Каква раница за първокласник? Тема №2

  • 40 697
  • 777
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 366
Записвам се. Засега сме се насочили към Хаш или Хед.

# 331
  • София
  • Мнения: 6 035
Нашата раница я купихме преди 2 месеца точно от Ориндж. Намалена от 100 на 50 лв. Мисля, че е точно Busquets, дано издържи повечко време. Да, нормално през септември и в началото на учебната година, да са надути цените, навсякъде.
Джъмбо и аз не го харесвам, но някои неща може и от там да вземем.

# 332
  • Мнения: 4 740
Разглеждах Хал и Хед, но големи ми се сториха.
Основно в града ми се предлагат раници тип кутия, раници за големи ученици и раници за детска градина. Средно положение няма.
Май трябва с шивашки метър да тръгна и измервам на място 😀

# 333
  • Мнения: 29 371
Не съм го засичала това намаление в Ориндж. Иначе цените са им много високи. Поне за мен....

# 334
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И аз не съм. Не че всяка седмица съм в Ориндж де, ама оная раница за 170 ако я видя за 85 може и да се прежаля Twisted Evil

# 335
  • Мнения: 7 987
Аз пък нищо не съм разглеждала. Имам от повече от 15 години раница Ташев. Доволна съм. Проверих дали продават ученически. Там пише, че са най-малки и най-леки. За мен това е достатъчно. Показах я на щерката, тя я хареса и готово. Кво толкоз да избирам?!

# 336
  • Мнения: 29 371
Аз също бих купила нещичко на -50%, но явно съм го пропуснала. Иначе често минавам покрай Ориндж.

# 337
  • Мнения: 11 091
Намаленията са в края на текущата учебна година, т.е. предполагам периода май-юни.

# 338
  • София
  • Мнения: 982
Намаленията в Ориндж са от април до август, но най-много наличности има в обекта на Граф Игнатиев. Аз от години главно от там се запасявам и не съжалявам. Супер качествени са им нещата. В Кауфланд обратното, най-голямите намаления са през октомври-ноември преди да заредят за Коледа. Има тетрадки за 1 клас 5 броя примерно за 50 стотинки. НО си трябва следене и презапасяване, което в момента няма как да се случи, впредвид предстоящата учебна година.

# 339
  • на земята
  • Мнения: 4 094
И ние сме почитатели на Busquets,Санторо и Anekke ,Тази година имаме първокласничка взехме Anekke раничка ,несесер,чадърче .Прекрасна е.Много са здрави,пера в пералнята не избеляват.Имаме куфар за път от тези марки не са мръднали.Препоръчвам ги.Да по скъпи са,но си заслужават.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Е не, от април до август няколко пъти съм ходила в Ориндж и намаления не съм видяла, не и на неща, които да ми привлекат вниманието.

# 341
  • Мнения: 4 762
Честита да ви е Grinning 23 литра е доста... Нашата я дават 16, а ми изглежда по-голяма от Херлиц, които ги дават 17. Май едно към гьотере ги изчисляват...

Мерси, Месечинке. Според мен и формата има значение. Тази, която купихме миналата година (Лего нинджаго), е доста широка в долната част, но горе много се стеснява и за класьори и папки не е подходяща. Иначе кутията за училище е двайсет литра и половина (така пише). Миналата година в дните с английски и математика беше пълна, но с подреждане всичко побираше - четири учебника от по стотина страници, две учебни тетрадки, дневника на класа (около 50 страници) (всичко това офсетова дебела хартия), тънка папка за листа, несесер и кутия за хранене.

Във всеки случай мисля следващите три-четири години да не купувам раници. Дано Куулпак-ът да не опровергае моята увереност.

# 342
  • Мнения: 29 371
Моят дребен снощи ми заяви, че искал нова раница,  че неговата била "стара"...рекох му - Не си познал!

# 343
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Хохох, ужас Joy

# 344
  • Мнения: 6 717
Аз се насочих към класически тип ученическа чанта. Спрях се на марката Габол (каката имаше някои техни неща и бях доволна). Даже поръчах чантата и несесер в същата разцветка. Ще пристигнат утре. Надявам се да изкара до четвърти клас с тази чанта.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт