Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 175 943
  • 1 569
  •   3
Отговори
# 1 545
  • Paris, France
  • Мнения: 14 440
Скрит текст:
Бюти,не е от стрес.Връщат се килограмите след спиране на Оземпик,някъде за година си на същите килограми,плюс даже някой отгоре като бонус.Аз бях 10м на Оземпик, свалих от 83-4 на 76кг и после спря да ми действа.Спрях го и година след това съм..90кг.Колкото и да е жалко,истината е,че започнеш ли го-цял живот трябва да си на него.ЛЛ пак ми изписа ,този път Рибелсус..Е,да-ама тялото е свикнало и действа точно месец,че и по-малко и спира да действа..Има доста хора ,които са доволни,но мога да се обзаложа,че или не спират препарата,или рано или късно пак се връщат и опират до него..Имам кутия и половина останала Рибелсус,чудя се въобще да продължавам ли-на 90 кг го започнах януари,сега сме май-и съм все още 90..

Аз не бих го спирала. Добре, вярно не отслабваш, но не е сигурно, че като го спреш кантарът няма да тръгне нагоре. Рано си спряла Оземпика. Както и да е. Всяко връщане на килограми е съпроводено с падане на обмяната на веществата и затова е важно да не се допуска връщане на тегло. Трябвало е да върнеш Оземпик още на 80 кила, 81 максимум или поне да започнеш Рибелсус. Пий си го! Хапче е. Не е като да се бодеш.

Тези препарати, както и диети, спират да действат, защото тялото привиква. Също, всяко тяло има някакво тегло, на което е закотвено и винаги се стреми към него. Същото е с КЗ, ритъм на сън. Като спре да действа, можеш да ядеш повече един ден, а на следващият по-малко и така метаболизъм седи висок. Ако ядеш 1500 калории всеки ден, то тялото се приучава да функционира на 1500 калории, вместо на обичайните 2000. Телесната температура пада, примерно и така се пести енергия. За да започне да гори повече, един ден ядеш 2500, а на следващия само 500. Ядеш за 2 дена същите калории, но тялото не регистрира липса над 24 часа като такава и си кара на високите калории. Джейсън Йънг и системата му с постене.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1570799/#:~:text=The%20TEF%2C%20 … Dobese%20subjects.

Повече протеин вдига метаболизма. Купете си кантари, които мерят мазнини! Вижте активното тегло и яжте по 2-2 5г протеин на кг активно тегло. Тогава даже се качва мускул докато слабеете!

Виж си витамини, хормони и си вземи хубави добавки и ги пий! При обезитет винаги, винаги има липси.

Твоето тяло трябва да свикне на новото, ниско тегло и да спре да се стреми към трицифрено. Колкото по-дълго си влачила излишните кила, толкова по-дълго време му трябва за да свикне с новите габарити. Аз надебелях с 15 кила за по-малко от година. Дебелеех и на диетата от 1200 калории, на която ме сложиха. Свалих ги за 2 месеца. Още не мога да повярвам, а минаха 10 години. Първите месеци гадината се опитваше да си върне сланините. После спря. Но повече от 5 кила не допускам да трупам, че ИР се връща.

Ще отслабнеш, но няма да е веднага и трябва да спреш да мислиш непрекъснато за тегло. Няма смисъл.

Ще трябва да си променяш храненето, при това не веднъж.

BeautifulM, джинджифил, куркума, чесън, канела касия, капсаицин от люти чушки, омега 3, Д3 и А разреждат кръвта, освен че свалят кръвно, подтискат глад и са полезни. Хващаш всичко това, мелиш в кафемелачка твърдите подправки, в чопър останалото. Слагаш в два буркана. В първия
с джинджифил, във втория с чесъна и ядеш. Чесън не ядеш преди работа, майар и тук да е ОК С една лъжица, когато се сетиш гребеш и гълташ. Челебитката сваля кръвно. Nigelle се казва тук. 

Консервите от дроб от треска съдържат много омега 3, Д3 и А. Има ги в Monoprix и Auchan (ако си още тук). Пласирал 3 твърдосварени яйца с една консерва, черен пипер на вкус (сваля инсулин), поръсваш със зелен лук и ядете всичките. Много е вкусно.

И пий магнезий, цитрат! Свалят ИР и кръвно.

# 1 546
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 743
Невена, единствено бих те поправила за канелата - не касия, а цейлонска. В касията има кумарин, който в по-големи количества е вреден.

# 1 547
  • тук и там
  • Мнения: 11 759
Емили, да задържиш тегло 6 м  не е дълготрайно задържане.  Говорим за задържане над година-година и половина, и то без никакъв прием на Саксенда.  И да- факт е, че за да отслабнеш с още килограми-трябва пак да минеш на Саксенда, иначе не става.Същото е със задържането- за да ги задържиш, без да пълнееш -трябва да си слагаш.
Виж, аз съм човекът който най-много иска това лекарство да работи, и то в дългосрочен план.. И не си само ти, която търси Саксенда, макар че е отслабнала и "задържала" теглото си. Ми да, задържа се-и аз това казвам, но рано или късно за да продължава да се случва-пак опираш до Саксенда.Добре, съгласна съм че не при всички , но в дългосрочен план -на съвсем малко хора, според мен се случва това(без да ползват лекарството).

# 1 548
  • Мнения: 38
Здравейте момичета,

Моя ендоми предписа Саксенда, но не мога да намеря по аптеките в Младост 4. Всички казват че този месец са им били доставяли 2 опаковки и повече не им отпускали. На мен ми го изписаха заради ИР заради която дори и при инвитро процедурите нямаме успех. Ембрионите не се захващат, не се имплантиране. Та ни е много важно да почна да я бия, защото не е за отслабване. Някой може ли да ми каже къде може да има? Благодаря предварително на отзовалите се!
Поздрави

# 1 549
  • Мнения: 2 989
В Ремедиум в Младост 2 не съм имала проблеми досега вече повече от 6 месеца, и по 2 опаковки съм купувала, имат и игли.

# 1 550
  • Мнения: 335
Винаги съм намирала във Софармъси във която и да е аптека

# 1 551
  • Paris, France
  • Мнения: 14 440
Невена, единствено бих те поправила за канелата - не касия, а цейлонска. В касията има кумарин, който в по-големи количества е вреден.

Да, има кумарин и точно той разрежда кръвта. Права си. Цейлонската канела бори висока КЗ, но не разрежда кръвта. Нея я пием тези, които не целим антикоагулиращ ефект. За BeautifulM ще е екстра. Благодаря, че уточни 💐. Ще е полезно за тези, които не целят разреждане на кръв.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322384

Свеки отглежда и от двата вида и давам на съседка със склонна към тромбове кръв. Аз не можех да ги различавам и веднъж ме помоли да и дам смелена. Каза, че и на изследванията тромбоцитите и излезли високи. Сега свека ги надписва. 🌞 Новата реколта. По средата дългото е ванилия, в малкото пликче има индийско орехче и звезден анасон.





Също мащерка, копър, но трудно се намира копър в големи количества.

ivinas, не знам как Саксенда ще ти помогне да забременееш с ИР щом не целиш отслабване. Тя в началото качва инсулин. Като почнеш да ядеш по-малко, първото, което ще се случи е по-малко полезни вещества. Изследвала ли си мутации? Пиеш ли метилиран фолат? Обвивката на яйцеклетките е направена от омега 3 и ако липсва, те стават непромокаеми, така да се каже и негостоприемни за сперматозоид. Трябва и йод. Без йод стават на кисти, а при ИР се изпикава повече йод. Магнезий трябва, всички витамини. Така и така ще започваш борба с ИР, погледни хранене и добавки! Ако започнеш Саксенда, ще чакаш поне 2 години да има ефект. Имаш ли такова време? Недей да си гърмиш патроните нахалост! Знаеш, че яйцеклетките са ограничени.

Няма да минеш без диета и спорт. Производителите на Саксенда си го пишат. Добре е да си подготвена.

# 1 552
  • Мнения: 2 989
В Софармаси редовно я имат 1 кутия, я не, все трябва да поръчвам. Явно си зависи от конкретния обект.

# 1 553
  • Мнения: 4 491
Софармаси и Ремедиум имат информация за наличност по обекти, можете да погледнете предварително в сайта. За съжаление ми се е случвало информацията да е неточна, но е ориентир.

# 1 554
  • Наблизо
  • Мнения: 6 382
Предстои ми идване в България ,имам си рецептамот европейския съюз за Саксенда.Мога ли да си я купя с нея?

Мерси ,Невена!Аз сега пия куркума,магнезий,ще почвам и хром.Ще видя да взимам и препорчъаното от теб.

# 1 555
  • Мнения: 857
Предстои ми идване в България ,имам си рецептамот европейския съюз за Саксенда.Мога ли да си я купя с нея?

Мерси ,Невена!Аз сега пия куркума,магнезий,ще почвам и хром.Ще видя да взимам и препорчъаното от теб.

НЕ. В България вече само с електрони рецерге особено тези препарати .
Чета ви. Интересно ми е.
Аз бях на Rubelsus 7mg миналата година месец април го започнах. Пих го2- 3-4 седмици и го спрях тк ме тръшна ужасен ковид. Не го започнах после...
Благодарение на него обаче за тези седмици прием успях да си нагодя режим на хранене (Ниски въглехидрати) . Успях да намаля количествата храна. И успях да смъкна 25 кг. Мога да кажа че ги задържах докато забремеенях 😃
Като бременна качих САМО 7 кг. Които успешно смъкнах за 2 дни.
Не мисля да пия повече хапове. Между другото с ИР съм. Много високи ми бяха НОМА индекса, глюкоза, инсулин кръвна захар липиден профил и затова ендокринолог ми го беше изписал.
Невена ❤💐 както винаги много изчерпателна. Това с приела на калории не го знаех. Ще го прилагам и аз 😃
Успех момичета 💐

# 1 556
  • Варна
  • Мнения: 931
Емили, да задържиш тегло 6 м  не е дълготрайно задържане.  Говорим за задържане над година-година и половина, и то без никакъв прием на Саксенда.  И да- факт е, че за да отслабнеш с още килограми-трябва пак да минеш на Саксенда, иначе не става.Същото е със задържането- за да ги задържиш, без да пълнееш -трябва да си слагаш.
Виж, аз съм човекът който най-много иска това лекарство да работи, и то в дългосрочен план.. И не си само ти, която търси Саксенда, макар че е отслабнала и "задържала" теглото си. Ми да, задържа се-и аз това казвам, но рано или късно за да продължава да се случва-пак опираш до Саксенда.Добре, съгласна съм че не при всички , но в дългосрочен план -на съвсем малко хора, според мен се случва това(без да ползват лекарството).

Саксенда я спрях около март 2023г, та не знам как ги броите 6 месеца и от тогава периодинчо обмислям пак да започна, но не съм. Не съм я използвала за да задържа, а дали и без нея мога да отслабна с още - не съм се опитала за да разбера.
Та общо взето, горе написаното е според вас, но в същото време се опитвате да убедите другите, че със сигурност е така.
Както казах, аз само казвам, че не е със сигурност.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 22:30 от Emily_D

# 1 557
  • Мнения: 1 067
Чудя се дали да не опитам на 1.8 и аз?За 1 месец 4 кг.Не ме устройва. Имам още една писалка от първоначалната кутия,за колко време ще ми стигне на 1.8,за да сметна кога да си поръчам новата кутия.В Марешки си я поръчах и за 3 дни дойде.

# 1 558
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 228
Колко имаш да сваляш общо? 4кг за месец ако нямаш някакви колосални килограми за сваляне (като мен) са ок.

# 1 559
  • Мнения: 1 067
Pupitka, 10 искам да сваля. С втората писалка буквално някакви грамове свалих,тоест сякаш организма ми свикна и не му действа дозата. Отначало много бързо стана.Да,не изпитвам глад,ям си по 2 пъти,добре се чувствам,но примерно тия тлъстинки по корема си стоят.2 см от талията ги няма само.

Общи условия

Активация на акаунт