Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 162 747
  • 1 472
  •   3
Отговори
# 870
  • Мнения: 6
Каза ми да го приемам за сега по минималната доза 0,6. Взех го от Турция.
Заболявания нямам, имам леко завишена захар (дядо ми със много силен диабет) и доста завишени (тестостерон и DHEA-S ). Била съм на режими, разделно хранене и т.н нищо не помогна Sad

Здравей,  миличка!
Познаваш ли някой, който се занимава с търговия и ходи до Турция? Искам да поръчам,  благодаря ти

# 871
  • Пловдив
  • Мнения: 537
Към днешна дата не си заслужва да я купуваш от Турция, и там цената се изравни с тази в България. Но до преди година, година и половина струваше 999 ливи.Опаковаха ти я в специален плик заедно с 2 пълнителя за лед от хладилна чанта и не я мислиш целия ден.

# 872
  • Мнения: 22 450
Няма никакъв пробрем за се изпрати и без охладител.
Просто отивате в офиса към 17.40ч и те товарят пратките за склада и оттам в камионите.
И получателят си я взима като отвори офиса 
Така ще е била през цялото време на студено.

# 873
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
Благодаря Ви за бързия отговор!

# 874
  • Мнения: 910
Сега времето в доста студено и няма никакъв проблем да стои извън хладилник, само лятото се съхранява на хладно

# 875
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Привет, момичета!
Изчетох почти цялата тема и се присъединявам към вас.
Мъжът ми от месец е на Саксенда, изписана от ендокринолог. Ниюо не е свалил, има апетит , няма странични ефекти.
На мен ми предстои утре да бия първа доза Оземпик - 0, 25 мл, но нещо се притеснявам.
Страх ме много от страничните ефекти. Имате ли наблюдение как Оземпик влияе на кръвното налягане? Аз съм с кръвно 60 на 90 и ме е страх основно от прилошаване и световъртеж, че на няколко пъти съм имала много неприятни ситуации / не от такива лекарства /.
И защо Оземпик да е по- силен от Саксенда?
С висока кръвна захар бях последния месец, стигнах до 9 , после свалих до към 7,5 КЗ. Последните две седмици уж е в норма, около 5, като я следя в домашни условия. Имам и висок инсулин.
Страх ме е да не взема да се строполя някъде или да не ми стане лошо, докато шофирам. Успокойте ме малко Simple Smile , че вече седмица отлагам боцкането и уж се реших да е утре. Кръвното ме притеснява най- много, но май не срещнах коментари да му влияе.
Благодаря!

# 876
  • Мнения: 1
Здравейте, от 1 месец съм на саксенда и нямам никакъв резултат, даже сякаш съм качила. Ендокринолога ми изписа доза стандартна като по схемата в упътването, но нито ми изчезва глада, нито имам някакви странични ефекти. Принципно съм с хашимото, но по последни изследвания всичко ми е в норми. Чудя се дали има смисъл да продължавам, или да пробвам с нещо друго? Възможно ли е да не ми действа??? Нямам висока кр.захар.

# 877
  • Варна
  • Мнения: 926
Ако правилно помня, то в листовката пише, че за 5 седмици, с дози по схема, трябва да се свали 5%. Ако вече го приемате месец, следователно сте на доза 3мг, то посъветвайте се с вашия лекар, дали има смисъл да го продължавате.

# 878
  • Мнения: 256
Здравейте! Ще разкажа накрактно и моя опит със Саксенда. Започнах по схема и по предписание на ендокринолог. Първоначално нямаше много странични ефекти, само едно леко гадене, подобно на първия триместър на бременността, което имах, като бях бременна. С една дума - поносимо. След първия месец, стигнах доза 1,8 и седмица на тази доза и започнаха проблемите. Имах един ден, в който се чувствах, като със стомашно-чревен вирус със всички екстри, без температура. Наистина си помислих, че е вирус. След няколко дни пак се повтори, след седмица се потрети и колкото и да не ми се искаше да го призная, беше от инжекциите, просто не ми понесоха. С глюкофажа се случи почти същото преди време, като го пиех. Свалените кг бяха нищожни за месец, много по-малко от колкото очаквах. Чудя се сега, дали да проблам оземпик или да намеря сили и воля за нисковъглехидратна диета и спорт. Замислям се и за бариатрична операция, понеже излишните ми кг са над 30, но малко ме е страх, да не станат усложнения на моя чувствителен организъм.

# 879
  • Мнения: 18
Здравейте,

минавам за отчет. От септември до сега съм свалила 12 кг. Не ги усещам, но си личат визуално. Имах период от месец-месец и нещо на застой, макар нищо да не се беше променило в режима ми на хранене, но от януари насам килограмите тръгнаха отново надолу. Все още стоя на 1.2 + 2 клика. Бях вдигнала на 1.8, когато бях в застой, но нямаше ефект и затова се върнах на 1.2. Вече започвам да си мисля дали цялата тази история не е някакъв скъпо струващ плацебо ефект, но... за сега продължавам. Имам още 25 кг за сваляне. Силно се надявам до септември да достигна желаната цел...

Хапвам абсолютно всичко, но все още в малки количества. Броя килокалориите. Гледам да се въртя около 1300-1400 килокалории на ден. Ходя по 2 пъти в седмицата на фитнес - силови тренировки + 20-30 мин. кардио (бързо ходене на пътека или велоергометър). Понякога ходя и по 3 пъти, понякога по 1... общо взето зависи от времето и не ми е фикс идея. През уикендите гледам да трупам повече крачки с разходки.

Впрочем - успях да си взема кутия и половина от допълнителното здравно осигуряване. Реално си закупих просто две кутии и от фонда ми възстановиха 350 лв. Толкова е лимитът ми. Все си е някакво облекчение за бюджета. Взех амбулаторен лист, на който лекарството е предписано, рецепта и фактура от аптеката.

Това е от мен за сега. Ще пиша отново. Успех!

# 880
  • Мнения: 277
Здравейте, от вчера съм на Саксенда, голямо вълнение беше първото поставяне Simple Smile, но днес забравих да направя първата стъпка с тестването на иглата и директно заредих дозата, всъщност трябва ли всеки ден да правя теста с иглата?

# 881
  • Мнения: 22 450
Първи се само първият път при всяка нова писалка.

# 882
  • Мнения: 277
Първи се само първият път при всяка нова писалка.

Много благодаря!

# 883
  • Мнения: 5
Момичета, моля Ви, препоръчайте специалист от София, който да ми изпише Оземпик и да проследи лечението ми. С наднормено тегло съм (105кг./170 см.) и най-вероятно преддиабетно състояние. Имам и завишени стойности на чернодробните ензими, а гликираният хемоглобин ми е 5,8. Надявам се да нямам диабет вече. Ра нямам време за губене. Мислех за доц. Теодора Дърленска, но не съм чувала мнения за нея. Моля, препоръчайте специалист. Благодаря!

# 884
  • София
  • Мнения: 1 481
Момичета, моля Ви, препоръчайте специалист от София, който да ми изпише Оземпик и да проследи лечението ми. С наднормено тегло съм (105кг./170 см.) и най-вероятно преддиабетно състояние. Имам и завишени стойности на чернодробните ензими, а гликираният хемоглобин ми е 5,8. Надявам се да нямам диабет вече. Ра нямам време за губене. Мислех за доц. Теодора Дърленска, но не съм чувала мнения за нея. Моля, препоръчайте специалист. Благодаря!
Силно препоръчвам д-р Мария Бояджиева, преглежда в отделението по ендокринология в Майчин дом.

Общи условия

Активация на акаунт