Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Каква раница за първокласник? Тема №2

• 25 109
  • 633
  •   1
Отговори
# 630
Детето има на Coolpack за българското училище - светеща с ракети. Вече май не свети, де. Раницата е стабилна, с добри шефове. Но от време на време презрамката през гърдите пада и докато си изградя техника на слагане, няколко нокъта ми заминаха. Раницата уж не е малка, обаче като сложи вътре учебника по български, читанката, две учебни тетрадки, околен свят и тетрадка по същото, три тетрадки малък формат, несесер и кутия за закуска и повече няма място за нищо, струва ми се. Това са материалите, които носи за 3 часа неделно училище, втори клас. Не знам ако трябва да се носят повече неща, къде ще се съберат.

На форма иначе много ми харесва и стои добре на гърба на детето - прибрана е и понеже е стабилна, не се деформира от напъханото вътре.

# 631
Дези, съмнявам се са може сам да си носи раницата дребчо. Моят е 112, мършав, няма как да стане. Навремето кака му като опита да носи раницата си, а беше 122, просто седна на земята. И така до трети клас.

# 632
  • София
Nedinka, еее, че ти щом и кутия за храна събираш....ехеееее

Моят носи допълнителна чанта за храната всеки ден. Допълнителна за физическо - стои в училище и раницата е там от понеделник до петък. Отделно всеки ден влачим разни допълнителни проекти, помагала, листи и какво ли не.....лудницата е пълна.

zenata, не е и нужно да я носи сам. Предполагам ще го водите до училище.... Само от входа до стаята.

# 633
Nedinka, еее, че ти щом и кутия за храна събираш....ехеееее

Моят носи допълнителна чанта за храната всеки ден. Допълнителна за физическо - стои в училище и раницата е там от понеделник до петък. Отделно всеки ден влачим разни допълнителни проекти, помагала, листи и какво ли не.....лудницата е пълна.

zenata, не е и нужно да я носи сам. Предполагам ще го водите до училище.... Само от входа до стаята.

Кутията е по-скоро кутийка - събира две средно големи бисквити и три четвърти ябълка. Само за следобедна закуска става.

За училището през седмицата също има отделна чанта за яденето, ама това е защото от ноември нямат стол заради КОВИД-а. Пак добре, че ходят на училище.

Физическото също е в отделна чанта.

В интерес на истината моето носи у дома само учебниците и тетрадките, необходими, за да си напише домашното и да научи за следващия път, когато имат съответния предмет. Ама си тежат нещата - учебниците им са на офсетова хартия, тетрадките са с пластмасови корици и има два несесера. И имат по хиляда тетрадки, учебници, тетрадки с упражнения....

Общи условия

Активация на акаунт