Каква раница за първокласник? Тема №2

  • 40 445
  • 777
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 490
Мерси много!!   А колко е висока щерка ти?

А, сещам се още нещо - дъното подсилено ли е, или е съвсем тънко?

# 511
  • Мнения: 1 338
Миналата година и аз се вълнувах като вас. И подбирах спрямо детето. Само че раницата се носи от родителите - в първи клас не видях деца които сами да си носят раниците. Просто стават тежки. Пълнят се в понеделник, остават се в училище и в петък се вземат, отново от родител. Купих раница-кутия - красива, удобна за поставяне на земята. В последствие купих и мека, с твърдо дъно, подобна на тази за която питате в линка - и мисля, че е чудесен вариант.

# 512
  • София
  • Мнения: 5 938
Ами не навсякъде се носи понеделник и се взима петък, ние си я носихме всеки.ден. И аз я нося до входа, а после детето я.мъкне по коридорите, та се видях принудена да купя тролей.

# 513
  • Варна
  • Мнения: 25 212
то зависи и на кой етаж е стаята. Нашите бяха на четвъртия, само тролей му липсваше. Мъкнеше я четири етажа на гръб и това е. Безумно тежки са раниците в първи клас. А догодина като я мъкне всеки ден не знам, поне няма да са на четвъртия етаж.

# 514
  • Мнения: 28 878
В повечето училища малките /1-4 клас/ са на 1 и/или 2 етаж.
Преди да купите раницата, проверете какви ще са условията в училището - дали има шкафчета, стаята къде се намира, дали се оставят раниците и т.н. Тогава ще решите каква да е. Има предостатъчно време до септември.

# 515
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И на втория етаж да е тролей ми се вижда абсурден за влачене.  Само за първия би ставал, но... добавя допълнителна тежест към раницата и самата поза при тегленето му е усукана и изключително вредна за гръбнака на подрастващи дете. Много по-добре от ортопедична гледна точка е раницата да се носи на гръб, още повече че не става дума за колосално разстояние.

# 516
  • Мнения: 28 878
Моят син има раница с колела /не, за да ходи с нея на училище/, които могат да се прибират в нещо като джоб и става на раница за гръб. За мен обаче това е излишна тежест, ако трябва да се носи на гръб. За първия етаж е възможност да е с колела или тролей, но за втори и нагоре - не.

# 517
  • София
  • Мнения: 5 938
На първия етаж е, затова с тролей. И е много тежка да я носи на гръб.

# 518
  • Мнения: 547
В повечето училища малките /1-4 клас/ са на 1 и/или 2 етаж.
Преди да купите раницата, проверете какви ще са условията в училището - дали има шкафчета, стаята къде се намира, дали се оставят раниците и т.н. Тогава ще решите каква да е. Има предостатъчно време до септември.
За съжаление не във всички училища малките ученици са на ниските етажи. Моят син от 1-ви до 3-ти клас беше на 3 етаж, а в 4-ти - на 4-я. Голямо мъкнене беше - нагоре, надолу... Но като цяло съм съгласна, че е добре първо да се проверят условията в училището на детето и после да се избира раницата.
Другите ми наблюдения са, че след първи клас децата "рязко" започват да се чувстват големи и раниците тип кутия стават "бебешки". Та най-много и втори клас да се излъжат да я носят. Нашият батко имаше раница на Pulse(от този тип, но в друга разцветка). Когато мерихме раници се спряхме на Pulse, защото бяха по-компактни. Раниците на Габол бяха огромни дори за него, който в никакъв случай не беше дребен първокласник - по спомени беше над 130см. Та тази раница се оказа много добра. 4 години здрава експлоатация, лятото и на зелено училище ходеше с нея, няма скъсано, няма счупени ципове. Можеше и още да бъде носена, но в пети клас решихме да му купим по-тийнейджърска. За малкия вероятно пак подобна ще взема, само десена ще го заведа да си избере.

# 519
  • Мнения: 4 731
Синът ми е с кутия и на есен ще започне трета година с нея. Ще бъде трети клас, а раницата не е мръднала въпреки подритването и сядането върху нея. Нямам намерение да я сменям. Пък и при нас това е малко сложен въпрос.

Писала съм и преди. Детето си носи раницата само всеки ден. Раницата е внимателно избирана в консултация с ортопеда на детето. Синът ми има проблеми с гърба. Когато не сме с колата, върви по половин час пеша с нея. Баба му го жали и когато го прибира, прехвърля част от учебниците в своята раница.

# 520
  • София
  • Мнения: 54
Дъщеря ми си хареса раница на Busquets, но никъде не намирам теглото и празна. Ако някой има от този модел (с 2 отделения мисля видях нагоре), ще бъда благодарна на сподели колко тежи. Раницата е тази: https://www.orangecenter.bg/uchenicheska-ranitsa-busquets-magica … e-otdeleniya.html

# 521
# 522
  • София
  • Мнения: 54

Много благодаря! Хем гледах там и не видях

# 523
  • Мнения: 8
Някой може ли даде отзиви за раниците Ars Una - функционални ли са? За момента те са ни фаворити, основно заради красивите десени. https://www.ozone.bg/product/ars-una-wonderful-desert-891-19-compact-ranitsa/

# 524
  • Мнения: 28 878
Изглежда добре, ако сте решили да е кутия. За тази цена вероятно е много добра.

Общи условия

Активация на акаунт