахте Simple Smile
Ами пролапса на влагалището е от няколко години , жената е в менопауза от 3г , отстранена е матката поради миоматичен възел/яйчниците не са отстранени/ , няма емоционални оплаквания , но е с по- тежка енергия , има тъга , самота и вътрешно напрежение  , които засилват апетита й за храна и може би това отпуска коремната стена ..така мисла аз, но дали е така , не съм запозната Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 616
здравейте , възможно ли е Шуслеровите соли да засилят проблема , на втория ден след началото на употребата им ?става въпрос за ШС 1 и ШС11, за пролабирало влагалище
Какви са били симптомите преди и какво се е засилило, пролапсът само на влагалището ли е цялостен?! От колко време е, на колко сте години, раждания...?
Здрваейте , благодаря , че се отзовахте Simple Smile
Ами пролапса на влагалището е от няколко години , жената е в менопауза от 3г , отстранена е матката поради миоматичен възел/яйчниците не са отстранени/ , няма емоционални оплаквания , но е с по- тежка енергия , има тъга , самота и вътрешно напрежение  , които засилват апетита й за храна и може би това отпуска коремната стена ..така мисла аз, но дали е така , не съм запозната Simple Smile
Няма емоционални оплаквания?!? А това какво е: тъга , самота и вътрешно напрежение, които засилват апетита й за храна... Тази жена, ако иска да се лекува, трябва да си намери свестен лекар, който практикува хомеопатия, терапията не е само за едни шуслерови соли. И й трябва решаване на емоционалните проблеми, но далеч не всички хора искат да се лекуват или да търсят алтернативи. Упражнения за коремната стена също, трябва мотивация и желание за лечение, няма да стане само с 2 ШС. Много хора очакват прости решения на сложни проблеми, че даже и с минимално участие на лекувания, но не се получава така. На първо място всеки сам е отговорен за собственото си здраве и благополучие - душевно и всякакво, и сам определя избора си.

# 71
  • Мнения: 40
Здравейте! Интересувам се от комбинация соли за дългогодишен и упорит запек. Ходила съм на много доктори и до сега не съм имала някакво работещо решение. В последствие от това предполагам, ми се появи псориазис Рубла пиларис, имам хашимото, анемия и дефицит на вит. Б12 и вит. Д... Та за това ми се иска да започна първо с лечение на запака и дано нещо вече да ми подейства....

# 72
  • Мнения: 85
Шуслерова комбинация, подходяща при запек, който най-често се проявява при застоял начин на живот и нездравословен и несъобразен хранителен режим. За подобряване на храносмилателните процеси приемайте повече фибри, плодове и зеленчуци, бобови култури, мюсли и зърнени закуски с овесени ядки.

Комбинацията се състои от три вида соли:

Шуслерова сол № 10 -  Подпомага пречистването на организма от токсини и стимулира чернодробните функции. Подпомага функцията на бъбреците и отделителната система, както и функциите на панкреаса и подобрява състоянието на храносмилателната система.
Шуслерова сол № 8 - Подпомага нормалното функциониране на бъбреците. Прилага се при нарушения и проблеми със стомашно-чревния тракт. Прилага се при запек.
Шуслерова сол № 7 - Подпомага правилното функциониране на жлезите с вътрешна секреция. Помага при колики и газове и при спазми на мускулите.
Начин на прием:

Шуслерова сол № 10  -  5 таблетки сутрин
Шуслерова сол № 8 -  5 таблетки обед
Шуслерова сол № 7 - 5 таблетки вечер
Курс на лечение 1-2 седмици. Приемайте таблетките 15-30 минути преди или след хранене. Таблетките могат да се приемат разтворени във вода, като получения разтвор изпийте на бавни глътки. Друг начин на прием е директно таблетките да се поставят под езика до пълното им разтваряне.

За щитовидната жлеза бих препоръчала номера 21 и 26 - Цинк и Селен, които ще съдействат и за успокояване на кожата

# 73
  • Мнения: 40
Шуслерова комбинация, подходяща при запек, който най-често се проявява при застоял начин на живот и нездравословен и несъобразен хранителен режим. За подобряване на храносмилателните процеси приемайте повече фибри, плодове и зеленчуци, бобови култури, мюсли и зърнени закуски с овесени ядки.

Комбинацията се състои от три вида соли:

Шуслерова сол № 10 -  Подпомага пречистването на организма от токсини и стимулира чернодробните функции. Подпомага функцията на бъбреците и отделителната система, както и функциите на панкреаса и подобрява състоянието на храносмилателната система.
Шуслерова сол № 8 - Подпомага нормалното функциониране на бъбреците. Прилага се при нарушения и проблеми със стомашно-чревния тракт. Прилага се при запек.
Шуслерова сол № 7 - Подпомага правилното функциониране на жлезите с вътрешна секреция. Помага при колики и газове и при спазми на мускулите.
Начин на прием:

Шуслерова сол № 10  -  5 таблетки сутрин
Шуслерова сол № 8 -  5 таблетки обед
Шуслерова сол № 7 - 5 таблетки вечер
Курс на лечение 1-2 седмици. Приемайте таблетките 15-30 минути преди или след хранене. Таблетките могат да се приемат разтворени във вода, като получения разтвор изпийте на бавни глътки. Друг начин на прием е директно таблетките да се поставят под езика до пълното им разтваряне.

За щитовидната жлеза бих препоръчала номера 21 и 26 - Цинк и Селен, които ще съдействат и за успокояване на кожата
Много Ви благодаря за точният и бърз отговор ...само да попитам от къде да намеря 21 и 21 , не съм ги срещала до сега и те кога се приемат Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 юли 2023, 15:01 от MariqR

# 74
  • Мнения: 85
Номера от 13 до 27 се поръчват от Германия или Англия

# 75
  • Мнения: 40
Номера от 13 до 27 се поръчват от Германия или Англия
Благодаря, а те с другите ли се приемат или по друго време на деня?

# 76
  • Мнения: 2 753
Здравейте, имам бебче на 5 месеца  и 2 седмици и от днес е с хрема и кашля.
Личната изписа лекарства, но ми се иска да давам соли.
Имам в аптечката номер  3 ШС.
На колко часа и по колко трябва  да приема  в случая?

# 77
  • Мнения: 258
Здравейте, препоръчаха ми следната схема за подсилване на имунитета- сол 3, 6 и 7, първите две седмици по 5 таблетки от всеки номер, всеки ден, а след това се намаляват до 3 таблетки. Питането ми като доза за 4 годишно дете не е ли висока?

# 78
  • Мнения: 3
здравейте!
За 9г дете, 30 кг. Шуслерова сол 7 , 3х 2 таблетки ок ли е за спокоен сън и последният прием точно предиляганели да е или може и 1-2 часа по-рано?

# 79
  • Мнения: 85
Здравейте, препоръчаха ми следната схема за подсилване на имунитета- сол 3, 6 и 7, първите две седмици по 5 таблетки от всеки номер, всеки ден, а след това се намаляват до 3 таблетки. Питането ми като доза за 4 годишно дете не е ли висока?

Дозата не е висока, само за 14 дена е.
В остри случаи съм  давала до 15 табл от номер.

# 80
  • София
  • Мнения: 622
Здравейте.
Моля, препоръчайте ми соли, които биха ми помогнали за вагинална сухота и огромен дискомфорт. Отчаяно търся решение за това. Посетила съм доста гинеколози, следователно изследвания, лечение, но без резултат.
Искам да пробвам и със соли и търся съвет.

# 81
  • Мнения: 4
Здравейте искам да приемам две схеми на Шушлеровите соли. Едната схема e 4 8 12 по 5 таблетки от вид разтворени във вода. Като започвам с №4 Сутрин, №5 обяд, и №12 вечер.Другата схема ми е 2 3 8 по 5 таблетки от вид разтворени във вода. Като схемата е № 2 Сутрин ,№3 обяд, №8 вечер . Въпроса е дали мога да си ги почна от сутринта последователно от най- малкия номер №2  до най-голямия №12 като си ги разпределя през няколко часа през деня,вместо да спазвам правилото за сутрин обед и вечер, защото, ако спазвам правилото на двете схеми примерно ще трябва да пия едновременно от двете схеми №2 и №4 заедно сутрин по 5 таблетки от вид , и  №3 и №8 заедно на обяд по 5 таблетки от вид и №8 и №12 заедно вечер по 5 таблетки от вид

# 82
  • Мнения: 819
Здравейте! Тъй като детето ми постоянно влачи бактерия streptococcus pneumoniae, след всякакви АБ капки капани в продължение на месеци, както и АБ през уста, личният лекар каза да опитаме с шуслерови соли 3,6 и 8. Но не каза за какъв период да ги давам. В момента детето е със задна хрема, леко зелен секрет изтича от нослето и кашля от време на време. Каза също да давам Цинабсин и Тонзилотрен.
Ще съм благодарна, ако ме насочите за солите. И също може ли да ги хруска или задължително да са разтворени във водичка?

# 83
  • Мнения: 85
Здравейте,
може да му ги разтваряте във вода, може и да му ги давате да ги смуче или хруска, важното е да се прави интервала между солите и храна или напитки, различни от вода.
Хубаво да направите тази комбинация за поне 3 месеца

# 84
  • Мнения: 4
Здравейте! Тъй като детето ми постоянно влачи бактерия streptococcus pneumoniae, след всякакви АБ капки капани в продължение на месеци, както и АБ през уста, личният лекар каза да опитаме с шуслерови соли 3,6 и 8. Но не каза за какъв период да ги давам. В момента детето е със задна хрема, леко зелен секрет изтича от нослето и кашля от време на време. Каза също да давам Цинабсин и Тонзилотрен.
Ще съм благодарна, ако ме насочите за солите. И също може ли да ги хруска или задължително да са разтворени във водичка?
Здравейте, моят син в момента също е с задна хрема.При нас почти всяко боледуване хремата му е от зад, на пред нищо не излиза.Това, което правиме всеки път е промивки с физиогичен разтвор, ние ги правим и сутрин и вечер, но ако дететето дава и не е проблем може и повече пъти да се правят.За солите щом са леко зелени или жълти схемата е 3 6 8, ако пък хремата е С  белезникав бял  цвят схемата е 3 4 8 .Обаче ако давате тази схема в която ви присъства номер 6 и ще е с продължителен прием  се прибавя към нея и номер 10, защото. "Kaлиyм Cyлфypиĸyм ce paзглeждa ĸaтo вeщecтвo, ĸoeтo пpeчиcтвa ĸлeтĸитe. Шycлepoвa coл № 6 oбиĸнoвeнo ce изпoлзвa зaeднo c № 10 Haтpиyм cyлфypиĸyм, ĸoйтo пoдпoмaгa изxвъpлянe нa oтpoвитe oт тялoтo, ĸoитo ce oтлaгaт пpи пpeчиcтвaнeтo нa Kaлиyм Cyлфypиĸyм". Около 20 дни синът ми е на схемата като вашата + цинабсин ,която са ви изписали, но вече прибавих и номер 10 от съботата.Така, че според мен е удачно да давате 3 6 8 + 10  и цинабсин. Ние солите ги даваме в пласмасова малка лъжичка с малко вода колкото да умекнат солите в лъжичката и му ги даваме 3 пъти дневно по едно хапче от всичките соли плюс цинабсина  15 мин преди храна и 15 мин след това никаква храна и вода. Не използвайте метални лъжички поне това съм го прочел като инфо

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 17:02 от vastas

# 85
  • Мнения: 49
Добър ден, каква схема ползвате за трета сливица. Гледах видеата на ШС и там се споменава за 2, 6,10 а, доктор Юруков пък  пише 1и 6.гледах и един мъж унг той пък цинабсин, тонзилотрен 3,4,6 е съвсем се обърках😂. В момента и двете деца са с хрема стичаща се назад и кашлят от секрера приемат 3,4,6,8, 10. Само да спомена, че нямат температура или някакво неразположение. Прегледани са от личния пуснати са изследвания. Явно какта хваща нещо от училище и го носи в къщи, но си мисля че го карат по леко защото приемат и продукти на аквасорс. Но от честите хреми сливиците са надути без да са червени. Та може ли някой да предложи схема. Благодаря и слънчев ден

# 86
  • Мнения: 4
Здравейте!

Имам бебе на 2 месеца с хрема, вече зелени сополи, от няколко седмици. ЛЛ изписа капки, които не помогнаха. Видях, че ШС 3 и 6 са за такъв тип секрети, но каква е дозировката за толкова малко дете?
Благодаря предварително!

# 87
  • Мнения: 56
Здравейте, понеже съм нова по темата искам да попитам каква е комбинацията от шуслерови соли показана при миома на матката и кака точно се пият, и има ли дами при които се е проявил положителен ефект.

# 88
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте! Може ли Шуслерова сол 11 да се пие по 5 таблетки. Благодаря предварително.

# 89
  • Мнения: 85
Здравейте! Може ли Шуслерова сол 11 да се пие по 5 таблетки. Благодаря предварително.
Да, може

# 90
  • Мнения: 20
Здравейте! Дъщеря ми на 2г и 10м ходи на ясла. Последния месец беше със сополи, започнаха от прозрачни и станаха зелени. УНГ изписа антибиотични капки, с които докато капахме нямаше нищо и 2 дни откакто ги спряхме отново започна жълтеникав, бистър секрет. От вчера давам комбинацията ШС 3,6,8 по 3 от всяка + Цинабсин 3х1, но тази сутрин издуха зелен гъст секрет. Тъй като за първи път давам ШС, не съм наясно с действието им. Нормално ли е да изкарва такъв секрет, изчистват се синусите или се влошават нещата? Благодаря!

# 91
  • Мнения: 7 034
Аб капки как са изписани правихте ли носен секрет,не сте писали ?

# 92
  • Мнения: 20
Не е правен, според личния няма смисъл да се прави, тъй като излиза винаги нещо и изписва "универсални" капки.

# 93
  • Мнения: 4
Здравейте! Дъщеря ми на 2г и 10м ходи на ясла. Последния месец беше със сополи, започнаха от прозрачни и станаха зелени. УНГ изписа антибиотични капки, с които докато капахме нямаше нищо и 2 дни откакто ги спряхме отново започна жълтеникав, бистър секрет. От вчера давам комбинацията ШС 3,6,8 по 3 от всяка + Цинабсин 3х1, но тази сутрин издуха зелен гъст секрет. Тъй като за първи път давам ШС, не съм наясно с действието им. Нормално ли е да изкарва такъв секрет, изчистват се синусите или се влошават нещата? Благодаря!
Ако продължително я давате тази комбинация включете и номер 10.

# 94
  • Мнения: 405
Здравейте,сина ми на 8 год. е с алергичен ринит и в момента лигавиците в двете ноздри са силно набъбнали и почти няма разстояние между тях във всяка ноздра.Това го кара да смърча постоянно и да е със запушен нос.Може ли да ми препоръчате какви соли да му давам,които да облекчат подуването,за да може да диша и спи спокойно.

# 95
  • Мнения: 85
Здравейте,
номера 3 и 8

# 96
  • Мнения: 405
Здравейте,
номера 3 и 8
По каква схема и за колко време.Мога ли да разтварям част от хапчетат във вода и капя в носа?

# 97
  • Мнения: 85
Може да редувате по 2 табл от вид през 30 мин, да настъпване на подобрение, аз лично давам до 50 табл общо за денонощие при остър проблем

# 98
  • Мнения: 49
Добър вечер, имали шуслерова сол, която е за лигавицата на носа и гърлото. Да може да спрат тия хреми 20 дни хрема 14 дни нищо и после някое вирус с хрема. Напоследък само в хреми, гъсти назад и придружено с кашлица. От 3 месеца приема 3,6,11, включвам при хрема 4 и 8

# 99
  • Мнения: 27
Здравейте, приемам соли: 4 - на обяд, 2 и 11 - вечер,
по 5 таблетки за кисти на яйчниците, но тук прочетох че сол 11 трябва винаги с 9, тоест трябва да си добавя и 9ката вечер ли?
Също така това дали е добра комбинация за посочения проблем или бихте препоръчали друга и ако може някакви източници от които мога да науча повече информация за солите и комбинациите им.
Много благодаря Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 261
Здравейте ! Възможно ли е шуслеровите соли да причиняват обриви и сърбежи , както и сърбежи в носа и гърлото? Благодаря !

# 101
  • Мнения: 76
Здравейте!
Дали някой от Вас е ползвал комбинацията Шуслерови соли N 2,5 и 7. Имаше ли ефект, с какво Ви помогна и в какъв период от време?
Благодаря предварително!

# 102
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте! До сега не съм ползвала шуслерови соли за никой от семейството. Прочетох, че при тикове се посочва комбинация 2, 5, 7 и 11 като основна сол дават 7. Става въпрос за момче на 15 г. с тикове на очите още от детската градина, които не се повлияват от пробваните методи до сега.
Бихте ли ми разяснили как трябва да се дава посочената комбинация?

Общи условия

Активация на акаунт