Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 162 226
  • 1 462
  •   4
Отговори
# 885
  • Мнения: 5
Изписа ли Ви Оземпик? С диабет ли сте?

# 886
  • Мнения: 23
Браво за резултатите! Дано достигнете целта си! Само да попитам с кой фонд сте, защото мен Булстрад ме отрязаха въпреки амбулаторния лист- не поемали препарати за понижаване/покачване на теглото.

Здравейте,

минавам за отчет. От септември до сега съм свалила 12 кг. Не ги усещам, но си личат визуално. Имах период от месец-месец и нещо на застой, макар нищо да не се беше променило в режима ми на хранене, но от януари насам килограмите тръгнаха отново надолу. Все още стоя на 1.2 + 2 клика. Бях вдигнала на 1.8, когато бях в застой, но нямаше ефект и затова се върнах на 1.2. Вече започвам да си мисля дали цялата тази история не е някакъв скъпо струващ плацебо ефект, но... за сега продължавам. Имам още 25 кг за сваляне. Силно се надявам до септември да достигна желаната цел...

Хапвам абсолютно всичко, но все още в малки количества. Броя килокалориите. Гледам да се въртя около 1300-1400 килокалории на ден. Ходя по 2 пъти в седмицата на фитнес - силови тренировки + 20-30 мин. кардио (бързо ходене на пътека или велоергометър). Понякога ходя и по 3 пъти, понякога по 1... общо взето зависи от времето и не ми е фикс идея. През уикендите гледам да трупам повече крачки с разходки.

Впрочем - успях да си взема кутия и половина от допълнителното здравно осигуряване. Реално си закупих просто две кутии и от фонда ми възстановиха 350 лв. Толкова е лимитът ми. Все си е някакво облекчение за бюджета. Взех амбулаторен лист, на който лекарството е предписано, рецепта и фактура от аптеката.

Това е от мен за сега. Ще пиша отново. Успех!

# 887
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Здравейте, от вчера съм на Саксенда, голямо вълнение беше първото поставяне Simple Smile, но днес забравих да направя първата стъпка с тестването на иглата и директно заредих дозата, всъщност трябва ли всеки ден да правя теста с иглата?
Може ли да споделите какъв е този тест ?
И аз се интересувам от фонда

# 888
  • Варна
  • Мнения: 926
Когато на нова писалка се сложи игла за първи път, се превърта до символа с чертичките и се написка, за да се види, дали ще потече течността. Това е еднократно.

Интересно,  нокой ли не си чете листовката 🙄

# 889
  • Мнения: 2
Може да видите инструкцията за теста на видеото: https://www.youtube.com/watch?v=QOHQTsps-i4

Здравейте, от вчера съм на Саксенда, голямо вълнение беше първото поставяне Simple Smile, но днес забравих да направя първата стъпка с тестването на иглата и директно заредих дозата, всъщност трябва ли всеки ден да правя теста с иглата?
Може ли да споделите какъв е този тест ?
И аз се интересувам от фонда

# 890
  • Мнения: 277
https://
Когато на нова писалка се сложи игла за първи път, се превърта до символа с чертичките и се написка, за да се види, дали ще потече течността. Това е еднократно.

Интересно,  нокой ли не си чете листовката 🙄
Четем си ги и затова питаме….
Как да разпознаете запушена или повредена игла?

Ако дозовият брояч не покаже 0 след продължително натискане на дозовия бутон, възможно е да сте използвали запушена или повредена игла.
В такъв случай не сте си инжектирали никакво лекарство, въпреки че дозовият брояч се е преместил от числото на първоначалната доза, която сте задали.
Какво да правите със запушена игла?

Сменете иглата, както е описано в точка 5 „След инжекцията“, и повторете всички стъпки, като започнете от точка 1 „Подгответе Вашата писалка с нова игла“. Уверете се, че сте избрали цялата доза, която Ви е необходима.
Никога не докосвайте дозовия брояч, докато инжектирате. Това може да прекъсне инжектирането.

Още за САКСЕНДА ПЕН 6 мг / мл 3 мл * 3 (SAXENDA PEN 6 mg / ml 3 ml * 3), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30072995/%D1%81%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5 … B-3%D0%BC%D0%BB-3

# 891
  • Мнения: 13
Браво за резултатите! Дано достигнете целта си! Само да попитам с кой фонд сте, защото мен Булстрад ме отрязаха въпреки амбулаторния лист- не поемали препарати за понижаване/покачване на теглото.
... ... ...
Има ли резултати с Оземпик-а? Щото и аз ... никакъв резултат със Саксендата... само 1200 - 1300 лв., назад ... А и ОЗОК не възстановяват пари, че се водело "за затлъстяване".  Та мисля да спонсорирам същата фирма-производител ... с няколко Оземпик-а, ако дейтват по-добре от Саксенда-та...

# 892
  • Мнения: 774
Моят резултат от Оземпик е, че качих 7кг за 3 седмици. Laughing От 104 на 111.6кг. 167см.
В петък ми беше инжекция номер 3 на 0.25 съм.

# 893
  • Мнения: 23
Здравей, за съжаление към момента резултатите са почти идентични. Почнах с 0.25, може би първите 2-3 седмици имаше подтискане на апетита, но вече не усещам  никакво. Усещането за засищане изцяло липсва. Само запекът от време на време е налице. 4седмици на 0.25, сега съм на 0.5 , утре ще ми е трета доза и мога да кажа, че не усещам никакъв ефелт. Ако успея да намеря 1мг, бих пробвала като финално, нали уж това била терапевтичната доза. Нямам нито гадене, нито замайване, нито намаляване на апетит. Нито ми става лошо, ако ям по-мазна или по-сладка храна...та така.
... ... ...
[/quote]
Има ли резултати с Оземпик-а? Щото и аз ... никакъв резултат със Саксендата... само 1200 - 1300 лв., назад ... А и ОЗОК не възстановяват пари, че се водело "за затлъстяване".  Та мисля да спонсорирам същата фирма-производител ... с няколко Оземпик-а, ако дейтват по-добре от Саксенда-та...
[/quote]

# 894
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Вчера си поставих втора доза Оземпик 0, 25. Чувствам се добре като цяло. От време на време ми се мотае главата и ми се пригажда, но като цяло се чувствам добре. Направи ми впечатление, че в писалката има доста течност, а тя нали е 4 дози, 2 сложих и две остават. Дали нещо съм объркала?
И също така трябва ли задължителното да мина на 0, 5 или мога да използвам още една писалка 0, 25, след като ми се отразява добре, защото и кръвната захар в момента ми се движи около 4,5 - 5.

# 895
  • Мнения: 153
Вчера си поставих втора доза Оземпик 0, 25. Чувствам се добре като цяло. От време на време ми се мотае главата и ми се пригажда, но като цяло се чувствам добре. Направи ми впечатление, че в писалката има доста течност, а тя нали е 4 дози, 2 сложих и две остават. Дали нещо съм объркала?
И също така трябва ли задължителното да мина на 0, 5 или мога да използвам още една писалка 0, 25, след като ми се отразява добре, защото и кръвната захар в момента ми се движи около 4,5 - 5.

И аз се чудих за същото нещо. Оказа се, че в писалките от 0.25 мг има 7-8 дози, а не 4.
В аптеките има игли, които може да си купиш и да използваш цялото количество

# 896
  • Мнения: 774
Как вървят нещата, момичета? На мен днес ми е последната доза 0.25 и минавам на 0.5. Не смятам да използвам останалите дози в писалката.
Семаглутида за отслабване започва от 2.4мг, така, че с нашите малки дози не може да се очаква много. Аз преминах на 1450 калории дневно и интервално ходене всеки ден по 30 минути.
Не съм чувствала глад (физически) от както започнах инжекциите. Прекаляването с храна е по-скоро на психическа основа.

# 897
  • На север
  • Мнения: 1 377
Здравейте. На Саксенда съм от септември. Стартирах 96 кг. Сега съм 81 кг като месец някъде имах задържане и после тръгна кантара надолу пак. Преди 2 седмици детето имаше вирус с повръщане. След 3,4 дена и аз и мъжа ми се разболяхме и аз спрях инжекциите. Проблемът е че нищо не е същото от тогава. Първите дни ми беше лошо нон стоп. Мислех че е заради вируса. Сега от два дена съм по-добре, но почнах да се потя често и забелязвам, че ми става лошо ако съм гладна. Като ям нещо ми минава и след два часа пак същото. На какво може да се дължи това? Живея в чужбина и ходих на лекар но нищо не ми каза. За мен тези оплаквания вече не са от вируса. Мина повече от седмица…

# 898
  • София
  • Мнения: 1 481
Здравейте. На Саксенда съм от септември. Стартирах 96 кг. Сега съм 81 кг като месец някъде имах задържане и после тръгна кантара надолу пак. Преди 2 седмици детето имаше вирус с повръщане. След 3,4 дена и аз и мъжа ми се разболяхме и аз спрях инжекциите. Проблемът е че нищо не е същото от тогава. Първите дни ми беше лошо нон стоп. Мислех че е заради вируса. Сега от два дена съм по-добре, но почнах да се потя често и забелязвам, че ми става лошо ако съм гладна. Като ям нещо ми минава и след два часа пак същото. На какво може да се дължи това? Живея в чужбина и ходих на лекар но нищо не ми каза. За мен тези оплаквания вече не са от вируса. Мина повече от седмица…
Възможно е и да е от вируса, аз точно месец се влачих като дроб с гадене, потене и липса на енергия след един грип. Изчакайте още известно време и тези симптоми ще отшумят.

# 899
  • Мнения: 22 444
След като сте спрели саксенда,  а преди това не сте имали такива симптоми, няма как да е от нея.

Общи условия

Активация на акаунт