моля някой ако може да ми го изчисли .. много ми е важно

  • 2 633
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 249
И аз не мога да вдяна какво всъщност питаш? Не си сигурна кой е бащата ли, що ли? На коя менструация отговаряло, на комшийката... Верно ли лекар ти ги говори тези неща? Свършило ти било на 30-ти, значи е започнало на 25-ти, ето от 10-те дни разлика останаха 5! Абсолютно нормално отклонение.

# 16
  • Мнения: 8
Не вярвам някой лекар да е казал подобно нещо и ако е да си скъса дипломата!
Нещо не си разбрала в паниката която видимо те е обзела.
И по-добре да върви по-голямо от колкото да изостава.Ако всичко е наред, не виждам защо те и важно точно на коя менструация е станало!
При мен си вървеше седмица по-голямо,което не променя датата на зачеването, а означава че се развива малко по-бързо
Ако се поникьосваш за толкова минимални неща, как ще го гледаш и поемеш отговорности когато се роди?!
Стегни се

Може и така да е , но той така се изрази и аз затова се паникьосах така, защото няма как да е така както казва ..

# 17
  • Мнения: 11 844
Сметките според менструацията, са като се приема средно, че цикъла е 28 дни и овулацията е била на средата т.е. около 14-ти ден.

На всяка жена цикъла е различен, както и овулацията й се случва по различно време, съответно тези приблизителни сметки са точно приблизителни.

Както са ти казали и за самото бебе, растат различно все пак не сме по калъп. Притеснения има ако детето изостава с растежа, всичко друго е ок не се тревожи  Peace

# 18
  • Мнения: 25 753
Не вярвам някой лекар да е казал подобно нещо и ако е да си скъса дипломата!
Нещо не си разбрала в паниката която видимо те е обзела.
И по-добре да върви по-голямо от колкото да изостава.Ако всичко е наред, не виждам защо те и важно точно на коя менструация е станало!
При мен си вървеше седмица по-голямо,което не променя датата на зачеването, а означава че се развива малко по-бързо
Ако се поникьосваш за толкова минимални неща, как ще го гледаш и поемеш отговорности когато се роди?!
Стегни се

Може и така да е , но той така се изрази и аз затова се паникьосах така, защото няма как да е така както казва ..
Напротив, има как бебето да върви по едро!
И какъв е този лекар който прави фетална морфология, а не знае как да се изразява. Чак 2 теми в мамата му посветихме.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 530
Ръст според Г С се изчислява като се вземе големината на определена кост - мисля че е бедрената. Но тази големина се цели на ехографа криво-ляво. Ако бебето е застанало малко настрани, веднага дава отклонение.
Представям си само какъв фм специалист е тоя!

# 20
  • София
  • Мнения: 11 989
момиче, последната ти менструация е свършила на 30 декември. А кога е започнала?
Всичко се смята според началото.

Ако обаче проблемът е кой е бащата, ние няма как да помогнем.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 530
Между другото, скоро прочетох, че менструация се брои от първо зацапване, а не от силното кървене.

# 22
  • Мнения: 25 753
Да, начало на цикъла е първото кървене.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Това е нещо ново за мен. По мое време за начало на М се считаше нормалното кървене. Предвид, че доколкото съм чела има жени, на които им зацапва няколко дни преди М едва ли смятат тези няколко дни за начало на цикъла си...

# 24
  • София
  • Мнения: 38 530
И за мен е ново. Имам едно приложение Фло и там ми пускат и статии.
Аз на стари години си сложих приложение за мц.
Има и приложения за бременност, разбира се - те сами си изчисяват.

# 25
  • Мнения: 11 844
Между другото, скоро прочетох, че менструация се брои от първо зацапване, а не от силното кървене.

Така е да, аз отдавна го знам, но съвсем скоро пак питах  гинеколога, че трябваше да правя изследвания на определен ден и също ми потвърди, че щом има зацапване и се смята за първи ден.

# 26
  • Мнения: 8
Извинявам се, но не ме разбирате правилно, не искам да спамя или нещо подобно .. просто не разбрах какво искаше да ми каже и затова попитах. Просто той казва, че бебето е с 10 дена по-голямо и не отговаряло на последна МЦ 30 декември, и ми е интересно щом е с 10 дена по голямо по негови изчисления горе-долу кога е станало. Но това е просто от любопитство

# 27
  • Мнения: 4 768
И аз не мога да вдяна какво всъщност питаш? Не си сигурна кой е бащата ли, що ли?

Точно това е драмата според мен.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Е нали ти се обясни подробно хиляда пъти? Какво още не ти е ясно?

# 29
  • София
  • Мнения: 38 530
Станало е по същото време.
Просто е пораснало по-бързо и изглежда по-голямо, все едно е станало по-рано.
Но не е.
Така разбра ли го?

Общи условия

Активация на акаунт