Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 175 507
  • 1 569
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 9 471
Момичата, които сте на Саксенда, имате ли проблеми с изхождането по голяма нужда?
Ендокринолога ме предупреди, че е страничен ефект. Аз лично нямам такъв, но приемам и Глюкофаж, който пък мился, че разстройства стомаха ми...

И аз съм на Глюкофаж 2×1000, обаче ефект от него нямам като разхлабващо действие.

# 1 366
  • Мнения: 86
Момичата, които сте на Саксенда, имате ли проблеми с изхождането по голяма нужда?
Ендокринолога ме предупреди, че е страничен ефект. Аз лично нямам такъв, но приемам и Глюкофаж, който пък мился, че разстройства стомаха ми...

И аз съм на Глюкофаж 2×1000, обаче ефект от него нямам като разхлабващо действие.
Аз имах малко...за разлика от Сиофор, който ми разби стомаха направо 🙄 Но да не размиваме темата. Дано имаме успех със Саксенда.

# 1 367
  • Мнения: 27
На мен ми дадоха карта, да, обадих се да ме регистрират и ми пратиха пакет за подкрепа. След 3 или 6 месеца пращат втори такъв с различно съдържание.

Извинявайте,бихте ли казали името на ендокринолога?Искам и аз да го посетя.Хубав ден желая!

# 1 368
  • Мнения: 2 987
Д-р Калина Топузова.

# 1 369
  • Мнения: 6 278
От коя аптека в България си вземате Саксенда най -евтино? А тези ,които от Турция си я вземат ,на каква цена ? Защото на мен от Турция вече ми я предлагат на 265лв .,а до миналата година вземах за 250 лв.

# 1 370
  • Мнения: 9 471
От коя аптека в България си вземате Саксенда най -евтино? А тези ,които от Турция си я вземат ,на каква цена ? Защото на мен от Турция вече ми я предлагат на 265лв .,а до миналата година вземах за 250 лв.

Аз вече си взимам Саксендата от Софармаси, тъй като ми я дават на бройка и не ме натоварват със закупуването на цяла кутия. Бройката ми излиза към 88 лева.

# 1 371
  • Мнения: 27
Момичета,имате ли идея каква е разликата между Саксенда и метформиновите препарати?След 3 м. прием на Неоформин 3х850 няма голяма разлика в изследванията,също така и в кг.,но витамин Б12 вече е много под нормата.И при Саксенда ли е така?Благодаря предварително!

# 1 372
  • Paris, France
  • Мнения: 14 425
Метформиновите препарати свалят нивата на В12 и затова, в зависимост от генотипа, се приема и някаква доза B12, както и магнезий. B12 може да е нисък при ИР и обезитет. Трябва да се избягва формата цианокобаламин и да се предпочита хидроксикобаламин на инжекция, метилкобаламин или аденозилкобаламин ако има проблем с отметилирането.

В12 се произвежда от бактерии в червата. Ако сте склонни да сте в дефицит, трябва да се приема и при спиране на Метформин.

Саксенда не модифицира нивата на В12, но няма да го вдигне ако изначално сте в дефицит.

Метформин, сам по себе си, може и да не подобри показателите на глюкозен метаболизъм и да не доведе до отслабване, особено в условия на витаминни и минерални дефицити. Най-важното е да си оправите витамините и минералните нива, да си изчистите храненето и да намерите начин да се храните с полезности и да притъпявате глада. Тогава отслабването се случва и без Метформин и без Саксенда.

# 1 373
  • Мнения: 34
От коя аптека в България си вземате Саксенда най -евтино? А тези ,които от Турция си я вземат ,на каква цена ? Защото на мен от Турция вече ми я предлагат на 265лв .,а до миналата година вземах за 250 лв.
Преди 20 дни я взех за 3226 лири т.е за 194 лв

# 1 374
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
От коя аптека в България си вземате Саксенда най -евтино? А тези ,които от Турция си я вземат ,на каква цена ? Защото на мен от Турция вече ми я предлагат на 265лв .,а до миналата година вземах за 250 лв.

Аптека Матрикария 232 лева.

# 1 375
  • Мнения: 34
От коя аптека в България си вземате Саксенда най -евтино? А тези ,които от Турция си я вземат ,на каква цена ? Защото на мен от Турция вече ми я предлагат на 265лв .,а до миналата година вземах за 250 лв.
Преди 20 дни я взех за 3226 лири т.е за 194 лв
Здравейте, да ви споделя нещо ,потресена съм .Снощи ходих до Одрин Саксендата е станала 4051,93 лири т.е 243 лв .Много са я увеличили .Преди да започна да си я вземам от Турция я вземах от аптека 36,6 там ми излизаше най евтино и после изведнъж мисля беше в началото на лятото на 2023  Саксендата  изчезна от аптеките в БГ и от тогава си я вземам само от Одрин . Днес се обадих да попитам колко е , 279 лв ми казаха в аптека 36,6

Последна редакция: пт, 26 яну 2024, 16:34 от Tonita46

# 1 376
  • Мнения: 22 534
В тази връзка, ако някой има Саксенда и няма да я използва, нека да ми пише.

# 1 377
  • Мнения: 6 278
Днес минах през аптека Софармаси Варна и попитах ,имат Саксенда 262лв.,но с електр.рецепта.Докато в Турция са без рецепти.

# 1 378
  • Мнения: 9 471
Навсякъде в България Саксенда е с електронна рецепта.

# 1 379
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
Днес минах през аптека Софармаси Варна и попитах ,имат Саксенда 262лв.,но с електр.рецепта.Докато в Турция са без рецепти.

В Матрикария срещу Св. Анна последно 232 лева беше, но с поръчка, ако я има в склада.

Общи условия

Активация на акаунт