Каква раница за първокласник? Тема №2

  • 40 433
  • 777
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 730
Язък, че следя темата от толкова време и си запазих куп раници в "любими", между които да избираме с детето. Имах върховната глупост да влезна с щерката в Джъмбо. Влюби се в една от техните раници и накрая кандисах да я купя, защото на този етап не знам дори ще има ли присъствено учене. Ако се съсипе, ще купувам нова по правилата, научени в тази тема.
Иначе раницата има твърд гръб и дъно и достатъчно отделения, за да побере каквото трябва. Достатъчно дълбока е за големите папки, които искат за всеки предмет. Лека е в празно състояние. Малко скрива детето като я сложи, ама щерката като вземе да се храни като хората, ще се подава и тя иззад раницата. Дотогава ще има ходеща раница с  крака и ръце и една хубава глава за разкош. Smile
Редактирам се. По-добре да не се подава и тя, че тогаз много дебела ще бъде.  Grin

Винаги ще се намери приложение на една раница. Синът ми ползва раници при пътуване, за ходене на хокей и на тенис, една за белгийското училище, една за българското - изобщо поне при нас раниците са много конвертируеми.

# 586
  • Мнения: 28 850
Сега се замислям за по-малка раница, за да си носи нещата като ходи на курс. Миналата година, докато бяха присъствено, беше с чанта през рамо, която също върши работа, но, ако харесам нещо, може и раница да взема.

# 587
  • Мнения: 17
И аз да се включа тук..
Ходихме да избираме раница, в началото искаше детска на Херлиц със Спайдърмен,обаче като отидохме ,си хареса една - както той и казва войнишка и си тръгнахме с нея.
В момента е на такава тематика и  иска всичко в такава разцветка ..
Не е толкова лека като другите ,аз исках тип кутия( но не всичко  е каквото аз искам ) може би около килограм.
Също е 43 см,не 40 поне ще я износи(евентуално ) до 4 клас.
А и баща му като и видя цената в сравнение с другите ,които бях харесала каза купувай я 🤣
Доста е слаботелесен ,със сигурност аз ще нося раницата,но училището е на 100 метра от нас.

Тези са 46 см и са супер здрави! От опит! Иначе са не повече от 0.700 грама, по-добър избор е от кутия с детски картинки Simple Smile
Писала съм и по-рано за CoolPack, спрямо цена-качество не мисля че има по-добри.

# 588
  • Мнения: 1 531
Оле,да , 46 см е влязох да проверя.
Но ми се стори по тежка от 700 грама.
Търсих някъде да пише колко тежи но не открих.
В книжарнижата и те неможаха да ми отговорят.
 Сега търся да закупя в такава гама несесер с 3 отделения ,но немога да намеря празен,всичките са пълни.
Аз съм купила всички необходими материали и неискам пълен несесер .

# 589
  • Мнения: 1 531
Благодаря,но не съм от София.
Търсих онлайн празни ,но са само с едно отделение.
Не държа да е само на тази марка.
Ще погледна за тези на Спирит,благодаря.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 36 467
Не се притеснявайте и пълен да вземете. Първолаците губят, чупят, хабят бързо. При нас дреболиите заминаваха на конвейер.

# 591
  • Мнения: 1 531
Май май така ще направя.
Харесали сме един пълен и ако не намеря друг който да му харесва,ще взема него.
Сега се чудя за шише за вода и кутия за храна.
Незнам в тази тема може ли да се коментира ..

# 592
  • Варна
  • Мнения: 36 467
По същия начин процедирах и с тях, както с раницата. Нищо скъпо. Кутията за храна устиска, но шишето беше жестоко малтретирано 😋

# 593
  • Мнения: 28 850
Е, що да не може.
Зависи как е организирано в училището за храната. На моя му пращам ядене + обяд на стол. Не знам сега с коронавируса как ще е организацията обаче....

Шишето му е такова:



Има ги в различни разцветки и картинки. Доволна съм. Лесно се мие и е дуракоустойчиво….разбирай изпускано на земята. Това, което трябва да отбележа е, че в двете години беше с две шишета. Първото много се амортизира и купих ново.

Чантата ни за храна е такава:



Тази специално е от Декатлон, но има много подобни с различни картинки. Зависи какво харесва детето.

# 594
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Бутилката за вода на сина ми е от Декатлон, най-евтината спортна бутилка, струва 3 лева. Като нова е все още.

# 595
  • Мнения: 1 531
По принцип е злояд и предполагам ще му приготвям храна и за обяд, която обича.
В книжарницата ми предлагаха пластмасови или алуминиеви бутилки за вода..
Ще видя и аз в декатлон май .

# 596
  • Мнения: 1 089
Здравейте,
Понеже ще имам първокласник и оглеждам раниците. Детето се е запънало за спайдермен. Виждам следните варианти :
https://www.orangecenter.bg/komplekt-uchenicheska-ranitsa-spider … an-ergonomik.html
https://smartshopping.bg/?product=159711
Удобни ли са въобще тези скъпите с едно отделение?

# 597
  • Мнения: 28 850
260 лв. за раница ми се струва прекалено, а и другата ми харесва повече. Вижте я на място. Принципно тези раници ги хвалят в темата, нашата е друга марка.

# 598
  • Мнения: 1 496
https://www.emag.bg/ranica-erichkrause-futbol-ergonomichna-15-l- … 230/pd/D8VBN5BBM/
Тази раница дали е достатъчно голяма за 1клас,пише че е 15л?

# 599
  • Мнения: 1 089
260 лв. за раница ми се струва прекалено, а и другата ми харесва повече. Вижте я на място. Принципно тези раници ги хвалят в темата, нашата е друга марка.

И на мен ми се струва прекалено, както и че е по-малка.
Най-добре на място да се видят май. Моето дете е поне 144см и е доста висок за първокласник. Мисля, че всяка ще му малее.

Общи условия

Активация на акаунт