Цветна снимка и опити за забременяване

  • 35 701
  • 300
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 436
Здравейте, момичета Simple Smile от Бургас съм, но тъй като в нашия град няма къде да се направи цветна снимка, се налага да пътувам до Пловдив или Стара Загора. Можете ли да ми кажете колко време предварително сте си запазвали час. Тъй като изследването се прави в първите чисти дни, а моят цикъл е малко нередовен, се притеснявам, че няма да успея да си запазя подходящ ден ако много се чака. И за снимки изискват ли предварителни изследвания? Имам чиста микробиология и тест за хламидии. Но вече са на два месеца. Ако искат нещо, в какъв срок е редно да са направени?
Аз два пъти съм правила снимка и час предварително не съм запазвала. Самата снимка се прави между 8ми и 12ти ден и самите лекари искаха чак когато ми дойде, тогава да им се обадя. Изследвания не са ми искали, но е възможно някои лекари да искат. Ще ти кажат предварително. Най-добре е да избереш клиника и лекар и да се свържеш с тях. Във Варна също правят снимки. Аз на първата бях точно с едно момиче от Бургас Simple Smile
Здравейте, благодаря за отговора. А къде във Варна си правихте снимката? Веднага ли ви пускат да си заминете? И упойката задължителна ли е?
Правих я в АГ при д-р Симона Анжел. Самата снимка е 15 минути, вкл. обличането и събличането. Преди това имаше и преглед на магарето. Сложиха ми местна упойка, но там такава им е практиката, не са ми питали искам ли.
Предишната ми снимка беше в Курортна поликлиника и беше без упойка, но там е малко мизерия и не ми се ходеше пак.
Иначе след снимката веднага си тръгваш, няма никакъв проблем Simple Smile

# 286
  • Мнения: 116
Здравейте, момичета Simple Smile от Бургас съм, но тъй като в нашия град няма къде да се направи цветна снимка, се налага да пътувам до Пловдив или Стара Загора. Можете ли да ми кажете колко време предварително сте си запазвали час. Тъй като изследването се прави в първите чисти дни, а моят цикъл е малко нередовен, се притеснявам, че няма да успея да си запазя подходящ ден ако много се чака. И за снимки изискват ли предварителни изследвания? Имам чиста микробиология и тест за хламидии. Но вече са на два месеца. Ако искат нещо, в какъв срок е редно да са направени?

Здравей,
И аз съм от Бургас. Вчера 03.05.23 Снимката си направих в Майчин Дом - гр. Варна при др. Капка Атанасова. По време на процедурата в стаята бяха още 3 жени(предполагам сестра и рентгеноложки) - всички бяха много внимателни. Венозно ми  поставиха обезболяващо, болката беше леко напрежение като по време на цикъл. След самата процедура ми казаха, че е нормално да имам кървене. При мен кървенето беше все едно 1 ден от цикъла. След това имах болка(пак като от цикъл) около 20 минути. Лекарката ми каза, че тръбите са проходими и направо като ми мине кървенето да правим опити още този месец.
А относно предварителните изследвания - първо мислих да си правя изследване за проходимост в Бургас (не ЦС, но не помня точно как се казваше)бях питала в една клиника тук, но самото отношение на регистратурата не ми хареса и се отказах от там. Все пак си направих всичките изследвания, които ми казаха в Бургас - МБ, Цитонамазка и Хламидия. И след като видях, че са чисти се обадих за запазване на час в Майчин Дом.

Последна редакция: чт, 04 май 2023, 11:32 от axxa

# 287
  • Мнения: 1 166
Здравйте,
Винаги ли се предписва антибиотик след процедурата?

# 288
  • Мнения: 293
Аз не съм пила антибиотик след цветна снимка

# 289
  • София
  • Мнения: 3 016
Аз не съм пила антибиотик след цветна снимка

аз също

# 290
  • Мнения: 110
Здравейте. И аз минах в петък по този път. Направих си цветна снимка при доц. Кисьов във Варна. Очарована съм от отношение и внимание на всички там. Процедурата беше безболезнена, съвсем леко напрежение по време на инжектиране на течността. Но с шегите на сестрите, всичко мина бързо и леко. Успех на всички!

# 291
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,ще правя цветна снимка,тъй като на едно място ми взеха доста скъпо ...колко сте плащали за цветна снимка?Дали докторите не си взимат повече за техния джоб,🤔

# 292
  • Варна
  • Мнения: 436
Здравейте момичета,ще правя цветна снимка,тъй като на едно място ми взеха доста скъпо ...колко сте плащали за цветна снимка?Дали докторите не си взимат повече за техния джоб,🤔
Аз платих 370 (или 380, не помня) преди два месеца в АГ Варна.

# 293
  • София
  • Мнения: 3 016
Здравейте момичета,ще правя цветна снимка,тъй като на едно място ми взеха доста скъпо ...колко сте плащали за цветна снимка?Дали докторите не си взимат повече за техния джоб,🤔

Много зависи с или без упойка. Октомври в Шерев 160лв без упойка. Докторът не взима нищо плаща се на касата.

# 294
  • Мнения: 113
Здравейте момичета ,
Направих цветна снимка на тръбите и се оказа, че и двете са запушени. Едната е с хидросалпингс, а другата тотално запушена.
Дадоха ми диска със снимката и ми казаха направо да кандидатствам за фонда.
Като се прибрах вкъщи и го отворих за да видя снимката видях, че там фигурира друго име на диска.
Възможно ли е да са ми дали грешна снимка на друго лице според вас?
Възможно ли е нарочно да ни дават фалшиви снимки с уж запушени тръби?
И другия ми въпрос е след колко време мога да направя отново цветна снимка?

# 295
  • Варна
  • Мнения: 436
Здравейте момичета ,
Направих цветна снимка на тръбите и се оказа, че и двете са запушени. Едната е с хидросалпингс, а другата тотално запушена.
Дадоха ми диска със снимката и ми казаха направо да кандидатствам за фонда.
Като се прибрах вкъщи и го отворих за да видя снимката видях, че там фигурира друго име на диска.
Възможно ли е да са ми дали грешна снимка на друго лице според вас?
Възможно ли е нарочно да ни дават фалшиви снимки с уж запушени тръби?
И другия ми въпрос е след колко време мога да направя отново цветна снимка?
Честно казано, всичко е възможно. Чела съм за момичета, на които са им казвали, че тръбите им са тотално запушени, а те после забременяват естествено.
Според мен се обади и питай дали снимката е твоята. Иначе нова мисля, че още другия месец може да направиш.

# 296
  • Мнения: 1 166
Здравейте момичета ,
Направих цветна снимка на тръбите и се оказа, че и двете са запушени. Едната е с хидросалпингс, а другата тотално запушена.
Дадоха ми диска със снимката и ми казаха направо да кандидатствам за фонда.
Като се прибрах вкъщи и го отворих за да видя снимката видях, че там фигурира друго име на диска.
Възможно ли е да са ми дали грешна снимка на друго лице според вас?
Възможно ли е нарочно да ни дават фалшиви снимки с уж запушени тръби?
И другия ми въпрос е след колко време мога да направя отново цветна снимка?

Моля да споделиш къде я прави? Какво ти отговориха от клиниката? Според мен е възможно да е станала грешка, но не вярвам да е нарочно.

# 297
  • Мнения: 113
В клиника Щерев я правих.
Доктора ми обясни, че е забравил да промени името и автоматично е излезнало на предишната пациентка.
Каза ми да погледна часа на снимката защото той няма как да се промени и че си е моята снимка.
Но мисля да направя и още една за по голяма сигурност. Да ми е по спокойно.
Здравейте момичета ,
Направих цветна снимка на тръбите и се оказа, че и двете са запушени. Едната е с хидросалпингс, а другата тотално запушена.
Дадоха ми диска със снимката и ми казаха направо да кандидатствам за фонда.
Като се прибрах вкъщи и го отворих за да видя снимката видях, че там фигурира друго име на диска.
Възможно ли е да са ми дали грешна снимка на друго лице според вас?
Възможно ли е нарочно да ни дават фалшиви снимки с уж запушени тръби?
И другия ми въпрос е след колко време мога да направя отново цветна снимка?

Моля да споделиш къде я прави? Какво ти отговориха от клиниката? Според мен е възможно да е станала грешка, но не вярвам да е нарочно.

# 298
  • Мнения: 20
Здравейте,
правих ЦС във Вита и ме посъветсваха да пропуснем този месец?
Може ли да споделите вашия опит и мнения?

# 299
  • София
  • Мнения: 3 016
пропуснахме месеца с ЦС

Общи условия

Активация на акаунт