Любители на Котки - Тема 134

  • 20 790
  • 759
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 622
И котката на майка ми има такива голи петна, точно по двете задни лапи. Но не се уголемяват - стоят си толкова големи от години - може би преди 4-5 години и се появиха и все са си същите. Не сме я водили на лекар.

# 121
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
Момичета помагайте със съвет.
Миналия месец, на 17-ти,кастрирахме котараната. Тя е на 10 месеца. Не беше разгонена, но преди това и се случи на няколко пъти да е.
От около 7 дни забелязвам подуване на млечните и жлези. Водих я на вет в събота, сложиха антибиотик и кортикостероид. Но промяна няма. Вчера я водих пак, този път сложиха някакъв хормон и казаха, че до седмица нещата ще са ОК. Питах от какво може да се получава това, няма отговор- казаха, че нямало причина да се получава.
И от снощи мацата е някак неспокойна. Ходи до външната врата и мяука (необичайно за нея)....
Моля за мнение или съвет...

# 122
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Явно нещо я тормози котараната. Води я пак или сменяй ветеринаря.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 715
Има една ФБ група "Ветеринарномедицинска помощ". Там понякога пишат ветеринари. Може би биха дали съвет.

# 124
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета, имам проблем с козинката на Миа или по-точно с нейното падане на определени места. Миа се води с алергия

Снимки

Скрит текст:
Скрит текст:

Не знам какво може да е това. И Мърчони има, ама знам от какво е. Само предложение  Peace
Скрит текст:
Натривка само за микроспория явно не върши работа, затова ако имаш познат микробиолог или микробиологична лаборатория наблизо отиваш и питаш ще искат ли да направят посявка на котка срещу заплащане. Изрично питаш цена, колко време ще я проследяват. Ще ти обяснят как да я вземеш, т.е. както ВЕТ я е взел, после ще я сложат в хранителна среда (обикновено агар-агар) и ще се чака да се види какво ще излезе. Но, предварително да те предупредя : ако кажат, че ще стане за ден-два не им вярвай. Няма да стане за толкова бързо. Пиша това, защото аз имах злополучен опит с една лаборатория. Пращам за микробиологично изследване секрет единия ден след обяд, те на другия ми се обаждат да кажат, че нямало растеж... Mr. Green Е, какъв растеж за няколко часа, ако въобще са го посяли? #Crazy Ама парите прибраха. Всичко това може и вашия ВЕТ да го свърши, ако има вяра на някоя лаборатория.

Скрит текст:
Момичета помагайте със съвет.
Миналия месец, на 17-ти,кастрирахме котараната. Тя е на 10 месеца. Не беше разгонена, но преди това и се случи на няколко пъти да е.
От около 7 дни забелязвам подуване на млечните и жлези. Води

Взимай кръв и пускай хормони. Peace

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 14:34 от MayyaI

# 125
  • Мнения: 453

MayyaI, много благодаря. В петък ще я водя пак и ще разпитам подробно за натривки и лаборатории. Много се надявам да намерим решение на проблема, защото имам чувството, че накрая ще остане без козина. Поне не се чеши и не изглежда като да й е проблем. Просто на мен не ми дава мира!

# 126
  • София
  • Мнения: 4 714
Овна, много добре те разбирам. Внимателно прецени какво ти предлагат. Аз бих пробвала с някои имуномодулатори. От алергията да й пада козинката е малко вероятно.

# 127
  • Мнения: 5 300
Момичета да питам колко пари горе долу върви кастрирането на мъжко коте в Пловдив?

# 128
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Овна, специално за теб погледнах - петната са от около 3-5 месеца, започнали са да растат пухчета по тях, сладките лапички на мама Simple Smile

# 129
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Момичета, за сведение, в Зооплюс има 20% намаление на аксесоари до 23 юни. Код на купона 20-AKSESOARI
С изключение на постелки за тоалетни и антипаразитни препарати.
Миналата седмица имаше същото за храни, но нещо го проспах.

# 130
  • Мнения: 453
Овна, специално за теб погледнах - петната са от около 3-5 месеца, започнали са да растат пухчета по тях, сладките лапички на мама Simple Smile


Хехехе, благодаря, чудесна новина! Надявам се и при наша Миа да се оправят нещата.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 714
Зуки, покрай Овна се сетих за теб.
Моето мнение е да не слагаш повече Биокан. Няма и при вас микроспория, тогава защо? Безсмислено ще напрегнеш имунитета, който и без това не е на ниво. Вие ще си решите, но аз на мое коте каквито и да било ваксини в такова състояние не бих сложила.

# 132
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Зуки, покрай Овна се сетих за теб.
Моето мнение е да не слагаш повече Биокан. Няма и при вас микроспория, тогава защо? Безсмислено ще напрегнеш имунитета, който и без това не е на ниво. Вие ще си решите, но аз на мое коте каквито и да било ваксини в такова състояние не бих сложила.

Присъединявам се и аз към мнението на Mayyal.

# 133
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Сега правих поръчка в зооплюс, тъй като не бях наясно какво покрива термина аксесоари, излезе ми като въведох купона списъка:
Скрит текст:
FURminator, Транспорт, Четки и гребени, Играчки и транспорт, Дървени колибки, Ножици и тримери за кучета, Шампоани за кучета, Xранилки и купички, Оборудване за клетки, Поводи, каишки и нагръдници, Грижа за очите и ушите, Грижа за лапите, Клетки и волиери, Грижа за зъбите, Вратички, Легла и възглавници, Решетки за прозорци, Играчки за кучета, Спорт и тренировки, Аптечка, Котешка трева, Прахосмукачки, Кърпи за кучета, Нашийници против лай и ограничителни системи, Премахване на миризми, Kутии и нашийници, За тоалетна, Облеклa за кучета, Сгъваеми колибки, Котешки къщички, Предпазни мрежи, Помощници в ежедневието, Вратички за котки, Легла, възглавнички и одеяла, Купички и хранилки, Катерушки и драскалки, Грижа и хигиена, Заграждения за навън, Тоалетни, гребени и шампоани, Зайчарници, ❤ Най-популярните, Клетки за малки животни, Оборудване за клетки, Колибки с остър покрив, Колибки с равен покрив, Колибки с преддверие, Пластмасови колибки, Изолация за кучешки колибки, Играчки за птици, ❤ Най-популярните, Заграждения, Играчки и тунели, Клетки за вкъщи, Преградни решетки, Дълги поводи и колчета, Всички продукти, Машинки за подстригване].
Който не си взел фурминатор, може би си струва сега да го направи, моите много се кефят от него. Сега лятото е добре да им се снеме малко от кожухчето.

# 134
  • Мнения: 3 732
Имаме диагноза микроспория потвърдена с изследване от Каладоктор. Взе натривка следобед и на другия ден се обади да каже, че това е диагнозата.
Първо Кънев я определи на око и нищо не направи. Каладоктор я потвърди чрез изследване. Велев на 22 май му сложи Биокан и даде втора за след месец.

Домашните дават зор да му се слага и втората и не знам как да ги убедя че може да се изчака още месец въпреки упътването.

Общи условия

Активация на акаунт