Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 47 947
  • 812
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 094
Е, не. Този път не мога да се оправя с мелуната. Едвам я натиквам, а ако успея не се отваря и това е. 100 пъти я вадя и слагам, всичко ме боли долу, сега вече се вбесих и сложих превръзка. Disappointed

# 121
  • Мнения: 6 871
Е, не. Този път не мога да се оправя с мелуната. Едвам я натиквам, а ако успея не се отваря и това е. 100 пъти я вадя и слагам, всичко ме боли долу, сега вече се вбесих и сложих превръзка. Disappointed
Лубрикант?

# 122
  • Мнения: 5 405
Задължително с лубрикант! Ако не се получава, просто си вземи друга марка. Струва си! Наистина! Simple Smile

# 123
  • Мнения: 3 094
Да, взех лубрикант, но не съм пробвала с него още. Странно миналия път нямах такъв проблем. Сега обаче сложих по малкия размер. По лесно влиза и по лесно се отваря. С нея нямам проблем. Поръчах и още една от друг производител да я пробвам, че малката ме притеснява за обилните дни. Ще давам отзиви следващия път.

# 124
  • Мнения: 5 405
Опипай къде ти е цервикса, да не би да я слагаш встрани и затова да не се отваря (а малката не стига до там и затова се отваря по-лесно ). Малката, най-вероятно, ще ти е малка за обилните дни.
А за лубриканта не се чуди, направо сама ще си се намества с него. Grinning

# 125
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Момичета, не знам какво става, мислех , че с времето и с опита ще става по-лесно, а вместо това става по-трудно! Това ми е третия цикъл с Мелуна М, но явно не знам как да я поставя правилно, без да протича. Един път ми се получава, минават , например 4 часа и трябва да я сменя, и хоп, този път нещата не са ок и след половин час протичам, вадя я и се оказва ,че тече кръв и в чашката, и около нея. Един път успявам да я сложа правилно,а следващия - явно не! А мисля че правя едно и също! Като че ли малко се отчаях Sad Няма да се откажа, тъй като желанието ми е голямо, но наистина ме знам къде греша и как ще е занапред.

# 126
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Да не би размерът да не е точен и да имате нужда от по - голяма?

# 127
  • София
  • Мнения: 1 120
♥ LoVeLy  Wife ♥, и при мен положението беше нещо подобно. Само, че аз даже си взех мелуна Л. Два цикъла се мъчих с нея. Един път стане, и то не за дълго, 3 пъти протича почти моментално. Отделно, че успявах да я сложа само първия и втория ден, когато ми е най-силно.
Много се чудих и реших да се насоча към по-малък размер и взех organiCup, размер A. Днес на обед ми дойде. Сложих я и след 3 часа я извадих да проверя какво е положението, защото все още не съм спокойна, че я слагам правилно. Всичко беше наред и я поставих отново, като този път я държах 6 часа, не протече. Последния половин час явно се премести по-надолу, защото започнах да я усещам, но не се беше препълнила. По принцип съм с обилен цикъл първите 2 дни и се колебаех за малкия размер именно затова.
Сега съм я сложила за през нощта, ще е интересно Simple Smile

# 128
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Поръчах си Мерула, нормалния размер. Да видим как ще е. С Мелуна Л в силните дни трябва да сменяма на час - два.

# 129
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 379
Black Hole, и аз мислех върху това, да не би чашката да не е моят размер. Но не съм убедена дали ми трябва по-голяма, или по-малка чашка, защото понякога май не се разтваря, което ме навежда на мисълта, че може би ми трябва по-малка ? Много,много странно и самата аз не мога още да разбера какво ми трябва.
Ellie D, аз точно обратното - през първия ден, когато ми тече най-обилно , не се справям с чашката. В следващите дни вече нямам никакъв проблем и не протича.

# 130
  • Мнения: X
Може би е прекалено мека, на мен лично Мелуната ми беше мека и понякога не успявах добре да я отворя, а друг път я вадех доста смачкана.

# 131
  • Мнения: 437
Момичета, имам проблем. Дано успея да обясня и ако някоя се е сблъсквала и може да предложи решение, ще се радвам. Допреди последното раждане ползвах чашка ladycup S, която сега първия ден на зацапванвто ми е ок, но след това - или ще протече яко, или пък имам някакви спазми и докато не я махна, си наболява доста. Имам изменения, то ясно, ама накъде? Имам съмнение, че не съм за по-голяма чашка защото дори и да протече, като я вадя, пак си има вакуум. Първия ден влиза добре, но след това ми е ниско - нисък цервикс? Обмислям да си взема чашка точно за нисък цервикс, но се чудя дали да не взема и по-малък размер или пък по-мека, заради спазмите....?

# 132
  • Мнения: 3 094
По добре по малък размер, но не по мека, защото по меките по трудно се отварят. Може да пробваш и с чашка от друг производител. За спазмите и при мен са повече, когато ползвам чашката, пия хапче и съм ОК.

# 133
  • Мнения: 6 871
Ариел, най-добре провери къде се намира цервиксът. Не е трудно. И аз вчера си бях сложила супер ниско чашката и ми беше трудно да я наместя, викам да не се е смъкнал по-ниско цервикса, но не, даже досто високо си беше, просто аз я бях поставила достатъчно високо.
Ако чашката е разтворена и протича сериозно, то или не е поставена на правилното място (цервиксът не е над нея) или имаш нужда от по-голяма.
По-мека също ще е добре си мисля. Да, малко по-трудно се разтварят, но това не е голям проблем. Аз лично с моята най-мека чашка имах проблеми основно първия цикъл. После веднъж като свикнах с нея и тя ми се разтваря достатъчно лесно.

# 134
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да кажа за мерулата. Формата е по-различна, тумбеста, но няма проблем с поставянето. Или поне така си мислех в началото. После нещо все не успявах да я наместя. Уж се отваря бързо, но ми протичаше. Но като че ли вече ѝ свикнах и успявам. Вакуумът е доста силен в сравнение с мелуната, та чак го усещам. Не бих я препоръчала обаче, особено за начинаещи ще е трудна.

Общи условия

Активация на акаунт